На території 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Хмельницького відбулися урочисті заходи з нагоди професійного свята українських героїв без зброї — Дня рятівника. Утретє поспіль воно відбувається в умовах повномасштабної війни, тому в цей день не святкують, а вшановують подвиг бійців ДСНС.
Майже сотня українських рятувальників віддала свої життя, захищаючи нашу незалежність. Серед них і хмельничани Сергій Севрук та Владислав Дворак. Їх пам’ять учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання. Ще близько сотні поранені під час ліквідації наслідків ворожих ударів. Серед них і керівник саперів хмельницького гарнізону Олександр Царук. Він отримав поранення в результаті підриву автомобіля на міні на харківському напрямку, тож зараз триває збір коштів на дороговартісне протезування для Олександра за кордоном.
— Кожного, хто своєю благородною справою рятує життя, здоров’я, майно наших громадян, я щиро вітаю з Днем рятівника, — сказав у своєму виступі начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. — Дякую за бездоганне служіння народові України.
У суспільстві ви маєте високий рівень довіри, вас поважають і на вас покладають надії в скрутних ситуаціях. Ви завжди готові прийти на допомогу і порятувати.
Сергій Григорович вручив «Орден рятівника» начальнику Головного управління ДСНС у Хмельницькій області Едуарду Братку, нагородив рятувальників почесними відзнаками обласної військової адміністрації за сумлінну службу та високий професіоналізм. А також передав ключі від двох спеціалізованих сідельних тягачів на шасі Ford Tracks та повнопривідний автомобіль Mitsubishi L-200, які дозволять надзвичайникам ще ефективніше виконувати свої завдання.
— Місія рятівників — найвідповідальніша, — наголосила голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк. — Адже за покликом душі та серця, щоденною своєю самовідданою працею ви служите народу, державі і протистоїте усім надзвичайним ситуаціям та подіям. Ви перші, хто кидається усувати наслідки ворожих атак по Україні і в області.
Віолета Олександрівна вручила подяки обласної ради кращим працівникам Головного управління ДСНС у області за сумлінне виконання службових обов’язків, вірність присязі, самовіддане служіння українському народові, вагомі професійні досягнення та активну громадянську позицію. Окрім того, вона передала сертифікати на отримання спец-
техніки для виконання завдань, зокрема, на аеродромний пожежний автомобіль на шасі MAN та компресори високого тиску.
Із вітальним словом звернувся і Хмельницький міський голова Олександр Симчишин:
— Щиро дякую усій команді Головного управління ДСНС у області, кожному українському рятівнику, за героїчну роботу, яку виконуєте щодня.
Приємно, що кожна наша подібна зустріч завжди супроводжується суттєвим покращенням матеріальної бази. До цього докладається і Хмельницька громада. Радує і те, що за останні роки 118 рятівників отримали нове житло.
Від імені хмельничан міський голова передав надзвичайникам автомобіль для гасіння пожеж та 236 спеціальних шоломів для виконання бойових завдань.
Вітаючи особовий склад, начальник Головного управління ДСНС у області Едуард Братко зазначив, що настав такий час, коли кожен громадянин, в разі потреби, у скрутну хвилину повинен рятувати життя іншої людини, навіть не будучи у формі рятівника. Він вручив нагрудні знаки «За відвагу в надзвичайній ситуації» Віктору Капітанчуку, Ярославу Бедриківському, Ростиславу Слинюку та Івану Крутому.
Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський взяв участь у нагородженні лауреатів Всеукраїнської акції «Герой — рятувальник року». Почесну відзнаку з рук Президента, отримав Олександр Жук — вчитель фізичної культури ліцею №4 ім. Павла Жука міста Хмельницького. Третього червня 2024 року він врятував двох дівчат-підлітків, які тонули в озері, що у мікрорайоні Озерна в обласному центрі.
Завершився захід показовими навчаннями із використанням сучасної техніки.