З 1 січня 2022 року безробітні з малозабезпечених сімей зможуть отримати фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься на безвідсотковій поворотній основі на придбання матеріалів/обладнання/ для ведення підприємницької діяльності, в рамках нової бюджетної програми розробленої, Міністерством соціальної політики України.

Хто має право на отримання фінансової допомоги?
Непрацююча працездатна особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї у разі її реєстрації як безробітної, та яка виявила бажання отримати фінансову допомогу для організації підприємницької діяльності.
Перелік документів:
1. Заява про надання фінансової допомоги встановленого зразка.
2. Довідка для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством.
3. Бізнес-план, який можна скласти самостійно або в процесі професійного навчання.
Пакет документів подається до центру зайнятості в паперовому або в електронному вигляді через Єдиний державний портал електронних послуг «Дія».
У разі позитивного рішення щодо надання допомоги, укладається тристороння угода між центром зайнятості, особою та Регіональним центром зайнятості на 3 роки.
Розмір фінансової допомоги:
Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом. Станом на 1 січня 2022 року мінімальна заробітна плата складає 6500 грн.
З Порядком надання допомоги можна ознайомитись у Постанові КМУ від 21.04.2021 №397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» та покроковій інструкції за посиланням: https://is.gd/ImP9PY