Нещодавно Міністерство внутрішніх справ України  розпочало формування штурмових бригад у складі Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби, які мають підсилити наших захисників і побороти путінську орду. Кістяк нових бригад складатиметься із офіцерів та солдатів, які вже мають величезний бойовий досвід та проявили себе на різних ділянках фронту. А доукомплектація цих бригад відбуватиметься винятково з добровольців та патріотів України. Ця кампанія — не є мобілізацією населення.

Гвардія наступу  — це проєкт Міністерства внутрішніх справ України, за яким новосформовані штурмові бригади будуть звільняти міста  Донецьк, Луганськ, Крим та інші окуповані російською федерацією території.
Важливо розповісти, що ідея рекрутингового проєкту виникла у міністра МВС України Дениса Монастирського, але незадовго до старту кампанії найвище керівництво загинуло в  авіакатастрофі в Броварах. Однак втілення його ідеї не зупинили, а продовжили, зокрема, команда Офісу Президента та комунікаційна команда Департаменту комунікації МВС України. І вже за перший день рекрутингу звернулися тисячі добровольців, зокрема у ЦНАПи — 3086 громадян.

Як заявив генерал-лейтенант Ігор Романенко, штурмові бригади займатимуться виключно деокупацією територій під час контрнаступальних операцій Збройних сил України. Підрозділи ЗСУ намагатимуться пробивати фронт та максимально швидко просуватися вперед, не затримуючись у звільнених населених пунктах, а зачищатимуть ці міста та села вже бригади з «Гвардії наступу».
Загалом до «Гвардії наступу»  подали заявки понад 8 тисяч добровольців. Усі вони будуть проходити співбесіди та перевірки. Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
 «На цей момент найбільше добровольців записалося в Національну гвардію, але там і більше бригад. В Нацгвардії шість бригад, в Нацполіції — одна та поки що одна — у Держприкордонслужбі. Набір триватиме 60 днів. Це не сталий процес, ми з кожним добровольцем проводимо співбесіду, спеціальні перевірки, направляємо на військово-лікарську комісію, перевіряємо його фізичні та ментальні здібності. Особи, які йдуть на службу, не можуть мати судимостей», — розповів міністр МВС.
Доєднатися до «Гвардії наступу» можна у зручному форматі, подавши відповідну анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/ або ж подати анкету через визначені Центри надання адміністративних послуг. Адреси відповідних центрів розміщені на сайті «Гвардії наступу».
Кожен підрозділ, до якого можна долучитися добровольцям, має за плечима чимало бойових подвигів. Отож, бригади Нацгвардії:
«Буревій»: бригада утилізації російських військових. Її бійців залучали до оборонних дій у містах Сєвєродонецьк і Лисичанськ Луганщини. Нині вона виконує завдання в місті Бахмут Донецької області. 
«Червона Калина»: червоне полум’я наступу. З перших днів повномасштабного вторгнення рф підрозділи військової частини зайняли визначені позиції з оборони столиці України й не допустили спроби прориву противника до Києва, розбили колону російських військ біля селища Бузова. З червня 2022-го підрозділи полку в складі зведеної батальйонної групи в ОТУ «Північ» оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» брали участь у бойових діях на Луганщині та Донеччині.
«Кара-Даг»: піднімемо прапор над Кримом. Його воїни обороняли Мелітополь, Молочанськ, Токмак, Кам’янське, Малу Токмачку і змогли зупинити наступ переважаючих сил ворога на напрямках Василівка — Запоріжжя та Токмак — Оріхів. Завдяки застосуванню сучасних методів ведення бою особовим складом бригади підтверджено знищення шести ворожих повітряних суден.
«Рубіж»: повертаємо законні рубежі держави. 24 лютого ротна тактична група бригади першою прийняла бій з російськими спецпризначенцями в районі аеропорту «Антонов» (Гостомель), що відіграло важливу роль в обороні столиці. Потім ця група відзначилася у боях в Ірпені, Гуті- Межигірській та Мощуні. Підрозділ знищив понад 300 одиниць бронетехніки рф, зокрема потужний міномет «Тюльпан», ліквідовано понад 1 тисячу загарбників.
«Спартан»: об нас ламається ворог. Воїни цієї військової частини дали гідну відсіч спробам противника прорватися до Харкова, брали участь у звільненні Малої Рогані, Циркунів і Кутузівки у взаємодії з підрозділами ЗСУ. Наразі вони мужньо боронять Харківську й частину Луганської областей, утримують позиції в районі Торецька на Донеччині.
«Азов»: незламні, нескорені, неспинні. Легендарний підрозділ, який під час російського вторгнення в Україну став осередком оборони міста Маріуполь і надалі героїчно утримував металургійний комбінат «Азовсталь». «Азовці» звільняли Маріуполь у червні 2014-го, брали участь у боях під Іловайськом. Потім вони обороняли Маріуполь, здійснювали наступ на Широкине у лютому 2015 року.
Бригада Національної поліції України «Лють»: перетвори свою лють на зброю. Об’єднана штурмова бригада «Лють» — це воєнізований підрозділ поліції нового зразка. Її бійці — вольові й вмотивовані воїни, готові захищати Україну і нищити ворога на всіх фронтах. Її основні завдання — проведення штурмових дій, знешкодження ДРГ і незаконних збройних формувань ворога, аеророзвідка, виявлення позицій та знищення противника.
Полки спеціального призначення «Сафарі» та «Цунамі», батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1 імені Героя України Сергія Губанова» — підрозділи поліції, яких об’єднала «Лють». Це — бійці, які виконували бойові завдання на Київщині, Запорізькому, Харківському, Херсонському і Донецькому напрямках. Буча, Ірпінь, Херсон, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Ямпіль і Бахмут — міста, що загартували бойовий дух кожного воїна.
Бригада Державної прикордонної служби України
«Сталевий Кордон»: сталевою стіною стоїмо за наш кордон. 15-ий мобільний прикордонний загін створений як підрозділ нового зразка.  Основу бригади складають підрозділи Держприкордонслужби, що виконували завдання в районі бойових дій на сході України. У її рядах — воїни, які першими зустріли ворога на кордоні, боронили «Азовсталь», тримали лінію оборони на Лиманському і Бахмутському напрямках, захищали наш держрубіж.
Зокрема, на Хмельниччині вже стартував набір кандидатів до «Гвардії наступу». З цього приводу в Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбувся брифінг, участь у якому взяли начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, керівник поліції Хмельницької області Руслан Герасимчук, ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького Олександр Луцький та командир військової частини 3053 Нацгвардії Богдан Богдан.
Одним із бойових підрозділів є штурмова бригада «Лють» — воєнізований підрозділ поліції. Як зазначив начальник ГУНП в області Руслан Герасимчук, основними завданнями бригади є відсіч та стримування збройної агресії рф проти України, проведення штурмових дій, знешкодження диверсійно-розвідувальних груп і незаконних збройних формувань ворога, аеророзвідка, виявлення позицій ворога та знищення противника.
Отож долучитись до штурмових бригад МВС можна онлайн на https://storm.mvs.gov.ua/.ua або ж у підрозділах ЦНАП за адресами: м. Хмельницький, вул. Соборна, 16; м. Хмельницький, вул. Грушевського, 86; м. Кам’янець-Подільський, майдан Відродження, 1; м. Шепетівка, вул. Островського, 6.
Працює «гаряча лінія» для консультацій 0800100020. Крім того, інформацію про набір можна отримати у працівників сектору відбору УКЗ ГУНП в Хмельницькій області за телефонами: 067-381-49-08, 067-381-50-28, (0382) 69-25-06.
Також усі новини з формування «Гвардії наступу» можна читати на офіційному телеграм-каналі https://t.me/gvardiyanastup
Доречно зазначити, що добровольцям штурмових бригад «Гвардії наступу» будуть надані переваги та пільги, про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко. Вона, зокрема, розповіла про механізм вступу до штурмових бригад «Гвардія наступу», а також поінформувала про переваги служби в добровольчих бригадах Нацполіції, Нацгвардії та Держприкордонслужби.
 «Служба в МВС має свої переваги. Зокрема, це пільги при вступі та у процесі навчання у військових та правоохоронних вишах. Окрім того, всі військовослужбовці підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні впродовж не менше 30 днів, отримують статус учасника бойових дій, —  наголосила заступниця міністра МВС. — Ті, хто проявлять себе найкраще, у майбутньому очолять наступні добровольчі підрозділи та наступальні операції».