За даними слідства, організував злочинну схему киянин, який займається адвокатською практикою. Він підшуковував військовозобов’язаних чоловіків, охочих уникнути призову на військову службу. Обіцяв за 4 тисячі американських доларів допомогти безперешкодно перетнути держкордон.

Так, адвокат оформляв фіктивні документи волонтерів-перевізників однієї зі столичних благодійних організацій. На підставі цього потенційних призовників вносили до системи «Шлях». Згодом вони безперешкодно виїжджали за межі України. Зокрема, за такою схемою ділок намагався переправити через кордон чоловіка призовного віку. Після отримання грошей зловмисник забезпечив безпідставне внесення даних про особу до списку водіїв, що здійснюють перевезення вантажів гуманітарної допомоги .

В межах відкритого кримінального провадження фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України ( Незаконне переправлення осіб через державний кордон України ). Йому загрожує до дев'яти років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Комплексні заходи проводили контррозвідники СБУ у Хмельницькій області спільно з ГУ Нацполіції за процесуального керівництва обласної прокуратури.