Якими ж були взаємини людини і лісу в наших краях впродовж тисячоліть, століть? Коли доросла вона до розуміння, що слід берегти, охороняти ліси? Як нині працюють лісівники над відродженням лісових скарбів? Як у співпраці з освітянами прищеплюють повагу до природних багатств юному поколінню? Про лісових мешканців, «лісову педагогіку» та  про багато інших краєзнавчих цікавинок розповідає розкішне науково-популярне видання «Ліси Хмельниччини», яке презентували в обласній універсальній науковій бібліотеці.

В урочистому засіданні взяли участь лісівники, науковці, освітяни, екологи краю.
Директор обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, співавтор видання Василь Климчук підкреслив: книга — плід співпраці лісівників, освітян  та науковців Національної академії педнаук України, адже обласний еколого-натуралістичний центр багато літ діє як експериментальний майданчик НАПНУ. І рецензентами видання виступили шість докторів наук з поважних науково-освітніх установ України. Одна з рецензентів Людмила Любінська, доктор біологічних наук, завідувач кафедри біології та методики її викладання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, була присутня на презентації.
Співавторами ж унікальної книги, до речі, уже 27-ої в послужному списку ХОЕНЦУМу виступили Василь Климчук, автор статей про учнівські шкільні лісництва, Микола Зведенюк, вчитель хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району, керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», автор книги «Живі смарагди Шепетівщини» та Олексій Тимощук, журналіст, відповідальний секретар газети «Подільські вісті». А видавець цієї чудової, зі смаком  оформленої книги, як і попередніх, згаданих вище, —  директор ТзОВ «Поліграфіст» Сергій Федоченко зазначив: «Мені цікаво займатися цими  змістовними проектами, бо вони потрібні для дітей, молоді, педагогів і для майбутнього».
Співавтори подякували за суттєву допомогу в підготовці та виданні книги, за багаторічну співпрацю та сприяння обласному управлінню лісового та мисливського господарства, його багаторічному керівникові В. М. Лісовому, нинішньому керівникові П. С. Золотому,  першому заступнику начальника управління, голові обласної організації Товариства лісівників України В. М. Хоптинцю, керівникам лісгоспів та їх підрозділів.
 Володимир Михайлович Хоптинець зазначив, що нова книга надзвичайно актуальна. Вона дає розуміння ставлення до лісових багатств області  людей, які трудяться  над їх продуктивним поповненням, відтворенням корінних порід, а це щороку нові насадження на площі понад тисячу гектарів. Наголосив: «Книга у цікавій доступній формі розповідає про види лісів, їхнє значення для існування всього живого на землі, цікава історичним фактажем та краєзнавчими екскурсами. А також висвітленням співпраці лісівників та учнівських лісництв, де готується гідна зміна лісогосподарям». Адже за юннатами закріплені зелені квартали, де вони не лише вчаться ростити ліс, доглядати за лісовими культурами, а й проводять вагому дослідницьку роботу, гідно представляють її результати на всеукраїнському та міжнародному рівнях. І, що головне, обирають справу життя, фах, пов’язаний з працею в наукових установах, підприємствах лісогосподарської галузі.
 Заступник директора департаменту освіти і науки  Антоніна Харчук зазначила: за результатами роботи учнівських лісництв, а їх у нас діє 42, область посідає перше місце в Україні. Кращий доробок мають шкільні лісницта при Шепетівському та Славутському лісгоспах: Пліщинське, Полянське, Нетішинське та Голицьке, у Хмельницькому районі — Масівецьке, у Кам’янець-Подільському — Кадиєвецьке, в Ізяславському —  Михлянське, у Чемеровецькому —  Гуківське. Своєю працею, дослідженнями юні лісівники та їхні наставники активно долучилися до створення  знакової книги.
Науково-популярне природничо-краєзнавче видання «Ліси Хмельниччини» буде, як і попередні книги ХОЕНЦУМу, безкоштовно передане у бібліотеки всіх загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів області. Також воно поряд з іншими є у вільному доступі в Електронній бібліотеці при ХОЕНЦУМі. Адресована книга  юному поколінню, їхнім батькам, освітянам, дослідникам, лісівникам, охоронцям і любителям природи рідного краю.