«Молімося разом за живих і померлих в Україні. Молімося разом за припинення цієї війни і за мир у нашій Батьківщині!», — закликавглава УГКЦ блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні у 86-й день повномасштабної війни Росії проти України.

«На сході України йдуть сильні бої. Ворог атакує, намагається штурмувати наші міста, зокрема на Луганщині. Жорстокі бої ідуть на сході Харківської області, на Донеччині. Південь України з одного боку борониться, а з іншого – зазнає сильних обстрілів від окупантів, які намагаються втриматися на березі Чорного та Азовського морів», – зазначив Предстоятель УГКЦ.
Ворог знову обстрілює наші міста і села, підкреслює Глава Церкви, на російському прикордонні Чернігівської та Сумської областей, а також на Харківщині. Можна тільки уявити, каже він, собі драму тих людей, які були змушені покинути домівки, потім повернулися назад, знайшли свій будинок вцілілим, уже тішилися відновленням мирного життя – і тут знову вже з російської території по цих домівках б’ють снаряди, падають авіабомби, гинуть люди. Але Україна стоїть. Україна бореться. Україна перемагає свого ворога. Україна показує всьому світові геройства звичайних людей.
«Сила духу синів і дочок нашого народу та нашого війська перетворює часи трагічні на часи героїчні. Справді, війна народжує нових героїв України, героїв любові до Батьківщини, до Бога і до ближнього», – переконаний Глава УГКЦ.
В сучасному світі, каже Глава Церкви, ми, можливо, уповні не відчуваємо сили і вартості молитви… Ми краще розуміємо якісь безпосередні вчинки, що становлять предмет соціального зацікавлення, психологічної уваги до людини. Проте душа і тіло без духа Божого слабнуть і не можуть нічого доброго чинити.
«Молитва – одне з основних діл милосердя, яке не тільки допомагає, а й рятує людину, надає сенсу її земному життю, відкриває їй обійми Небесного Отця. Ділом милосердя слугує молитва заступництва. Коли ми, як Церква, Тіло нашого Господа, у молитві заступаємося перед Небесним Отцем за наших живих чи померлих братів і сестер у потребі, то молимося разом з Ісусом Христом, Главою того Тіла. І Він у Дусі Святому молиться разом із нами, молиться в нас і за нас до свого Небесного Отця, як про це каже св. Августин»,– наголошує Глава Церкви.