Поки Україна четвертий місяць відбивається від навали «руского міра» на її території продовжує діяти 17 осередків «Партії політики ПУТІНА». Це могло би бути схожим на невдалий жарт, але дані з Єдиного державного реєстру в системі YouControl свідчать про зворотнє.

Спецпрокурори Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора ТОВ та інженера з технічного нагляду за будівництвом.

Ми могли б знати його як обдарованого музиканта, але він обрав боротьбу за Україну.

Герой України, український політик, державний діяч, військовик Роман Шухевич був талановитий у всьому. Успішний у спорті та рекламному бізнесі, маючи гарну освіту та заможну родину, він обрав боротьбу за Україну та став очільником УПА. За Шухевичем наполегливо полювали агенти. В 1950 році його вистежили неподалік Львова. У «спецоперації» брали участь понад 700 бійців при тому, що у будинку був лише Шухевич та його зв‘язкова. Шухевич загинув у віці 42 роки. Постать Шухевича завжди буде неприйнятною для тих, кому не потрібна незалежна та самодостатня Україна. А ми ж маємо знати своїх Героїв, та поширювати ідею за яку вони віддали своє життя, бо як казав сам Шухевич: «Нова українська генерація довершить те, що нам не суджено було довершити. Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас».

Уривок з фільму «Нескорений», 2000 р.
Доля командира армії, Романа Шухевича і його сім’ї, покладено в основу фільму.

П’ятеро жителів Хмельниччини виготовляли фальсифікований алкоголь і… під виглядом відомих торгових марок українського та іноземного виробництва досить успішно збували його. До того ж, кажуть у секторі комунікації ГУ Нацполіції в області, організували придбання та перепродаж фальсифікованих тютюнових виробів іноземного виробництва з підробленими марками акцизного податку. Непогано хлопці заробляли. Так тривало б і далі, та завадили правоохоронці.

Черговий гуманітарний вантаж повезли невтомні волонтери з Ярмолинеччини нашим захисникам туди, де точаться пекельні бої.

За поширеною уже схемою «ваш родич у біді» шахраї виманили у 74-річної жительки Нетішина усі її заощадження – 170 тисяч гривень. Додзвонювачка представилась лікарем, приголомшила, мовляв, дочка потрапила в ДТП, перебуває в лікарні та потребує негайної дороговартісної операції.

Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України оголошує  конкурс на зарахування у 2022 році.

Відзначилася за кордоном
Сорокаоднорічна нетішинка Світлана Ільченко протягом тижня двічі успішно завершила забіги на довгі дистанції в місті Брно (Чехія).

Засліплений злобою  московський диктатор прагне знищити Україну, кинувши на нашу землю військову армаду. Якби він мав клепку в голові, тверезо оцінив ситуацію й нові реалії, то вчасно зупинився б. А ці реалії не просто не на користь росії, вони –   руйнівні, вбивчі для неї. Весь світ, за винятком Китаю та ще декількох сателітів, піднявся проти путінської орди після її повномасштабного вторгнення в Україну. Санкції, які почали застосовувати до  рф ще після  анексії Криму й відторгнення частини Донбасу, тепер стають все болючішими, нищать її економіку. Так, експорт  в росію різко скоротився, від багатьох видів продукції московитів колишні партнери починають відмовлятися, скорочують споживання їхньої нафти і газу. Ще трохи і росія матиме дулю з маком, а не сотні мільярдів доларів.

Уже минуло 26 років з дня урочистого прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України та його затвердження на Всеукраїнському референдумі. Україна стала суверенною державою та повноцінним суб’єктом міжнародних відносин з більшістю країн світу. Тому нагально постала потреба в конституційному закріпленні основ суспільного і державного ладу, прав і свобод людини та громадянина молодої незалежної держави.

У  Будапешті  з 18 червня по 3 липня проходить чемпіонат світу з водних видів спорту.

Директорка навчального закладу у Нетішині уклала договір з місцевою підприємницею про поставку обладнання для навчально-практичного центру  на понад 2,5 мільйона гривень. Але фактично чотири позиції із проплачених центр так і не отримав.

Під такою назвою відбулася культурно-мистецька акція, приурочена до Дня Конституції України, яку організували в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.

У більшості областей Укрпошта повернулася до довоєнного графіку роботи. Виключення складають тимчасово окуповані території Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, де робота здійснюється в індивідуальному порядку з огляду на поточну ситуацію. Також у деяких звільнених містах, де наразі населення повернулося лише частково, відділення Укрпошти працюють за скороченим графіком та перейдуть до довоєнного режиму як тільки збільшаться обсяги роботи в зв’язку з поверненням людей.

В зв’язку з підвищенням температури повітря знову набуває актуальності питання пожеж в екосистемах. Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду.

Як правильно курити електронну сигарету - Cloudfall

В Україні з 11 липня вступають в дію норми закону No1978, якими забороняється паління електронних сигарет у громадських місцях, а також надається право місцевим органам влади визначати місця, вільні від куріння. 

Москаль та москалі. Результати багатовікових контактів представників одної етноспільноти з представниками іншої складаються в певну картинку, намальовану оцінками, що виросли з досвіду. Звісно, не треба забувати, що на такі оцінки завжди тисне архаїчне протиставлення в системі “свій – чужий”. Під таким тиском об’єктивності чекати годі. Чужий уявляється небезпечним, ворожим, носієм негативної магії, він молиться іншим богам – він не такий, як ми. Однак об’єктивність тут і не потрібна.

одне із основних завдань територіального центру соціального обслуговування.

В селах, які приєдналися до Хмельницької громади, облаштовують амбулаторії та медичні пункти тимчасового базування лікарів. Так, в селах Черепова та Велика Калинівка спільними зусиллями адміністрації та працівників амбулаторії сімейної медицини №14 села Олешин завершено косметичний ремонт та облаштування меблями медичних пунктів тимчасового базування. Ці пункти відносяться до комунального підприємства «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2».

Історія хмельницької парамедикині з «Азовсталі», яка зараз в полоні
«Не мовчати» – слова, які сказала своїй дочці Катерині парамедикиня з «Азовсталі», хмельничанка Тетяна Васильченко, коли зателефонувала з полону. Разом із бійцями полку «Азов» Тетяна вийшла з території заводу 17 травня й опинилась в полоні, в тимчасово окупованій Оленівці. Її сестра Наталія Васильченко розповіла Суспільному – 24 травня впізнала Тетяну серед полонених на відео одного з російських каналів. Зараз родина робить все можливе для того, аби витягти жінку з полону.

Що спільного у Остапа Стахіва зі Львова та відкритого колаборанта Кирила Стремоусова із Херсона? Оксана Мороз та ініціатива "Як не стати овочем" підготувала розбір вітчизняних корисних ідіотів. Вони обоє – антивакцинатори й поширювачі меседжів, які йдуть в унісон з російською пропагадою. І байдуже – чи то мова про вакцини, чи то про війну в Україні.

28 червня Укрпошта вводить в обіг нова поштова. Вона уособлює незламність і волю українців: знищено літак, проте знищити українську мрію, прагнення до свободи не можливо. А головною мрією кожного є перемога над ворогом, яку українці наближають, працюючи кожен на своєму напрямку. 

На саміті Європейської Ради 23 червня лідери країн Євросоюзу ухвалили рішення, — Україна отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Україна в ЄС – це не лише про політично-економічний союз, а про гарантії безпеки й окремий шлях від Росії. Що змінює статус кандидата і як швидко Україна може стати членом європейської спільноти, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

   

«Сьогодні разом з міським головою Маріуполя Вадимом Бойченком і нашими командами презентували центр «Я-Маріуполь». Він почав працювати на вулиці Героїв Маріуполя.

Про це повідомила прес-служба Державного концерну «Укроборонпром».

В селах Хмельницької міської територіальної громади одиноким людям похилого віку допомагають працівники Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Усі одинокі, одиноко проживаючі люди похилого віку та люди з інвалідністю, що мешкають у селах територіальної громади м. Хмельницького, можуть звернутися до соціального робітника у своєму селі або за телефонами: (098) 966-91-28, 63-07-80, 63-23-37.

Кожен може допомогти нашій армії виявити місце перебування російських військ в Україні. Також за допомогою чатботу можна повідомити про діяльність колаборантів. Щодня команда Мінцифри отримує повідомлення про колаборантів та передає їх СБУ.

  

«Провів засідання виконавчого комітету. Проголосували за 47 питань порядку денного.

для призначення стипендії учням (вихованцям) закладів загальної середньої та позашкільної освіти Хмельницької громади.

І медаль, і рекорд
Легкоатлетка Марія Горєлова виграла міжнародний турнір Memorial Francesco FIORENZA в італійському місті Гроссето й встановила при цьому новий особистий рекорд, який лише одним сантиметром поступається нормативу майстра спорту України міжнародного класу.

Бетонний паркан на вулиці Хмельницькій у Ярмолинцях перетворився на вишуканий артоб’єкт. Орнамент і символіка України та Хмельниччини, виконані справжніми самородками, полонять і приваблюють.

Страшний Голодомор 1932-33 років… У цих чорних сторінок історії України немає строку давності, бо час змушує частіше згадувати заморених голодом людей, в силу нинішніх жорстоких реалій, коли російські загарбники, прийшовши на нашу землю, влаштовують у деяких містах, містечках і селах справжній геноцид. Страхітливі події минулого не лише повторюються, вони змушують переосмислити багато речей, фактів, які буквально набувають нових і глибинних значень. Адже коли в ХХІ столітті, в сучасному цифровому світі, люди змушені переживати блокади, репресії та голод через навалу дикунської орди, — це шокує не лише кожного з нас, це лякає увесь світ.

Минулого тижня з приємної події розпочалося пленарне засідання Кам’янець-Подільської районної ради. Її очільник Михайло Сімашкевич урочисто вручив відзнаку районної ради «За заслуги» директору ТОВ «Промтехнтранс», заслуженому працівникові автотранспорту України Вікторові Антонюку. Він отримав найвищу нагороду Кам’янеччини за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний розвиток району та вагомі трудові досягнення. Але Віктора Антоновича знають у регіоні не лише як кращого керівника одного з найбільших і най-
успішніших автопідприємств Поділля, але як щедрого мецената багатьох добрих справ, справжнього патріота України. Досить сказати, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, колектив автотранспортників, очолюваний Віктором Антонюком, передав українським військовим кілька вантажних автомобілів, регулярно допомагає захисникам пально-мастильними матеріалами, займається волонтерською діяльністю та долучився до збирання коштів на будівництво нового літака «Мрія».

Чесно кажучи, мантра наших високопосадовців про те, як ми швидко й успішно відбудуємо країну після перемоги, починає вже набивати жорстку оскомину. Так, про відбудову потрібно думати. Але на першому місці має бути все-таки війна і перемога у ній, бо інакше ніякої перемоги не бачити. А для цього потрібно працювати всій країні. Бо на чужих подачках і позичках перемоги не здобути. Та й вони не безкінечні.

Станом на 22 червня цього року на Хмельниччині внаслідок укусів тварин за медичною допомогою звернулися 850 громадян. У 642 випадках укуси спричинили собаки (281 — безпритульна), у 118 — коти (32 безпритульних), в 11 — гризуни, у 4 — сільськогосподарські тварини, у 2 — лисиці, у 3 випадках — інші дикі тварини.

Не досягнувши своїх цілей із швидкою окупацією всієї України, рашисти намагаються знищити, розчавити все, що давало нам можливість триматися на плаву. Війна завдає економіці України колосального стресу з тяжким руйнуванням інфраструктури та виробничих потужностей. За різними оцінками, від 30 до 50 відсотків підприємств повністю припинили свою діяльність. Експерти кажуть, що різкий спад виробництва очікується як в Україні, так і в рф. Втім ми постраждаємо більше: у той час, як економіка України впаде на 30 відсотків, то їхня, на тлі міжнародних санкцій, — на 10.

Ще 6 червня до Кам’янець-Подільського районного управління поліції звернулася жителька одного з сіл Кам’янеччини, що 22 травня зник її 30-річний син. У процесі розшуку зниклого працівники поліції встановили, що напередодні чоловік відпочивав зі знайомою, про зникнення якої днями також заявили родичі, та своїм товаришем. Згодом оперативники в полі за селом Жванець знайшли й покинутий автомобіль зниклого.


Цьогоріч уже традиційно у КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» дружний колектив медиків разом із директором Лілією Брухновою напередодні професійного свята приймали вітальні слова на свою адресу.

Поза сумнівом, робота наших медиків заслуговує подяки не лише у день їхнього професійного свята. Та, мабуть, по-особливому ми почали оцінювати її тепер, коли стільки біди, спричиненої війною, увірвалося в наше життя. По-новому відкриваються нам професіоналізм медиків, їхня самопожертва, любов до професії та до людей. «Любов до медицини йде пліч-о-пліч з любов’ю до людини, — каже головний лікар КНП «Волочиська багатопрофільна лікарня», депутат Хмельницької обласної ради Віктор ЧУБАР. — І хоч медичну галузь у суспільстві оцінюють по-різному — від шанобливої вдячності до найжорсткішої критики — медицина насамперед — щоденна виснажлива праця. Часто — без нормованого дня, вихідних, відпустки. Бо для медиків здоров’я і повноцінне життя пацієнта — понад усе».

Нещодавно посеред ночі у Дунаївцях спалахнула п’ятиповерхівка. Як повідомили в Головному управлінні ДСНС у Хмельницькій області, один з мешканців невдало покурив у коридорі, через що позбавив спокійної ночі сусідів.

До Дня медика на території комунального некомерційного підприємства «Городоцька міська багатопрофільна лікарня» відкрили перший пам’ятний знак «Світячи іншим, згораю сам…» Саме цей, актуальний сьогодні, латинський вислів став крилатою фразою в лікарському середовищі.

Заборонити публічне використання російськомовного культурного продукту на території області до моменту повного припинення окупації рф — таке рішення прийняли депутати Хмельницької обласної ради під час 11 пленарного засідання, що відбулося минулого тижня. За це проголосували 56 із 58 присутніх депутатів. Коли під час військової агресії росії для наших випускників шкіл, дітей звучать російські пісні — це неправильно. У нас є державна українська мова, у нас багато українських пісень — таку думку висловила голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк.

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує про вакансії в області.

У межах відзначення Всесвітнього дня біженців вчора у центральній публічній бібліотеці відбулася зустріч «Право на пошук безпеки». Подію влаштував БФ «Рокада», який з 2003 року надає соціальну та психологічну підтримку біженцям з різних країн, а з початком війни в Україні працює і з внутрішньо переміщеними особами.

Отримати допомогу чи надати її іншим відтепер можна на порталі «Поряд». 

«Така наша позиція у суперечках щодо доцільності функціонування ПТУ. І ми доводимо, що це реально.

Розпочинається виплата компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, по  Урядовій соціальній програмі «Прихисток». 

21 червня відбулася онлайн-зустріч президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна зі cтаршим віцепрезидентом компанії Westinghouse Еліасом Гедеоном та віцепрезидентом Westinghouse Девідом Дурхемом.

Ось уже і підійшла літня пора зі спекотними днями. У такий час — зовсім не хочеться їсти гарячий суп чи печеню. Навпаки, багато хто обмежується звичайними салатами і молочними продуктами, вживаючи більше води ніж їжі. Але до вечері все ж хочеться придумати щось біль поживне. Особливо, якщо у вас свято і планується стіл для гостей і всієї родини. На такі випадки в українців завжди були у запасі рецепти холодних закусок, холодцю та інших страв, які подаються холодними.

   

«Чергова передачка вже у наших двох бойових підрозділів на східному фронті: 234 пари літніх берців; 448 футболок; 47 радіостанцій Моторолла DP 4400, 4600; ретранслятор Моторолла з усім обладнанням; медичні гігієнічні серветки.
    А також ремонтуємо для них потужного Черокі.
    Працюємо далі… Слава Україні!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Протягом двох тижнів працівники хмельницьких комунальних підприємств працювали над відновленням будинків у старовинному місті пошкоджених війною.

18 червня 2022 року відбулася Церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу проєктів екологічного спрямування «GENIUS Olympiad» 2022, що проходила у Нью-Йорку, США.

В Національному природному парку «Мале Полісся» знайшли нові локалітети червонокнижних рослин

Під час воєнного стану та протягом 30 днів після його скасування, роботодавець має змогу отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.

яке проводиться в рамках розробки «Плану дій «Зелене місто» для Хмельницького».

Коротко про сьогоднішню сесію міської ради: створення навчально-тренувального центру;  оперативне управління фінансами, військові облігації і підтримка армії;  заборона використання російськомовного культурного продукту в публічному просторі;  звернення до РНБО і парламенту щодо заборони релігійних організації, які підпорядковані ворожій державі та ін.

Перинатальні центри України отримують 300 телеметричних кардіографів для вагітних, 10 з них отримають медзаклади Хмельниччини. 

   

«161 «золота» та 36 «срібних». Сьогодні вручили медалі нашим випускникам-відмінникам.

Цьогоріч конкурс читців-декламаторів «Слово Нації» проводився вже вшосте. З урахуванням воєнного стану, конкурсанти змагалися в онлайн-форматі, у двох вікових категоріях та трьох номінаціях: «Читці», «Авторська поезія» і «Композиція».

Для Лади і Івана Марченків діти — сенс життя, їхня радість та гордість. А ще вони вважають себе щасливими, бо зуміли стати рідними для сиріт, підкоривши їх прихильністю та довірою.

Ніколи не думав, що є на світі такі добрі люди. Ну, такі добрі, що готові останню сорочку, та що там сорочку, шкарпетки із себе зняти, аби допомогти. Не вірите? І я не вірив, аж поки… Ага, на свої очі не побачив, своїми руками не помацав, свого лоба… Але теє, то вже потім було. А спочатку…

Згадуючи дитинство, кожен із нас обов’язково пригадає мамине тепло, мамину усмішку, мамине слово… Бо мамі ми зобов’язані не лише тим, що подарувала життя, а й тим, що турбота про дітей ставала змістом її буття, що мамина молитва була найміцнішим оберегом.
Скільки недоспаних ночей випало їй, скільки тривожних ударів зазнало мамине серце — про це навряд чи знатимуть діти. На все життя вона буде тією людиною, яка не зрадить, яка зрозуміє і яка любитиме понад усе.

Переможні стрибки хмельничанок
Одразу дві хмельничанки стали призерками міжнародного турніру стрибунів з жердиною і в довжину «18th Golden Roof Challenge», який відбувся 11 червня на спеціально обладнаному майданчику в австрійському Інсбруку.

Золота медаль, з якою Ірина закінчила середню школу, давала їй можливість спробувати свої сили для вступу в більш престижний навчальний заклад, але зупинилася на педінституті. Кам’янець-Подільський, після Львова, був і є справжньою скарбницею пам’ятних шедеврів архітектури, природних витворів і ландшафту на теренах України. Тут непотрібно було переконувати в історичній правді. Тут історія говорила сама за себе. Тож Ірина зрозуміла, що Україна починається тільки тут, і велич народу, який створив це і десятки інших унікальних місць, беззаперечна.

Днями студенти курсів з вивчення української мови завершили навчання та отримали сертифікати. Проте для бажаючих поглибити знання з державної мови відкрито реєстрацію на наступний курс. Навчання заплановано розпочати в серпні.

Фахівці Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру №1 продовжують проводити комплексне оцінювання розвитку дитини (мовлення, фізичний розвиток, когнітивна, емоційно-вольова сфери, освітня діяльність) з метою визначення наявності/відсутності особливих освітніх потреб та подальшої траєкторії розвитку дитини.

Така думка виникає після слів путіна, сказаних на відкритті виставки до 350-річчя з дня народження ще одного ката України петра І. Порівнявши нинішню агресію в Україні з Північною війною (деякі криваві битви якої відбувалися й на нашій землі), він заявив, що імператор воював із Швецією 21 рік. Ці слова слід сприймати серйозно, бо вони означають, що кремлівського сірого чоловічка не зупинять ні будь-які людські жертви співвітчизників, ні проблеми з російською економікою, які виникли і ще виникатимуть після введення міжнародних санкцій. Хоча фінські фахівці підрахували, що рф отримала від експорту енергоносіїв із початку війни в Україні 93 мільярди доларів. А обсяги торгівлі Німеччини за час повномасштабної війни зросли на 60 відсотків! Виходить, що й вони щедро фінансують убивство українців. Та що вже там говорити про цинічних  європейських бізнесменів, якщо навіть наші найближчі сусіди і брати по нещастю — Молдова і Грузія, від яких кремль також відгриз шматки території, — до санкцій проти агресора так і не приєдналися…

Делегація з Городка відвідала один із найважливіших культурно-розважальних заходів на території міста-побратима Сохачева і його околиць — «Свято жителів — Дні Сохачева 2022».  Інтеграційний пікнік відбувався 10-12 червня.

Вечірньої пори на автодорозі Красилів — Старокостянтинів — Антоніни зіткнулися автомобіль ВАЗ-21099 з причепом, яким кермував  46-річний житель села Дружне, та мопед «Форте».

Розпочався тиждень, присвячений українським донорам крові.

Минулого вівторка, у Всесвітній день донора крові, сплив у пам’яті епізод із вже далекого студентського життя. Під час одного з занять, здається, з філософії,  у нашу  аудиторію зайшов куратор групи й, попросивши вибачення  в лектора,  що вимушений  перервати  навчальний процес, повідомив, що зателефонували з міського пологового будинку й попросили кілька донорів крові. Як виявилося,  в   молодої породіллі під час народження двійнят сталася велика крововтрата. Взяти участь у благочинній акції  виявилося більше,  ніж потрібно, але на той час ще не усім виповнилося по 18 років. Мені вже йшов  дев’ятнадцятий, тож я разом із ще кількома одногрупниками тоді вперше віддав майже пів літра  крові на порятунок жінки. Пригадується, нам, донорам-початківцям видали талони на обід та маленькі червоні значки у вигляді  крапельки крові, які ми з гордістю носили на лацканах піджаків.  Та найприємнішим було, коли десь  на третій день після тієї події нас розшукав щасливий батько хлопчиків-близнюків і  щиро подякував за причетність до порятунку   їхньої матері.

Багато хто мені скаже: про це ще надто рано вести мову. Мовляв, ось закінчиться війна, тоді й поговоримо. Адже нині в нас одна, найголовніша, мова — про Перемогу.
Ясна річ, більшої мети, ніж перемогти ворога, і бути не може. І наша любов до Збройних сил України та наша підтримка насправді не має меж. Ці почуття, здається, настільки щирими ніколи ще не були — ми всі об’єднані великою жагою Перемоги і почуттям глибокої вдячності до наших захисників.

Відомо, що справжнім керівником може бути людина, яка обов’язково вміє доводити почату справу до кінця, вірить в успіх і вміє на нього працювати. Не обділений цими рисами Михайло Рущак — адміністратор, успішний менеджер, психолог, педагог за покликанням душі і серця директор ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти». Ноша керівника зовсім не є легкою, як іноді здається. І дорога до керівного крісла в нього не була встелена трояндами.

Дунаєвецька міська територіальна громада за час повномасштабної війни в нашій державі, об’єднавши зусилля всіх небайдужих жителів краю, продовжує наближати таку бажану Перемогу над окупантами. Робота в тилу кипить, а про її результати красномовно говорять цифри.

В громаді (яка, до речі, входить до Асоціації міст України в Хмельницькій області) вже знайшли прихисток 6000 вимушених переселенців, у тому числі майже 2000 осіб відвідали Дунаєвеччину транзитом. Для таких громадян  було організовано харчування та забезпечено місце для ночівлі. В той час за розпорядженням міського голови Дунаєвець Веліни Заяць, на території громади було створено оперативний штаб, про роботу якого ми вже розповідали на шпальтах «Подільських вістей». Наразі штаб активно працює за різними напрямами.

Хмельницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) отримав гуманітарну допомогу з-за кордону, а саме: ліжка, матраци, столи, стільці, засоби реабілітації (інвалідні візки, ролатори) та засоби гігієни. Засоби реабілітації буде передано до пункту їх видачі (вул. Зарічанська, 14/4), який нещодавно відкрили у Хмельницькому.

Закінчилися курси з вивчення української мови. Навчання організували фахівці Комунальної установи Хмельницької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

На базі ХКП «Електротранс» запрацювала навчально-виробнича ділянка з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Рихтувальник кузовів». Створена вона спільно з ВПУ №11.

З нагоди 131-ї річниці від дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця в Хмельницькому поклали квіти до меморіальної дошки видатному українцю, яка встановлена на будинку № 18 по вул. Героїв Маріуполя.

Військовий облік жінок
Кабінет Міністрів України прийняв рішення про втрату чинності Постановою КМУ, що затверджує перелік спеціальностей, за якими жінки можуть бути взяті на військовий облік.

В Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувся черговий випуск студентів.

Ярмолинецька районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості за підтримки Ярмолинецької селищної ради, Ярмолинецької центральної бібліотеки та Управління соціального захисту населення організували у громаді зустріч, за тематикою психологічної підтримки вимушених переселенців.

Музиканти об’єдналися з волонтерами ГО Мистецька сотня "Гайдамаки", щоб зібрати допомогу бійцям хмельницького 19 Окремого стрілецького батальйону ЗСУ. З початком війни до лав цього новоствореного батальйону вступило чимало і колишніх правоохоронців та пенсіонерів ОВС, інформують у секторі комунікації ГУ Нацполіції в області.

Претендентів на вступ до гімназії зустрічали на шкільних дворах викладачі гімназії із відповідними табличками груп та списками. Організовані групи дітей під керівництвом учителів прямували до навчальних класів, де й відбулося вступне випробування. Відчувався злагоджений, роками відпрацьований ритм праці педагогічних колективів.

Майже п‘ять тисяч мешканців міста Маріуполь прийняв Хмельницький. У Центрі підтримки маріупольців переселенці з міста-героя зможуть отримати психологічну, медичну, допомогу з працевлаштування та гуманітарні набори. Вже визначилися з приміщенням. Центр розміститься на вулиці Героїв Маріуполя, 5. Запрацює за два тижні.

До Дрогобича доставили понад 120 корів з ферми на Миколаївщині, яка знаходиться на лінії фронту та постраждала від ворожих обстрілів. 

Торговців хочуть примусити приймати платіжні картки для розрахунків
Мінекономіки оприлюднило проєкт Постанови КМУ, яким передбачено, що торговці мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційним способом:

«За час війни компанія «Апіпродукт» неодноразово передавала продукцію для воїнів на основі прополісу і бджолиного маточного молочка, бо саме ці два бджолопродукти сьогодні найсильніше впливають на витривалість і борються зі стресом», — так розпочала на zoom–зустрічі «Бджільництво та війна: виклики і шляхи їх подолання» свою доповідь віце–президентка Всеукраїнської асоціації апітерапевтів України, членкиня Фундації жінок пасічниць Світлана ВОЛИНЕЦЬ (м. Київ). Пропонуємо вашій увазі рекомендації дослідниці.

Що потрібно, аби працювати на станції «Академік Вернадський»?

У селі Колом’є Крупецької тергромади 5 червня відбувся схід села. Віряни обговорювали перехід Свято-Михайлівського храму з-під юрисдикції УПЦ МП до Православної Церкви України.

Її внесли до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг за номером. Про це сьогодні, 9 червня, повідомив віцепрем’єр міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.