Водолаз-рятувальник після занурення на Дністрі.
Із початку цього року на водних об’єктах України загинуло 672 людини, з них — 76 дітей. Лишень вдумайтеся — тільки за минулі вихідні потонуло 66 осіб, серед яких 10 дітей.
Невтішна тенденція й у нашій області, бо, на превеликий жаль, для водолазів-рятувальників роботи в літній сезон вистачає. Адже велич і прохолода річок заманюють відпочити й освіжитися, проте іноді такий відпочинок обертається бідою.
Цьогоріч особливо велика кількість потопельників у різних регіонах, і вже б’ють на сполох не лише рятувальні служби, а й ЗМІ.
Так, до прикладу, на Хмельниччині за одну добу, 12 липня, втопилося троє людей. Перший трагічний випадок стався в селі Мартинківці Хмельницького району. З річки Збруч рятувальники дістали тіло 75-річної жінки. Цього ж дня з річки Деревичка, що в селі Бражинці Полонської громади, дістали з водойми тіло 58-річного чоловіка. А третя біда сталася поблизу міста Нетішина Шепетівського району на річці Горинь. З води вилучили тіло чоловіка, яке передали працівникам поліції. Особа загиблого встановлюється.
А за день до цього також у Нетішині з місцевого озера водолази дістали загиблого 15-річного юнака. Причини його смерті теж встановлюються.
Щоразу, коли рятувальники мчать на виклик, то не знають, на яку глибину доведеться занурюватися і скільки триватимуть пошуки зниклих людей. І, безперечно, це професія не для слабкодухих.
…Щоденні тренування та удосконалення професійних навичок, вміння маневрувати між життям та смертю — це ключові засади, на яких ґрунтується робота, зокрема, 2 водолазно-рятувального відділення, яке базується в селі Рудківці Кам’янець-Подільського району, що на річці Дністер. Ці береги у сезон відпусток та літньої спеки стають найзалюдненішими.
Особовий склад відділення нараховує дев’ять рятувальників. Щоденна робота цих хлопців — тренування, тренування і ще раз тренування. Адже подекуди глибина Дністра, де вони патрулюють водне плесо, сягає аж 40 метрів. І навіть зараз, коли рівень води впав через посуху — тренування продовжуються, адже цей фах вимагає ідеальної фізичної підготовки організму. У роботі на глибинне занурення використовують підводний дрон. Шукають затонулих туристів та їхнє майно, горе-рибалок та відпочивальників на плавзасобах.
Так, минулої суботи фахівці цього водолазно-рятувального відділення проводили патрулювання акваторії річки Дністер. Далеко від берега вони помітили людей на надувному матраці, які подавали знаки про допомогу (двоє дорослих 36 та 39 років, а також двоє підлітків 12 та 15 років). Люди не могли самостійно дістатися до берега у зв’язку з сильними поривами вітру. На щастя, всіх врятовано.
У спекотні вихідні рятувальники Хмельниччини активно патрулюють місця відпочинку громадян поблизу води й проводять активну просвітницьку роботу. Проте несвідоме ставлення до свого та життя своїх дітей нерідко призводить до фатальних наслідків.
Днями й на хмельницькому міському пляжі річки Південний Буг потонув 15-річний хлопець. Про це ЗМІ розповів начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи ГУ ДСНС у Хмельницькій області Віталій Гричанюк.
«Наші бійці ДСНС залучались до пошуково-рятувальної операції. Тіло підлітка з води дістали водолази хмельницької міської комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах», — зазначив він.
Отож рятувальники вкотре закликають громадян берегти свої життя, навіть за допомогою дрона з гучномовцем, щоб привернути увагу якомога більшої кількості відпочивальників.
І пам’ятайте, вживання алкоголю біля водойм значно підвищує ризик нещасних випадків; не слід заходити у дуже холодну воду, бо існує ризик переохолодження та судом і в жодному разі не дозволяйте дітям заходити у воду без супроводу дорослих.