Професійно, феєрично, натхненно пройшов культурно-мистецький проєкт «Шевченко 4.5.0.», присвячений 210 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка і який вшанував творчу спадщину українського генія.

Організатором проєкту став Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва за підтримки Хмельницької обласної ради та Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації.
Упродовж декількох місяців відбувся цикл заходів: фестиваль-огляд «Шевченко 4.5.0.» (три етапи), Всеукраїнська науково-практична конференція «Шевченко в полікультурному просторі» на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; літературно-мистецьку зустріч спільно з Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою, Хмельницькою обласною бібліотекою для молоді, Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей імені Т. Г. Шевченка, Хмельницьким обласним літературним музеєм та переможцями II туру фестивалю-огляду «Шевченко 4.5.0.»; фото-флешмоб «Кобзар у моїй родині».
У фестивалі-огляді взяли участь близько трьох тисяч учасників від чотирьох до вісімдесяти років із 43 територіальних громад. А загалом культурно-мистецький проєкт «Шевченко 4.5.0.» об’єднав представників галузей культури, освіти, медицини, інших сфер діяльності й охопив майже двадцять тисяч учасників, у серцях яких знайшли відгук ідеї Великого Кобзаря.
У піднесеному патріотичному дусі пройшла мистецька акція у сквері імені Тараса Шевченка, в якій взяли участь колективи області. Урочисте закриття культурно-мистецького проєкту «Шевченко 4.5.0.» відбулося у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького.
З вітальними словами до учасників та всіх присутніх звернувся заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук, який говорив про нестандартне сучасне бачення життєдіяльності Тараса Шевченка та його творчості.
Директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Інна Михайлова нагородила подяками керівників закладів культури, які взяли участь у проєкті. Директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України Майя Онищук подякувала всім учасникам проєкту, а також Збройним силам України, завдяки яким маємо можливість проводити різні культурно-мистецькі заходи.
Загалом у музично-поетичному дійстві взяли участь 44 учасники. Це — колективи, солісти, декламатори. Усі фіналісти нагороджені дипломами.
Також на заході була представлена виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва фіналістів III туру в рамках фестивалю-огляду «Шевченко 4.5.0.». Картини, графіті, витинанки, вишивки, ляльки-мотанки тощо за мотивами творів Т. Г. Шевченка підготували заклади культури територіальних громад області. Переможців нагородили дипломами. На виставці були представлені книги поетичних творів Тараса Шевченка «Кобзар» у техніці «художня емаль» заслуженого художника України, емальєра Івана Юркова. «Захалявні книжечки» Тараса Григоровича, «Кобзар» різних років видання, «Фронтовий Кобзар» презентували працівники Хмельницького обласного літературного музею, а Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека представила книжково-ілюстративну виставку видань зі своїх фондів під назвою «І став для нас він світочем в віках…». Відві-
дувачі мали можливість ознайомитися з книгами про життя і творчість Тараса Шевченка, науковими дослідженнями та його літературною творчістю в оригіналі та в перекладах різними мовами світу, переглянути фотоальбоми, проаналізувати малярську спадщину Кобзаря. Окрасою виставки були рідкісні і цінні видання творів Тараса Шевченка: мініатюрні та великоформатні ілюстровані, прижиттєві видання Кобзаря. Привернула увагу поема «Гайдамаки» (1886 р.), ілюстрована художником-графіком Опанасом Сластьоною.
Дух Шевченка живе в кожному з нас. Він буде з нами завжди, нагадуючи про велику історію українців. Його слово житиме, надихатиме кожне покоління, адже Тарасове слово — наша гордість, оберіг, наша душа.