Через війну на сході, загальне погіршення криміногенної обстановки в країні, наших громадян все більше цікавлять питання особистої та суспільної безпеки. Як протистояти злочинності? Як не стати жертвою шахраїв? Про це та про інше йшлося на спільній нараді поліцейських із працівниками відділень міського поштового зв’язку. Але назвати нарадою це зібрання буде не зовсім вірно, оскільки спілкування відбулось у форматі круглого столу в приміщенні Хмельницької дирекції Укрпошти.

— Некомплект кадрів — головна проблема сьогодні в поліції, — каже заступник начальника Хмельницького відділу поліції підполковник Ігор Кирник. — Тому ми й звертаємося до листонош, а через них — до всіх громадян, вчасно повідомляти про підозрілих осіб, інші негаразди, що впадають в око спостережливим пенсіонерам, домогосподаркам тощо. Головне завдання — створити некомфортні умови для злочинців. Зловмисники мусять знати, що двори, під’їзди, вулиці, будинки перебувають під пильним оком небайдужих людей.
Ігор Володимирович розкрив присутнім деякі «механізми» шахрайських дій, що часто використовують дехто з ромів (циганів), щоб заволодіти грішми, цінностями. Навів приклад, як один шахрай, вдавано розмовляючи по телефону в маршрутці, робив вигляд, що у нього залишились непроданими декілька мішків із цукром за ціною, нижчою від ринкової. Годі й розповідати, як довірливі пенсіонери давали завдаток «чесному» шахраю за цукор, котрого ніколи не бачили. Листоноші, в свою чергу, цікавились, чи можна використовувати електрошокери проти собак, бо чотирилапі розбишаки в приватному секторі міста становлять реальну загрозу.
На перше засідання круглого столу були запрошені представники преси, наступні носитимуть конфіденційний характер. Подібна робота розпочалась по всій області в рамках підписаного меморандуму про взаємодію між Хмельницькою дирекцією Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» та Головним управлінням Національної поліції. Підсумовуючи першу зустріч, заступник директора ПАТ «Укрпошта» Віталій Стрембіцький наголосив, що особиста безпека для всіх присутніх не є порожнім звуком і кожен мусить ставитися до питань безпеки з повною відповідальністю.