42-річна хмельничанка певний час спілкувалася онлайн з іноземцем, з яким познайомилася у соціальній мережі. Чоловік розповів, що виконує бойові завдання в одній зі східних країн і якось попросив про послугу. Онлайн-знайомий пояснив, що ситуація у місці його перебування складається загрозлива, і йому необхідно передати комусь на зберігання велику суму своїх заощаджень. А довіряє він лише їй.

Уже за деякий час зловмисник повідомив потерпілій, що відправив їй посилку з усіма своїми заощадженнями. От тільки їй потрібно сплатити вартість кур’єрських послуг. Жінка переказала майже 160 тисяч гривень, після чого зв’язатися з іноземцем не вийшло, та й посилка так і не надійшла. Тоді потерпіла звернулася у поліцію.
За даним фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України і працюють над пошуком зловмисника.
Правоохоронці просять під час онлайн-знайомств пам’ятати про ризики. Шахраї вміло маніпулюють почуттями та знають, як увійти в довіру, аби заволодіти чужими грішми. Тож не надсилайте свої особисті дані незнайомцям, не переходьте за надісланими посиланнями та не переказуйте кошти на невідомі банківські рахунки.