Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відповідає на запитання подолян.

* Мені 21 рік, отримував пенсію по втраті годувальника за батька-військового. У червні померла моя мама. Чи продовжать мені виплату пенсії, якщо цьогоріч я закінчив навчаня у виші?
Відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” діти-сироти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
З урахуванням зазначеної норми виплата призначеної пенсії по втраті годувальника має продовжуватись до досягнення віку 23 роки.
* Отримала на роботі одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення. Чи врахують її до сукупного доходу сім’ї при призначенні субсидії?
Родинам, доходи яких не дозволять самотужки в повному обсязі сплачувати кошти за спожиті житлово-комунальні послуги, держава надає допомогу у вигляді субсидій. 
Під час обчислення житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.
До сукупного доходу включаються: заробітна плата; грошове забезпечення військовослужбовців; пенсія; стипендія, крім соціальної, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа; соціальні виплати, у тому числі пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу; допомога по безробіттю, інші страхові виплати; грошові перекази, отримані із-за кордону; дивіденди від цінних паперів; інші доходи, а також кошти, отримані особою від оренди землі, продажу майна тощо.
Водночас допомога, компенсація, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності і є одноразовою та отримана протягом одного календарного року, до середньомісячного сукупного доходу домогосподарства не враховується (пункт 7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632).
* Підприємство під час оцифрування трудової книжки працівника помилково прикріпило скан-копії трудової книжки іншої людини (у працівників однакові прізвища). Як виправити помилку?
Відповідно до пункту 6 Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 12.03.2021 №11-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2021 за №802/36424, якщо електронний запис про трудову діяльність створено з помилками та відправлено до Фонду, формується новий електронний запис.
Тобто страхувальнику необхідно повторно сформувати та подати виправлені відомості про трудові відносини працівника (скан-копію трудової книжки, яка належить саме цьому працівнику).
* Я військовий пенсіонер, перебуваю на державному утриманні в будинку-інтернаті. Який розмір пенсії виплачуватимуть мені в разі тривалого лікування в госпіталі?
Під час перебування пенсіонера з числа військовослужбовців на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25% призначеної пенсії (стаття 48 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, стаття 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”).
У разі вибуття пенсіонера з будинку-інтернату на лікування адміністрація закладу у триденний строк надсилає до органу Пенсійного фонду України відповідне повідомлення із зазначенням дати виїзду та дати повернення.
Протягом періоду лікування пенсіонера, в тому числі у госпіталі, виплачується 100% призначеної пенсії.

Пенсійний фонд України наголошує, що переважну частину послуг люди можуть отримати дистанційно: через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України або за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.
Якщо ж відсутня можливість скористатися електронними сервісами і є потреба відвідати Фонд особисто, зробити це можна там, де ближче, зручніше чи доступніше з погляду облаштування приміщень. 
Відвідувач на власний розсуд може обрати сервісний центр, де бажає отримати ту чи іншу послугу.  
До будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України можна звернутись з питань: 
– призначення / перерахунку пенсій, субсидій, пільг, страхових виплат;
– зміни способу виплати;
– поновлення / припинення призначених сум виплат;
– переведення виплат за новим місцем проживання;
– консультацій та роз’яснень діючого законодавства;
– видачі довідок про розмір пенсії, про перебування на обліку; 
– видачі пенсійних посвідчень;
– надання відомостей з реєстру застрахованих осіб;
– оформлення допомоги на поховання тощо.
Адреси сервісних центрів головних управлінь Пенсійного фонду України ви можете знайти за посиланням:  https://www.pfu.gov.ua/2152993-servisni-tsentry-gu-pfu/