Служба безпеки викрила двох вірян УПЦ (мп), які виправдовували збройну агресію рф та воєнні злочини окупантів.
Так, у травні цього року, під час стихійного зібрання громадян поблизу Свято-Покровського кафедральний собору у Хмельницькому, зловмисники відкрито заявляли, що росія є миролюбною країною і, мовляв, не путін розпочав війну, а самі українці.

Вони публічно висловлювавали кремлівські наративи про те, що окупанти «прийшли захищати Крим та Донбас», який «Украина бомбит 8 лет», а також закликали до підтримки рішень і дій держави-агресора та збройних формувань рф.
Крім того, руZкоміровці схвалювали ворожі ракетні обстріли Хмельниччини й намагались дискредитувати українських захисників.
Встановлено, що один із фігурантів – охоронець вказаного храму, 61-річний уродженець Молдови, який раніше відбував покарання за тяжкі злочини. Інший – безробітний 36-річний хмельничанин. Він не раз притягувавався до адміністративної відповідальності за домашнє насилля та хуліганські дії.
Ініційовані у межах кримінального провадження експертизи підтвердили, що у висловлюваннях зловмисників наявні заперечення здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини її території.
На підставі зібраних доказів обом фігурантам повідомлено про підозри за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину.
Заходи з викриття проводили співробітники УСБУ у Хмельницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.