Поліція Хмельниччини попереджає: все частіше зловмисники через мережу інтернет та популярні месенджери заволодівають коштами під виглядом надання виплат українцям, які постраждали від війни.

Аферисти поширюють фейкову інформацію про соціальні виплати, створюючи сторінки-клони державних організацій, керівництва держави, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів, банків тощо.
Щоб привернути увагу, надати переконливості своїм шахрайським оголошенням та спонукати людину до швидких дій, зловмисники використовують державну символіку, відео з виступу Президента Зеленського у Європарламенті.
Громадянам пропонують перейти за посиланням і ввести персональні дані та номер банківської картки нібито для зарахування грошей. Однак, відомості, введені на таких сумнівних ресурсах, які мають назву фішингових, автоматично стають відомі зловмисникам. Надалі, маючи дані банківських карток громадян, шахраї вони привласнюють гроші з рахунків.
Днями потерпілою від такої шахрайської схеми стала хмельничанка, яка, спілкуючись в месенджері «Telegram» із невстановленою особою, начебто з метою отримання допомоги від ООН, перейшла за надісланим їй посиланням, де ввела свої реквізити до онлайн-банкінгу. Після цього з її карткового рахунку зникло 7500 гривень.
Тож кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить:
• отримувати інформацію, особливо — з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
• не переходити за сумнівними гіперпосиланнями;
• не повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім;
• у разі підозри шахрайських дій — негайно повідомляти правоохоронним органам.
Зверніть увагу, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах мають бути верифікованими (містити позначку).