Приватизація відбуватиметься швидко, зі збереженням дозволів та ліцензій єдиних майнових комплексів, з можливістю залучення інвестора на об’єкти, які обтяжені багаторічними арештами на майно.
Про це повідомила виконуюча обов’язки Голови Фонду держмайна Ольга Батова в своїй колонці на сайті «Економічна правда».

«Верховна Рада ухвалила законопроект 7451, що вже підписаний Президентом України. Закон створює для приватизаційного процесу нові покращені правила та умови. Ми проробили величезну роботу над помилками та проблемами, які призводили до затягування приватизації, неможливості її проведення та до різноманітних зловживань та ризиків», - наголосила вона.
За словами Ольги Батової, вдвічі зростуть гарантійні внески, які потенційний покупець сплачує для допуску до участі в аукціоні.
«Це знизить ризик зриву аукціону недобросовісним учасником, коли в такому випадку втрачається такий гарантійний внесок. Тепер зривати аукціон буде коштувати в 2 рази дорожче. Оплата за актив тепер буде відбуватися до укладання договору купівлі-продажу. Це забезпечить швидке отримання коштів в бюджет, а також слугуватиме додатковою гарантією виконання зобов’язань покупцем», - переконана в.о. Голови Фонду держмайна.
Ольга Батова відзначила, що приватизації підлягають цілісні майнові комплекси, які обтяжені багаторічними арештами на майно. При цьому права кредиторів зберігаються.
«Тепер кредитори матимуть шанс повернути свої гроші, адже новий власник зобов’язаний сплатити борги, щоб мати змогу зняти обтяження. Водночас новий власник має інформацію про всі обов’язкові платежі ще на етапі ознайомлення з об’єктом до аукціону», - заявила вона.
Також акцентувала увагу на прискорені приватизаційних процесів та збереженні дозволів і ліцензій для нових власників.  
«Весь процес від оголошення аукціону і до підписання договору займатиме не більше двох місяців. Це вигідно як інвесторам, так і державі. Зберігаються усі дозволи та ліцензії для нових власників єдиних майнових комплексів. Раніше їх потрібно було заново переоформлювати і на це витрачалися кошти та час, в середньому 3-6 місяців.  Посилюємо цифровізацію приватизаційних процесів. Оголошення про приватизацію буде оприлюднюватися на сайті Фонду та в системі Прозорро.Продажі, а не в газеті, як раніше. Протокол аукціону підписуватимуть в електронному вигляді, даючи право кожному в якості альтернативи обрати паперовий варіант», - проінформувала Ольга Батова.