депутатів Хмельницької обласної ради
до Президента України та Голови Верховної Ради України
щодо недопущення закриття стаціонарних поштових відділень УКРПОШТИ

Уряд ухвалив Постанову від 29.03.2021 № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України», відповідно до якої пенсіонерів, які отримують пенсії через Укрпошту, переведуть на обслуговування в банках.
Тобто в селах, де проживає менше двох тисяч осіб, планують закрити поштові відділення. Листоношів замінять на «мобільні пошти», які приїздитимуть кілька разів на місяць.

Люди похилого віку, не лише в нашій області, а й по всій Україні збентежені тим, що не зможуть отримати пенсії, оплатити комунальні послуги, їм зручніше мати справу із листоношами, які приносять пенсію додому та одразу дають квитанцію про оплату. Крім того, у поштарів можна було придбати друковану періодику тощо.
Дуже прикро, що Укрпошта вирішила закрити відділення в селах, де менше 1 200 жителів, посилаючись на те, що платежі можна здійснювати через Інтернет. Справа у тому, що старші люди не вміють користуватися Інтернетом, він не скрізь є, і не всі пенсіонери мають сучасні мобільні телефони із можливістю завантажувати додатки.
Крім цього, жителі віддалених і нечисленних населених пунктів – це переважно люди віком понад 60 років. Багато з них мають проблеми зі здоров’ям, не можуть самостійно пересуватися, або не мають можливості дістатися до автівки Укрпошти, котра приїжджатиме в село на кілька годин двічі на тиждень. Банкоматів у селах немає, а в магазинах розрахунок здійснюється готівкою.
Люди обурені, листоноші занепокоєні, адже нововведення призведе до скорочення працівників пошти та погіршення якості надання послуг жителям населених пунктів територіальних громад Хмельницької області.
Ми, депутати Хмельницької обласної ради, не можемо залишитися осторонь цієї проблеми, тому звертаємося до Президента України та Голови Верховної Ради України про недопущення закриття стаціонарних поштових відділень УКРПОШТИ.

Схвалено на пленарному засіданні сьомої сесії обласної ради.