Понад 60 випускників державного навчального закладу «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту та дипломи кваліфікованих робітників.

Примхливий дощовитий липень створює неабиякі перешкоди аграріям. Тож радіють вони кожній погожій днині.

Випадок у комунальному притулку в місті Миколаєві, де вночі начебто усипили 150 собак, не лишив байдужими і подолян. Слово «начебто» означає непевність у тому, чи насправді їх приспали, бо за інформацією зоозахисників, собак потім спалили в крематорії. Питання стосовно того, чи насправді тварин палили мертвими, й досі залишається не з’ясованим. Отож 20 липня майже в усіх містах України пройшла акція на підтримку миколаївських зоозахисників. Зокрема, й наші місцеві волонтери зібралися під стінами Хмельницької мерії, аби також підтримати колег-волонтерів, а найголовніше — не допустити поширення такої практики вбивства тварин в обласному центрі.

Перед освітянами країни у новому навчальному році постануть гострі завдання, пов’язані з наданням освітніх послуг дітям та молоді з інвалідністю. Цього вимагають нещодавно внесені зміни в освітянське законодавство щодо так званої інклюзивної складової навчального процесу не лише в загальноосвітніх закладах, але й у вищій школі. Про особливості цих освітянських підходів та досвід інклюзивного навчання говоримо з ректором Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна», доктором педагогічних наук, професором Михайлом Чайковським, взявши до уваги і той незаперечний факт, що цей виш у нашім краї заслужено вважається першопрохідцем вкрай потрібної освітянської місії.

Виробничим потенціалом Хмельницький славився давненько. Нині значна частина заводів — пустка; на інших — використовується лише частина площ. Якщо з чверть століття тому на підприємствах працювали десятки тисяч, то нині — тисячі людей. Й особливо не помітно, щоб нові потужні виробництва з’являлися. Насамперед сучасні, європейського зразка. Але, сподіватимемося, ця тенденція буде зламана, а символом цих змін стане відкриття в обласному центрі виробництва кабельно-провідникових систем для автомобілів. На презентацію проекту німецько-японської компанії Sumitomo Electric Bordnetze (SEBN), що має намір до кінця року налагодити випуск кабелів у Хмельницькому, в міську раду, а затим і безпосередньо на завод, запросили журналістів.

У назві села Святець є щось сакральне. Тут особлива енергетика, що надихає. В таких випадках кажуть про благодать Божу. Неозорі простори допомагають розкритися внутрішнім силам. Щедра земля наснажує. Довкола панують спокій і впевненість. Тільки буйні вітри, наче співають на різні голоси хорали місцевим селянам. Бо найбільше багатство цього краю саме вони, працьовиті і самовіддані. З діда-прадіда закохані у мистецтво доглядати худобу і плекати урожай.
Хати, садиби і вулиці у Святці — в пристойному стані. Що теж свідчить про вміння господарювати і самоповагу.

Усе розпочиналося, як в  американському кінофільмі. Поліцейські з’являлися  наче з-під землі, скручували дебошира напідпитку, який кидався на перехожих, одягаючи кайданки, чи навіть немічну бабусю  переводили  через вулицю або перелякану кішку знімали з дерева. Патрульні автомобілі гасали один за одним то туди, то сюди, начебто  спостерігаючи за правопорядком на дорогах. І навіть  нікому не відмовляли в селфі.
Усі  захоплювалися небайдужістю й креативністю молодих  і вродливих поліцейських… Та якось зненацька ті герої  зникли, немов їх і не було. Із часом ейфорія   розвіялася, як  вранішній туман. Розчарувалася у вартових правопорядку і хмельничанка Ліля Романова.

Дівчатко років дев’яти, збираючи докупи всі сили, аж ніжки в колінках зігнувши,  несло на руках дворічного братика, однією ручкою ще штовхаючи поперед себе візочок. Хлопчик вертівся туди-сюди, раз по раз сповзаючи з рук, але вперто не бажав сідати у  візочок, який  все норовив перевернутися, чіпляючись за бордюр. А погляд дівчинки невідривно прикутий до зграйки  ровесників: дівчатка весело гомоніли, креслили на асфальті якісь фігурки для ігор, обмінювалися фото у телефонах, весь час перебігаючи з місця на місце, з лавочки на гірку.

Керівництво обласного управління лісового та мисливського господарства поставило завдання перед кожним підвідомчим підприємством — знайти свою нішу в побічному користуванні. Переважна більшість лісгоспів активно взялася за вигідну справу. Так, Хмельницьке лісомисливське господарство,  Славутський і Старокостянтинівський лісгоспи завели пасіки, Летичівський вирощує саджанці яблук, Кам’янець-Подільський  має плантації грецьких горіхів і яблуневі сади. Особливо добрі надбання   в Ярмолинецького лісгоспу, який одночасно розвиває багато напрямків.

Трапилася мені нещодавно на очі ваша газета від 5 липня цього року, де надруковано матеріал «Корова з’їла пай». Зачепив він мене за живе. Бо це і моє життя.

В обласному центрі в останню путь провели контрактника 14-ої окремої механізованої бригади Івана Мельника. 41-річний військовий загинув 17 липня біля села Катеринівка Луганської області.

Іван Іванович Мельник народився 10 березня 1978 року. Мешкав у Хмельницькому.  «Це була його не перша ротація на схід. До цього Іван Іванович був мобілізований і воював у складі Національної Гвардії. Потім повернувся додому, підписав контракт і знову поїхав захищати Україну від окупантів», — повідомив генерал-майор Сергій Сердюк у Фейсбуці.
Поховали бійця на Алеї Слави на кладовищі у мікрорайоні Ракове. У героя залишилися брат та мати.

На тваринницьку ферму в селі Курилівка Волочиського району потрапили в обідню пору, якраз перед другим доїнням корів. Видно, як поспішають дівчата: хтось відгортає гній, інші підкидають корми, миють худобу. Після цих необхідних «процедур»  корів переганятимуть у сусіднє приміщення, де встановлений сучасний молокопровід, яким молоко відправляється у спеціальний холодильник. Крім того, розумна автоматика чітко визначить кількість молока від кожної корови.

До скликання позачергового ХХ засідання сесії обласної ради спонукала конфліктна ситуація, що склалася довкола Кам’янець-Подільського навчального закладу «Славутинка».
Річ у тім, що на попередній сесії депутати, не вникнувши глибоко в проблему, у хвалили рішення, яке фактично вело до ліквідації у «Славутинці» початкових класів. Тобто, позбавляло його перспективи. А значить гарний, відремонтований за державні гроші історичний з вишуканою архітектурою палац навпроти ботанічного саду міг через кілька років стати чиєюсь ласою здобиччю.
Батьки 210 учнів 1-4 класів змушені були мізкувати, куди їм далі прилаштовувати своїх дітей.

Процес вибору сімейного лікаря триває. Українці, я б сказала, насолоджуються можливістю вирішити щось самим. Тому й, власне, не дуже поспішають, зважуючи усі «за» й «проти». І тут для них головну роль відіграє навіть не стільки зручність розташування амбулаторії чи поліклініки, як кваліфікація лікаря і довіра до нього.

У молоді роки Олеся Посвістак досягла чималих успіхів. Адже нещодавно під керівництвом професора Євгена Михайловича Потапчука, талановитого свого земляка, захистила докторську дисертацію.

Після того, як наприкінці минулого року Шепетівська міська рада виселила центральну району бібліотека імені Коцюбинського із займаного приміщення, здавалося, для бібліотеки настали згубні часи. Однак, на допомогу хранителям книг прийшла районна рада і прихистила бібліотеку в Будинку рад.

Про свою хворобу, яка змінила його життя, не хотів розповідати, бо звик сам долати труднощі. Максим оптиміст і не хоче засмучувати нікого. Проте погодився надрукувати свою сповідь, аби застерегти інших від фатальної помилки, якої, він вважає, сам припустився. Хоча його вини у цьому нема, бо як собі вірив лікарям, шукаючи у них порятунку.

Не думала Ніна, що її чоловік Геннадій Вегера одягне військову форму й захищатиме Вітчизну. Бо ж за плечима у нього була лише армійська служба, а, здобувши мирну професію, працював у місцевому господарстві.

Співробітники податкової міліції головного управління ДФС у Хмельницькій області вилучили велику партію тютюнових виробів іноземного виробництва, незаконно ввезених на митну територію України для подальшого роздрібного продажу.

Те, що все у нас дорожчає, відомо. Але «все» зростає в ціні поступово. Тарифи ж… То Нацкомісія шокує одноразовим шестикратним стрибком вартості газу, то щопівроку підвищуватиме ціну на електрику, аби врешті вона подорожчала учетверо. Нещодавно в Хмельницькому в півтора-два рази зросла квартплата та вивіз сміття. Дійшла черга й до перевезень. 5 липня на сайті міської ради оприлюднено проект рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів у місті Хмельницькому в міському пасажирському транспорті загального користування». Що матимемо? Проїзд у автобусах і маршрутках здорожчає на гривню, у тролейбусі — на п’ятдесят копійок. А у разі запровадження електронного квитка вартість проїзду може сягнути шести(!) гривень в автобусі — в півтора раза та чотирьох гривень у тролейбусі — на шістдесят відсотків! З питання вартості проїзду ми розпочали розмову із заступником міського голови Андрієм БОНДАРЕНКОМ.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ФОП Рибія А. М. (с. Новоселиця, Полонський р-н.) та ФОП Забідовську Т. О. (м. Полонне) загалом на 35 тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії.

За своїм характером і покликанням керівник СТОВ ім. Шевченка Сергій Шаповалов — новатор. У нього оригінальні погляди на все: обробіток грунту, організацію господарства, тваринництво та рентабельність.
Землю тут не орють, а дискують. Така технологія називається міні-тіл.
До того ж, Сергій Васильович завжди відкритий до спілкування. Гріх не завітати до такого чоловіка у гості і не розповісти про його напрацювання.

Нинішня влада і поняття свободи слова як оксюморон, щось на кшталт гарячого снігу. Коли попередній режим Януковича критикували за наступ на свободу ЗМІ, називаючи Віктора Федоровича «диктатором», мало кому уявлялось, що ситуація може бути значно-значно гіршою. В плані тиску на свободу слова, Янукович був просто хлопчиком у порівнянні з нинішньою владною командою.

Ці чарівні дівчата на фото в недалекому майбутньому  стануть швачками, кравцями. Поруч із ними улюблені педагоги — майстри виробничого навчання Ірина Іванівна Кононенко та Олена Станіславівна Бахуринська. У виборі освітнього закладу, де могли б здобути омріяний фах, не  сумнівалися анітрохи. Учениці впевнені: опанувати всі  необхідні знання і премудрощі професії в Державному навчальному закладі «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» їм допоможуть якнайкраще.

Чимало дунаївчан, кому довелося відвідувати територіальний сервісний центр № 6842 регіонального сервісного центру МВС у Хмельницькій області, який працює  в Дунаївцях на правах відділу, вражені тим, як чітко, так і хочеться сказати, по-військовому, злагоджено працює цей заклад. І лише ті, хто особисто знає його керівника — Віктора Романюка, не дивуються, а лише зауважують: «Інакше й бути не може!» 

Провідною галуззю реального сектору економіки нашого краю є сільське господарство, яке становить у ньому 45 відсотків і  демонструє тенденцію до зростання виробництва За останні три роки воно збільшилося на 20 відсотків і  складає 14,1 мільярда гривень. Понад 43 відсотки наших земляків проживають у селах.

Моя рідна тітка, тікаючи з села до Львова на навчання, мовила: «Не хочу коровам хвости крутити». Й так абсолютна більшість із нас — тікала в міста в пошуках кращого життя. Пригадайте, містяни: всі ми жителі великих населених пунктів у першому, можливо, другому, на крайній випадок — лише третьому поколінні. Це підтверджує й статистика. В 39-му році на Хмельниччині в селах проживало 88,3 відсотка населення! Край був повністю аграрний. Затим розпочалася урбанізація: люди виїжджали в міста, прагнучи добробуту. За даними головного управління статистики у Хмельницькій області, після війни, в 50-му році, містян  налічувалося лише десять відсотків, в 59-му — вже майже двадцять, в 70-му — чверть, 79-му — понад третина. А ось у 2002 році селян стало менше, ніж жителів міст: 49 відсотків на 51. Нині ж на Хмельниччині в селах мешкає 43,3 відсотка громадян. Якщо говорити про Україну загалом: наразі в сільській місцевості проживає менше третини населення; сто років тому — понад вісімдесят відсотків.
Отже, ми споглядаємо цілком природне прагнення людей мігрувати туди, де їм видається життя кращим. Цей процес невідворотний, якщо умови життя «десь» кращі, ніж «тут».

При дуже високій температурі повітря, а особливо при її скачках, піднімається артеріальний і внутрішньочерепний тиск, через що можуть рватися судини. Спека викликає стрімку втрату рідини в організмі, що веде до згущення крові. Все це може стати причиною небезпечного захворювання – інсульту.

Вже не вперше на шпальтах «Подільських вістей» «листуються» підполковник у відставці Є. Лепьохін та посадовці Старокостянтинова. Шановного ветерана турбують комунальні проблеми міста; чомусь особливо не дає йому спокою план будівництва олійного заводу. Хоча, здавалося б, сучасне виробництво – це робочі місця, надходження до бюджету, можливість втримати людей у місті, аби вони не віялися світами в пошуках «довгої гривні». Цього разу свій лист наш дописувач розпочав із іншої проблеми:

Четверте століття, перетягнувши і зацвяхувавши, як труну, історію Русі з київського Подніпров’я на себе, Росія прагне підкорити світ і правити в ньому. Така в них, виявляється, продиктована Небесами особлива місія: окультурювати й ощасливлювати «дикі народи». Іншими словами, втягувати в орбіту «чорної діри» прихильників (насправді завойованих) «русского мира». У Московії розуміли: велика нація не може обійтися без великого минулого. Бо велич імперії – не лише в території та озброєнні, а в славі могутніх і визначних предків. Без них вона зміліє у глушині та рабстві. Ось і вирвали хитрощами і нахабно привласнили великокнязівську історію Руси-України… А щоб замести сліди злочину, нашу старовину спорядили в личаки і каптан, розцяцькували латками-міфами – і вийшов «великорос». «Московську блекоту» (Т. Шевченко) перейняв сучасний брехливий Кремль. Але час і світ уже не ті…

Ще з дитинства Вікторія Тетяйкіна пам’ятає, як на малій батьківщині, в селі Балин Дунаєвецького району, батьки постійно розводили кіз.

Саме так назвала Міністерство освіти і науки України Ірина Фаріон, народний депутат 7-го скликання від ВО «Свобода», доктор філологічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка», виступаючи на громадському форумі «За українську мову», який вперше проводився у Хмельницькому. Організатори форуму: Хмельницьке обласне об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та міське товариство української мови «Просвіта».

Цю просту прадавню істину, що тримає з покоління в покоління хліборобський рід, Микола Григорович Байчак родом із села Ясенівка, що на Ярмолинеччині, без перебільшення всотав ще з молоком матері. Зізнається, хоч як не просто доводилося виживати родині, в якій без батька підростало четверо дітей, не голодували ніколи. Кожного мати змалечку привчала до совісної праці на своїй землі, обирати й торувати власний життєвий шлях. Вони добре збагнули цю мудру науку і тепер передають її уже своїм нащадкам.

Хоча й щасливе та безтурботне життя нині у Кузьми Левчуня у великій доньчиній родині, та все ж пенсіонер не може змиритися, що його обійстя в Ульяновому стало пусткою. Там минуло його дитинство, хоча убоге і стражденне, але спогади про батьків зігрівають душу. Вони в поті чола трудилися, старалися, щоб їхні шестеро дітей не бідували. Та все ж той час колективізації став невблаганним і жорстоким для селянської родини.

Аби розповісти про історію та сьогодення легендарного без перебільшення Полонського СТОВ «Агрофірма «Маяк» та його відданих людей, не вистачило б, мабуть, і всіх шпальт нашої газети. Воно воістину заслуговує на створення документальних проектів будь-якого формату, що запросто могли б послугувати скарбницею безцінного досвіду для усіх, хто щиро прагне працювати на рідній землі. Ключова постать — багаторічний незмінний керівник товариства, кандидат сільськогосподарських наук, депутат чотирьох попередніх скликань обласної ради, а нині районної від Аграрної партії України Володимир Леонідович МАРЧЕНКО.

З 1 липня 2018 року  в Україні зріс прожитковий мінімум. Відтепер він становить 1777 гривень на одну особу в розрахунку на місяць (був 1700). Для дітей віком до шести років — 1559 гривень (більше на 67 гривень). Для дітей від 6 до 18 років — 1944 гривні (плюс 84 гривні).

У газеті «Подільські вісті» № 18 від 19 квітня цього року було надруковано кореспонденцію «Закривають школи одним махом». Нагадаємо, що мова йшла про те, що рішенням чергової 36 сесії Лісовогринівецької сільської ОТГ від 29 березня 2018 року вирішено: реорганізувати Аркадієвецьку, Гнатовецьку, Печеську, Терешковецьку, Шпичинецьку загальноосвітні школи шляхом приєднання їх до Стуфчинецької ЗОШ I-III ступенів.

Теорія, що українці походять від аріїв, має достатньо прихильників. Щоправда, аргументи адептів цієї версії нашого родоводу здебільшого містично-міфологічні. Однак днями почув неспростовний доказ теорії: українці продовжують тримати корів! Незважаючи на повну збитковість, за твердженням людей, цієї справи, подоляни порають худобу, як і в прадавні часи. Для наших громадян вона, мабуть, є сакральною, як і для інших нащадків аріїв — індійців. Святість корови та необхідність її тримання в господарстві, всупереч усім розмовам про тяжку працю та невигідність її тримання, доводять і цифри. Наразі в господарствах населення є 107 тисяч корів, а падіння кількості за рік становить лише піввідсотка, повідомили в головному управлінні статистики у Хмельницькій області. Уявляєте, понад сто тисяч корів ще є в наших селян! Це вчетверо перевищує поголів’я в агроформуваннях. Інакше як обрядовим характером цієї тварини й важко пояснити, бо скаржаться люди на неї, але ж хочуть мати у хліві. Бо, по-перше, річні надої від домашньої корови у півтора раза менші, ніж у сільгосппідприємствах: чотири тонни проти шести відповідно, за даними статистики. По-друге, купують молоко в селян за значно нижчою ціною, ніж на фермах.

Національна суспільна телерадіокомпанія України запустила сайт і цілодобове радіо з аудіоказками українською мовою.

Вночі 19 червня на Луганщині зупинилося серце 47-річного Андрія Попова із села Морозів Дунаєвецького району. Боєць 14-ої окремої механізованої бригади помер на блокпосту від тромбозу легеневої артерії. Поховали його у Мелітополі: там проживають його батьки.

Ще увечері він розмовляв по телефону з мамою і сестрою, сказав, що заступає в наряд,  а вночі ворожа куля підступно обірвала молоде життя. У квітні Якову Майданюку із села Сахни Летичівського району виповнився 21 рік. У липні він мав приїхати у відпустку і розписатися з коханою дівчиною Катериною. Проте… Боєць 14-ої окремої механізованої бригади загинув на блокпосту під час виконання бойового завдання.

Через Кралечку ледь у засвіти не відійшла
Ця абсолютно реальна історія, яку днями почула  від знайомої, дуже вразила  не лише із міркувань співчуття до старенької жінки, про яку далі піде мова. Вразила ще й тому, що через цинічне, почасти навіть брутальне ставлення до нас влади, вискочок-скоробагатьків, монополістів, яким не писаний ніякий закон, фактично кожен із нас, простих смертних, через гіркі реалії буднів та відчуття безвиході запросто може може поплатитися власним здоров’ям і навіть життям. З етичних міркувань імена та деякі деталі змінені автором. Чому, зрозумієте наприкінці розповіді.
Минулого року Мотрі Іванівні, що мешкає на Дунаєвеччині, випало пережити страшний удар: раптово пішов із життя коханий чоловік Степан. Хоч і розміняв якраз перед цим восьмий десяток, але на здоров’я ніколи не нарікав, жилавим та роботящим був. Серце підвело...

...

За сприяння фонду Ганса Зайделя в Хмельницькому відбувся Всеукраїнський форум старост об’єднаних територіальних громад.

...на теренах колишнього колгоспу імені Тараса Шевченка у Теофіпольському районі, яким успішно керував Леонід Стецюк. У чотирьох селах — Гальчинці, Новоіванівка, Єлизаветпіль і Червоний Случ працює 30 фермерських і 200 одноосібних господарств. Такий собі оазис селянської ініціативи! Цікавий і малодосліджений феномен. Пора би його проаналізувати і вивчити. А для початку співставити з минулим.
Якщо чесно, то з Леонідом Остаповичем мріяв побесідувати давно. Бо він у моєму розумінні справжній українець: щодо всього має власну точку зору. Вона вистраждана, а не привезена з-за кордону, чи навіяна байками грантоїдів та недолугою пропагандою олігархічних ЗМІ.

 У Деражнянському районі найбільше багатодітних працівниць поштового зв’язку.

І цей  досить цікавий факт не міг залишитися без уваги «Подільських вістей», адже тут проживає сім багатодітних родин. До прикладу, в  Тетяни Соловей із відділення поштового зв’язку села Новосілка  — п’ятеро дітей, Віталіна Матусевич, яка працює у ВПЗ Коржівці, — четверо, а Наталя Іванова з села Згарок та Надія Кукурудза з Майдану-Чернелевецького виховують по троє діток. А от у Світлани  Кримінської, начальника відділення ВПЗ села Вовковинці, а також листонош Зіни Петращук із Шпичинець та Лідії  Марар із ВПЗ села Новосілка — по вісім діток.  Ясна річ, перше запитання, до цих, без перебільшення, супермам: як вони все встигають? Бо ж виростити й виховати одну дитину — завдання не з легких і дуже відповідальне. А якщо, до прикладу, дітей аж вісім? Отож дізнатися всі секрети вирішила в багатодітній сім’ї Марар, яка проживає у Деражні.

Термін, відпущений кожній людині на землі - індивідуальний, і не можна заздалегідь передбачити, скільки років ще попереду, але кожен розраховує на довге життя  і спокійну старість.

«Пустіть дітей і не забороняйте їм приходити до Мене, бо таких є Царство  Небесне!».  Ці слова із Євангелії від Матвія (Мф. 19, 14) згадалися мені, коли на день рівноапостольних Петра і Павла я, проїжджаючи через Ярмолинці, побачив, як на подвір’ї Свято-Покровської красуні — церкви (на фото), відкриття якої планується восени —  на Покрову, оточений дітками, як цариця-матка бджілками, про щось балакав із майбутніми парафіянами священик. Зачарований такою картиною, я перервав свій редакційний «політ» до Зінькова і провів увесь день в благодатному товаристві благочинного отця Миколая (Ковалика).

— Кажуть, за своє життя чоловік має посадити дерево, збудувати дім, виростити сина. Правильно. Бо цим він виправдає надії своєї сім’ї і подбає про її благополуччя. А що залишить людина після себе колективу, громаді, суспільству? Хіба це менш важливо? — запитує Віктор Пелехацький, коли під час нашого спілкування мова заходить про майбутнє українського села. – Якби ж то кожен жив з бажанням запам’ятатися добрими справами, бути корисним для людей. Тоді б, і все, що довкола нас, і село, про яке говоримо, змінювалося би на краще, — каже Віктор Анатолійович.

Місце, де людина зустрічається з владою. Місце, де їй раді, посміхаються та допомагають — саме так характеризують центр надання адміністративних послуг, урочисте відкриття якого відбулося у Дунаївцях. Новостворений заклад розташувався на вулиці Красінських, 12.

 Із полудня і аж до першої години ночі в понеділок у Віньковецькому районному суді тривало обрання запобіжного засобу трьом братам Олегу, Володимиру та Леоніду Добрянським із Слобідки-Охрімовецької Віньковецького району. Вдосвіта в п’ятницю вони так побили односельця Миколу Колтуновського, що бідолаха мало не віддав Богові душу.
Як переконують селяни, брати тероризують та залякують своїми жорстокими вчинками їхнє село вже понад десять років. Однак тепер терпець громади урвався, отож вона збунтувалася проти «вовчих законів» сім’ї Добрянських. Боронити правду в районному судді двома автобусами приїхали півсотні жителів Слобідки-Охрімовецької. Згуртували людей – спільний відчай та страх.

У радянських енциклопедіях та підручниках історії Української РСР немає жодної інформації про те, коли виникла українська мова. Невже славісти не досліджували цієї теми? Звичайно, цікавилися і висвітлювали її доволі об’єктивно і професійно. Річ у тім, що їхньої правди не хотіли знати імпердержавці. Бо інакше розвалилася б уся міфологічна історична піраміда Великоросії чи СРСР. У чому вона полягала?

В обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги-альбому іконописця Андрія Штогрина «Мій неовізантизм: стиль і манера монументального малярства Вознесенської церкви в с. Іванківці на Поділлі» та виставки  художника-графіка, члена Національної спілки художників України Миколи Анісімова «Храми України».

Микола Якович Швець вибачався за свій вигляд, мовляв, спека, а він ось чергову тачку гною «транспортує», то й не при костюмі, каже, посміхаючись. «І де ж тієї роботи стільки назбирується? — кидає фразу і додає: — Хто пов’язує себе з селом, то мусить трудитися зранку й до ночі. Тож живемо ми тут за своїм, сільським, часом».

Конфлікти у родині для багатьох є гострою проблемою. І найчастіше, їх не хочеться оприлюднювати: «Сміття з хати не виносять на проїжджу частину». Проте коли уривається терпець і справа доходить до розлучення, важливо знайти фахівця, котрий може вислухати й прийняти єдине правильне рішення. Адже незнання прав та механізмів розірвання шлюбу призводить до неприємних наслідків.
Ми попросили юриста Олександра АРИХА відповісти на ваші запитання.

У дитячому оздоровчому таборі «Джерельце», розташованому на території санаторію-профілакторію «Яблуневий сад» ПАТ «Хмельницькобленерго» в с. Жилинці Ярмолинецького району, відбулося спортивне свято.

У чемпіонаті області з футболу серед команд першої ліги настала перерва до 30 липня. Тоді розпочнеться друге коло.

У польському місті Бидгощі завершився  чемпіонат Європи з легкої атлетики серед молоді (U-23), на якому було розіграно 44 комплекти медалей. Про популярність цього виду спорту і велику конкуренцію на континенті свідчить те, що нагороди вибороли спортсмени 30 країн. Збірна України з десятьма медалями (3 золоті, 3 срібні і 4 бронзові) посіла четверте місце, пропустивши вперед команди Німеччини, Великобританії та Польщі.

Майдан Незалежності у Хмельницькому перетвориться на новий громадський простір. Якого саме вигляду він набуде,  визначать на  всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі. Головне — на центральній  площі міста має зберегтися  зона пам’яті подій Революції гідності, їй лише нададуть нового вираження.
Від конкурсантів очікують концептуальні пропозиції,  рішення щодо пішохідного, велосипедного сполучення, дозволеного простору для скейтбордистів; доцільності/необхідності розташування об’єктів монументального мистецтва на Майдані Незалежності; пропозиції щодо реставрації/перебудови існуючих фонтанів на Майдані Незалежності та оновлення зелених насаджень по вулиці Гагаріна і біля Будинку рад.
Мерія визначила грошові заохочення для кращих робіт: перша премія – 50 тисяч гривень, друга – вдвічі менша, третя – 10 тисяч гривень.

Люди, перебуваючи за містом, часто не замислюються про те, що в літній час у лісах і на луках можна зіткнутися зі зміями, зустріч з якими не завжди закінчується благополучно. Іноді це може бути звичайний вуж, який нічим не загрожує   людині. Але укус гадюки може призвести до вельми плачевних наслідків. Тому потрібно знати, як відрізнити вужа від гадюки. Такі знання дозволять не панікувати при зустрічі з вужем і поводитися обережніше, побачивши гадюку.
Відмінності між вужем і гадюкою

Україна експортувала в 2016-17 маркетинговому році (липень—червень) рекордні для нашої держави 43,8 мільйона тонн зернових. За повідомленням Міністерства аграрної політики та продовольства, це на 13,5 відсотка перевищує показники попереднього сезону. Хмельниччина має теж доволі пристойні здобутки. Наразі остаточні цифри маркетингового року ще аналізуються, тому більш докладно можна поглянути на дані за січень-квітень поточного року. Статистика свідчить, що продукції рослинництва Україна вивезла на понад три мільярди доларів, що на чверть перевищує минулорічні показники. Левова частка припала на зернові — 2,3 мільярда, що на 16,5 відсотка більше, ніж торік. Із експортом насіння та плодів олійних культур також усе гаразд: зростання на сімдесят відсотків і шістсот мільйонів доларів загалом. Значно гірша ситуація із обсягами вивезення овочів; плодів і горіхів — цифри в десятки разів менші. Й саме цю нішу могли б поступово заповнювати фермери. Бо, як зрозуміло, «тягатися» невеликим українським, хмельницьким зокрема, господарствам із потужними агрохолдингами в вирощуванні зерна — справа невдячна. А вирощувати «нетрадиційні» культури і для внутрішнього, і для зовнішнього ринків — доволі прибутковий бізнес. Про перспективи фермерських господарств, пошук своєї ніші на ринку, вихід до закордонних споживачів ми поспілкувалися зі столичним експертом аграрної галузі, магістром бізнес-адміністрування Києво-Могилянської бізнес-школи Вадимом АРІСТОВИМ.

Морозів і Гута розкинулися в одному з наймальовничіших куточків Дунаєвеччини. Двадцять кілометрів, які ми долали до сіл від центральної траси, наш фотокореспондент, споглядаючи краєвиди за вікном та вигукуючи «Боже, яка краса!», усе просив призупинити редакційне авто, аби зробити світлини. Наталії Тарадуді ж та Ларисі Дурач пощастило не лише жити у  цьому райському краю, а й працювати.

— І що воно таке і де взялося? — запитує старенька бабуся, легенько торкаючи ясеновою палицею густо опушеного стовбура з чотирма яскраво-жовтими квітами, які виросли біля дороги в Олешині, що у Хмельницькому районі. – 85 літ жию на світі, а нікди такої квітки не бачила. От би у квітнику її розвести, хай око радує… Та де вже — не годна й зігнутися, а не те що…

 Набирала обертів чергова виборча кампанія. І позаяк журналісти у такий час затребувані, вирішила й собі “підзаробити”, тим паче старший колега вже відрекомендував мене керівникові штабу однієї з партій, що брала участь у перегонах. І ось я на співбесіді. Хвилин двадцять відповідаю на різноманітні запитання, і коли врешті-решт вдається поставити єдине своє “А скільки ж платитимуть за роботу?”, отримую приголомшливу відповідь: “Та як ви смієте?! Долучитися до нашої команди для кожного має бути за честь!”. Від такого працевлаштування довелося відмовитися, бо “честь”, як мовиться, на хліб не намастиш і нею, на жаль, не розрахуєшся за комуналку...

...

Як завжди, на осінь Україна чекає фінансової допомоги від ЄС. Надіється, що до кінця жовтня вона все ж таки надійде. Однак воно далеко не так, як малює нам ситуацію влада і політики.

В австралійському місті Джілонг, яке розташоване у штаті Вікторія, відбувся фестиваль Pako Festa. Це найбільше щорічне мультикультурне святкування, яке відбувається в Австралії з 1983 року. У ньому беруть участь культурні спільноти, громадські об’єднання і митці з усіх куточків світу. Цьогоріч українську діаспору представляв танцювальний колектив ''Легенда''. У національних костюмах, з хлібом та сіллю, вони продемонстрували публіці національні танці. Українці здобули перемогу в усіх номінаціях та отримали визнання найкращого культурного дійства у параді "Pako Festa-2017".

Пов’язане зображення

Із початком Антитерористичної операції на Сході нашої країни, було ініційовано створення єдиної бази даних ДНК зниклих безвісти.

У селі Веснянка Старокостянтинівського району розпочато реконструкцію Будинку побуту під ДНЗ "Капітошка".

У прес-центрі ХОДТРК «Поділля-Центр» відбулася зустріч із представницею Всеукраїнського громадського руху «Сила права» Іриною Верігіною.

Поблизу міста Дубно Рівненської області польська компанія побудує першу в регіоні вітряну електростанцію. За словами заступника міського голови Руслана Мосійчука, буде встановлено вісім вітрогенераторів. Електроенергію подаватимуть в загальну мережу за зеленим тарифом. Встановлення вітрогенераторів розпочнеться після отримання документів на землю. 

 У селі Іванківці Хмельницького району освятили новий храм преподобного Афанасія Афонського. Церква збудована у візантійському стилі – витонченому, розкішному із притаманними лише йому маківками.

До редакції «Подільських вістей» звернулася група людей із села Писарівка Волочиського району. У їхній заяві йдеться: « ...просимо вас допомогти розібратися у ситуації щодо незаконної приватизації землі. Через зловживання посадової особи, колишньої голови сільської ради ми, більше тридцяти сімей, залишилися без городів, які обробляли протягом 17 років».

Одне з кращих аграрних підприємств області розпочало жнива зі щедрого врожаю озимого ячменю.

Щось дивне відбувається у транспортній галузі держави. Спека, середина літа, безліч люду у відпустках — багато хто прагне потрапити на море. Куди? Закордон — не  всім  по кишені. Окупація Криму в адекватних українців відбила бажання туди їхати — «розкошує», відповідно, в туристах Одещина та Херсонщина. Фото в інтернеті прекрасно ілюструють, яким користується попитом узбережжя материкової Вкраїни. Проте цьогоріч дістатися до моря, принаймні залізничним транспортом, ще та проблема. Спробуйте купити квитки!

26 квітня 2017 року уряд вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», які стосуються оновлення системи субсидій в Україні.

Важко передати словами, що відчуває хлібороб, коли перед його очима постає страшна картина знищеного негодою поля. Проте стихія не питає, чи добрий ти господар, скільки сил та надії вклав у засіяну землю. Аж тричі — 29 червня, 1 липня, 13 липня — проносився буревій над Ізяславщиною, завдавши величезної шкоди.

Середні ціни продажу аграрної продукції сільгосппідприємствами за перше півріччя 2017 року порівняно з минулорічним січнем-червнем зросла на 28,1 відсотка. Продукція рослинництва збільшилася в ціні на одну дев’яту, тваринництва — майже на третину.

Ніколи не думав, що колись прийдеться звертатися в газету зі скаргою. Ні-ні, не на дружину, хай здорова буде і добро їй ведеться (бо й мені від того якась дещиця перепаде), а на рідну (можливо, то слово вартувало б у цьому випадку взяти в лапки?), державу. Власне, й не на всю матінку-Україну, а на окремих її «високодостойних» чинів, що, прикриваючись благими намірами,  збурюють законослухняних громадян до неетичних висловлювань на адресу неньки і, що теж відкидати не варто,  до інших дій, які важко й уявити...
    Але про все по порядку.

Діти – громадяни України, які не досягли шістнадцяти років, – не мають право самостійно залишати  територію України. Щодо їх виїзду за кордон встановлений певний порядок та правила перетину українського кордону. Пр цей порядок ми попросили розповісти начальника відділу з питань нотаріату головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Наталю Олександрівну МУЛЯР:

Спочатку  познайомилася із багатодітним батьком Володимиром Кушлаком, хоча вже  й не сподівалася його побачити, бо в жнивну пору робота в полі не почекає. Та все ж, зустрівшись із ним в Осламові, поїхали у Калюсик.

Я, Олександр Борисович Поберій проживаю з дружиною і двома внуками в селі Євгенівка Великоновоселківського району Донецької області. Ми переселенці з Донецька – виїхали ще в 2014 р. Отримуємо тільки пенсії і переселенські на нас. На дітей нічого не отримуємо. Мама дітей мешкає в Донецьку і нам не допомагає. Діти – хлопчики 11 і 9 років - з вересня підуть в 4 и 6 класи. Будь ласка, допоможіть дітям будь-яким одягом і взуттям: у селі все зноситься. Документи про те, що ми з дружиною переселенці і діти проживають з нами, можу надати. Мій тел. 095-076-05-82.

Вісім десятків актуальних для Хмельниччини питань розглянули у четвер депутати на сесії обласної ради.

Оптимісти задоволені, песимісти зганьбилися, зарплатня зросла, українці… виїжджають. Про що це ми? Про мінімальну зарплатню, яка півроку тому зросла удвічі, й можна підвести перші підсумки цього доволі несподіваного, але вдалого кроку влади. Як і прогнозував наш часопис (див. «ПВ» від 13 грудня, № 141, «3200 гривень: зростання добробуту чи провокування інфляції?»), негативного впливу на економіку збільшення виплат не спричинило. Так, дещо зросли тарифи через зростання зарплат комунальникам. А хто казав, що, до прикладу, сантехніки та електрики жеку мають животіти на колишню мінімалку, яка не забезпечує навіть жебрацьке існування? Хто може впевнено заявити, що працівники комунального транспорту здатні вижити на ту, ще стару, зарплатню? Звісно, в них зарплата стала вищою. І це нормально! Зрозуміло, що зростання вартості проїзду чи комірного не викликає захвату, але цей вплив на інфляцію загалом був мінімальний — відсоток, можливо. Й загалом ріст мінімалки на інфляцію практично не вплинув — приблизно на тому ж самому рівні, що й торік: відсотків сім за півріччя. Й на курс валюти тиск не спостерігався: долар та євро перебувають у тих самих межах, що й на початку року. А от добробут, принаймні офіційний, зріс і дуже суттєво.

У зв’язку з колізіями навколо скасування депутатської недоторканності, які сколихнули минулий тиждень, знову пригадуються передвиборні баталії, під час яких кожен кандидат у депутати розхвалює себе, паскудить інших і запевняє, що першочерговим завданням, якого домагатиметься він з усіх сил, стане ліквідація депутатського імунітету. Аякже! Усі перед Законом рівні, і депутати такі ж, як прості люди, котрі за нього проголосують — чуємо аргументи.

Редколегія та профком редакції обласної газети «Подільські вісті» затвердили програму конкурсу на передплату газети на 2017 рік. За його умовами:
1. Начальники районних відділень зв’язку за виконання і перевиконання плану річної передплати газети «Подільські вісті» районом, містом диференційовано преміюються грошовою винагородою у сумі від 7 до 12 тисяч гривень.
2. Начальники селищних та сільських відділень зв’язку за виконання і перевиконання плану річної передплати в їхньому регіоні, диференційовано преміюються грошовою сумою від 1 до 5 тисяч гривень.
3. Кращі листоноші та оператори у разі виконання і перевиконання плану річної передплати отримають грошові винагороди від 250 до 1 тисячі гривень.
Окрім того, за підсумками конкурсної комісії редакції листоношам-лідерам передплати на газету «Подільські вісті» будуть передані: велосипеди, електричні обігрівачі, чайники, плитки, чайні сервізи та інші цінні подарунки.
Бажаємо всім листоношам впевненої перемоги!

«Скажу одверто, в ліцей пішов заради того, щоб отримати права на водіння трактора і автомобіля, — каже Роман Костюк з Майдану-Олександрівського, третьокурсник Говорського аграрного професійного ліцею, що на Віньковеччині. — Вирішив, це дуже згодиться в житті. В селі нині великий попит на вмілого тракториста. І на будь-якому підприємстві роботу легко знайти. Ми з однокурсником Сашею Гарніцьким якраз після другого курсу попросилися на практику до місцевого фермера Миколи Івановича Кубаша. Помагали сіяти ячмінь, виїжджали на поля капусти з причепом. Сподобалося, по мені заняття. І роботу шукатиму на такому підприємстві у районі».

Сто двадцять років прожила на білому світі красилівчанка Пріська Каплунка. І ще б топтала ряст, якби не людське невігластво і жорстокість.

Водоносні шари на території Кам’янець-Подільської фортеці та міста були важкодоступними. Для потреб міських жителів і залоги у фортеці в різний час було влаштовано два колодязі. Перший у Новій Східній башті, а другий – у башті Водяній (див. Іл. 1).

Понад 200 юнаків і дівчат відправлено в Німеччину з Соколівки. Старші люди пам’ятають 28 травня 1942 року, коли з села на каторжні роботи забрали 72 молодих, у розквіті сил, людей. Після медкомісії остарбайтерів відправляли на станцію Ярмолинці, де їх вантажили у товарні вагони. Плач і стогін стояв над Соколівкою. Чимало односельців загинуло: не повернулися з неволі Марія Рогачевська, Станіслав Кучеревич, Зінаїда Богач, Дмитро Королівський та інші.
З Хмельницької області примусово вивезено 117230 чоловіків та жінок. На Батьківщину повернулись близько 104000 людей. Решта померли від хвороб чи стали емігрантами.

Асфальтова доріжка, наче тунель, пообіч затиснута зеленою стіною. По ній рухається кількавагонний різноколірний паровозик, здалеку схожий на фантастичну гусінь. Ось чахкання наближається, дітки (більшенькі самі сидять, менші — з матерями) долають горбистий місточок і, зробивши круг, потяг зупиняється.

У Львові  відбувся чемпіонат України з кульової стрільби серед дорослих. У стрільбі з пневматичної гвинтівки з оптичним прицілом по рухомій мішені  конкуренція була дуже високою, адже українські спортсмени є лідерами  європейських і світових чемпіонатів. І тому як у жінок, так і в чоловіків за медалі боролися заслужені майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу, відомі у світі спортсмени.

У Каунасі відбувся кубок європейського циклу з фехтування на шпагах серед дітей  віком  до 14 років. У змаганнях взяли участь спортсмени Литви, Латвії, Естонії, Білорусі, Німеччини, Австрії, Фінляндії, Польщі та України.

На виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами та зобов’язань, передбачених Договором про заснування Європейського Співтовариства в частині впровадження Директиви 2009/72/ЄС, Україні необхідно вжити заходів щодо запровадження принципів стимулювання при реалізації тарифної політики.
В рамках Коаліційної угоди, укладеної учасниками коаліції депутатських фракцій Верховної Ради України VIII скликання та підписаної політичною партією «Народний фронт», партією «Блок Петра Порошенка», політичною партією «Об’єднання «Самопоміч», Радикальною партією Олега Ляшка, політичною партією Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»; стратегії сталого розвитку «Україна-2020», затвердженої Указом Президента України від 12.01.2015 № 5/2015, передбачено перехід природних монополій на стимулюючі методи регулювання.

Доторкнутися до українських традиції, вшанувати їх усією громадою та поділитися новими здобутками.  У Пархомівцях, Вочківцях, Шмирках та Писарівці відзначили давнє українське свято – Івана Купала, а у Чорному Острові ще й День селища.

Розширене зібрання поштовиків області, на якому підсумовували роботу за перше півріччя, було досить відкритим, незважаючи на присутність засобів масової інформації, а кількахвилинна затримка в очікуванні керівника Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта» трапилася лише тому, що Олег Хавронюк вітав іменинників того дня з уродинами. Саме з цього починається робочий ранок директора, який з приходом сім місяців тому на цю посаду чи не першим своїм рішенням запровадив ось таке правило — поспілкуватися безпосередньо з кожним, хто працює у цьому тритисячному колективі, й день народження — якнайкращий привід.

— Ми у постійному пошуку, — так коротко характеризує роботу ТОВ «Подільське» у Теофіполі його директор Тетяна Гуменюк.  — Вивчаючи запити ринку, сьогодення, беремося за нову справу  і починаємо її розвивати.

Конкретні напрацювання щодо покращення інфраструктури сіл та життя мешканців відчутно помітні у Сатанівській селищній об’єднаній територіальній громаді, яку очолює Альберт Собков.

Дитяче оздоровче містечко «Джерельце» ПАТ «Хмельницькобленерго», що в Жилинцях Ярмолинецького району, урочисто відкрило свій новий сезон.

Майже 740 тисяч гривень — така загальна сума заборгованості із заробітної плати в обласному центрі станом на 1 червня, що на 11,3 відсотка більше, ніж у попередньому місяці.

У стародавньому Старокостянтинові-Кобуді вп’яте провели Всеукраїнський етнофестиваль «Болохівські гостини».

Три роки тому реактивними системами залпового вогню "Торнадо"  з території Російської Федерації  було здійснено обстріл позицій українців. Внаслідок обстрілу загинуло тридцять сім бійців Збройних сил України (серед них семеро прикордонників) і сотню поранено. У ці дні захисники кордонів згадують загиблих побратимів. 

 

Зірвано наміри іноземної спецслужби використати мережу з майже 20 Інтернет-сайтів для поширення серед українців російської пропаганди та деструктивних матеріалів, що містять окремі заклики до скоєння злочинів, розслідування яких віднесено до компетенції органів державної безпеки.

Всі бажаючі запрошуються 21 липня в рекреаційну зону "Сокіл" НПП «Подільські Товтри».

Загін створений у 1941 році. Його бойовий шлях простягнувся від Кенігсберга до Кракова. У повоєнні час військовослужбовці частини брали участь у бойових місіях в Афганістані та Іраку. Сьогодні шепетівські топографи з честю виконують бойові завдання на російсько-українській війні.

Звичайнісіньке побутове сміття останнім часом перетворилося в Україні з банальної побутової проблеми у політичну зброю. Йдеться, зрозуміло, про події у Львові. Відверто скажу, навіть не цікаво, «спалили» президентські амбіції міського голови Андрія Садового (якщо вони були), чи він сам «спалився». Однак маємо факт: культурний центр країни, її західні ворота захлинулися  сміттям. Можна трактувати ці події, як сплановану  з київських владних пагорбів проти голови акцію. А можна й зробити простіший висновок: за десять років очільник міста не спромігся розв’язати банальну побутову проблему — не зорганізував вивезення та переробку на належному рівні. Ще раз підкреслю, чому це сталося — нехай аналізують політологи або господарники, а ми зазначимо, що тема сміття стала однією з провідних у медіа-просторі держави. Тому певні порухи на хмельницьких теренах у питанні поводження з відходами набувають гучного звучання. Щоправда, вони й викликають деякі запитання.

Скандали із перевезенням пільгових категорій громадян виникатимуть, доки (так здається) не запровадять адресну допомогу. Так, адресна допомога багатьом не до душі, передусім саме пільговикам. Бо, як очікується, платитимуть її на вкрай низькому рівні. Може, саме тому про неї лише говорять роками, але ніяк не втілять у життя. Бо справді, за нинішніх умов законодавство має внутрішні протиріччя. З одного боку, воно передбачає безліч пільгових категорій (приблизно половина населення України має ті чи інші пільги), які мають право на безкоштовний проїзд. З іншого, закони передбачають відшкодування перевізникам коштів за проїзд безоплатних пасажирів. А, як не важко здогадатися, грошей катма, тому на належному рівні відшкодування не здійснюється. Тому  водії часто-густо й відмовляються перевозити людей. Редакції отримала чергового листа зі скаргою на перевізника від мешканки Хмельницького Софії Муляр.

Відомо, що указом Президента України Петра Порошенка на відзначення 100-річчя Визвольних змагань 2017-ий проголошено роком  Української революції 1917-1921 років. Відповідно заплановано  підготувати перелік найважливіших пам’ятних дат і визначних діячів цього періоду і план заходів: інформаційних, культурно-мистецьких, навчально-виховних.

– сказав римський історик Корнелій Непот,  і через дві тисячі років Україна переконалася в актуальності цього вислову. Вимоги щодо рівня підготовки військовослужбовців, правоохоронців, прикордонників, стабільно зростають. Тому матеріально-технічне забезпечення, інтелектуальний розвиток, фізична підготовка захисника батьківщини мають бути спрямовані на становлення універсального солдата.

передав наш колега, колишній перший заступник редактора «Подільських вістей», журналіст, член Національної спілки письменників України Микола Сумишин.

Днями на базі Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» відбувся науково-практичний круглий стіл «Ерготерапія як метод реабілітації учасників АТО».

Хмельниччина — одна з найкращих областей за кількістю створених громад — їх налічується майже три десятки. Як тільки в державі оголосили курс на децентралізацію, багато мешканців краю вирішили взяти справу в свої руки та створили об’єднані територіальні громади (ОТГ). Справді, це ж неабиякий фінансовий ресурс, певна незалежність у розв’язанні побутових проблем краян. Але не в усіх районах цей процес, як то кажуть, пішов. У кількох із них, не створено жодної (!) ОТГ. Тим часом люди на місцях, виконуючи, до речі, законодавство, прагнуть об’єднуватися. Що роблять селяни на шляху до створення громади, розповіла голова Білогородської, що на Ізяславщині, сільської ради Оксана ТАРАСЮК.

«Приходь. Я жива. Я ще тут…» Анна Ахматова, якій належить цей рядок із вірша, мовби запрошує увійти до літературно-меморіального музею її імені. І чималий гурт письменників та краєзнавців із Хмельницького, Вінниці, Рівного, Дунаєвець, Старокостянтинова, Нетішина в день чергової річниці славної поетеси прибули в Слобідку-Шелехівську Деражнянського району. Гості з особливим зацікавленням слухали господиню музею Ніну Трубіцьку, розглядаючи експонати. Дехто тут уперше. І не приховував своїх вражень.

Із червня по вересень цьогоріч проводиться Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули». Його мета — сприяти формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів, прищеплювати інтерес та повагу до рідної мови, сприяти реалізації творчих здібностей.

Суд визнав факт загибелі українського солдата внаслідок вторгнення регулярних військ Російської Федерації в Україну.

Ми дуже любимо засуджувати дії можновладців, починаючи з самісінької верхівки й до чиновника найнижчого рівня. Мовляв, і тарифи здирницькі, й шансів на виживання нації ніяких, і війну навмисне затягують, і… доволі багато ще аргументів не на користь нинішніх керманичів. Не секрет, що у більшості випадків судимо справедливо. Але чомусь ще й досі не навчилися робити це крізь призму власної поведінки. Ми ж бо пересічні громадяни — не влада, тож навіщо нас судити, вчинки наші аналізувати? Хочемо — смітимо, хай прибирають!

У Красилові відбувся Всеукраїнський ветеранський турнір з міні-футболу пам’яті В. П. Засаднюка — колишнього місцевого футболіста й спортивного функціонера. Виступали  збірна мерів України, рівненський «Авангард», шепетівський «Темп»  і красилівський «Случ».

У червні відбулися головні всеукраїнські легкоатлетичні змагання літнього сезону, де визначено найкращих, які представлятимуть державу на офіційних змаганнях 2017 року в разі виконання кваліфікаційних нормативів.

Досить результативно пройшов восьмий тур чемпіонату області з футболу в першій лізі. Не зафіксовано жодної нічиєї.

У місті Гродно на відкритому чемпіонаті Білорусі з легкої атлетики серед ветеранів з участю спортсменів з Литви, Латвії, Польщі та України відзначилися представники Кам’янеччини — багаторазові призери всеукраїнських змагань.

Відбулися ігри першого попереднього етапу чергового розіграшу Кубка України з футболу.

Відпустові урочистості у  Летичівському санктуарії Матері Божої зібрали прочан, як із Кам’янець-Подільського, Шепетівки та  Хмельницького, так і з  Томашполя та Хмільника Вінницької області. 

У селі Моломолинці Лісовогринівецької сілської ОТГ відбулося урочисте відкриття та освячення меморіалу "Учасникам бойових дій за свободу України".

   

Так, як у квітні усе потопало в цвіту, так нині вишні вкриті червоними ягодами — ніби хто коралі розсипав. І кожна ягідка ніжно тулиться до твоєї руки, до твоєї щоки, слухняно лягає в долоню. Наповнюєш жменю, одну — у відро, другу — до рота. Хоч і з кислинкою, та однаково солодко. Мружишся від задоволення і сонячних променів, вдихаєш особливий аромат вишневого листя. Якщо може бути на землі рай, то він, певно, вишневий...

...

З початку агресії на Донбасі склалася така сатанинська традиція, за якою російські «брати» організовують криваві акції напередодні великих державних українських свят. Так трапилося і напередодні Дня Конституції, коли в Києві був підірваний у службовому автомобілі полковник Головного управління розвідки Міноборони України 38-річний Максим Шаповал. Цього ж дня в селі Іллінівка Костянтинівського району на Донеччині також в автомобілі підірвали полковника СБУ Юрія Возного. Якщо до цих убивств додати й загибель ще одного полковника СБУ 39-річного Олександра Хараберюша, машину якого у кінці березня диверсанти підірвали в центрі Маріуполя на Донеччині, то складається враження, що кремлівські керманичі цілеспрямовано знищують тих, хто найбільше їм дошкуляє.

Сміттєвий колапс у Львові надзвичайно серйозно актуалізував тему переробки та утилізації відходів в Україні. Але не менш нагальною проблемою є вивезення і знешкодження небезпечних хімічних засобів, які використовуються в тваринництві і рослинництві. Їх по всій країні «залягло» чимало.

Нещодавно на стадіоні села Новоставці Теофіпольського району філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» організувала Свято сім`ї та молоді.

Допомогти хворим на нецукровий діабет може звичайний горох.

Відбулося жеребкування першого попереднього етапу Кубка України з футболу. На старт  вийшло 26 колективів: два – першої,  22 – другої ліг та фіналісти кубка України серед аматорів.
Волочиському «Агробізнесу», який виборов право грати в лізі майстрів, пощастило: його суперником у  боротьбі  за почесний трофей буде ФК «Тернопіль» – цілком прохідна команда для наших земляків. Правда, волочисці грають у гостях. Щодо хмельницького «Поділля», то йому випав досить грізний суперник – «Нива-В» Вінниця, якого наші земляки приймають удома.
У цьому раунді команди зіграють один матч. Зустрічі відбудуться  9 липня.

Відбувся сьомий тур чемпіонату області з футболу в першій лізі.
Група «Південь»
«Евеліна» Ярмолинці – «Ружична» Хмельницький – 1:1, «Громада Міць» ст. Дунаївці – «Відродження» Жищинці – 2:1, «Вікторія» Городок – «Оболонь» Чемерівці – 0:0.
В «Оболоні» й «Евеліни» по 16 очок, у «Сокола» — 13, але він має гру в запасі.
Група «Північ»
«Нива» Летичів – «Цукровик-Колос» Старокостянтинів – 0:1, «Лампка Агро» Великі Зозулинці – «Промінь» Чорний Острів – 0:2, «Перлина Поділля» Білогір’я – «Еліта» Пасічна – 5:1.
Лідирує «Промінь» — 18 очок. У «Перлини Поділля» — 16, у «Ниви», яка замикає першу трійку, — 11 очок.

На сторінках «Подільських вістей», у № 50 за 9 травня ц. р., ми вже згадували про особливо кривавий бій під Війтівцями, який відбувся 7 липня 1941 року. У цьому бою полягло більш ніж 700 солдатів і офіцерів, переважно молодих, необстріляних. Після війни місцеві жителі із сіл Зелена і Криштопівка раз по раз знаходили на колгоспному полі, яке мало назву «Біля вежі», рештки загиблих воїнів, адже потім їх ховали не один тиждень… Той жорстокий бій залишився назавжди в пам’яті очевидців, і навіть тепер, через 76 років, чуються його відголоски, вже в спогадах нащадків. Ми обіцяли при нагоді повернутися до теми цього бою, і ось така нагода трапилася. Спогадом в оригінальній формі поділився краєзнавець Микола Костянтинович Яковлєв. Він та його син Костянтин Миколайович, інші члени всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса у 2013-2015 рр. виявили останки тридцяти двох солдат, які загинули на криштопівському полі «Біля вежі» у сорок першому. 26 грудня 2015 року шістнадцять з них були перезахоронені у Братській могилі смт Війтівці. Додамо той факт, що перші зі знайдених загиблих воїнів знайшли спокій у Братській могилі с. Зеленої, адже Криштопівка і Зелена раніше входили в один колгосп (так і нині, ці села знову разом в одній громаді).
Зеленчанин М. К. Яковлєв пригадує, як ще малим, у десятирічному віці разом з двоюрідним братом Євгеном Костюком допомагав пасти вівці батькові, який був колгоспним чабаном. Ось тоді і знайшли на полі «Біля вежі» останки загиблого воїна Шрамченка. При ньому був медальйон із зазначенням інформації по ідентифікації особи. Ця знахідка дуже вразила юне серце. Через роки з’явилася з-під пера Миколи Костянтиновича історія, можна сказати новела, написана так, наче своїми очима бачив бій полеглий на українській землі росіянин, сибіряк Яків Шрамченко та бійці інших національностей… Пропонуємо читачам цю розповідь.

Л. Рудковська.

Відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів спеціалістам і магістрам, випускникам Хмельницького університету управління і права.

Для двох сиріт Галина Петращук стала найріднішою та найдобрішою людиною у світі. Уже майже дев’ять років пенсіонерка опікується дітьми. І життя у них було б безхмарним та безжурним, якби їх не доймали невиліковні хвороби. Чотирнадцятирічний Іван страждає через напади епілепсії, а в сімнадцятирічної Ксенії – вроджена вада ока. Якраз це каліцтво, вважає школярка і стало причиною всіх її бід та нещасть. З неї не раз глузували ровесники, відчула біль і приниження через підліткову жорстокість.

Брати те, що погано лежить, або те, що можна перекупити, давно стало ознакою бізнесу по-українськи. Особливо ж коли мова заходить про землю. Цього разу  скуповувачі  землі поклали око  на доглянуті чорноземи під Вихилівкою Ярмолинецького району. Аби ж відібрати їх у господаря, вдалися до найнесподіванішого маневру. Взяли в «бізнес-партнери»… місцевого священика. Свідком того, як розгорялися пристрасті й чим закінчилася ця афера, став кореспондент «Подільських вістей».

Нещодавно як для судового корпусу Хмельниччини, так і для медіа-спільноти відбулася неординарна подія. Рада суддів України, орган судової влади, який об’єднує 33 представника судової еліти всіх областей, вперше два дні засідала в Кам’янці-Подільському. До того як розглянути десяток важливих для держави питань, члени Ради суддів взяли участь у круглому столі на тему «Реалії та перспективи комунікацій судів, ЗМІ, громадськості через призму досвіду Апеляційного суду Хмельницької області». Його родзинкою стала презентація першого в Україні Судового інфо-медіа-центру Хмельницької області.

100-річний ювілей відзначила Ольга Йосипівна Антонюк, яка проживає у селі Подільське Летичівського району.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки №915 від 23.06.2017р. «Про призначення стипендій Кабінету Міністрів України» призначено стипендію Кабінету Міністрів України переможниці Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури учениці 10 класу Славутського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх» Вікторії СИТНЯК (наставник Людмила Потаковська). Виплата стипендії здійснюватиметься протягом одного навчального року, починаючи з 1 вересня 2017 р., у розмірі 2000 грн. щомісячно.

26-27 серпня Тернопіль прийме учасників чемпіонату світу та Європи з водно-моторного виду спорту. Вже зареєстровані спортсмени з Австрії, Угорщини, Італії, Білорусі та Польщі. Українці виступатимуть у класі F250 та S550 та будуть представлені командами з Дніпра, Києва і Одеси.

 

Пам'ятний Хрест  в селі Гуків Чемеровецького району став місцем проведення урочистостей з нагоди 110-ї річниці від дня народження генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича.  Учасники заходу, перший заступник голови районної державної адміністрації Едуард Шляков, голова Гуківської сільської ради Петро Ільницький, представники влади Борщівського району Тернопільської області, громадськість, учасники бойових дій, прийшли до його могили над берегом Збруча, щоб вкотре засвідчити любов і шану борцю за незалежність нашої держави та вшанувати добру пам'ять про нього.

 У Славуті встановили два соціальні контейнери для збирання вживаних речей. Одяг, взуття, іграшки, книги – це все славутчани можуть залишити у цих контейнерах, які будуть передані для потреб малозабезпеченим категоріям громадян. Про це повідомляє прес-служба Славутського МВК.

З 7 липня українська компанія DART розпочне літати до Лісабона. Рейс до столиці Португалії здійснюватиметься щоп’ятниці о 17:30, до Києва літаки прибуватимуть в суботу о 4:20. Тривалісь польоту - приблизно 4 год.30 хв. З 9 липня авіаперевізник YanAir розпочне виконувати рейси до Тель-Авіва. Частота польотів - щосереди та щонеділі. Виліт з Києва - о 5:00, з Тель-Авіва - о 18:00. Тривалість польоту - приблизно 3 год.30 хв.