Служба у справах дітей організувала засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянули питання про надання дозволів на здійснення правочинів щодо нерухомого майна, право власності чи користування яким мають неповнолітні, малолітні; щодо підготовки висновків органу опіки та піклування про доцільність позбавлення осіб батьківських прав; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; про визначення місця проживання дітей; про стан виконання батьківських обов’язків батьками стосовно дітей, з попередження насилля в сім’ях, про розгляд подань міського центру соціальних служб щодо соціального супроводу сімей; про надання дітям статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; про призначення опікунів і піклувальників дітей.

За результатами прийнято рекомендації комісії з питань захисту прав дитини виконавчому комітету для підготовки і подання до Хмельницького міськрайонного суду висновків щодо вирішення спорів. Також попереджено батьків про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків, роз’яснено вимоги чинного законодавства щодо прав і обов’язків батьків. Рекомендовано центру соціальних служб взяти 5 сімей під соціальний супровід.

Питання, які потребують додаткового вивчення, будуть заслухані на наступному засіданні комісії.

Загалом станом на 23.05.2024 року за результатами розгляду питань на засіданнях комісії виконавчий комітет прийняв рішення про надання 758 дітям статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; влаштування під опіку та піклування 13 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. До суду надано 54 висновки органу опіки та піклування щодо вирішення спорів у справах, що стосуються дітей. Надано доручення центру соціальних служб взяти під соціальний супровід 16 сімей. Попереджено про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків, скоєння насилля стосовно або в присутності дітей 26 батьків.

Комісію з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Хмельницької міської ради створено рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 12.03.2009 року № 211, затверджено положення про неї.

Комісія є консультативно-дорадчим органом, що утворюється виконавчим комітетом Хмельницької міської ради.

Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Засідання комісії проводяться двічі на місяць.