Ростислав БАЛЕМА – цьогорічний лауреат обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку.

27 жовтня, відбулося засідання конкурсного комітету, на якому було визначено ім’я цьогорічного лауреата обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку.
У нинішньому році із-за військової агресії рашистів конкурс дещо змістив терміни підбиття підсумків та й активністю претендентів особливо не вирізнявся.
Але творчі доробки членів Національної спілки письменників України Ростислава Балеми та Михайла Цимбалюка отримали високу оцінку на засіданні конкурсного комітету, яке провів голова обласної письменницької організації Петро Маліш.
Після ґрунтовного обговорення конкурсних робіт шляхом голосування лауреатом обласної літературної премії імені Миколи Федунця було визнано члена Національної спілки письменників України Ростислава БАЛЕМУ за поетичну збірку «Колискова для рим», яка побачила світ у вінницькому видавництві ТОВ «НІЛАНД-ЛТД» два роки тому.
Про цю поетичну збірку молодший науковий співробітник Хмельницького літературного музею, літературознавець Альона Радецька так писала в «Українській літературній газеті»:
«Ростислав Балема дає спокійну назву своїй збірці, хоча насправді вона – вогонь. Її жар обпікає серце кожного українця. Розкривається ж його замисел в анотації, де зазначено: «Нашептана творчим неспокоєм нова книга українського поета Ростислава Балеми не дасть Вам сну…» І справді, хіба можна спати, коли читаєш таке:
Аби жити у достатку,
Від зорі і до зорі
Носять бджоли щедрі взятки,
Ну а люди – хабарі…
Подібних рядків у збірці вистачає. І хоча вона не поділена на розділи, що б дало можливість краще зорієнтуватися у думках автора, впорядкувати часопотік, це не заважає зрозуміти її мету – усвідомити призначення людини на Землі і зробити все для того, щоб життя на ній дарувало щастя, а не сльози від зневіри, страх перед завтрашнім днем і душевний біль».
Про те, що Ростислав Балема – поет з уже сформованим літературним почерком, а його «Колискова для рим» варта обласної літературної премії говорили на засіданні Тетяна Зеленко, Олексій Тимощук, Катерина Чабан, Інна Михайлова, Людмила Данилюк та інші члени конкурсного комітету.
Вручення Диплома лауреата та грошової премії планується провести у обласному літературному музеї після повернення Ростислава Балеми з лав Збройних сил України, де він перебуває у цей непростий для нашої країни час випробувань.

Довідка.
Обласна літературна премія імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку була встановлена рішенням обласної ради від 30 квітня 2014 року.
Премія присуджується за кращу поетичну збірку, яка відзначається високим художнім рівнем, яскравими мовними засобами, новизною та вирізняється оригінальністю форм і мотивів.
Премія присуджується щорічно до Дня пам’яті Миколи Федунця – 20 червня у сумі 10 (десять) тисяч гривень за рахунок коштів, передбачених для цього в обласному бюджеті.
Виключення є нинішній рік, що пов’язано з повномасштабним вторгненням окупантів на нашу землю.

Лауреатами обласної премії імені Миколи Федунця стали:
2015 рік – Олександра ВАНЖУЛА за поетичну збірку «Осіннього листя жмуток;
2016 рік – Ніна ШМУРІКОВА за поетичну збірку «Я родом з листопаду»;
2017 рік – Микола КЛЕЦ за поетичну збірку «Logos -імператив небесний і земний»;
2018 рік – Анатолій НЕНЦІНСЬБКИЙ за поетичну збірку «Побачення з собою»;
2019 рік – Неоніла ЯНІЦЬКА за поетичну збірку «Автограф вічної ріки»;
2020 рік – Віталій МІХАЛЕВСЬКИЙ за поетичну збірку «Цукерково-букетні вірші»;
2021 рік – Микола МАЧКІВСЬКИЙ за поетичну збірку «Пізня молодість» (посмертно);
2022 рік – Ростислав БАЛЕМА за поетичну збірку «Колискова для рим».

Біографія поета
Ростислав Балема народився 22 травня 1972 року у с. Жилинці Хмельницького (колишнього Ярмолинецького) району Хмельницької області. У 2003 році закінчив факультет журналістики Львівського національного університету ім.Івана Франка. Працював кореспондентом, завідувачем інформаційно-аналітичного відділу обласної газети «Подільські вісті». Працює начальником відділу зв´язків із громадськістю АТ «Хмельницькобленерго».
Проет, автор збірок поезій «за стінами ранку, «Фенікс», «Мрія в трьої томах», «Сонячна соната», «Наш вічний Майдан». Лауреат Хмельницької міської премії ім.Богдана Хмельницького. Член Національної спілки письменників України. У 200702009 роках – голова Хмельницької обласної організації НСПУ.
Наразі Ростислав Балема боронить територіальну цілісність України від окупантів.