Культурно-патріотичні акції в обласному центрі не завершилися офіційними днями вшанування Кобзаря. У Хмельницькому національному університеті  урочисто відкрито бюст Тараса Шевченка, який подарував землякам-подолянам напередодні 201-ої річниці від дня народження  Кобзаря  заслужений художник України, скульптор Микола Обенюк. А в актовому залі ХНУ  відбулася прем’єра літературно-мистецького проекту «Шевченко-PINK Floyd», який поєднав революційну поезію Кобзаря з революційною музикою легендарної англійської рок-групи.

Автор, головний виконавець і режисер-постановник дійства —  заслужений артист України,  соліст обласної філармонії, керівник театру пісні ХНУ  Микола Довгальов. Акторами  літературно-музичної вистави стали студенти, учасники студії балету  під керівництвом Василя Цимбалістого.
Патріотична акція присвячена борцям за свободу України, то ж прологом до університетської Шевченкіани був обраний стародавній кант (духовна пісня) «Через поле широкеє»  у виконанні Миколи Довгальова і юних студійців. Цей зворушливий  духовний піснетвір  розповідає про материнську тугу Богородиці, яка оплакує свого розп’ятого Сина.  
Образ Богоматері  співзвучний з образом матері — України, яка нині  молиться за своїх синів-захисників. Визволення гідного людського духу, жертовна любов до України, краса і глибина  рідного слова у Шевченкових поезіях  набули  нового звучання, сучасних акцентів у поєднанні з музикою із найвідоміших композицій «Пінк Флойд», на яких виросло вже не одне покоління.
—  Я давно працюю з молодіжною аудиторією, знаю її смаки,  а прогресивний рок, як музика свободи, завжди був протестом проти сірості,  співзвучний з уявленнями  про свободу особистості,  про духовні цінності, — розповідає Микола Довгальов. —  Шевченкова поезія  нині особливо актуальна.
Співзвучність українського бунтарського духу і мистецької концепції «PINK Floyd» оцінили  глядачі. Особливо, коли на стрічці  відеоряду в глибині сцени з’являлися кадри воєнної хроніки на сході України.
— Ми відчули і зрозуміли  Шевченка як нашого геніального сучасника і кожне слово з прочитаних поезій відгукувалося в серці. Це викликає почуття великої гордості, що ти  — українець, — поділилися враженнями студенти після  концерту.
Шевченкіана ніколи не постаріє, якщо  Тарасові думи  доносити юним українцям  з такою мірою любові, яка варта  любові  нашого вічного Кобзаря.