ДБР продовжує системну роботу щодо протидії екологічним злочинам, які не тільки шкодять довкіллю, позбавляють Україну цінних лісових ресурсів, а й завдають збитків державному бюджету. За матеріалами Бюро, направлено до суду обвинувальні акти стосовно посадовців лісової галузі на Вінниччині та Закарпатті.

Зокрема, працівники ДБР завершили досудове розслідування за фактом незаконних рубок лісу чиновниками різних рівнів у Вінницькій області.
До групи зловмисників входили один із заступників начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, керівник одного з відділів цього управління, посадовець «Крижопільського лісового господарства», головний лісничий та інженер цього лісгоспу.
Протягом 3-ох років вони здійснювали незаконну вирубку лісу. За даними слідства, було зрубано близько 13 тисяч дерев різних порід, у тому числі й рідкісних. Загальна вартість завданих державі збитків становить 87 млн грн.
Наразі усі посадовці відсторонені від займаних посад. За рішенням суду накладено арешти на майно фігурантів. Орієнтована ринкова вартість арештованого майна складає 12 млн грн (близько 300 тис. доларів США).
Підозрювані обвинувачуються в умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які виходять за межі його повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене групою осіб (ч. 1 ст. 28, ч. 3 ст. 365 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
А на Закарпатті за матеріалами ДБР судитимуть посадовця держпідприємства «Ясінянське лісомисливське господарство», який завдав мільйонних збитків державі через службову недбалість.
Посадовець не проводив огляд ввіреної йому території, не виявляв незаконні рубки та не повідомляв про них керівництву та правоохоронним органам.
В осінньо-зимовий період 2020 та 2021 років на території господарства невстановлені особи зрубали понад тисячу дерев. Завдані державі збитки склали понад 18 мільйонів гривень.
Посадовця обвинувачують у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
Передбачене статтею покарання – позбавлення волі на строк до п’яти років.
Процесуальне керівництво здійснює Вінницька та Закарпатська обласні прокуратури.