які завдали збитків довкіллю більш як на півтора мільйона гривень.

У період нересту зловмисники ловили рибу за допомогою електровудок.  А як зазначають спеціалісти, використання електровудки ставить під загрозу природне відтворення іхтіофауни. Адже цей пристрій вбиває не тільки рибу, але і її ікру. Більша частина ураженої риби тоне і браконьєрам не дістається, а та, що вижила — втрачає репродуктивну функцію. Саме тому реальні збитки від такої діяльності значно більші, ніж вартість безпосередньо виловленої риби.

На р. Іква біля села Миколаївка Старосинявської територіальної громади працівники сектору водної поліції Кам’янець-Подільського районного управління поліції спільно зі співробітниками Хмельницького рибоохоронного патруля та старосинявськими поліцейськими виявили двох місцевих жителів, які здійснювали незаконний вилов риби за допомогою електровудок. На момент виявлення браконьєри виловили риби на суму понад півтора мільйони гривень.
За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 249 ( Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Такі дії караються штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до 3 років.
Нагадуємо, що в області триває операція «Нерест». Якщо ви стали свідком незаконного вилову риби, телефонуйте на лінію «102».