У День міста біля пам’ятника Великому Кобзареві у сквері імені Т. Г. Шевченка відбувся гала-концерт міського літературного фестивалю “Слово єднає-2017”, заснованого обласними організаціями НСПУ, НСЖУ та міською ЦБС. У свою третю річницю фестиваль досяг розквіту та всеукраїнського масштабу.

Адже поціновувачів художнього слова цьогоріч вітали спеціальні гості фестивалю письменники Василь Шкляр з Києва, Марія Чумарна зі Львова, Григорій Половинко з Луганська, Лора Підгірна з Кам’янця-Подільського, Микола та Ірина Сичови зі Старобільська. Вони взяли участь у прес-конференції у центральній міській бібліотеці, провели творчі зустрічі, автограф-сесії та виступили на гала-концерті.
 Лауреат народної премії імені Т. Г. Шевченка Василь Шкляр та молода поетеса Анна Новак поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.
 Батько українського бестселера наголосив, що українці мусять достеменно знати своє героїчне минуле, щоб “з минулої слави черпати снагу”, розуміти сучасне і будувати майбутнє. Адже наша історія і слово єднають нас і усі покоління героїв, котрі висловили українську національну ідею чотирма словами: “Українська соборна самостійна держава”, хоча наші недолугі політики ще цього не затямили, підкреслив Василь Шкляр. Він нагадав, що Хмельниччина — земля, де в горнилі революційних подій доби УНР кувалася історія української державності. Тут воював молодий петлюрівець, корифей українського слова Володимир Сосюра, про що залишив спогади. А в створенні образу Чорного Ворона в однойменному романі сам Василь Шкляр використав риси нашого земляка, повстанця Віктора Чекірди на псевдо “Чорний ворон”, який у 1920-1922 роках, створивши загін, воював з більшовизмом.
 Про патріотичну, державотворчу місію слова говорили і спеціальні гості свята, і учасники літературних спілок області, обласних організацій НСПУ та НСЖУ. А також поетеса, громадський діяч Оксана Радушинська та волонтерське об’єднання “Мистецька сотня ”Гайдамаки”, які подарували товариству поетично-мистецьке дійство.   Брати Віталій та Дмитро Капранови пораділи разом з хмельничанами, що у Хмельницькому є такий фестиваль — “свято людей, які називаються старорежимним словом “інтелігенція”, себто, які живуть думкою.
 Учасників зібрання привітав міський голова Олександр Симчишин. “Підтримуємо фестиваль, аби лунало, ставало популярнішим українське слово, —  підкреслив він. —  Адже, на мою думку, одна з причин війни у тому, що українського слова в Україні було однозначно замало. Робімо все можливе, щоб його було багато, дуже багато, і воно лунало повсюди. І тоді ми точно відвоюємо свою незалежність!” Міський голова запросив гостей частіше бувати  у Хмельницькому, вручив їм подяки та цінні подарунки.
У святковій програмі були також автограф-сесія гостей та подільських авторів, виставка книг,  виступи молодих літераторів-початківців.