За вісім місяців 2022 року найбільша частка – 10 % – у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» – переважно за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів, зазначив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», доктор економічних наук Богдан Духницький. 

За даними Державної митної служби України, у січні-серпні 2022 року обсяги імпорту плодів та горіхів становили 398 млн. дол. США. Це фактично на 16 % менше відповідного показника 2021 року у 471 млн. дол. США, поінформував науковець.

За його словами, основним постачальником продукції цієї групи до України вже понад десять років залишається Туреччина, з якої за вісім місяців цього року імпортовано понад 126 тис. т фруктів. Частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 27,1 %, зазначив експерт.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадору (15,3 %), Єгипту (6,8 %), Греції (6,0 %), Колумбії (5,5 %), Іспанії (4,9 %) й Коста-Ріки (4,1 %).

Сукупно ці сім країн сформували майже 70 % вартості імпорту продукції даної групи до України.

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові і банани, які у січні-серпні 2022 року сформували майже 3/5 вартості її імпорту. Якщо в імпорті цитрусових більше половини обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів Україна здійснює переважно в країнах Латинської Америки, зокрема Еквадорі, Колумбії та Коста-Ріці, які цього року забезпечили 95 % вартісних обсягів поставок, підсумував Богдан Духницький.