На Красилівщині триває конкурс на кращий творчий проект по роботі з громадами під назвою «Фестиваль одного села».

Такі вже відбулися в  Заставках, Баглайках, Пашутинцях, Берегелях, інших населених пунктах. А днями настала черга й Радісного, що належить до  Щиборівської сільської ради. Тут відбулося масштабне дійство з промовистою назвою «Моє село, серпанком оповите». Тим паче, нагода для нього випала чудова: цьогоріч якраз виповнилося 500 років з часу  першої писемної згадки про село.
Розпочиналося свято в  Свято-Покровському храмі, де відправили святкову літургію. Після неї урочистою ходою всі місцеві жителі, гості та запрошені перейшли  до Пам’ятного знака, встановленого на честь 500-річчя з дня заснування села, який освятив отець Михайло.
На сільському ставку провели захоплюючий конкурс рибалок, а далі вже на стадіоні команди виборювали першість у турнірах з футболу та волейболу.  Там же експонувалася фотовиставка «Історія нашого села», яку презентувала бібліотекар Любов Ящук. Трохи далі — поряд з возом, наповненим сіном, гарбузами, соняшниками розташувалася   українська світлиця, де повноправною господинею стала завідуюча клубом села Каламаринка Галина Юрченко.  Вражали цього дня своїми витворами й народні умільці: вишивки хрестиком і гладдю, вироби з бісеру й дерева, ковка по металу, вишиті картини.  Не обійшлося й без смаколиків, якими тут залюбки частували всіх охочих.
Як відзначила на святі очільниця Красилівського району Ніла Островська, нині Щиборівська сільська рада є однією з найуспішніших, а завдяки бюджетній децентралізації в її розпорядженні — мільйони гривень.  Ефективно реалізовуються тут і різноманітні соціальні проекти, як-от обслуговуючий кооператив «Радодар» з прийому та заготівлі молока, міні-підприємство з його переробки тощо. Треба зазначити, що шлях до створення таких острівців для покращення свого доброту громада на чолі з сільським головою Іваном Болюхом торує сама, активно залучаючи грантові кошти різних міжнародних фондів та організацій. Наразі у Радісному планують будівництво дитячого садка.
Найщемнішою миттю для всіх людей стало вшанування пам’яті загиблих Героїв Віктора Садовця та Олександра Кшевіцького, слова щирої підтримки та вдячності, які прозвучали на адресу їхніх родин.
Вітали на святі й заслужених трударів, старожилів села, батьків багатодітних родин, ювілярів, першокласників. Усім їм та гостям гарний настрій подарували  народний аматорський ансамбль пісні й танцю «Случ», народний аматорський  гурт «Висота», тріо «Калинове намисто», красилівський гурт  «Мелодія» і, звичайно ж, аматорські колективи сільських клубів Щиборівської сільської  ради. Апогеєм свята став виступ академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії. А завершилося все традиційно молодіжною дискотекою.