За процесуального керівництва прокурорів Шепетівської окружної прокуратури закінчено досудове розслідування та скеровано до суду із обвинувальним актом кримінальне провадження щодо священнослужителя Української православної церкви московського патріархату (УПЦ мп) настоятелем однієї із церков Шепетівського району.

Сорокарічний священник, починаючи з грудня 2021 року, використовуючи заборонену в Україні російську соцмережу «вконтакте», умисно поширював на особистій сторінці матеріали, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі і образи почуттів громадян, у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.
Окрім цього, з лютого 2022 року, згаданий місцевий житель, достовірно знаючи про те, що з 20 лютого 2014 року російська федерація розпочала окупацію частини території України, а 24 лютого 2022 року розв’язала і веде повномасштабну агресивну війну проти України та українського народу, вчиняючи злочини проти людства, а також те, що на всій території України введено воєнний стан, умисно поширював матеріали, спрямовані на виправдування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України.

«За скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 161, ч. 2 ст. 436–2 Кримінального кодексу України, обвинуваченому загрожує покарання у виді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а також з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого», — повідомляють у прокуратурі.