Коронавірус

Станом на ранок 17 травня в нашій державі зафіксований 18291 випадок захворювання COVID-19. На підконтрольній Україні території Донеччини коронавірус підтверджений у 130 осіб, на Луганщині — у 42-х. Офіційні дані з окупованих територій відсутні.

Угруповання «ДНР» визнає 248 випадків коронавірусу в окремих районах Донецької області. «ЛНР», також заявляє про 312 випадків COVID-19.  «ЛНР» реорганізовує міську дитячу лікарню № 1 для прийому осіб, які контактували з хворими на коронавірус, у зв'язку з переповненням інфекційного відділення лікарні № 15 міста Луганська. Крім цього, зафіксовано сплеск захворювання на COVID-19 серед медперсоналу лікарні в підконтрольному бойовикам Докучаєвську Донецької області. Пізніше «ДНР» визнала, що більшість відділень лікарні зачинені на карантин через поширення COVID-19 серед медпрацівників. При цьому про смерть медсестер бойовики не повідомляють.

Домовленості

Переселенці, яких Україна залучить до роботи робочих підгруп Тристоронньої контактної групи в якості представників непідконтрольних районів Донбасу, будуть представлені на наступному засіданні ТКГ в режимі відеоконференції, повідомив керівник офісу президента Андрій Єрмак. У ході візиту до Берліна 13 травня заступник голови адміністрації президента Російської Федерації Дмитро Козак зустрівся з радником канцлера Німеччини Яном Хеккером. Уряд Німеччини зробив виняток для Козака, який знаходиться під санкціями Євросоюзу, дозволивши прилетіти до Берліна. Учасники від української і французької сторін на зустрічі не були присутні.

 

Суспільство

Російській службі ВВС стало відомо, що в березні в Донецьку був заарештований Леонід Харченко — ключовий фігурант справи про катастрофу малайзійського «Боїнга» МН-17, збитого над Донбасом у 2014 році. Він —  один з чотирьох обвинувачених у справі, яку зараз розглядає суд в Нідерландах.

Міжнародний комітет Червоного Хреста протягом тижня направив на непідконтрольні Києву території майже 160 тонн гуманітарної допомоги. До складу вантажу увійшли продуктові набори, товари медичного та санітарного призначення.

У 2020 році перелік установ вищої освіти, в які за спрощеною процедурою можуть вступати жителі окремих районів Донбасу та анексованого Криму, розширився до 91 університету.