Пільгові довгострокові кредити

28 жовтня 2021 року уряд вніс зміни до порядку використання коштів на програми пільгових кредитів для учасників бойових дій АТО/ООС та ВПО (постанова КМУ від 27 листопада 2019 року № 980).

Відповідно до змін:

  • змінено ознаки об’єкта кредитування, а саме встановлено, що одноквартирний житловий будинок повинен бути прийнятий в експлуатацію не більше ніж 35 років тому чи реконструйований не більше ніж 25 років тому, що на 10 років більше, ніж було до внесених змін;
  • особи не можуть отримати кредит, якщо за рахунок державної підтримки/грошової компенсації чи кредитів на пільгових умовах збудували/будують або придбали житло, яке розташоване на території, що є тимчасово окупованою;
  • якщо особа є одночасно внутрішньо переміщеною та учасником бойових дій, вона може обрати одну або обидві підстави для реєстрації. При цьому для реєстрації вона подає дві окремі заяви про намір отримати кредит. Після отримання кредиту особа автоматично виключається з іншого реєстру;
  • кандидат має право один раз подати заяву про відмову від отримання кредиту на один календарний рік тощо.

Джерело: постанова КМУ від 28 жовтня 2021 року № 1111

Реєстр постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів

У зв’язку з тим, що на черговому засіданні Уряду прийнято проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 № 497 і від 27 грудня 2017 № 1057», уряд визначив, що Мінветеранів є відповідальним за формування реєстру постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів та членів їхніх родин.
Створення реєстру дозволить підвищити якість надання послуг та відповідальність суб’єктів за дотримання відповідних вимог.
Цією ж постановою на Мінветеранів покладено обов’язок затвердити Стандарт психологічної реабілітації, який установлює комплекс норм, правил, вимог до учасників реабілітаційного процесу.
Детальніше за посиланням 

Тренінг для медпрацівників щодо першої психологічної допомоги ветеранам

Для медичних працівників є можливість безплатно взяти участь у 5 онлайн-тренінгах, що відбудуться з 3 по 30 листопада 2021 року. Викладачем тренінгів буде Джошуа Креймейер — професор програми для магістрів клінічної практики з питань психічного здоров’я в Університеті Регіс (штат Колорадо).
Загальна тривалість навчання до 10 годин. За результатами тренінгів кожному учаснику надаватиметься сертифікат, який підтверджує проходження тренінгу.
Зареєструватися для участі в тренінгах можна за посиланням (кількість місць обмежена)

Допомога на власну справу для малозабезпечених

З січня 2022 року члени малозабезпечених сімей, зареєстровані як безробітні, зможуть отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу в рамках проєкту “Рука допомоги”, на який планується виділити приблизно 100 млн. грн.

Допомога є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року — 97 500 грн). Ці кошти надаються в безготівковій формі й можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання та матеріалів.

Через 3 роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Повертати кошти державі не потрібно, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує в перший рік своєї роботи ще 2 безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості.

Для отримання допомоги потрібно звертатися до центру зайнятості за місцем проживання. Порядок програми затверджений постановою КМУ від 21.04.2021 № 397 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/397-2021-%D0%BF#Text

Порядок проживання учнів у військових ліцеях

Уряд затвердив постанову, яка регулює питання проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти, зокрема у військових ліцеях.

Визначено порядок їхнього утримання, зокрема харчування, а також матеріального забезпечення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із числа їх та учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років утратили батьків.

Джерело: постанова КМУ від 03.11.2021 № 1131 https://www.kmu.gov.ua/.../pro-zatverdzhennya-poryadku...