Бібліотека організувала патріотичну годину та виставку на підтримку ЗСУ
Захист української державності багато століть поспіль був невіддільною частиною української історії. При цьому чимало раз доля дарувала нашому народові визначних особистостей, котрі відважно стояли за правду і боролися за українське майбутнє.

Тож 20 жовтня патріотичну годину-вшанування «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення» організувала Центральна публічна бібліотека Хмельницької громади. Саме на ній згадали українських захисників минулих поколінь і тих, хто проганяє загарбника нині. Разом з тим представили тематичну виставку «І пензлем, і словом – про ЗСУ». Це експозиція малюнків на підтримку Збройних сил. Автори – підлітки та дорослі – учасники студії «Малювання як ART-терапія», котра у нашому місті з’явилася не так давно – у квітні. Керує нею відомий український художник Володимир Півень, що наразі з сім’єю переселився до Хмельницького з міста Дружківка.
Гостями заходу стали культурні діячі краю, читачі, а також літератори. Адже малюнки експозиції створено за мотивами віршів членів обласного осередку «Конгрес літераторів України». Усі роботи є суголосними теперішнім подіям визвольної війни українського народу.
    «Тут представлено рядки близько 10 наших авторів. Основна тема – боротьба із загарбниками і те, як це усвідомлюють творчі люди – досить твердо і по-войовничому», - розповів голова конгресменів Володимир Захар’єв.
    «Це не оплакати. На них присутня актуальність, експресія – рух, ідея, котра чітко читається. Це не просто фантазія моя і моїх учнів», - розповів про виставку робіт своїх учнів Володимир Півень.
Особливо акцентує художник на малюнку, де орел демонструє свою здатність боротися і віддати власне життя. Відзначає і плакат, на якому відродили справжній зміст української народної приказки. Звучить вона так: «Моя хата скраю – першим ворога стрічаю».
Є тут й карикатурні роботи, котрі зображають ницість та підлість загарбників. А завершується експозиція малюнком Насті Рекрут «ПЕРЕМОГА», який супроводжують рядки Володимира Півня.
Для учасників події конгресмени зачитали свої вірші – переможні й зболені, наповнені силою, відвагою і вірою в краще. Дует «Червона ружа» своєю чергою виконав дві композиції, серед них давня, про народну долю – «Нас не там весна зустріла». А бібліотекарка Анна Миронова, переселенка із Запоріжжя, продекламувала вірш пана Володимира «Ми мусим боротися». Ця поезія влучно передала основну ідею всієї зустрічі, знайшла відгук у душі кожного її учасника. Рядки наповнили вірою і впевненням, що попри болі й горе ми маємо дійти до перемоги.