Великомученик Юрій або Георгій (Γεώργιος – грецький відповідник нашого імені Юрій), є широко відомим святим у християнському світі. За мужність і непохитну віру, які не дозволили катам примусити його зректися віри у Христа, Юрія називають Переможцем – переможцем зла, неправди та людської люті.

 

Він був римським воїном, жив наприкінці ІІІ століття. Був красивим душею і тілом, був багатим і походив зі знатного роду. Зробив прекрасну військову кар’єру і мав прихильність самого імператора. Але імператор Діоклетіан був переконаним язичником, тому розпочав гоніння на християн. Відтак Юрій відмовився йому служити, роздав своє майно, розпустив рабів і публічно засудив дії імператора, за що був ув’язнений, підданий жорстоким тортурам і страчений. Молодому воїнові тоді не було й 30 років.
На іконах святого Юрія Переможця часто зображують на білому коні зі списом у руці, яким він вражає змія чи дракона. За Переданням, неподалік місця, де народився святий Юрій, жив змій, що пожирав людей. І жителі тієї місцевості з остраху перед чудовиськом вирішили регулярно за жеребом віддавати йому на поживу юнака чи дівчину. Якось жереб випав на доньку правителя, її відвели до озера та прив’язали там. Вона з жахом чекала на появу змія, але коли той вийшов з озера, раптом з’явився святий Юрій на білому коні, вразив змія списом і врятував дівчину. Він не лише знищив лютого звіра, а й навернув до Христа жителів того краю, які були язичниками. Саме тому Юрія ще називають Змієборцем.
Святого Юрія Переможця шанують за чудодійну допомогу людям у небезпеці, він вважається особливим заступником воїнів.
Святий великомученику і чудотворче Юрію, захисти всіх наших воїнів та допоможи нам подолати зло, неправду і драконову лють росії!