Незважаючи на всі труднощі й проблеми через війну в нашій державі, господарники наполегливо й активно засівали подільські чорноземи. Попри нестачу ресурсів та складні погодно-кліматичні умови агроформування всіх форм власності Хмельниччини практично завершили сівбу ярих культур, повідомили в управлінні розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА.

Так, до прикладу, посів ярини проведено на площі понад 880 тисяч гектарів – це 99,5% до наміченого. Вже повністю завершено сівбу: соняшника (164 тисячі гектарів – 102% до наміченого); сої (112 тисяч гектарів – теж 102%) та кукурудзи на зерно (260 тисяч гектарів – 100% до запланованого).
Крім того, господарства населення завершили садіння картоплі, яка   займає 66 тисяч гектарів, що на 5 тисяч гектарів більше від минулорічних показників, а на площі   майже 12 тисяч гектарів (+ 2 тисячі гектарів до минулого року) завершено посів та висадку розсади овочевих культур.
Також сільгосппідприємства продовжують висівати гречку, яка вже займає 4,5 тисячі гектара із намічених 12 тисяч, але відповідно до технологічних вимог сівба гречки проводиться в другій-третій декаді травня та на початку червня.
Із врахуванням озимих культур, які займають близько 330 тисяч гектарів, загальна посівна площа урожаю поточного року становить 1207 тисяч гектарів, що на 2 тисячі більше минулорічних показників.
На сьогодні аграрії області готуються до проведення жнивного комплексу робіт, зокрема, проводять ремонт зернозбиральної техніки та заготівлю пально-мастильних матеріалів.