Працівники ДБР, не зважаючи на повномасштабну російську агресію, продовжує системну роботу щодо викриття тих, хто чинить шкоду довкіллю. Наразі Бюро викрило злочинні дії посадовців лісових господарств в Закарпатській, Житомирській та Чернівецькій областях, які завдали збитків державі на 1,5 млн гривень. 

На Закарпатті за матеріалами ДБР судитимуть директора та бухгалтера Великобичківського лісового мисливського господарства, які обікрали держпідприємство на майже пів мільйона гривень.

Протягом декількох років директор лісгоспу оформляв соціальні виплати та матеріальну допомогу на працівників господарства, які забирав собі. У цьому йому допомагала бухгалтер підприємства, яка вносила неправдиві відомості до видаткових касових ордерів.

Так директор лісгоспу розтратив понад 387 тисяч гривень бюджетних коштів, а ще 31 тисяч – привласнив. Окрім того, майже 100 тисяч бюджетних гривень посадовець розтратив, продаючи дрова підприємства за незаконно заниженими цінами.

Директора лісгоспу та бухгалтера обвинувачують у привласненні та розтраті державних коштів, а також службовому підробленні (ч. 3, 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Передбачене статтями покарання – позбавлення волі на строк до 8 років.

 На Житомирщині працівники ДБР повідомили про підозру майстру лісу Бердичівського лісгоспу, який допустив незаконні рубки деревини.

З 2019 до 2020 року він безвідповідально поставився до службових обов’язків та під час здійснення обліку позначив для рубки дерева, які не повинні були рубатися. Таким чином було протиправно зрубано близько 30 дубів, що завдало державі збитків на 350 тисяч гривень.

За схожим фактом за матеріалами ДБР обвинувачується й інспектор Сокирянського району Національного природного парку «Хотинський» Чернівецької області.

Він неналежним чином охороняв ввірену йому територію, через що допустив незаконні рубки понад 200 дерев невідомими особами, в тому числі рідкісних порід. Це завдало державі збитків на понад 320 тис. гривень.

Лісівник з Житомирщини підозрюється, а з Буковини – обвинувачується у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Їм загрожує до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях здійснює Закарпатська, Житомирська та Чернівецька обласні прокуратури.