Нинішнього року Україна відзначає 200-ліття від дня народження Михайла Вербицького — автора музики національного Гімну і 150-річчя першого його виконання.  Господнє провидіння об’єднало у цьому творі двох його авторів: галичанина  Михайла Вербицького і киянина Павла Чубинського. А наш  Гімн  духовно об’єднує українців у буремний  час минулих і нинішніх випробувань та звитяг.

В обласній філармонії  відбувся ювілейний концерт, присвячений 200-літтю від дня народження видатного композитора, музиканта, диригента і громадського діяча Михайла Вербицького.  У спільній святковій  програмі  взяли участь хмельничани, чернівчани та львів’яни.
Твори Михайла Вербицького  звучали у виконанні академічного симфонічного оркестру філармонії (диригент Олександр Драган), академічного хору «Чернівці» Чернівецької обласної філармонії (художній керівник Надія Селезньова), чоловічої групи  хору академічного ансамблю «Козаки Поділ-
ля», солістів — заслуженої артистки України Фатіми  Чергіндзії, Віктора Гаврилюка, лауреатів міжнародних конкурсів Максима Заводного (гітара), Лілії Холоменюк (фортепіано). Про непростий життєвий і творчий шлях видатного композитора  розповіла  доктор мистецтвознавства, професор Любов Кияновська (Львів). Чимало творів Михайла Вербицького адаптував для хору лауреат Національної премії імені
Т. Шевченка, композитор Віктор Камінський (Львів), який також взяв участь у святковій хмельницькій акції.
Концерт розпочався першим виконанням «Ще не вмерла України ні слава, ні воля»  — козацькою піснею, котру  композитор написав для вистави «Верховинець» (автор Юзеф Кожиньовський, переклад з польської на українську мову  Миколи Устимовича), і яку заспівали чернівчани. Завершилася мистецька програма спільним виконанням  чернівецьким і хмельницьким хорами та симфонічним оркестром  сучасного варіанту славня, офіційно затвердженого як Гімн України 15 січня 1991 року. Обидва варіанти мелодії зал слухав стоячи і співаючи разом з артистами.
Музично-просвітницькою ж основою концерту стали твори Михайла Вербицького,  переважно духовні, які досі мало відомі широкому загалу, тож допомогли сучасному глядачу збагнути  характер,  талант  і українську душу композитора. Звучав і Шевченків «Заповіт»: Відому кантату  на ці слова написав Михайло Вербицький.
Автор ідеї, генеральний директор  філармонії, диригент Олександр Драган  підкреслив: «Ми хотіли відкрити глядачам невідомого  Вербицького, адже, крім мелодії «Ще не вмерла України ні слава, ні воля»,  він створив  понад сорок літургійних  та симфонічних творів, писав музику для  театру, перекладав на мелодії вірші українських поетів.
Любов Кияновська підкреслила, що саме Михайло Вербицький заповнив спорожнілу нішу національної  музичної культури, яка утворилася внаслідок імперських   політичних утисків. Адже українське мистецтво знекровлювали і царська Росія, і цісарські Австрія та Польща. Оцю «сорокарічну  прірву затишшя» — після Дмитра  Бортнянського та до Миколи Лисенка — потужно заповнив великий українець  Михайло Вербицький.