Данило Галицький у 1238 році розгромив німецьких лицарів Тевтонського ордену.

Московська пропаганда успішно сотворила образ переможця тевтонських лицарів Олександра Невського, який, насправді нікого не перемагав, бо в той час був заручником у Батия. А ми серед предків маємо справжнього героя, який захищав свою землю від загарбників.

Помилка в газеті, яка могла коштувати журналістам життя.
5 березня 1953 року помер Голова Ради Міністрів СРСР і секретар Центрального Комітету Комуністичної партії Радянського Союзу Йосиф Сталін. Ця подія не могла пройти непоміченою в тодішньому суспільстві.

Князь Олександр Голіцин програв дружину графу Леву Розумовському.

Ця історія надихнула Михайла Лермонтова на створення поеми «Тамбовська казначейша» в 1838 році. У ній ішлося про те, як головний герой виграв у скарбника в карти його дружину. Імена і прізвища були, звичайно, змінені.

Знайдений документ спростовує московську брехню про великого гетьмана.
Український історик Тарас Чухліб знайшов у Варшавському архіві документ, у якому король Речі Посполитої Ян Казимир стверджує, що Богдан Хмельницький будував суверенну державу.

Іван Богослов був видатним алхіміком і автором наукових трактатів.

У 9 і 10 номерах літературного і науково-популярного журналу для самоосвіти «Міръ Божій» за 1899 рік надрукована стаття приват-доцента фізико-математичного факультету Київського університету ім. Св. Володимира Миколи Миколайовича Володкевича під назвою «Алхімія і Алхіміки».