У зв’язку із завершенням робіт з улаштування асфальтобетонного покриття на проїзній частині вул. Зарічанської (від вул. Свободи до вул. Перемоги) в м. Хмельницькому 8 жовтня 2022 року, з 7.00 до 17.00, буде перекрито рух автомобільного та громадського транспорту на цій ділянці.

Тривають виїзні наради на підприємствах Хмельницької громади.

Заступник міського голови Микола Ваврищук та представники управління економіки Хмельницької міської ради відвідали ФГ «Маїсс», що знаходиться в селі Копистин.

Кожен працюючий українець має право на проходження після стаціонарного лікування оплачуваного курсу реабілітації після отриманих внаслідок бойових дій травм за кошти Фонду соціального страхування України. Таке реабілітаційне лікування спрямоване на відновлення організму після завершення гострого періоду та часто дозволяє уникнути первинної інвалідності чи перешкодити подальшому погіршенню стану.

Як повідомляє Хмельницька обласна прокуратура, перед судом постануть учасники угруповання, які хотіли переправляти чоловіків закордон під виглядом волонтерів.

В січні 2016 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я. Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків.

В рамках виконання проекту будівництва другої черги Чернелівського водогону працівники МКП «Хмельницькводоканал» розпочали будівництво нової свердловини на ВНС-10 Чернелівського водогону.

Маєте потребу в кадрах? Заповнюйте форму №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та подавайте у зручний для вас спосіб до будь-якого центру зайнятості Хмельниччини.

В амбулаторіях сімейної медицини комунальних підприємств «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» провели тренінги з надання невідкладної допомоги.

До проєкту долучатимуться представники різних країн, щоб спробувати приготувати страву за стародавніми рецептами у режимі онлайн.

У рамках виїзних нарад заступник міського голови Микола Ваврищук разом з працівниками Управління економіки міської ради відвідали хмельницьке приватне підприємство «Рикун».

Через війну без масштабних масових заходів, однак з максимальною підтримкою фронту. Так цьогоріч відзначили День міста Хмельницького. Тим часом у громаді фінішує підготовка до опалювального сезону. Через військову агресію прогнозують – він буде непростий. Більше про це та загалом будні обласного центру в умовах воєнного стану в ефірі програми “Час мера”.

«Важлива інформація для містян. Сьогодні відпрацювали алгоритм дій по забезпеченню водою громадян, у випадку аварійних ситуацій на мережах електропостачання. Отож на 26 локацій у місті виїхали автоцистерни заповнені водою, воду брали з артезіанських свердловин в місті, насосні агрегати отримували електроенергію з дизельних генераторів.

Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та міської робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати на території Хмельницької міської територіальної громади.

Збільшується мережа регіональних представництв Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти в обласних центрах.

Коментар міського голови Олександра Симчишина про температурний режим в опалювальний сезон.
Опалювальний сезон у Хмельницькому розпочнеться у разі зниження середньодобової температури до +8 градусів. Раніше можуть подати тепло у лікувальні заклади. Температурний режим, прогнозують у Хмельницькій міській раді, буде стабільним.

Минулого четверга вечірньої пори до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу недіючої будівлі в селі П’ятничани Гуківської сільської територіальної громади, що на Хмельниччині.

Зупинили «Карпати»
У п’ятому турі чемпіонату України з футболу в першій лізі сталася сенсація: «Епіцентр» із Кам’янця-Подільського переміг у Львові «Карпати», які до того були лідерами групи А.

– Тепер можу сказати всім, що від депресії, від недуг мене врятувала лялька-мотанка. Завдяки їй я відмовилася від таблеток, завдяки їй моє життя змінилося з сірого на різнобарвне, цікаве, — ділиться з нами 62-річна Людмила Пшенична з Деражні. — Я відчула в собі сили жити, творити і радіти.
Мабуть, у кожної людини трапляються особливо складні періоди, коли негаразди, проблеми напосідають так, що не бачиш із цього виходу. Щось подібне відчувала й Людмила. Та її пригнічений настрій, пригадує, почав змінюватися, коли зачепилася поглядом на рекомендації з виготовлення ляльки-мотанки в Інтернеті. «А чи змогла б і я створити це маленьке диво?» — подумала тоді. І вирішила спробувати.

Коли мова заходить про сантехніку, яка, до слова, виходила з ладу, напевно, чи не в кожній оселі, то одразу ж згадуються і непрості пошуки майстра відповідного профілю. Однак, як показує практика, не все так просто, бо з кожним роком провідні виробники сантехнічного обладнання покращують і вдосконалюють його стандарти, орієнтуючись на кращі європейські зразки. Тож автоматично і виникає запитання: чи готові наші сучасні майстри до викликів часу, чи мають вони досвід і вміння працювати з останніми новинками в цій сфері. Та й, врешті, де шукати таких спеціалістів?
Нещодавно на базі Хмельницького професійного ліцею №8 відкрили навчально-виробничу майстерню з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Завдяки співпраці навчального закладу та групи товарних компаній «Антей» вдалося її оснастити найсучаснішим обладнанням ексклюзивних європейських торгових марок для того, щоб учні могли здобувати якісні знання. Важливо наголосити, що такий проєкт вдалося реалізувати в навчальному закладі професійної освіти вперше.

Довгоочікувана подія сталася минулого тижня — обмін військовополонених. Було звільнено 215 наших захисників, серед яких — 108 бійців полку «Азов». Зокрема, вдалося обміняти п’ятьох командирів – Дениса Прокопенка, Святослава Паламара, Сергія Волинського, Дениса Шлегу та Олега Хоменка (до закінчення війни вони перебуватимуть на території третьої країни — Туреччини). Серед звільнених також — Михайло Діанов, Катерина Поліщук (Пташка).

Хмельницький міськрайонний суд ухвалив вирок щодо колабораціоністської діяльності жителя обласного центру.

Ім’я адвоката, директора юридичної компанії «КДВ», доктора філософії в галузі права, члена Національної спілки журналістів України Дарини Кравчук нині добре знане не лише в Україні, а й далеко за її межами. За час своєї багаторічної юридичної практики вона надала кваліфіковану високопрофесійну допомогу сотням клієнтів, посприяла їм у розв’язанні багатьох складних проблем. У тому числі, й жителям Хмельниччини, звідки Дарина Василівна родом. До речі, її батько, Василь Кравчук, відомий на Поділлі аграрій, обирався депутатом Верховної Ради України VІ та VІІ скликань.

На пленарному засіданні дванадцятої сесії обласної ради депутати розглянули понад 30 питань, що торкаються різних сфер життєдіяльності краю. В її роботі взяли участь начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, керівники силових структур, підрозділів облдержадміністрації, територіальних управлінь, інші. Та перш ніж перейти до порядку денного, представник військової частини вручив подяку і пам’ятний нагрудний знак депутату обласної ради Олександру Корнійчуку за сприяння Повітряним силам ЗСУ.

Серед медичних закладів, які уклали договір із Міністерством у справах ветеранів України про надання послуг із психологічної реабілітації захисникам і захисницям, членам їхніх сімей — і комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний медичний центр психічного здоров’я». Тут уже впроваджуються новації з психологічної реабілізації військових. Завдяки співпраці з Міністерством у справах ветеранів України, з липня поточного року спеціалісти Центру надали психологічну допомогу за новим механізмом 200 пацієнтам.
Про це розповідає директор закладу, заслужений лікар України Іван Гуцул.

Після полону батько приїхав на присягу сина.

Нещодавно на плацу Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького на урочистій присязі курсантів першокурсників на вірність українському народові для одного з них цей день став надзвичайно важливим у житті. Саме цього дня майбутній прикордонник зустрівся з батьком, якого так чекав із полону.

За даними Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні-серпні 2022 року склав 13557 млн.  дол. США. Це на на 10 % менше відповідного показника за 8 місяців 2021 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

Укрпошта оголосила конкурс малюнку для дітей «Герой ЗСУ очима дітей», який присвячується мужності українських бійців, що обороняють нашу країну. Надіслані малюнки будуть виставлені в приміщенні Головпоштамту до Дня захисників та захисниць України.

УСБУ у Хмельницькій області  завершено досудове розслідування стосовно місцевого жителя за фактом здійснення колабораційної діяльності.

24 вересня, у День міста Хмельницького, офіційно й урочисто добіг завершення Хмельницький міський літературний марафон «Щодня читай українською». Подія, яку організували книгозбірні Централізованої бібліотечної системи, тривала майже два тижні – з 13 до 24 вересня. Її гаслом став вислів «З українським словом до перемоги!».

Кожна людина, яка живе в соціумі, може стикнутися з фізичним чи психологічним насильством щодо себе. Особливо це твердження є актуальним у стосунках між дітьми шкільного віку та молоді.

Акцію з такою назвою провели у Хмельницькому представники «Донбас центру» та громадської організації «Наш вибір Україна» (відгалуження ГО «Захист»), аби продемонструвати жителям обласного центру та й всьому світу, що фейкові новоутворення на території, котрі планує російська федерація на Україні не можливі.  

«Це був найважчий захід в моєму житті. Вручення відзнак «Почесний громадянин». 94 наших Героїв, на жаль, посмертно. За кожну сльозу мами, тата, дитини, дружини російська нечисть має відповісти. А ми маємо пам’ятати і знати, завдяки кому наше місто є. І відзначення Дня Міста було можливим», - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Імена, які повинен пам’ятати кожен хмельничанин. Звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» присвоєно:

Цьогоріч в останні вихідні вересня Хмельницький відзначає 591-шу річницю від дня першої писемної згадки.

На базі вищого професійного училища №11 м. Хмельницького в грудні минулого року відкрили Центр підготовки робітників із овочівництва у закритих ґрунтах. Це Навчально-виробничі лабораторії, діюча теплиця на 600 кв м із використанням сучасних технологій. Днями центр відвідав заступник міського голови Василь Новачок. Знайомлячись із діяльністю центру Василь Пилипович запропонував, щоб на його базі вирощували квіти, які будуть використовувати для зелених зон міста.

«Вже вдруге провели на базі нашого навчально-тренувального центру навчання-змагання для членів добровольчих формувань територіальної громади. Такий формат є дуже результативним.

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (АІРТ) відкрило у нашій області власне виробництво з виготовлення вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби.

Учасники з різних міст України зробили благодійний внесок, щоб підтримати захисників України. Понад 100 велосипедистів подолали 100 км доріг та бездоріжжя Хмельниччини.

Це Михайло Діанов - захисник «Азовсталі», боєць 36-ї бригади морської піхоти. Нещодавно його фото були усюди, і тільки зараз герой показав наслідки перебування у російському полоні....

Так зараз виглядає поранена рука Михайла. Вонане зрослася — не вистачає 4 см кістки. Крайнє виснаження, відбиті нирки, в обох ногах кульові поранення. Знімок зроблено 24 вересня в столичному шпиталі рідною сестрою Михайла Оленою Лаврушко.

Додаємо фото Михайла до полону...

 

 

...

Загалом 21 вересня з полону вдалося звільнити 215 українських бійців серед яких є керівники полку "Азов" (це лише 20 вісотків українських військовослужбовців, котрі знаходяться в полоні — модератор). СБУ показала унікальні кадри, як саме відбувався обмін військовополоненими.

 

Шахраї від імені Хмельницької обласної військової адміністрації надсилають листи бізнесменам, організаціям, підприємствам, фізичним особам, де вказують номер рахунку з проханням переведення коштів для ЗСУ. Хмельницька військова адміністрація співпрацює тільки з благодійними організаціями, з якими укладено Меморандум. Уже повідомлено відповідні органи, шахраїв знайдуть та притягнуть до відповідальності. Якщо до вас надходили подібні звернення - звертайтесь до поліції і допомагайте слідству.
 
Все буде Україна! Разом до перемоги!

 

Звернення до президента, Верховної ради, Кабінету міністрів, Ради національної безпеки і оборони України щодо заборони діяльності української православної церкви, яка донедавна була структурою Московського патріархату, прийняли депутати обласної ради на 12-тій сесії.

Окрім того, що з року в рік у В’ячеслава Боднаря стабільно високі врожаї, яких досі не відала місцева земля-годувальниця, найпродуктивніше і найчисленніше поголів’я ВРХ, найвищі надої в області високоякісного молока, забезпечення своєї переробки власною сировиною, найсмачніші і доступні за ціною ковбасні вироби, що підтверджено включенням їх до каталогу «100 найякісніших та найкращих товарів в Україні», І усе це лише невеличка частка інформації про керівника ФГ «Євроінвест», депутата двох скликань Новодунаєвецької селищної ТГ В’ячеслава Боднаря.

Марина Бех-Романчук — у десятці кращих у світі
Вісім українських спортсменів увійшли до ТОП-10 світових рейтингів легкої атлетики за підсумком сезону 2022 року. З них шестеро — в жіночих дисциплінах, і двоє — в чоловічих.

22 вересня 1937 року адміністративні межі області були утворені тодішньою радянською владою із обласним центром у місті Кам’янці-Подільському. І до 4 лютого 1954 року вона називалася Кам’янець-Подільською, а потім  — Хмельницькою  з обласним центром у місті Хмельницькому.

— У цьому я переконувалася не раз. А після тієї біди, що спіткала мене нещодавно, молю Бога за здоров’я кожного, хто допоміг, — розповідає 83-річна Діна Максимівна Побережна, жителька села Боднарівка на Ярмолинеччині. — Якби була одна в своєму нещасті, то, думаю, пережити його не змогла.

Це питання на сьогодні, з огляду нещодавніх складних подій на Запорізькій АЕС, непокоїть практично всіх подолян. Перебуваючи з робочим візитом на Хмельницькій атомній електростанції, начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій  взяв участь у нараді щодо обговорення питань її роботи у воєнний час — захисту атомної станції в умовах військової агресії, підготовку до осінньо-зимового періоду та інших нагальних завдань функціонування ХАЕС.

Потужний волонтерський рух розгорнули у Війтовецькій селищній територіальній громаді, на Волочищині, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області. З особливою турботою тут ставляться до вимушених переселенців, дбають про земляків, які воюють на фронті, задовольняють потреби Збройних сил України. Детальніше про це розповів голова Війтовецької селищної ради Ігор Степанюк.

Із 16 років Таїса змушена була працювати в колгоспі і стати першою помічницею для мами. Таїсин батько пішов на фронт під час Другої світової війни і побачити його дружині та двом донькам вже ніколи не довелося — пропав безвісти.

1) Оператор лінії у виробництві харчової продукції (виробництво цукру) запрошується на роботу, з/п 8000 грн. Контакти: Волочиська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості: Хмельницька область, м. Волочиськ, вул. Степана Бандери, 2а, тел. (03845) 3-55-47.

Верховна Рада України 21 вересня схвалила проект Закону «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану». Відповідний законопроект №7668-д був підтриманий парламентарями в цілому.

Хмари над путінським режимом ще більше згустилися після саміту Шанхайської організації співробітництва, що днями відбувся в Узбекистані. Перш ніж розповісти, який удар під дих одержали орки, зазначимо, що ця організація заснована росією та Китаєм на противагу Сполученим Штатам Америки в 2001 році і до неї зараз входить дев’ять країн із населенням майже 3,3 мільярда (на планеті — 8 мільярдів чоловік).

Минулої п’ятниці, напередодні Дня працівника лісу в Ярмолинцях відбулася неординарна подія. В мальовничому парку навпроти адмінприміщення лісгоспу відкрито пам’ятний знак «На славу Українському лісу». Скульптура уособлює людські руки з живою калиною.

Хмельницькі дільничні, патрульні, оперативники, слідчі, вибухотехніки та інші фахівці вже приступили до виконання покладених на них завдань — забезпечувати правопорядок на звільнених від окупантів територіях.

Одним із пріоритетних завдань будь-якого виконавчого органу є, звісно ж, здійснення контролю. А коли мова йде про роботу Державної аудиторської служби загалом, то серед її повноважень основоположною є реалізація державної політики в сфері державного фінансового контролю. Численні перевірки, ревізії, інспектування — це ті види діяльності, з якими асоціюється робота подібних відомств.
Зокрема, про роботу Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області поцікавилися в начальника управління Анатолія МАРЦЕНЮКА.

В історії України це був перший День рятівника, який не святкували в Державній службі з надзвичайних ситуацій, а лише відзначили кращих працівників та згадали полеглих побратимів.

Нас попереджають, що цьогорічна зима буде дуже складною. І що до цього треба підготуватися заздалегідь.

За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, стандартна температура в оселях становитиме +18-20 градусів і не буде опускатися нижче +16 градусів. Причина — економія енергоносіїв.

Відповідну угоду сторони підписали напередодні. Це вже друге оборонне підприємство, про будівництво якого досягнуто міжнародні домовленості та укладено відповідний договір. Виробництву боєприпасів за стандартами Альянсу бути.

Протягом 2021-2022 років, чоловік крав майно у супермаркетах міста та обкрадав автівки місцевих мешканців. У травні цього року, за одну ніч, він зламав замки в 4 автомобілях, викравши майна більш як на 11 тис грн. Окрім того зберігав майже 110 г канабісу. 

Україна почала відчувати дефіцит молока. Через війну виробництво впало, і ця тенденція продовжуватиметься, переконані аналітики. Чи вистачить українцям молока, і як його дефіцит впливатиме на ціни – розбирався Центр громадського моніторингу і контролю. 

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур за 2022 рік. 

У Красилові відкрили меморіальну дошку репресованим у 1930-х роках полякам. 

Знайти роботу в період воєнного стану можна, звернувшись до будь-якого центру зайнятості чи філії Хмельницького обласного центру зайнятості (ОЦЗ). Вакансії від роботодавців області оновлюються щодня.

Для розширення або започаткування власної справи, створення нових робочих місць, вже 2,5 місяці реалізовується урядова програма «єРобота: Своя справа». Відповідно до умов програми учасники можуть отримати грант до 250 тисяч гривень на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, послуги пов’язані з виробництвом продукції, наданням послуг, маркетингу, оренди обладнання тощо. Майбутні та діючі підприємці планують створити місця громадського харчування, надавати послуги з ремонту автомобілів, виготовляти меблі та налагодити виробництво військового тактичного взуття, а також надавати послуги у сферах освіти, краси та відпочинку тощо.

Генератори різної потужності, електростанції, мобільні котельні та пункти обігріву купує Хмельницький. Такий резерв формують на випадок можливих обстрілів об’єктів критичної інфраструктури. За словами міського голови Олександра Симчишина, наразі Хмельницький майже на 100% готовий до опалювального сезону.

З метою стимулювання користування екологічними видами транспорту, убезпечення пішоходів і користувачів легких електричних транспортних засобів, зокрема персональних, та інших учасників дорожнього руху рішенням позачергової 18-ої сесії міської ради, яка відбулась 9 вересня, затверджено Порядок використання легких електричних засобів (електричних самокатів, сегвеїв, гіроскутерів тощо) на території Хмельницької міської територіальної громади.

Погодження на отримання гранту від НЕФКО на облаштування житла для ВПО, премії кращим освітянам та обдарованим учням.

Місто-побратим Хмельницького Чеханов (Польща) за 6 місяців повномасштабної війни прийняло чимало переселенців, зокрема з Хмельницького.

У селі Волиця-Польова на Теофіпольщині і досі добрим словом згадують Олександра Приступюка. Ще в дитинстві він, сільський хлопчина, мріяв стати лікарем. Тож після закінчення 8 класів місцевої школи вступив до Київського медичного училища, а потім працював у рідному селі фельдшером.

Під такою назвою в обласному центрі стартувала акція на підтримку українських бійців, які кожної секунди виборюють незалежність рідної держави та мужньо боронять нашу землю від рашистської навали.

На початку вересня відбулися бюджетні консультації Міністерства фінансів України з представниками Асоціації міст України. Хмельниччину на заході представляв міський голова Славути Василь Сидор.

Торік Хмельницька обласна рада заснувала премію імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень. Нагадаємо: Володимир Олександрович Ґеринович народився 22 листопада 1883 року в місті Сокаль на Львівщині в селянській багатодітній родині. У липні 1919 року він отримав посаду викладача державного українського університету в Кам’янці-Подільському. Володимир Ґеринович написав і видав десятки підручників, науково-популярних праць з історії та географії України і Поділля, яких гостро потребувала національна освіта. В травні 1923  року його було затверджено на посаді декана факультету соціального виховання, а в жовтні цього ж року призначено ректором Кам’янець-Подільського інституту народної освіти.

Вперше в історії
 Завершився чемпіонат світу з волейболу серед чоловіків, що тривав з 26 серпня по 11 вересня в Словенії та Польщі.

Фатальна мить украй змінила життя двадцятирічного Олега Михайловського. Після нещасного випадку так і не зумів стати на ноги. Однак слабке здоров’я не стало на заваді дістатися до вершини своєї мрії. Невтомно трудиться, майструючи унікальні вироби з дерева, які часто міцному і здоровому не під силу.

Упродовж двох тижнів волонтери «Гончаренко центру» та ГО «Українці Майбутнього» проводили заняття, присвячені різним професіям. Щодня діти опановували нові навички — декоративно-прикладне, ораторське мистецтво, кулінарію, флористику, фотографію, крім того, відвідували музеї Хмельницького, побували в управлінні поліції.

Напевно, майже кожен житель Хмельниччини та й інших областей, якщо не бачив, то точно чув про надзвичайної краси палац у селі Самчики, що на Старокостянтинівщині. Це справжній палацово-парковий ансамбль, який є одним із найкраще збережених до наших днів. Він зачаровує, бо енергетика в ньому направду дуже особлива, а головне — вражає його архітектурна вишуканість. Кожна деталь в інтер’єрі змушує буквально прикипіти поглядом, і тієї миті відчуття часу кудись зникає…

Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, з/п 7800 грн. Звертайтеся: м. Кам’янець-Подільський, вул. Степана Бандери, 89, тел. (03849) 9-12-40.

Події на фронті минулого тижня додали стільки оптимізму, ще більше розпалили надію у нашу Перемогу. Шість місяців рашисти окуповували територію України, яку доблесні Збройні сили звільнили упродовж шести днів. Звільнення Харківщини можна назвати ідеальним військовим рішенням. Керівництво Збройних сил України в серпні анонсувало наступ на півдні перед тим, як завдати удару на північному сході, тобто застосувало прийом дезорієнтації ворога. А швидкість просування українських вояків на Харківщині називають приголомшливою.

У це важко повірити. Та головні поштові «атрибути», які ні на ринку, ні у бабусь із різним товаром не придбаєш, дефіцит і на самій пошті. Про це повідомив читач «Подільських вістей» Василь Кирилович Шеремета із села Мала Бережанка на Чемеровеччині.

Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства — одне з кращих у лісовій галузі держави. Завдяки переходу на світові технології вирощування лісу, швидкому технічному переоснащенню, новаторському підходу в господарюванні держпідприємства краю успішно розвиваються.
 Ми попросили начальника управління Петра Пешка розповісти, якими досягненнями зустрічають лісівники своє професійне свято.

Із перших днів повномасштабного вторгнення Красилівська міська територіальна громада обрала шлях волонтерства та допомоги захисникам і внутрішньо переміщеним особам. Про основні напрями роботи, гуманітарну місію, налагодження міжнародних зв’язків та життя громади ведемо розмову з очільницею Красилівської міської ради Нілою Островською.

Щорічно 8 вересня відзначається Міжнародний день солідарності журналістів, який був заснований у 1958 році в Бухаресті на конгресі міжнародної організації журналістів. За задумом учасників заходу, цього дня медійники всіх країн і видань повинні демонструвати світові згуртованість, особливо в справі захисту своїх прав.

Сьома бригада тактичної авіації ім. П. Франка завжди була гордістю України. З початком війни наші військові пілоти виявили себе справжніми Героями, захищаючи рідну країну. Нещодавно, аби вшанувати мужність та героїзм особового складу, виявлених під час захисту державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності України, ведення бойових дій та виконання бойових завдань, Президент України Володимир Зеленський відзначив цю військову частину Почесною відзнакою “За мужність та відвагу”.

Як повідомили в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України, за минулий тиждень на території Хмельницької області зареєстровано 1323 випадки COVID-19, що на 446 випадків більше, ніж за попередній тиждень. Госпіталізовано 163 людини, одужали 824 особи. На жаль, померли 7 осіб.

Своїми історіями, пережитими подіями, враженнями поділилися з читачами центральної публічної бібліотеки в Хмельницькому «живі книги» — жінки, яких змінила війна. Кожна розповідь і справді книга, в якій зібрано стільки емоцій, думок, і яка відкриває своє серце та душу. Цього разу «Жива бібліотека» запропонувала книгу з назвою «Її історія війни».

Сенсаційна новина кількарічної давнини про те, що на Марсі знайшли воду, тепер навряд чи когось зацікавить. В умовах воєнних реалій сьогодення майже всі винаходи та досліди, що не мають відношення до питання боєздатності та мобілізаційної готовності країни, відходять на задній план. Хоча тема дослідження якості води в річках та водоймищах і катастрофічна  нестача питної води на земній кулі не втрачають актуальності. Це при тому, що 2/3 поверхні Землі вкрито водами Світового океану, і лише 3,7% від загального обсягу планети – це прісна, придатна до використання вода. І саме прісна вода  сьогодні є найбільш вразлива до людського впливу та кліматичних змін. Насамперед це води річкового стоку, тож ця проблема не має втрачати актуальності і в умовах війни.

За матеріалами Держаного бюро розслідувань екс-працівника ГУ ДСНС України в Хмельницькій області суд позбавив волі на 6,5 років з конфіскацією майна за продаж наркотиків.

7 вересня Державний концерн “Укроборонпром” підписав рамкову угоду про співпрацю із американською міжнародною корпорацією Honeywell. Співробітництво охопить такі сфери: авіація, БПЛА, навігація та радари. Це вже не перший досвід співпраці Концерну з Корпорацією.  

У травні, 31-річний хмельничанин через мережу Інтернет придбав особливо небезпечну психотропну речовину - PVP, яку розфасовував у згортки та збував методом «закладок», а саме ховав пакети з речовинами, під різними предметами на місцевості у місті, а місцезнаходження пересилав в телеграм-канал.

Тиждень у волонтерів Ярмолинеччини розпочався з формування гуманітарного вантажу, що поїде на схід до наших захисників.

З початку року 3,5 тисячі роботодавців поінформували службу зайнятості про потребу в кваліфікованих працівниках в області. У базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалося 13,9 тисячі вакансій. Середній розмір оплати праці становив 8158 гривень.

Під час виконання бойового завдання група нетішинця Василя Войцеховського натрапила на ворожу міну, а згодом і обстріл. Нині воїн перебуває у військовому шпиталі. Лікування і реабілітація будуть дороговартісними та довготривалими.

Наразі на території області введено тимчасову заборону полювання на пернату дичину. Відповідний наказ підписав начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

Порушників, які спалюватимуть суху рослинність, виявлятимуть за допомогою дрона. Мешканців громади просять зберігати спокій.

Про деталі і умови програми підтримки для малих агровиробників розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі «Суспільне спротив». Він зазначив, що вже понад 70 аграріїв подали заявку на отримання коштів. Нагадаємо, що за умовою програми, фінансування надається фермерам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь. Йдеться про допомогу в 3100 грн за один гектар, але не більше 372 тис. грн. А також 5300 грн за корову фермерам, які утримують від 3 до 100 тварин, але не більше 530 тис. грн. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію нашої держави Миколаїв потерпає від щоденних обстрілів. Зруйнована міська інфраструктура, навчальні заклади, житлові будинки. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич звернувся до Хмельницького регіонального відділення АМУ із листом-проханням у наданні місту будівельних матеріалів і продуктів тривалого зберігання. Вантажівка із гуманітарною допомогою від громад-членів Асоціації міст України, напередодні, вирушила у Миколаїв.

До фіналу національного відбору на дитячий пісенний конкурс «Євробачення», який відбудеться 18 вересня, увійшло п’ятеро учасників із понад пів сотні охочих, які подали заявки на участь у конкурсі.

Два місяці тому Хмельницька міська рада створила нове комунальне підприємство – Навчально-тренувальний центр. Протягом цих двох місяців центр активно працював. Було проведено чимало заходів, зокрема, навчання-змагання для членів добровольчих формувань територіальної громади, тижневий курс навчання для вчителів дисципліни «Захисту України». Паралельно навчально-тренувальний центр готував приміщення, де буде базуватися.

У травні минулого року 24 – річний житель Хмельницького району створив в соціальній мережі «Інстаграм» фіктивний онлайн – магазин «black_dox_khm», де розмістив оголошення про продаж неіснуючих подарункових наборів із різноманітною електротехнікою. 

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять, лікарня, у приміщенні та текст «hossc.org»

КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» - єдиний заклад Хмельницької області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги.

На базі Міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася робоча зустріч, де обговорили поточну ситуацію та визначили пріоритетні напрями, за якими необхідно посилити співпрацю, об’єднати зусилля волонтерських організацій, фондів і органів влади. 

щодо надання матеріальної допомоги студентам соціально незахищених та пільгових категорій для навчання у закладах вищої освіти

Третього вересня до Оперативно-диспетчерської служби міста Хмельницький надійшло повідомлення про те, що на вулиці Красовського в обласному центрі горить складське приміщення.

Хмельницька обласна філармонія з радістю оголошує відкриття сезону 9 вересня о 17.00! 

2 вересня у рамках роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Донецькій області відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією.

У цьому році рішенням суду видано обмежувальний припис 34-річному хмельничанину за систематичне психологічне насилля відносно свого 65-річного батька.

Допомога на проживання ВПО
 Уряд уточнив, що допомога на проживання ВПО надається внутрішньо переміщеним особам, зокрема облікованим до 24 лютого 2022 року, за умови, якщо такі особи:

«Уже 4 роки в мене хронічний холецистит, відчуваю важкість під ребром із правого боку. А ще страждаю гіпертонією і влітку набрякають ноги. Ліки приймаю, але хочу лікуватися травами». Марина, с. Требухівці.

Вона ніколи не знайомилася з хлопцями ні посеред вулиці, ні в транспорті. Це не в характері перебірливої Вікторії. Та одного дня, коли у тролейбусі відчула на собі пильний погляд незнайомця, не відвела очей.

Як відомо, внаслідок періодичних обстрілів пошкоджень зазнала інфраструктура Запорізької атомної станції, існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека. Через присутність на станції російських військових, їхньої зброї, техніки та вибухівки є серйозні ризики для безпечної роботи ЗАЕС. У зв’язку з цим все більше громадян цікавляться, чи варто запасатися йодом, іншими препаратами на випадок радіаційної небезпеки?
Запитують також, чи можна використовувати препарати для профілактики?

Ранок у Вікторії Адамчук розпочинається серед квітів. А на подвір’ї їх незлічимо. І вони непоодинокі, а цілі колекції з кількох десятків сортів буяють яскравими барвами веселки.

У Підлісному Мукареві на Дунаєвеччині до наших днів зберігся унікальний кам’яний римо-католицький храм — костел Святого Йосипа Обручника, що побудований у середині ХІХ століття і названий на честь чоловіка Діви Марії. Це надзвичайно гарне й живописне місце, що наповнене особливою енергією молитви, котра вже протягом кількох віків і донині звучить у стінах храму…

Цьогорічний День Незалежності, який відзначали під обстрілами, став черговою кривавою сторінкою у російсько-українській війні. Повітряна тривога лунала в Україні майже 200 разів! Рашисти обстріляли 58 міст і містечок — досі такого ще не бувало. Найжахливіше, що ворог цинічно спрямував ракети на цивільні об’єкти — житлові будинки, зокрема, залізничну станцію Чаплине, що на Дніпропетровщині. Постраждали пасажири поїзда. Загинуло 25 людей, понад 50 — поранено. Це неповний перелік жертв ракетних ударів, завданих окупантами. Серед загиблих того дня в інших місцях — двоє діток, 6 та 11 рочків.

Відтепер, ступаючи на поріг приміщення редакції, ми будемо зустрічатися з його поглядом. І обов’язково, бодай на хвильку, подумки перенесемося в часи, коли на чолі «Радянського Поділля» — «Подільських вістей» був Йосип Іванович Ядуха.

Цінність зерна визначається його високими харчовими властивостями, а цінність людини — тією користю, яку вона приносить оточуючим і рідній землі.  
Ці золоті слова дуже влучно характеризують вмілих господарів славної подільської землі — батька та сина, які стали невід’ємною, значимою частиною історії великого й знаного за межами Хмельниччини господарства — сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю імені Шевченка.
Понад тридцять років тому, в селі Копачівка, що на Деражнянщині, Сергій Васильович Шаповалов (світла йому пам’ять) очолив колгосп імені Шевченка й одразу ж почав активно розвивати не лише господарство, а й добробут села. Він ніколи не хвалився здобутками, бо вважав, що зроблені добрі справи — найкраще характеризують керівника. Його господарство було серед взірцевих і найбільш прогресивних в області — спеціалізувалося на розведенні великої рогатої худоби, молочному тваринництві, а також на вирощуванні пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку, сої, вівса та інших культур.

  

На Хмельниччині накопичено понад 250 тонн небезпечних хімічних речовин

На Хмельниччині викрито голову територіальної громади, який сподівався отримати 3 тисячі доларів США неправомірної вигоди за виділення землі.

Як повідомляють у Шепетівському районному управлінні ГУ ДСНС у Хмельницькій області, вчора, 29 вересня о 02:40 ночі на пункт зв’язку Служби «101» надійшло повідомлення про пожежу автомобіля Fiat Ducato, що сталась у Нетішині на вулиці Млиновій.

Хмельницькому благодійному фонду «Хесед Бешт» виповнилося 22 роки. Фонд створений в першу чергу для розв’язання матеріальних проблем людей, які постраждали від нацизму в роки Другої світової війни, а з часом він узяв опіку над єврейськими общинами Тернопільщини, Рівненщини і Волині.

Це питання залишається спірним і після прийняття закону 5599 про деолігархізацію. І поки тривають дискусії, варто звернути увагу на те, що самі олігархи мало не двома руками підтримали закон, який, здавалося б, мав створити для них серйозну загрозу. Групи Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, великого аграрного бізнесмена Андрія Веревського, інших доларових мільйонерів-мільярдерів голосували «за». Отже, для таких новий закон дуже навіть прийнятний і спати олігархи можуть спокійно.

Як не болісно, але останніми днями в Україні стрімко зростає кількість хворих на COVID-19. Нагадаємо, лише за минулий день захворіли на цю недугу майже 10 тисяч наших співгромадян, видужали менше половини, 217 осіб померли. Сумна і жахлива статистика. Дуже прикро і досадно, що не в кращий бік змінюється вона й на Хмельниччині, яка стала антилідером захворюваності за добу в Україні. Відомо, у більшості випадків коронавірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Крім того, COVID-19 активно поширюється повітрям не тільки унаслідок кашлю або нежитю, але і просто внаслідок дихання — так званим аерозольним шляхом. Є чимала ймовірність заразитися вірусом, торкаючись поверхні, на якій він перебуває. Тож фахівці усього світу вважають, що пріоритетним способом боротьби з поширенням коронавірусу, як і раніше, мають залишатися запобіжні заходи — зокрема, соціальне дистанціювання, носіння захисних масок, спеціальна обробка антисептиками рук, предметів, яких ними торкаються тощо.

Цьогорічного липня збігло півстоліття відколи передплачує «Подільські вісті» (раніше «Радянське Поділля») Тетяна Вікторівна Мороз із Чорного Острова. Ніби вчора було: зайшла до цеху Чорноострівської трикотажної фабрики листоноша з квитанціями на передплату періодики. «Мені тільки «Радянське Поділля», — відрізало дев’ятнадцятирічне дівча, яке лиш кілька місяців тому приїхало сюди на роботу, адже з цією газетою поріднилася ледь не з пелюшок. «Пам’ятаю, як у рідній Кайтанівці, що на Деражнянщині, Михайло Чопик, розносячи пошту, гукав з дороги: «Дівчата, «Радянське подвір’я» (так він жартома називав) занесіть батькам!». І нас, п’ятеро сестричок, наввипередки бігли за газетою, що пахла свіжою фарбою… Обласний часопис батьки передплачували з 1958-го…

Хоч підсумки року підбивати ще зарано, проте осінь — період, коли головні плани або реалізовані, або ж продовжують втілюватися. І якими будуть ці підсумки — радісними чи невтішними, можна спрогнозувати вже тепер. Про це й говоримо з головою Чемеровецької територіальної громади Олександром Собанем, торкаючись багатьох інших тем життя громади.

Чоловік помер під час збирання грибів / Дрогобиччина | ВАРТО - Галицькі  Новини

Вчора ввечері, 28 вересня, пенсіонерка загубилася у лісі, під час пошуку грибів, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Серце донора з Вінниці доставлять до Києва. Його забрали вертольотом з майданчика медколеджу

Вчора, 28 вересня, працівники поліції транспортували донорські органи для порятунку чотирьох людей з Вінниці до Києва, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Досі бігають мурахи по тілу від спогаду про те страшне місце, де розстріляли 100 тисяч людей, під час Другої світової війни.

Три урочисті дні на вулицях нашого обласного центру проходили різноманітні заходи, приурочені до його славних іменин.

Служба безпеки України викрила медиків Житомирського обласного онкологічного диспансеру на корупційній схемі. Зловмисники змушували онкохворих купувати дороговартісні ліки в аптеках, хоча медикаменти їм безкоштовно давала держава. 

Щороку TRANSLATORIUM обирає нову тему. Цьогоріч це «Простір перекладу». «Це простір людської культури, психології, історії, соціології, політики, географії, точних і природничих наук, це простір всього вигаданого і створеного людиною і самим світом, всього, що може у будь-який спосіб зустрітися в прямих і непрямих значеннях написаного тексту», — зазначають кураторки.
З 1 по 3 жовтня, упродовж трьох фестивальних днів, відбудеться понад 20 подій — лекції, читання, майстерні художнього перекладу, професійні дискусії та неформальні зустрічі.

Уже стало доброю традицією, що молодята, які одружуються на День міста, приймають вітання від міського голови. От і сьогодні, Олександр Симчишин привітав пари, які стали на весільний рушник.
Молодята отримали не тільки вітання та побажання довгих років щасливого подружнього життя, але й подарунки, які стануть в нагоді для молодих родин.

До уваги мешканців громади! 29 вересня завершується прийом громадських проєктів у рамках Бюджету участі.

На зображенні може бути: 1 особа, дерево та на відкритому повітрі

Дивлячись на це фото хочеться посміхнутися - таке воно добре і щире. А потім мозок "підтягує" інформацію і вже не сила стримувати сльози. Цю фотографію вибито на надгробку. Сьогодні, 23 вересня 2021 року, рівно 6 років, як загинув снайпер-розвідник 8 полк спеціального призначення ССО Сашко Мандибура. 

Найрезонанснішою подією минулого тижня сподівано-несподівано стали вибори до Держдуми Росії. І навіть не тому, що у північного сусіда передбачувано з великим відривом від своїх політичних «конкурентів», бо там вже давно немає опозиції, як такої, лідирує провладна «Єдиная Россия». І не тому, що на думку експертів ті вибори в РФ не мають нічого спільного з демократією, бо до участі в них влада допустила тільки «обрані» нею ж задовго до виборів партії. І не тому, що хтось плекав надії на прихід до Думи «нових людей», які поставлять руба питання повернення Україні Криму та припинять війну на сході. І навіть не тому, що ОБСЄ відмовилася направляти своїх спостерігачів на ці «вибори», а ПАРЄ надіслала до Москви лише п’ять представників.

Недаремно працівників поштового зв’язку та представників ЗМІ називають однією командою. Бо й справді, від їх злагодженої роботи багато в чому залежить спільний результат.

Із наближенням до завершення першого кола чемпіонату України з футболу в першій лізі почала з’являтися інтрига.

У селі Коблеве Миколаївської області відбувся XXX кубок України з волейболу серед ветеранів. Виступали 62 чоловічі й жіночі команди різних вікових груп. Серед гравців було чимало великих майстрів волейболу, і це підігрівало цікавість до змагань.

Ох і додали ж яскравих емоцій та незабутніх вражень у створеній вереснем справжнісінькій казці – Ярмолинецькому парку – і дорослі, й малі. Тут вирувала «Палітра осені»: Народний аматорський колектив ветеранів праці та дітей війни «Журавка» ярмолинецького Центру культури та дозвілля проводив творчий звіт, влаштувавши усім присутнім неперевершене дійство, пройняте і сміхом, і сльозою, кожна ж бо пісня мала своє забарвлення, викликаючи вир емоцій.

Літературний фестиваль «Слово єднає» традиційно відбувається у рамках святкування Дня міста Хмельницького, а збирає він любителів красного письменства вже вп’яте. Торік його проведення унеможливив карантин, а ось зараз літератори залюбки гуртуються на численних заходах.

Сергій Батюк родом з села Самчинці, на Старокостянтинівщині. У 1984 році закінчив Ілляшівську середню школу і вступив до Київського державного медичного інституту О. О. Богомольця на лікувальний факультет. Ще змалечку юнак засвоїв від батьків Івана Бенедиктовича, директора школи та матері Світлани Йосипівни, вчительки, істину: «Ми вчимося не для школи, а для життя». Перші батьківські уроки — на все життя. То уроки людяності і добра, любові до ближнього.

Жителі Ярмолинець звернулися до редакції з проханням подякувати керівництву громади за вкрай потрібний капітальний ремонт вулиці Шевченка: цьогоріч, розповідають, відремонтують тротуари, уже встановлюють дорожні бордюри.

Проблема засмічення навколишнього середовища, на жаль, не зникає, навпаки — загострюється. Вислів «Ми потопаємо в смітті» щороку стає все злободеннішим. Саме тому масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів», яка проходить у вересні, спонукає привернути увагу до цієї проблеми.

Минулими вихідними у Кам’янці-Подільському відбулось обласне спортивне свято-змагання серед сільських і селищних рад, об’єднаних територіальних громад, збірних команд районів Хмельницької області під назвою «Жнива-2021». Основною ідеєю проведення заходу є залучення сільських трудівників та членів їхніх родин до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Як створити власний бізнес, як затвердити за собою статус успішної бізнес-леді – над цим, мабуть, замислюються все більше сучасних жінок. Тож недаремно форум «Жінки в бізнесі», що відбувся минулого тижня в Хмельницькому, привернув увагу багатьох представниць прекрасної половини людства.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, який, зокрема, визначає з наступного року точну дату проведення щорічної індексації пенсій — 1 березня. Передбачається здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів за загальними умовами.

На жаль, сучасні реалії життя українських сіл – зовсім невтішні, адже багато з них, особливо дуже віддалених, з роками спустошуються, будинки стоять зачиненими, а городи й сади заростають бур’янами. В деяких із них проживає лише декілька пенсіонерів, адже люди працездатного віку намагаються виїхати ближче до обласних та райцентрів, а то й взагалі мігрують до сусідніх держав на заробітки.
Через зменшення кількості сільського населення банки, аптеки, магазини припиняють працювати. Тож людям доставляють найнеобхідніші продукти харчування пересувні торгові точки.

Таке рішення прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Інформацію оприлюднили в Кабміні.

За повідомленням пресслужби Хмельницької поліції, працівники правоохоронних органів заарештували двох хмельничан, один із них збував наркотики, а другий постачав ці психотропні речовини для збуту.


Старокостянтинівське лісове господарство власними силами розпочало ремонт дороги в Самчики Самчиківського лісництва, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Сьогодні, 22 вересня, у Хмельницькому покладали квіти та вшановували пам’ять всіх українських партизанів, що відстоювали Вітчизну під час Другої світової війни, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Водій, що став винуватцем ДТП, намагався дати хабаря поліцейському, аби зняти з себе відповідальність, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції. Правопорушник відповідатиме перед судом.

Скільки платять жителі Чопа за непридатну воду, що тече з кранів (ФОТО) |  ZP24/7 - Закарпатська правда
Нещодавно, 14 вересня, у струмку, що протікає недалеко від озера у мікрорайоні Озерна, було відібрано воду для перевірки її складу та властивостей, повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Українські та польські архівісти презентували нову книгу про перші місяці Другої світової війни. Зокрема, як радянська влада «зачищала» Західну Україну від так званих «ворожих елементів». Викладена там інформація раніше була засекречена від громадськості і стала доступною завдяки відкритості Архіву СБУ, де зберігаються відповідні дані.

«Генеральна Асамблея міст-переможців Призу Європи. Цього разу переможців приймав Івано-Франківськ. Зважаючи на карантинні обмеження в Європі більша частина членів Асамблеї долучилися до заходу онлайн.
Презентував учасникам із 18 країн успіхи і здобутки нашого міста.
Разом з керівництвом німецьких Дармштадту і Альтенінгу, польських Любліна і Ченстохової, депутатами парламентів Литви, Німеччини, а також Харковом та Івано-Франківськом взяв участь в дискусійній панелі про енергоефективність міст.
Президентом Асамблеї повторно обрали мера Ченстохової Кшиштофа Матияшчика.
До слова, офіційно Приз Європи, як місто-переможець ми отримаємо уже в цю п‘ятницю!», - розповів Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Грошове забезпечення

Уряд ухвалив рішення щодо змін до грошового забезпечення військовослужбовців розвідувального органу, що стосуються посадових окладів, надбавок, премій та інших видів грошової допомоги.

Человек ест мухомор. выборочный фокус. природа. | Премиум Фото

А ви знали, що дітям до 12 років, людям похилого віку та вагітним жінкам не можна вживати грибів?

За результатами дослідження «Індексу конкурентноспроможності міст (IКМ) 2021» Хмельницький визнано містом з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням серед 45-ти найбільших міст України, в тому числі 24-х обласних центрів.

В середу, 22 вересня, в приміщенні комітету самоорганізації населення мікрорайону Книжківці (вул. Карбишева, 1), відбудеться виїзний прийом з особистих питань мешканців цього мікрорайону.
Прийом проведе заступник міського голови – директор департаменту інфраструктури міста Василь Пилипович Новачок.
Години прийому: з 15.00 до 17.00.
На прийом рекомендуємо приходити із письмовими зверненнями, в яких чітко викласти суть порушеного вами питання.
Під час прийому просимо дотримуватися соціальної дистанції та бути в масці.

«Поступово коти стають душею дому», – цю цитату приписують письменнику Жану Кокто, і організатори  виставки “Подаруй мені дім”з цим повністю згідні.

У Львові з 13 по 19 вересня відбувся чемпіонат України імені ЗТУ А. П. Кукси серед дорослих з кульової стрільби, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Працівники поліції приєдналися до вітань та створили імпровізоване поліційне містечко на території проведення свята, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

У Хмельницькому, 16 вересня, відбулися обласні змагання бригад екстреної медичної допомоги. Наразі вже визначено переможців фіналу, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Мужчина украл мотоцикл из-под носа владелицы в Новосибирске | ПРОИСШЕСТВИЯ  | АиФ Новосибирск
17-річний хлопець викрав мотоцикл під час огляду техніки перед купівлею, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Как легко освоить медитацию: советы для начинающих

Вже досить давно люди почали цікавитися різноманітними духовними практиками, одна із них – медитація. Хтось каже, що це маячня, а хтось знаходить її для себе панацеєю. Пропоную вам розглянути деякі факти, що виплили у ході численних досліджень.

Під головуванням заступника міського голови – директора департаменту інфраструктури міста Василя Новачка відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на кращий благоустрій «Хмельницький_Щодня_Затишний». Визначено переможців цьогорічного конкурсу. Обрано лідерів у чотирьох номінаціях.

Сьогодні в приміщенні Хмельницького обласного академічного театру ім. М. Старицького зібралися викладачі, учні, випускники Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Навчальний заклад відзначає 100-річчя від дня заснування. Починалася історія школи в приміщенні Олексіївського реального училища, тепер це приміщення Хмельницької міської ради. З 1962 року школа розміщується в приміщенні на вулиці Староміській. На сьогодні в школі навчається 750 учнів, працює в закладі 73 педагоги.

Напередодні Дня рятівника працівники Служби порятунку Хмельниччини відзначили професійне свято. Захід розпочався із молебня в каплиці Неопалимої Купини, під час якого вшанували пам’ять колег, яких уже не має з нами. Продовжився захід на території Аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

про проведення електронних торгів на передачу права на розміщення пересувних тимчасових споруд

У рамках святкування 590-річчя нашого міста, відбудеться офіційне відкриття Хмельницького туристично-інформаційного центру, що знаходиться біля кінотеатру ім. Т. Шевченка, за адресою Проскурівська, 40.

«VІІ щорічне Муніципальне опитування щодо розвитку міст. Традиційно організатори: Міжнародний республіканський інститут, авторитетна соціологічна група «Рейтинг», USAID.

У режимі онлайн-спілкування із трансляцією на офіційну сторінку Хмельницької міської ради відбулася публічна презентація Положення про Шкільний громадський бюджет.

 

На двох ділянках дороги уже влаштовують верхній шар покриття дорожньої конструкції з щебенево-мастикового асфальтобетону, повідомляє пресслужба Укравтодору в Хмельницькій області.

На закарпатців полюють телефонні шахраї || MUKACHEVO.NET

Вчора, на території Хмельниччини 4 людини постраждало від фальшивих дзвінків «працівників банківських установ», повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

У Хмельницькому тимчасово курсуватимуть нічні тролейбуси – новини  Хмельницького

У нічний час, з 16 до 21 вересня, на вулицях Кам’янецькій та Купріна буде ускладнено дорожній рух, повідомляє пресслужба Хмельницького електротрансу.

Місцевий підприємець продавав незаконно виготовлені цигарки, за що отримав 85 тисяч гривень штрафу, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

На Хмельниччині двоє чоловіків влаштували рибалку, використовуючи електровудки, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

На зображенні може бути: текст «6 служба безпеки украни»

Кіберфахівці СБУ під час спецоперації у Хмельницькій області нейтралізували потужне наркоугруповання. Щомісячно зловмисники збували до різних регіонів України оптові партії наркотиків і психотропів на мільйони гривень.

Ліси вкривають нашу планету, очищають атмосферу та насичують її киснем, надають людині можливість дихати на повні груди. Їх могутня велич захоплює подих, а безмежна таємниця надихає людину на добрі справи, додає сил, енергії і завзяття. У лісі не може бути поганого настрою та негативних думок, вони зникають, тільки-но ступиш у лісові розкішні володіння або в лісові ясла.  

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступає за суворе покарання патрульного з Хмельницького, який відмовився спілкуватися державною мовою.

Якщо починати з хорошого (принаймні, намірів), то, звісно ж, з новини про те, що у проекті Державного бюджету на 2022 рік закладено зростання зарплат медичним працівникам. Про це два дні тому розповів на прес-конференції Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.

Кажуть, кожна людина, як ненаписана книга. І це теж про Раїсу Гецман мовлено. Її розповідь про пережите вражає та зворушує до щему. У пам’яті залишилися теплі спомини про батька. Пригадала, як дівчам 11 липня 1941 року проводжала батька на війну. На трамвайній зупинці з ним прощалася. І вірила, що скоро повернеться її татусь. Ще тоді не збагнула, чому мама так побивається.

Поділля — чудовий пісенний край, де народились і живуть надзвичайно талановиті особистості, відомі не тільки на Хмельниччині, але й в Україні. Адже любов до пісні, до поезії плекається з молоком матері, тому Україна, разом з Італією, безсумнівно, є співочим центром усієї Європи.
Проте особлива частина серед цих людей — ветерани Другої світової війни, закохані в пісню, що впродовж років вплітають у своє життя повноваге, як житній колос, українське слово, чарівну народну мелодію, в якій відображається усе пережите: сум, печаль і радість, яка все переборює.

Марія Григорівна Гуменюк приїхала до редакції з самого ранку. Очі аж світилися добротою. «Маю до вас прохання, – розпочинає розмову й подає каліграфічно виписаного листа. – Нам би з сусідкою лелеченя десь прилаштувати: холоди вже не за горами. Якби їло зерно чи щось із городини, ні за що б не віддали – звикли до нього, як до дитяти. А воно ж як звикло! Але з мізерної пенсії риби не накупишся. Може, є де в області який притулок для таких, як наш Малюк».

У восьмому турі чемпіонату України з футболу в першій лізі забито багато голів.

Відбулася зустріч керуючого справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлії Сабій із спостерігачами місії ОБСЄ Джеймсом Бігусом та Елеонорою Емкіч, які представляють чернівецький офіс організації. Під час спілкування сторони обговорили заходи щодо запобігання поширенню COVID-19, підтримки бізнесу в мовах карантину, заходи щодо запобігання насиллю в сім’ї тощо.

Сьогодні в міській дитячій лікарні презентували надсучасний реанімобіль для неонатальної допомоги.

У лісовій галузі держави Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства – на видноті, займає лідируючі позиції в багатьох напрямках діяльності.

Із початком військових дій на сході України, відкрилася ще одна болюча сторінка історії нашої держави. За роки війни, на превеликий жаль, країна втратила кращих своїх синів – Героїв, які, не шкодуючи свого життя, боронили й відстоювали незалежність Батьківщини та її неподільність.
Біда об’єднала всіх: від школярів, які розмальовували листівки на фронт, волонтерів, які практично цілодобово тримали руку на пульсі життя бійців – до науковців, які постійно працюють над новими проєктами, розробляючи військову амуніцію.

14 вересня, чоловік звернувся до поліції із заявою, в якій описав, що у нього викрали авто, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Порядок видання посвідчень для членів сім’ї загиблого
Відтепер посвідчення члена сім’ї загиблого видається дитині з 14 років (раніше було з 16-ти).

У Харкові, з 8 по 12 вересня проходили чемпіонати та Кубок України з маунтинбайку, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Стверджують, що випускників шкіл можуть порівняти хіба що з казковим богатирем, який у задумі стоїть на перехресті, обираючи куди ж то прямувати: наліво — коня втратиш, направо — сам загубишся, прямо — назад не вернешся. Вчорашнім школярам, безсумнівно, лягають десятки, а то й сотні доріг і від того, яку вибереш, — твоя доля, щастя й талан залежать.

Скільки літ передплачують «Подільські вісті», Броніслав і Генефа Кушніри із Кам’янця-Подільського, уже й не пригадають. «Ого! – посміхається незрадливий наш читач. – Й не скажу, відколи, здається, завжди-завжди передплачували улюблений часопис. Щоразу перечитуємо у нім усе, як мовиться, від першої до останньої букви. Мені більше імпонують новини, відкриття, розслідування, політика, аналітика; дружині – розповіді про людей, перевірені рецепти, поради, які лише у цій газеті бувають: у «Цілителі», «Нашій садибі», «Добрій страві». Обоє з нетерпінням чекаємо бувальщин із «Орбіти краєзнавця», «Веселої хати», розповідей подолян у добірці «Зворотний зв’язок»…

З 13 по 25 вересня у закладах загальної середньої освіти буде проходити серія профілактичних заходів  для дітей, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Вітаємо з Днем медичного працівника! | Боратинська сільська рада
Для працівників медичних закладів нараховано майже 5 мільйонів гривень компенсації за час лікування профхвороби на COVID-19, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Вже стало гарною традицією проведення змагань з лову риби на День міста. Щороку рибалки мають можливість позмагатися у різних видах лову риби. Кожного року, крім переможців та призерів, обов’язково нагороджуються переможець в номінації «Big fish» та наймолодший учасник. Цей рік також не є винятком.

Задля поліпшення екологічної ситуації в Україні, розвитку Всеукраїнського волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектору, Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа проводить щорічну соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій.

Для чого потрібна зміна цільового призначення земельної ділянки і як  зробити - юридичний ресурс Протокол

У Хмельницькій обласні неправомірно приватизували чимало ділянок землі загальною вартістю 60 мільйонів гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Сьогодні, 14 вересня, під час пресконференції Денис Шмигаль зазначив, що уряд звернувся до Верховної Ради з пропозицією про збільшення розміру субсидій у бюджеті на 12 мільярдів гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Сьогодні, Голова Національної поліції України, Ігор Клименко, повідомив, що працівники поліції стануть учасниками проекту «Безпечне дитинство», повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Хмельничанка Марина Бех-Романчук здобула «бронзу» на Європейських іграх з  легкої атлетики | Хмельницька міська рада

12 вересня на Олімпійському стадіоні в Берліні, відбулися соті ювілейні змагання з легкої атлетики ISTAF Berlin, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

За повідомленням пресслужби Укравтодору Хмельницької області на ділянці дороги територіального значення Теофіполь – Красилів, від в’їзду в місто Красилів до села Сушки вимощується верхній шар дороги.

У рамках проекту «Велике будівництво» було збудовано новий спортивний зал Цвітоського ліцею Улашанівської сільської ради Шепетівського району. Сьогодні відбулося його урочисте відкриття, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Тривають виїзні прийоми громадян з особистих питань. Днями відбувся виїзний прийом в селі Пархомівці Пироговецького старостинського округу. Із мешканцями села спілкувався секретар Хмельницької міської ради Віталій Діденко.

У Хмельницькому розвивається мережа закладів освіти. У різних мікрорайонах міста з’являються нові об’єкти. На вулиці Залізняка, 32, що у мікрорайоні Озерна, завершують будувати школу. На об’єкті будівництва побував міський голова Олександр Симчишин.

Автоугонщики перестали ориентироваться на люксовый сегмент - Газета.Ru
Хмельничанин викрав автомобіль вартістю близько 500 тисяч гривень, повідомляє прес-служба Хмельницької обласної прокуратури.

12 вересня у театрі імені Михайла Старицького оголосили та нагородили найкращих учасників І Хмельницького кінофестивалю, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

«Відкрили черговий спортмайданчик. Тепер біля ЗОШ ім. О.Ольжича №22. Довгоочікуваний майданчик 42 на 22 метри, на місці, де раніше спортом займатися було неможливо. Вартість такого поля - 2 млн 100 тис. грн.
У цьому році збудували вже п’ять, розпочали будувати шостий (ЗОШ №12).
Загалом по місту збудували таких більше сорока. Наступного року плануємо встановити поля у тих школах, де їх немає і дозволяє місце, а далі підемо по другому колу: будемо додавати майданчики для інших видів спорту.
Традиційно вдень тут проходитимуть уроки фізкультури, а ввечері можна буде пограти місцевим мешканцям. Працюємо далі…», - розповів міський голова Олександр Симчишин.

11 вересня виповнюється 78 років від дня загибелі видатного бандуриста, митця, вчителя, невтомного політичного, громадського діяча, уродженця села Лезневе Костя Місевича. Щоб вшанувати видатного земляка заступник міського голови Василь Новачок, депутати Хмельницької міської та обласної рад поклали квіти до меморіальної дошки Костю Місевичу. Пам’ятний знак відкрили минулого року на приміщенні Хмельницької міської ради.

VinLadyFest  – подія, яка стане майданчиком для нетворкінгу (нетво́ркінг — діяльність, спрямована на обмін інформацією між людьми, об'єднаними спільними професійними чи особистими інтересами, що зазвичай відбувається в неформальній обстановці. В основі нетворкінгу лежить побудова довгострокових довірчих відносин за принципом соціальної мережі), генерації нових ідей і проєктів, пошуку партнерів та корисних знайомств.

Напередодні, 8 вересня, Асоціація міст України у Києві провела засідання Правління. Хмельниччину на заході представляв голова регіонального відділення АМУ, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. За підсумками засідання Правління, АМУ звернулася до Президента, уряду та парламенту щодо забезпечення початку та сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 років. АМУ запропонувала шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із подорожчанням газу для населення та бюджетної сфери.

Виконавчий комітет вирішив присудити міську премію імені Богдана Хмельницького в галузі історії, культури і мистецтва у 2021 році, з врученням диплома, нагрудного знака та виплатою грошової винагороди у розмірі 5 тисяч гривень кожному, шістьом кращим представникам творчої інтелігенції міста та колективам:

На Хмельниччині ДБР повідомило про підозру поліцейському, який незаконно продовжував термін дії дозволів на володіння зброєю

 

Хмельничанка понесе відповідальність за шахрайство, вона приховала смерть матері та продовжувала отримувати соціальну допомогу.

До Дня фізичної культури і спорту, який в Україні відзначається в другу суботу вересня, в Будинку рад, що в обласному центрі, відзначили кращих тренерів та спортсменів області

  

Як повідомляють у Державній установі «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», станом на 9 вересня 2021 року офіційно підтверджено 29 випадків захворювання. 9 дітей госпіталізовано до Хмельницької інфекційної лікарні, ще 20 – лікуються амбулаторно. Попередній діагноз – «Харчова токсикоінфекція, гастроентероколіт».

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області інформує про зміну номера телефону “гарячої лінії”. Відтепер необхідну довідкову інформацію, консультації та роз’яснення з питань пенсійного законодавства хмельничани можуть отримати за номером телефону: 0 800 501 583.
Дзвінки безкоштовні.
Громадяни можуть отримати відповіді на свої запитання з понеділка до четверга - з 8.00 до 18.00, у п’ятницю - з 8.00 до 17.00, без перерви на обід.
Субота і неділя – вихідні.

Сьогодні в Києві відбувся ІХ Національний Молитовний сніданок, присвячений 30-й річниці відновлення Української Державності.
«Понад 1200 учасників. Міністри, парламентарі зі США, Швейцарії, Німеччини, Бразилії, Грузії, Молдови. Народні депутати, міністри, керівництво парламенту, міські голови, найвище духовенство, капелани, ветерани, військові, волонтери, журналісти, митці, спортсмени, медики, освітяни, - сьогодні всі молилися за Україну!
Мені випала честь зачитувати Молитву за Розвиток України!
Такі заходи роблять усіх нас кращими!», - розповів Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

З 10 вересня 2021 року розпочинається прийом громадських проєктів у рамках Програми бюджетування за участі громадськості (бюджет участі) Хмельницької міської територіальної громади. Мешканці громади, які бажають взяти участь у розвитку громади та мають цікаві ідеї, можуть подати свої проєкти для участі у конкурсі «Бюджет участі». Ідеї, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть реалізовані за кошти бюджету громади у 2022 році. На ці цілі у 2022 році передбачається виділити 3 млн. гривень. Обсяг коштів на реалізацію одного проєкту - до 150 тис. гривень.

Завтрашній день точно буде іншим, гіршим чи кращим – не знаємо, та все ж сподіваємося, що невдовзі заживемо заможно, щасливо. Ну хоча б так, як сусіди поляки. Надія на добрі зміни зажевріла перед вересневою зустріччю Володимира Зеленського з найвпливовішою людиною світу – президентом США Джо Байденом – давнім симпатиком України.

Завершилася літня Паралімпіади-2020. За дванадцять днів в Токіо розіграли 539 комплектів нагород, які отримали спортсмени з 86 країн світу. Збірна України в складі 137 учасників виборола  98 медалей у десяти видах спорту.

За результатами підтримання публічного обвинувачення Окружною прокуратурою міста Хмельницького в суді доведено вину двох хмельничан за відкрите викрадення майна (ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України).

У багатьох людей нігті вражені грибковою інфекцією. Оніхомікоз належить до найбільш поширених дерматологічних захворювань: ним хворі приблизно 15 відсотків населення.
Про цю хворобу ведемо нині мову з лікарем-дерматологом вищої категорії Тетяною АЛЕКСЄЄНКО.

Команди першої ліги провели сім турів в чемпіонаті України з футболу. Вже чітко визначилися лідери й аутсайдери.

«Подільські вісті» ярмолинчанка Світлана Мартинюк передплачує, як мовиться, усе своє трудове життя: відколи молоденькою вчителькою переступила поріг Солобковецького ЗЗСО 1-3 ступенів. «До вже улюбленого часопису дуже звикли з сім’єю, – розповідає Світлана Анатоліївна. – Перечитуємо геть усе. Особливо радіємо, як є на сторінках розповіді про жителів Ярмолинеччини, про Ярмолинецьку чи Солобковецьку громади. Хоч живемо в Ярмолинцях, Солобківці нам теж рідні: обоє з чоловіком Максимом Леонідовичем працюємо в тамтешній школі, він ще за сумісництвом – у відділі освіти Солобковецької громади. Утім найпершими газету все ж читають наші дівчатка, так називаємо маму й 82-річну бабусю. Щочетверга, ближче до вечора, уже запитують: «Не знати, чи є газета?», або збираються: «Йду за газетою». Нещодавно ми встановили скриньку для «Подільських вістей», бо раніше у негоду листоноша залишала газету, щоб не намокла, в сусідів».

1 липня на Хмельниччині  стартувала інспекційна кампанія з питань   виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання, які мають ризики використання незадекларованої праці.

Тепер місцевий житель відповідатиме згідно з законом за незаконну порубку дерев на території Національного природного парку «Подільські Товтри».

П’ять років тому на День знань в Україні запрацювали бюро правової допомоги. За цей час до офісів справедливості у Хмельницькій області звернулося понад 70 тисяч подолян, у майже 6 тисячах випадків для захисту інтересів клієнтів бюро в судах їм безоплатно призначали адвоката чи працівника бюро. Понад 5 тисяч правопросвітницьких заходів на різну актуальну тематику організували юристи бюро. Доволі часто роз’яснюють, як діяти в цих та інших ситуаціях юристи цієї системи на прохання наших читачів на сторінках «Подільських вістей».

  

Надзвичайники ліквідують наслідки автотрощі.

 

Головне управління Держпродспоживслужби в області застерігає операторів ринку Хмельниччини

  

Нетверезий житель Летичівщини викрав моторку і ганяв Південним Бугом.

У 2014 році ректором Подільського державного аграрно-технічного університету було обрано доктора економічних наук, професора, заслуженого працівника сільського господарства України, повного кавалера ордена «За заслуги» Володимира Іванишина.
6 вересня Володимир Васильович відзначив 60-річчя з дня народження. З нагоди цієї дати ми поспілкувалися з ювіляром. І розмова була не лише про  його життєві віхи, а через їх призму йшлося про здобутки, успіхи, невирішені проблеми, перспективи розвитку очолюваного ним вищого навчального закладу.

 

Сьогодні триста один народний депутат на голосуванні у Верховній Раді підтримали у другому читанні законопроект № 5248 про встановлення одночасного переходу права на землю та нерухомість.

  

Вчора Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області проведено кризовий моніторинг річок Случ та Хомора

Відбулася пряма телефонна лінія «Міська влада відповідає». Сьогодні на звернення громадян відповідав міський голова Олександр Симчишин. Протягом години пролунало 10 дзвінків, хмельничани порушили майже 20 питань. Хвилювало дозвонювачів транспортне сполучення, порушення режиму тиші у вечірній час, облаштування спортивних майданчиків, виділення житла для дітей-сиріт тощо.

Сьогодні 12 молодих людей, які пройшли стажування у структурних підрозділах міської ради, отримали сертифікати, рекомендаційні листи та були зараховані у кадровий резерв. Двом стажистам запропонували роботу і вже найближчим часом вони зможуть стати частиною колективів структурних підрозділів міськради.

У зв’язку з виробничою необхідністю при виконанні робіт з поточного ремонту на вулиці П. Мирного у Хмельницькому, на ділянці від будинку №5 в напрямку до вулиці Залізняка, буде ускладнено рух автомобільного та громадського транспорту з 7 по 12 вересня, з 8 до 20.00, цією вулицею. Управління комунальної інфраструктури Департаменту інфраструктури міста сподівається на розуміння і просить вибачити за тимчасові незручності, спричинені виконанням необхідних робіт.

Потреба ЗСУ на 2020 рік становить 218,7 млрд гривень | Мілітарний

Із невтішними об’єктивними показниками своєї діяльності входить в політичну осінь вітчизняне оборонне відомство. У результаті всіх поточних/запланованих реформ і покращень страждають звісно не його чисельні департаменти і заклади, а, в першу чергу, Збройні Сили України. 

Укрпошта розпочала передплату газет і журналів на 2022 рік за електронними та друкованими каталогами. Це понад 3100 найпопулярніших видань: понад 1200 всеукраїнських газет і журналів, більше 1200 обласних й районних видань, майже 700 зарубіжних видань.

 

Податкова роз’яснює, що не можна задекларувати у (спеціальному) добровільному декларуванні.

  

До шести з половиною років ув’язнення засудили іноземця, який на Хмельниччині спричинив ДТП, що призвело до загибелі двох людей 

 З 28 серпня по 04 вересня 2021 р. на березі Чорного моря, у с. Чорноморка на базі дитячого табору «Sportium» Миколаївської області відбувся Всеукраїнський фестиваль дитячої художньої творчості «Єдина родина».

 

Ситуація на ринку праці Хмельниччини характеризується постійним попитом на працівників в переробній промисловості (23,2%), в сільському та лісовому господарстві (21,2%), в торгівлі (13,8%), в галузі транспорту (6,9%), в охороні здоров’я та надання соціальної допомоги (5,2%), в освіті (3,7%). 

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», Положення про Центр професійного розвитку педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року №672, рішення позачергової сорок четвертої сесії Хмельницької міської ради від 28.08.2020 №4 «Про створення комунальної установи Хмельницької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» та затвердження його Статуту, уповноваження Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради на здійснення повноважень засновника щодо управління комунальною установою Хмельницької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» та затвердження положень про проведення конкурсу на посади директора та педагогічних працівників комунальної установи Хмельницької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»» із змінами, наказу директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради від 06.09.2021 №145 оголошується повторний конкурс на заміщення вакантних посад педагогічних працівників комунальної установи Хмельницької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року №352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 року №100), Указу Президента України від 24.02.2021 № 71\2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році», у жовтні-грудні 2021 року проводиться черговий призов на строкову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань.

9 вересня об 11 годині в Управлінні земельних ресурсів Хмельницької міської ради відбудеться конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок.

У вівторок, 7 вересня від 11.00 до 12.00 працюватиме пряма телефонна лінія «Міська влада відповідає».
На звернення мешканців Хмельницької міської громади відповідатиме міський голова Олександр Сергійович Симчишин.
Номер телефону прямої лінії «Міська влада відповідає»: 76-48-88.

  

В обласному центрі водій напідпитку намагався патрульним запхати хабара

За результатами розгляду позову Шепетівської окружної прокуратури судом визнано недійсним договір про використання сільгосппідприємством 130 гектарів землі державної власності.

  

Майже 30 тисяч щеплень від COVID-19 зробили в області за минулий тиждень

Зворушливим та незабутнім стало вчора свято першого дзвоника для школярів Білогірської, Плужненської, Ямпільської громади.

 

  

14 червня 2021 року поблизу села Нова Прилука Вінницького району поліцейський за кермом власного авто не впорався із керуванням та виїхав у кювет. Його транспортний засіб врізався у дерево та перекинувся, а в результаті аварії 28-річна пасажирка загинула на місці пригоди.

  

З 2 до 4 вересня буде частково перекрито рух автомобільного та громадського транспорту вулицею Панаса Мирного

Європарламент відкликає сто сімдесят першу поправку Єврокомісії щодо заборони використання певних термінів на упаковці молокопродуктів

 

 

 

Компанія Dacia розповсюдила тизери своєї майбутньої новинки, на основі яких автомобільні Інтернет-видання  уявили, як може виглядати автомобіль.

 

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що вже укладено 11 499 угод в рамках дії ринку землі.  

Минулого тижня на Львівщині поховали останки 25-річного захисника Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика. Він загинув на летовищі одним з останніх у січні 2015-го.
Рідні до останнього сподівалися, що їхній син і чоловік живий, можливо, потрапив у полон. Однак військовослужбовець згорів у бойовій машині зі своїми чотирма побратимами після потрапляння ворожого снаряда. Це підтвердила ідентифікація тіл.
У жовтні 2021 року Дмитру виповнилося б 32…
До речі, у тій бригаді, де служив Дмитро, офіційно безвісти зниклими вважаються 14 військовослужбовців. Яке коло пекла проходять нині члени їхніх родин?

І гадки не мав Михайло Мокляк, що справою його життя стане соломкарство. А він сіятиме жито, яке квітуватиме біля батьківської хати у рідному селі Іванівка.

Нещодавно в Хмельницькому працівники одного з підприємств, почувши нестерпне завивання собаки, негайно вибігли на вулицю. Як виявилося, тварина потрапила в пастку між бетонними плитами паркану та не могла вибратися.
Визволяли бідолаху надзвичайники бензорізом, розрізавши частину бетонної плити паркану. Наразі життю тварини нічого не загрожує.

Набирає розгону чемпіонат України з футболу в першій лізі.

спочатку за Україну, а потім довгих сім років з виснажливими хворобами, що стали наслідком поранень на Донбасі і лікарських помилок, уже позаду… У День пам’яті захисників України в тридцятитрирічному віці помер хмельничанин, Герой України, офіцер 8-го полку спеціального призначення підполковник Олександр Петраківський.

У Великих Зозулинцях на Красилівщині 7 липня 1920 року відбувся бій між бригадою Котовського та вояками армії Української Народної Республіки. Як згадував його учасник, полковник Гнат Порохівський, бій був нерівним і дуже важким. У ньому загинули полковник Потапів, хорунжий Пославський, поручик Безкровний, хорунжий Леонів та поручик Горобець. Усього полягло майже тридцять старшин та ще більше козаків…

Найзаповітніша мрія ― стати лікарем ― з'явилася в Лідії Іванівни ще в дитинстві. Уже тоді в неї була своя «дитяча лікарня» ― стара крислата яблуня у їхньому дворі… Дівчинка лікувала всі подряпини й побиті коліна своїх друзів, щедро змащуючи їх зеленкою та перев'язуючи бинтом.
Виплекана мрія таки стала реальністю, перетворившись в улюблену професію, у справу всього життя. Тридцять сім років віддала педіатрії Лідія Перебийніс, заступник директора КНП «Хмельницька міська дитяча лікарня» з медичної частини. Днями вона відсвяткувала свій ювілей. Власне, це і стало нагодою для нашої розмови.

29 серпня українці вшановували героїв, які віддали за Україну найцінніше – своє життя. Дата приурочена до дня найбільших втрат Української армії на Донбасі: виходу з  оточення в Іловайську. Сім років минуло від Іловайської трагедії, що стала точкою неповернення у боротьбі української нації за єдність своєї країни. На полях за сонцем повертався соняшник. Як рясно ті поля зросили кров’ю сини і доньки України! Тому й знаково, що символікою цього дня є квітка соняшника.

Червона лисиця є найбільшим переносником сказу – смертельно небезпечної хвороби для тварин і людей. Через те її чисельність постійно регулюється. І тут головна роль відводиться мисливцям. Торік, приміром, в області відстріляно 3190 особин цього хижака. За останні п’ять років помітна динаміка на зменшення поголів’я лисиці, хоча воно ще досить значне й набагато вище науково обґрунтованої норми.

З ініціативи обласної ветеранської організації і за підтримки облдержадміністрації, обласної ради та місцевої влади відбувся ХІ обласний фестиваль ветеранських художньо-мистецьких колективів, присвячений 30-й річниці Незалежності України.

Нещодавно перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Тюрін в рамках робочої наради зустрівся з представниками Спеціальної моніторингової місії Організації безпеки та співробітництва в Європі. До спілкування також долучилися заступник голови ОДА Сергій Ткачук, директор Департаменту охорони здоров’я Олександр Завроцький, директор Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА  Віра Бригадир та в. о. директора ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Микола Габрикевич.

«Вже два роки лікую тахікардію. Поки результатів нема. Чи допоможе народна медицина?» Альона, с. Лагодинці, Красилівська ОТГ.
Дві столові ложки шишок хмелю звечора засипати в термос і залити двома склянками окропу (400 мл). Вранці процідіть. Вживайте по 100 мл 4 рази на день за 30 хв до їжі.

Лайфхак: как получить землю под Киевом бесплатно - новости Киева на БЖ
Працівники Хмельницької окружної прокуратури вимагають повернення землі вартістю 2 мільйони гривень, повідомляє прес-служба Хмельницької обласної прокуратури.

Сьогодні, 1 вересня, було відкрито нове приміщення для Залуцького ліцею, яке будувалося протягом 32 років, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Напередодні Дня знань, Хмельницькі поліцейські завітали у Полонне та привітали вихованців підшефного дитячого будинку «Щасливе дитинство», повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

1 вересня у Старій Синяві, Красилівській та Грицівській громаді з’явилися нові шкільні автобуси, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

З 23 по 30 серпня, у Києві на території бази спортивного комплексу Товариства сприяння оборони України «Чайка» відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з авіамодельного спорту (кордові моделі) (IV ранг), повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

 

Члени Глобальної керівної групи по боротьбі з антибіотикорезистентністю, яку створили керівники Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) і Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (ФАО) заявили про проблему зростання стійких до антибіотиками інфекцій.

 

Міській та муніципальній поліції Польщі надано право накладати штраф розміром до 500 злотих  на людей, які порушують правила використання двоколісних транспортних засобів у населених пунктах. Причому штрафи передбачені не тільки за занадто швидку їзду або загрозу пішоходам. 

 

У присутності президента України Володимира Зеленського керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і президент та головний виконавчий директор компанії Westinghouse Патрік Фрагман підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає розміщення реакторів Westinghouse AP1000 в Україні.

 

Більше сотні питань, що чекають свого розгляду в Кам’янці-Подільському залишились без уваги через політичне протистояння та конфлікт інтересів, які залишаються вищими за інтереси громади.

 На чемпіонаті України з вільної боротьби хмельницька команда не залишилась без нагород.

Повернення Віталія Таєнчука на посаду директора Державне підприємство дослідне господарство «Пасічна» в колективі зустріли оплесками. Та й усі люди, які знають його особисто відреагували на цю новину з бурхливою радістю. Очевидно вища справедливість таки є, якщо вона восторжествувала і в цьому випадку.
Під керівництвом Віталія Павловича господарство 6 років тому досягло найвищого розвитку і успіхів.

Він присвятив охороні здоров’я сорок три роки. Пройшов шлях від простого спеціаліста онкодиспансеру до головного лікаря одного з кращих медичних закладів. Так, це під керівництвом Івана Гуцула Хмельницька міська дитяча лікарня увійшла до п’ятірки лідерів медичних закладів України.
Що дає можливості досягати успіху, а що стає на перешкоді розвитку медицини? Які проблеми галузі охорони здоров’я є найбільш болючими? Про ці та інші важливі питання говоримо з заступником директора Хмельницької міської дитячої лікарні, заслуженим лікарем України Іваном ГУЦУЛОМ.

  Цікавий дизайн і для Європи маленькі мотори.  

За посягання на життя працівника правоохоронного органу притягнуть до суду хмельничанина.  

  Сезон цукроваріння розпочався і на Хмельниччині, але обсяги переробки по країні зменшуються.  

 У центрі Хмельницького неподалік продовольчого ринку відчинилися двері оновленого поштового відділення №13.

  З моменту введення карантину попит на молочні продукти серед населення знизився.

  

Псячу систему раннього діагностування застосовують в аеропорту Гельсінкі.

 Нові детальні вказівки опубліковані FAWAC спонукають фермерів більш відповідально доглядати сільськогосподарських тварин.  

 

У навчально-виховному комплексі №10 відкрили новий корпус.

Міністерство культури та інформаційної політики інформує, що до 15 жовтня 2020 триває прийом заявок для участі у черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2021-2022.
Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев'яти місяців.

Почну з коронавірусу. З порівняння кількості хворих в Україні та сусідній Польщі, з якої днями повернулася моя знайома. Станом на 23 вересня у Польщі було лабораторно підтверджено 81,6 тисячі хворих на COVID-19. У нас — 185 тисяч! Чому ж така вражаюча різниця? Одна з причин, думаю, — у дисципліні й дотриманні правил карантину. Бо коли над тобою висить загроза штрафу розміром 30 тисяч злотих (180 тисяч гривень), то самодисциплінуєшся миттєво. Хоча й у нас штраф за порушення правил карантину, враховуючи наші статки, теж ого-го — 17 тисяч гривень, однак здається мені, хоч якийсь страх навряд чи хто відчуває.

Перший друкований буквар, виданий українським автором, побачив світ у Вільні (нині Вільнюс) 1596 року.

Несподівана знахідка покликала у мандрівку в минуле.
Внучка Єва знайшла у садку монету. Та годі було розібрати, якого вона номіналу і коли відчеканена. Єдине, що одразу впадало у вічі за характерним зеленуватим окисом, виготовлена вона з міді.

Про таку сенсаційну подію повідала газета «Киевлянин» 9 вересня 1909 року.
В публікації йшлося про те, що в кінці серпня – на початку вересня активізується вивезення з території України за кордон… відгодованих гусей.

Найяскравіша з діючих вітчизняних стрибунок у довжину хмельничанка Марина Бех-Романчук у вересні поповнила свою скарбничку ще двома престижними нагородами в Німеччині.

Відбувся третій тур чемпіонату України з футболу в першій лізі.

У Харкові відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед кадетів та кадеток 2003-2004 років народження.

Вдосвіта наша консьєржка тьотя Зіна прибирає під'їзд. Визбирує сміття, гучно та непристойно лається, бо всі люди “свині, а вона гарує за копійки”. Ми вже звикли до бурчання жінки, але цього ранку вона перевершила себе – почала грюкати в двері квартир. Подайте їй, бачте, табуреточку, бо батарею опалення примостили високо на стіні, а непотріб, застромлений у шпарини, окрім неї, нікому вишкрябати. От із якоїсь щілини тьотя Зіна витягла ретельно заклеєний маленький чотирикутний пакуночок. Із цікавості віддерла клейку обгортку й обімліла: на долоню випав целофановий пакетик із травою. На крик консьєржки: «У будинку наркомани!» – повибігали мешканці.

В неділю ввечері в селі Бокиївка Волочиського району зіткнулися легковий автомобіль Ford та вантажівка MAN з напів- причепом.

Наразі на Старосинявщині активно проводяться індивідуальні підключення до мережі нового водогону, тож проблема подачі питної води населенню поетапно розв’язується. Однак нещодавно на магістральній лінії подачі питної води до селища стався несподіваний прорив, через який необхідно було частково відключити водопостачання.

Уже традиційно кожної третьої неділі вересня по всій Україні відзначають Всенародний день батька. Тож із найкращими вітаннями 20 вересня, бо саме на цей день припало свято, зверталися до своїх батьків і зовсім маленькі, і вже давно дорослі діти. Сила батьківської любові безмежна, бо він виконує роль не лише вихователя, наставника, порадника, а й, звісно ж, близького друга, який, затиснувши в своїй міцній і сильній руці – дитячу, просто скаже: «Я поруч…».

До 90-річчя від дня народження Дмитра Євгеновича Бабляка, засновника і організатора міжобласного кардіохірургічного центру, доктора медичних наук, професора кафедри шпитальної хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки.

В обласному центрі, поблизу Катедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, на території «Соціального центру святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами» благодійного фонду «Карітас» (вулиця Зарічанська) минулого тижня відкрито ігровий майданчик для дітей з особливими потребами.

П’ятнадцять  військовослужбовців Центру розмінування Командування сил підтримки Збройних сил України, що дислокується у Кам’янці-Подільському, днями   повернулися зі спеціального курсу підготовки в Німеччині.

у рамках Першосвятительського візиту Предстоятеля Помісної Православної Церкви України на Хмельниччину перебував у нас 20-21 вересня.

Цьогоріч погода добряче познущалася над українськими господарниками-аграріями, які, насіявши вдосталь й обробивши поля належним чином, — отримали неприємний сюрприз — втрату врожаїв. Саме зміна погодних умов спричинила втрату через посуху озимих культур навесні та зіпсувала аграріям осінні жнива.

— Батько мене вчив: «Не розглядай людей, а дивися на себе. А вони, якщо ти вартий уваги, тебе помітять», — каже Михайло Вріщ.
Фермерське господарство «Яструб», яке він очолює, невелике, але гарне, осмислене і доглянуте.

Нещодавно в селі Новоселиця, що в Полонському районі, сталося займання у житловому будинку. З трьох дітей, які знаходилися в ньому, лише двох вдалося врятувати…

Нещодавно Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента, розповів, як планують провести новий обмін полоненими. Тож спершу, за його словами, на непідконтрольну територію Донбасу відправиться місія Червоного Хреста.

 

Сили спеціальних операцій Америки мають намір отримати нові літальні апарати з надзвичайними можливостями.

 

Центру екстреної медичної допомоги ціну на пальне збільшили, а кількість літрів зменшили.

 

Володимир Зеленський підписав Указ № 406/2020, тепер Кабмін протягом двох місяців має подати до Ради законопроект про будівництво енергоблоків № 3 і № 4.

Завершується друга каденція на посаді Кам’янець-Подільського міського голови Михайла Сімашкевича. Як написав він на своїй сторінці у Фейсбуці, він не збирається більше балотуватися у мери. В одному з інтерв’ю Михайло Євстафійович відзначив: «Знаєте, що головне? Аналізуючи свою передвиборну програму 2015 року, впевнено можу сказати: мені не соромно за свою роботу. Я стримав слова і реалізував основні заплановані проєкти».

На адресу редакції надійшов лист з Ізяслава. І хоч він анонімний, але по суті, актуальний. До того ж, стосується життя одного з найдревніших і найгарніших міст Хмельниччини, яке по праву називали «Перлиною на Горині». Ось витримки:

Мої відвідини ПрАТ «ХЗ КПУ «Пригма-Прес» розпочалися зі складального цеху. У просторому акуратному приміщенні проходила випробовування сучасна лінія для виготовлення металевої фібри. Біля неї дбайливо порався представник класичної школи слюсарів-наладчиків ветеран підприємства Олександр Співачук.

 

Гори негабаритного сміття, що не вміщується в баки час від часу з’являються поруч сміттєвих майданчиків міст, але тепер вони не мають виникати.

  Влада Луїсвіллу, найбільшого міста в американському Кентуккі, готова заплатити шалені відступні.

 «На покращення життя народу» – Швейцарія повертає Узбекистану 131 мільйон доларів, які конфіскували у Гульнари Карімовій, доньки екс-президента.   

 

Американська компанія, розробник ракетно–космічної техніки Firefly Aerospace Inc., власник якої український бізнесмен Максим Поляков, успішно провела перші  передстартові випробування своєї ракети «Alpha».

Ще на початку нового сезону збирання врожаю українці вже почали імпортувати картоплю, крокодили «припливуть» дещо пізніше.  

   

Служба безпеки України спільно з НАБУ та під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрила голову Харківського окружного адміністративного суду на передачі хабара.

 СБУ: Шановні корупціонери! Зберігайте національну валюту виключно у придатних для цього місцях!

 

За словами ветеранів Збройних Сил СРСР, радянська держава, за рахунок продажу алкоголю і тютюну утримувала чи не всю Армію.

  Аптекарі України готуються до продажу лікарських засобів у Інтернет-мережі.

 

Військові навчання - штука цікава, беручи в них участь, відпрацьовують свою майстерність окремі бійці, репетирують оперативну взаємодію підрозділи і з’єднання, і чим більш професійна армія, чим якісніша зброя, тим менше трапляється нещасних випадків, ближча перемога.

 

Закупівельні ціни на живих свиней знижуються, минулого тижня в середньому по країні платили по 45,5 грн. за кілограм, а ковбаса дешевшою не стала.

  

Наступного року Барбадос планує стати республікою, а велика імперія втратить  ще одну перлину зі своєї корони.

Завтра в Україні прибирально святкуватимуть Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

Ще у вересні 2019 року, в англійському графстві Кармартеншир, п’ятдесятидворічний фермер Ендрю Джонс запідозрив свою дружину Ріаннон у невірності…

Через необхідність дотримання карантинних вимог День рятівника відзначали цього року дещо в «урізаному форматі», але свято вийшло не менш зворушливим.

Спочатку скупа довідка. Бурштин – це скам’яніла викопна смола хвойних дерев у вигляді тьмяних, прозорих і напівпрозорих каменів. Використовується для виготовлення ювелірних прикрас, у медицині, електриці. За запасами цього мінералу Україна посідає третє місце в світі.

Вечірньої пори у передмісті Хмельницького, на автодорозі сполученням Чернівці — Житомир, зіткнулися рейсовий автобус «ПАЗ 4205», що їхав за приміським маршрутом сполученням «Хмельницький — Карпівці», та автомобіль «TESLA», за кермом якого був тридцятиоднорічний хмельничанин.

Днями заступник Генерального прокурора України Ігор Мустеца представив колективу Хмельницької обласної прокуратури нового очільника – Олексія Олійника.

Пообідньої пори на автодорозі М-12 сполученням Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка, поблизу села Вербка Летичівського району, сталася жахлива ДТП, внаслідок якої загинув сімдесятирічний велосипедист.

Публікація «Вам на «точку» до Галі, третя хата праворуч…» («ПВ» від 30 липня 2020 р., № 31) викликала певний резонанс  у наших читачів. Телефонуючи до редакції, особисто мені, як автору статті, вони дякували за порушену проблему, вносили конкретні пропозиції щодо ефективного протистояння розгулу зеленого змія, наголошували, що дійсно,  нині правова база щодо самогонної напасті досить ліберальна, що й сприяє активному  відкриттю у селах (й не тільки) міні-гуралень,   чи не вільній і майже безкарній реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв.

До редакції “Подільських вістей” приходить чимало листів, і за роки це вже незмінна традиція багатьох наших читачів-передплатників. За можливості ми, звичайно ж, намагаємося приділити увагу максимальній кількості ваших звернень із різних питань. Ви ділитеся з нами своїми переживаннями, болями, життєвими трагедіями, про які мовчати вже не сила, шукаєте в нас підтримки, тож за довіру й відданість ми щиро вам вдячні. В своїх листах часто порушуєте важливі теми — з політичного, соціально-економічного, культурного життя, а також питання війни на сході, яка, на превеликий жаль, триває... От і цього разу своїми роздумами на цю тему з нами поділився Іван КІРНОС із села Юрківці Чемеровецького району, а також розповів про роки своєї військової служби.

Днями в селі Гуменці Кам’янець-Подільського району спалювання сухої рослинності призвело до загоряння житлового будинку. Як зазначили рятувальники, саме через вітер жаринки залетіли під дах будинку, що й спровокувало пожежу.

Як повідомили у Хмельницькому обласному військовому комісаріаті, з 1 жовтня на 18 місяців підлягають призову чоловіки та жінки віком до сорока трьох років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту, але ще не проходили військову службу в Збройних силах України.

Степана Семенюка та його сім’ю ми вже давно вважаємо нашою редакційною родиною. Не раз – не два наші журналістські відрядження вели в село Кульчини на Красилівщині, до надзвичайно привітних господарів, до їх затишної оселі. Бо тут завжди можна насолодитися приємною розмовою і знайти тему для газетного матеріалу.

отримали днями учні Солобковецької ОТГ. Комплекти контейнерів для збору батарейок, паперу та пластику від благодійного фонду «Разом з Кернел» відтепер будуть у Солобковецькому ЗЗСО та музичній школі.

Відрадно, що працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій щоразу відгукуються на повідомлення про необхідну допомогу братам нашим меншим. І щоразу, оперативно приїжджаючи на виклики, визволяють тваринок із різних халеп. Варто віддати належне й всім небайдужим громадянам, які, бачачи, що вони потребують допомоги людини, телефонують до Служби порятунку за номером 101.

Через важку недугу, на жаль, нахабна смерть не дала шансу на життя... На 81 році життя пішов у засвіти письменник, член НСЖУ,  журналіст «Подільських вістей» Олександр Григорович ШЕЛЕПАЛО.

Народився Олександр Григорович 25 квітня 1940 року в селі Глібів Новоушицького району Хмельницької області. Після закінчення Львівського політехнічного інституту працював на інженерних посадах в обласному центрі, викладачем електромеханічного технікуму, кореспондентом обласної газети «Радянське Поділля», директором ТО «Телеекран» ОДТРК «Поділля-Центр».  Олександр Шелепало – автор п’яти книг. Його художні твори друкувалися на шпальтах республіканських газет та альманахів.

Тільки не в Києві на Хрещатику, а в Хмельницькому на Подільській. І не у травні, а у вересні...

...

Не кожна жінка, тим більше міська, витримає такий шалений ритм життя, як у 37-річної Лесі Горпинчук. Адже ще й світанок не заглядає у вікно, а вона прокидається. Причепурившись, поспішає до праці. Хутенько видоївши двох корів, прямує на ферму сільськогосподарського кооперативу.

Батькова підтримка, батьківські міцні руки, батьків голос, батькова любов. Для кожного з нас ці поняття несуть свої спогади. Бо скільки існуватиме світ, батьки (для всіх поколінь українців) залишатимуться отими – найдорожчими. І як справедливо, що в нашому календарі віднедавна з’явилося ще одне свято – Всенародний День батька, який цьогоріч випадає на 20 вересня.

Напередодні свята Незалежності дванадцятьом найбільш відповідальним і активним представникам Дунаєвецької районної організації ветеранів присвоєно звання «Почесний ветеран України». Серед них і ветеран війни та праці, учасник бойових дій Другої світової війни полковник Борис Долинський.

Нещодавно Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2 отримав два нові транспортні засоби, які придбано за кошти Національної служби здоров’я України.

Сьогодні їй навіть важко пригадати, скільки ж то калачів, скільки короваїв спекла вона за своє життя. Оцим, запашним творінням її рук, благословляли дітей на порозі сімейного життя, проводжали в армію синів, відкривали урочистості. Проте сама вона не думала й не гадала, що в житті доведеться займатися пекарською творчістю. Кожен коровай — це і справді творчість майстрині, в яку вкладає свої думки, своє тепло, свою сердечність.

Кожен другий пацієнт в Україні відмовляється від лікування або відкладає його через брак коштів, 94% пацієнтів головною проблемою вважають високу вартість препаратів. При цьому майже п’ятдесят відсотків людей поскаржилися на підробки та неякісні ліки, а частка тих, хто вдається до самолікування, сягає майже 70%.

Про госпіталізацію дев’яностооднорічного Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з підозрою на небезпечну хворобу стало відомо ще четвертого вересня.

За словами головного поліцейського, 5 вересня розгорнуто роботу ситуаційного центру, який працюватиме в цілодобовому режимі аж до оголошення результатів виборів.

Зараз під Офісом Президента відбувається всеукраїнський протест дрібних підприємців. Колона вирушає до Верховної Ради

Як повідомляє «Подільським Вістям» хмельницька активістка, фізична особа-підприємець Тетяна Слащук, ФОПи показали під Офісом Глави держави всій президентській вертикалі «жовту картку», як у футболі, і збираються зробити те саме під стінами Верховної Ради.

Перший переляк від поширення коронавірусу тримався недовго. Чомусь так складається, що його витісняє думка про те, що може статися з будь-ким, але не з тобою. Тим паче, коли на  твоїх очах народ сновигає, розважається, як начебто ніякої небезпеки немає. 

Ступивши на подвір’я Володимира Романюка, мимоволі згадуєш поетичні рядки: «У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград – красиве і корисне…»

Подружжя моїх знайомих кам’янецьких пенсіонерів Віра Петрівна та Олексій Іванович давно мають проблему зі здоров’ям – в обох цукровий діабет. Тому потребують не лише регулярного прийому відповідних ліків, дотримання здорового способу життя, а й обов’язково – в раціоні харчування дієтичні продукти, де пальму першості посідає гречана крупа, каша з якої є основною стравою. За твердженням лікарів, її споживання збагачує ослаблений організм вітамінами і корисними речовинами, а велика кількість ліпотропних речовин, сприяє нормалізації роботи печінки і підшлункової залози, підтриманню на належному рівні інсуліну.
Нещодавно зустрів своїх знайомих, які вдвох прошкували з міського ринку.

Професійне свято – це особливий день, мить гордості за свій трудовий вибір, що став стежкою у житті, дороговказом.
Як зустрічають своє свято вартові зелених шат Хмельниччини, чим пишаються, чим тривожаться, ми попросили розповісти заслуженого лісівника України, знаного в державі новатора галузі Петра ПЕШКА – начальника обласного управління лісового та мисливського господарства.

Попри те, що Україна зменшила обсяги експорту сільськогосподарської продукції  до ЄС, ми все ж зберігаємо досягнуті позиції, про що свідчить інформація, зазначена в доповіді Єврокомісіїї щодо результатів торгівлі в цій галузі за січень – травень 2020 року.

Гурти виступатимуть з 25-го по 27-ме вересня на майданчиках, розташованих у знакових історичних спорудах Старого міста: двір Старої фортеці, Денна башта, Нова башта, Новий Замок, Барбакан фортечної споруди Руська Брама.

Коли приходить зима, власникам авто, котрі «вміють» прогрівати двигун і салон до того, як прийде господар, дуже приємно сідати в завчасно прогріте авто… Якщо його не вкрали.

Через технічний збій тимчасово не працює онлайн-сервіс купівлі залізничних квитків booking.uz.gov.ua.  – Повідомляється на сторінці підприємства у фейсбуці. – Зараз It-фахівці компанії докладають всіх зусиль, щоб якнайшвидше відновити роботу системи, залізничні каси працюють у штатному режимі. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Жертвоприношення та магічні ритуали зберігаються серед людей і донині.

Чотирнадцять нових очільників обласних правоохоронних структур представлено в регіонах.

Сам знайде, сам знищить

Дистанційне навчання, дистанційна робота стали звичайною практикою і все більш поширюються під час пандемії, та мало хто замислюється над тим, що «дистанційна війна» і не тільки як поняття, давно прижилась у свідомості військових.

Про це оголосила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець  під час брифінгу, присвяченому результатам діяльності Міненерго за півроку роботи уряду прем’єра Дениса Шмигаля.

– Людина, яка захворіла грипом, вже не може захворіти коронавірусом! – такий висновок озвучила експерт з питань імунології та вірусології Світлана Доан. – У більшості випадків в одну клітину два віруси не потрапляють, оскільки в інфікованому організмі виробляється захисний білок – інтерферон, котрий інші віруси вже не пускає.

Як повідомляє «Укроліяпром», за підсумками маркетингового року (з вересня 2019  по серпень 2020), експорт української олії досяг рекордної позначки в 6,68 мільйона тонн. Наша держава стала світовим лідером у постачанні цього продукту на ринки різних країн. За означений період збільшено експорт головних видів олії на 5,28 мільярда доларів, це (у фінансовому еквіваленті) – майже на сімнадцять відсотків більше, ніж минулого сезону. Сьогодні частка України  в світовому експорті соняшникової олії склала майже п’ятдесят п’ять відсотків, в той час, як Росії – 26,2%, Аргентини – 6,2%, Євросоюзу – 5,1%, Туреччини – 3,3%.

За словами головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, в нашій країні найближчим часом розроблять тест, котрий з одного зразка дозволить визначити, на що саме захворіла людина.

Шепетівські поліцейські нагородили семикласника, учня  Шепетівського НВК № 3 Іллю Блажевича, який самотужки намагався затримати злодія, котрий вкрав велосипед його друга.

Skyrizon – дочірня компанія китайської Beijing Xinwei Technology Group, та група DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського найближчим часом подадуть нову заявку в Антимонопольний комітет України на купівлю АТ "Мотор Січ" – про це йдеться у інформації компанії, розміщеній на шанхайській фондовій біржі. Раніше Антимонопольний комітет України повідомив ці компанії, що їхня заявка від 4 серпня вимагає додаткових матеріалів.

Три тижні минуло з часу обвалу бруківки біля багатоповерхівки на вулиці Кармалюка, 4/2, що в мікрорайоні Озерна міста Хмельницького.

Під час «всеосяжного» перемир’я на Донбасі знову втрати — на ворожих мінах загинули двоє українських військовослужбовців. А ще бойовики з гранатомета обстріляли наших захисників, один військовослужбовець отримав смертельне поранення.

– переконаний командир розвідувального взводу 95-ї бригади Володимир Тимощук, пройшовши пекельні котли російсько-української війни.

Мільйони українців, щороку виїжджаючи на роботу за кордон, усе частіше потрапляють на гачок шахраїв. Ті, обіцяючи прекрасні умови праці та пристойну зарплатню, насправді ставлять наших співвітчизників перед зовсім іншою реальністю. А вона іноді просто вражає: великі курники за містом – замість фірми одягу “Zara”, робота в підвалі – замість фабрики текстилю або, до прикладу, збір урожаю овочів, де треба жінкам вантажити важкі ящики, хоча перед тим посередники обіцяли, що все робитиме техніка... Таких історій – чимало, проте висновок у тих, хто їх розповідає, один: поки влаштуєшся на нормальну роботу, треба пройти чимало кіл пекла. Хоча трапляється, коли наші заробітчани, натрапивши на порядних посередників, все-таки нормально влаштовуються.

Відбувся перший міжнародний онлайн-чемпіонат з важкої атлетики (1st Online International Weightlifting Cup). Це надзвичайно важлива спортивна подія. Змагання організували Федерація важкої атлетики Узбекистану та Міжнародна федерація важкої атлетики.

Стартував чемпіонат України з футболу в другій лізі. Турнір проходить у двох групах.

Не зраджуючи багаторічним традиціям, волонтери Деражнянського благодійного фонду «Мир та добро» вкотре їздили до наших захисників на схід: відвезли необхідне, замовлене, підтримали добрим щирим словом, подякували за мужність та хоробрість, розрадили, подарували, так би мовити, часточку дому.

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради присудив міську премію імені Богдана Хмельницького в галузі літературної діяльності та популяризації української мови з врученням диплома, нагрудного знака та грошової винагороди знаному подільському письменнику, публіцисту, талановитому журналісту, лауреату літературної премії ім. Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» — Петру Петровичу Воробею за історичний роман «Гонитва».

Епоха відродження. Людство отримало могутній поштовх у своєму розвитку. Ми знаємо десятки імен видатних художників, архітекторів, філософів та вчених, які змінили світ на краще, оздобили його, духовно облагородили. Та є у цьому явищі і антипод.
Епоха занепаду, повернення до того стану, що суперечить природі, здоровому глузду. Фашисти теж розпочали з нищення культури, надбань, націй тощо. І чим закінчили?
“Весь мир до основания мы разрушим!” І що? За чиї страждання? Трансформація по-нашому означає нищення старого, без побудови нового.

нещодавно зібрав чимало вірян, представників духовенства та влади, які завітали на його відкриття. Направду — це особливий храм, адже побудований із дерева, тепер є окрасою обласного центру, а головне православні віряни матимуть святе місце для молитви та єдності з Господом.
Освячення Храму Новомучеників Українського Народу Української Греко-Католицької Церкви пройшло за участю архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка та преосвященного владики Івана Кулика, єпископа Кам’янець-Подільської єпархії.

31 березня Верховна Рада України ухвалилиа багатостраждальний законопроект 2178-10, який запроваджує ринок земель. Закон, зокрема, передбачає, що з 1 липня 2021 року скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі, з липня 2021 до 1 січня 2024 буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2024 року обмеження становитиме до 10 тисяч гектарів, з 1 липня 2021 до 1 січня 2024 року право на купівлю землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення. Також передбачене переважне право орендаря на купівлю.

завдяки рятувальникам, які оперативно приїхали на виклик жінки. Господиня домашнього улюбленця незчулася, як її котик стрімко видерся на піддашшя п’ятиповерхівки на проспекті Миру в Хмельницькому. Та маленький хуліган, не розрахувавши свої сили та можливості, назад вже самостійно злізти не міг.

Саме така сума заборгованості (станом на 1 серпня) з виплати заробітної плати працівникам Хмельницької області в цілому. Отож загальна сума боргу по заробітній платі на 1 серпня поточного року становила 10,8 мільйона гривень (це на 5,7% менше, ніж на 1 липня 2020 року).

Голова одного із сіл Кам’янеччини вимагав у бійця ООС тисячу доларів США за прийняття сесією сільської ради позитивного рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації про передачу йому в приватну власність земельної ділянки для ведення садівництва.

Чоловік зник ще 29 серпня поблизу села Лука-Врублівецька Кам’янець-Подільського району під час купання в Дністрі. Відомо, що 64-річний житель міста Хмельницького плив річкою та миттєво пішов під воду, про це повідомили до Служби порятунку «101».

Налиті сонцем грона раннього винограду найрізноманітніших сортів, як на картинці, ваблять стиглістю. А який же смачний! Насправді дивно для нашого краю: ми, подоляни, звикли ласувати домашнім виноградом у середині осені, ранній же, особливо елітних сортів, зазвичай потрапляє до нас з прилавків магазинів. «Я виріс на виноградарстві, — поправляючи кущі вибагливої рослини, як люблячий батько маленькій дитинці кіски, розповідає житель Малої Побіянки, що на Дунаєвеччині, Іван Гержик, який двадцять літ тому переїхав з сім’єю на Хмельниччину з Одещини. — Виноградарі ми з діда-прадіда, а батьків батько ще й під вино робив дубові діжки на 500 і 300 літрів, тож маю увесь для цього реманент».

Згадуючи минуле, важко й повірити, що життя було насичене стількома подіями, що оці, найпам’ятніші, моменти відбувалися з тобою. Правду кажуть, що життя цікаве своєю непередбачуваністю, і що у кожного — своя доля, розмірковує Віктор Васильович Янюк, житель села Котелянка Полонського району.

Соколівчанка Ганна Семенівна Войт народилася 15 вересня 1931 року в незаможній селянській сім’ї. Вона об’єктивно оцінює прожиті роки. Це були роки невтомної праці на благо Вітчизни і сім’ї. Від ранку і до смерканку працювала на ланах колгоспу ім. Шевченка. Особливо важкими були воєнні і післявоєнні роки. В ті далекі часи техніки не було.

Україна починається із господарів. У цьому ще раз переконуєшся, побувавши у селі Ладиги. Розташоване воно на древній Болохівській землі неподалік історичної перлини нашого краю — літописного Губина. Тамтешні краєвиди ваблять і зачаровують.

Цього року батьки першокурсників Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького змушені були спостерігати з-за паркану, як їхні діти, котрі вирішили присвятити життя захисту країни, приймали військову присягу. Втім для самих курсантів-першачків ця мить була не менш святковою і хвилюючою, незважаючи на карантин, бо всі розуміли — такі вимоги щодо протидії поширенню COVID–19.

Протягом доби хмельницькі поліцейські спільно з рівненськими колегами затримали шахраїв-гастролерів, які, обдуривши подружжя пенсіонерів, забрали у них майже шістдесят тисяч гривень.

Тридцятивосьмирічний житель Завханського аймаку (провінції) на заході Монголії наївся м’яса бабака, заразився бубонною чумою, після чого помер – про це повідомляє монгольський ресурс Montsame. Це вже третій такий випадок у цій країні.

В сімейному альбомі Раїси Романівни Мухи як раритет зберігається газета “Радянське Поділля” № 74 від 14 квітня 1959 року, а на поличці етажерки чільне місце займає книга “Цілитель. Вибране”, яку придбала ще у 2000 році. Це й не дивно, так як вона вже більше 25 років є постійним передплатником “Подільських вістей”. На сторінках “Цілителя” завжди знаходить потрібні їй рецепти народної медицини від хвороб, що турбують, адже в дев’яносторічному віці їх, на жаль, вистачає.

Хоч яким складним є поточний рік, а об’єднані територіальні громади намагаються втілювати багато корисних справ на побажання жителів.

Щоправда, в більшості шкіл урочистих лінійок не було, та головне, що навчальний рік в умовах карантину через COVID-19 розпочався. Звісно, освітній процес буде дещо незвичним для учнів, адже тепер треба суворо дотримуватися певних правил та санітарно-гігієнічних норм, перебуваючи в приміщенні школи та на її подвір’ї. Однак після тривалої ізоляції зустріч із однокласниками та вчителями була такою довгожданою і бажаною, що емоції переповнювали всіх.

Монети 25 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 01 жовтня 2020 року. Тобто ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги.

В один день можна круто змінити життя. І можна наповнити його таким змістом, що отримуватимеш неймовірне задоволення. Щоб переконатися у цьому, варто познайомитися з сім’єю Романа і Світлани Єфименків з села Лисогірка на Летичівщині.

Ще наче вчора Ганна Косоока відсвяткувала свій сторічний ювілей. Розчулилася від щирих привітань бажаних гостей, схвильована величезним букетом квіток, зібраним із понад сотні троянд. Це онуки повіншували за кожен прожитий рік чарівною трояндою.

Кожному професійному майстру сцени відомий крилатий вислів одного із засновників театральної школи Володимира Немировича-Данченка: «Режисер має померти в акторові». Тобто режисер віддає акторові усі свої знання, творчу енергію для того, щоб народилась цікава роль, народилась нова вистава. На початку минулого століття Немирович-Данченко це сказав стосовно режисерів драматичних театрів, бо в лялькових театрах «помирає» не тільки режисер, «помирають» й актори, віддаючи життєву енергію ляльці, яка магічно оживає на очах дорослих і дітей.

Завершено капітальний ремонт амбулаторії сімейної медицини № 3 у мікрорайоні Гречани міста Хмельницького.

Є люди, присутність яких ти обов’язково відчуватимеш, навіть якщо ви розділені відстанями, навіть, якщо нагода побачитися випадає вкрай рідко.

4 вересня Галині Романівні Борусевич виповнюється 95 років. Патріотка України, учасниця підпільно-партизанської боротьби в роки Другої cвітової війни, вона – єдиний за всю історію Віньковецького району педагог, удостоєна високого звання Заслужений учитель УРСР.

Іграшки допомагають дитині всебічно розвиватись і пізнавати світ, проте іграшка може стати і ворогом. Як вибрати правильну іграшку? Перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби Олександр Содов'юк каже, що насамперед вона має бути з безпечного матеріалу, з безпечним покриттям. Маленька дитина обов'язково оближе іграшку, тому фарба не повинна стиратися. Зверніть увагу на відсутність неприємного різкого запаху. А також – на міцність. Діти можуть відламати якісь частини, поранитися. Тому перевіряйте надійність усіх кріплень і з'єднань.

Через швидке поширення коронавірусної інфекції Волочиський машинобудівний завод ВАТ «Мотор Січ» зараз на карантині, адже там хворіє майже дев’яносто працівників.

Хмельницька стрибунка у довжину Марина Бех-Романчук, після перемоги на етапі «Діамантової ліги» в Стокгольмі, виграла і на турнірі ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, який з 1954 року проводиться в польському Хожуві на честь чемпіона Олімпійських ігор 1932 року в бігу на 10000 м Януша Кусоцінського.

Відбувся перший попередній раунд кубка України з футболу.

У Хмельницькому відбувся відкритий міський шаховий турнір. Змагання проводилися в рамках швидких шахів.

Василь Степанович, неквапливо нагодувавши стареньку матір сніданком, попоравши таке-сяке нехитре господарство — десяток кроликів і стільки ж зозулястих, узяв конопляну верітку, якій уже літ та й літ і поволі попрошкував у ліс, до якого рукою подати, по дрова. Слава Богу, сушняка тут вистачає, було б лише здоров’я збирати той хмиз. Та й початок осені радує лагідним теплом, але ж морози не за горами й зима запитає, де літо було.

Наприкінці серпня, вже традиційно відбулася конференція педагогічних працівників та батьківський форум, однак цьогорічний формат — досить оригінальний та нестандартний,  бо пройшов без зайвого офіціозу в невимушеній атмосфері.   Вчителі, директори навчальних закладів, батьки, учні на хмельницькому стадіоні «Поділля» залюбки обговорили актуальні питання освіти, провели невеликі виставки тощо.

Жителі села Коричинці, що на Деражнянщині, приїхали до редакції, аби поділитися радісною новиною: нарешті у них є дорога!

27 серпня у Шепетівці виникла пожежа в приватному будинку, яка поширилася на час прибуття рятувальників уже на площу 70 метрів квадратних.

Вечірньої пори в останній день літа в одному з сіл Старокостянтинівського району восьмирічний хлопчик, граючись, взяв до рук пневматичну гвинтівку, яка стояла в кімнаті без нагляду, і… вистрелив.

У перший день навчального року в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького урочисто відзначили День знань й посвятили в курсанти новачків.

Які так потрібні діткам, котрі виховуються в сім’ях опікунів, адже на сьогодні шкільне приладдя, наплічники вартують немало. Тому в зеленій залі міської ради заступник мера Галина Мельник радо зустріла чотирьох маленьких першокласників — Івана, Віру, Вероніку та Віталіну, які зараз виховуються в сім’ях такого типу.

Ще не встигли вщухнути фанфари після святкування Дня Незалежності, як вітчизняні посадовці зайнялися звичною справою — жебракуванням. Цього разу їх спокусила обіцянка — 1,2 мільярда євро.

26 червня 2019 року Кабінет міністрів видав постанову про зниження ціни на опалення. Було прийнято, що граничний тариф для Києва і обласних міст не може перевищувати 1400 грн/Гкал з приладами обліку. Як змінилася вартість опалення в регіонах, дивіться в таблиці нижче.

100 панотців української греко-католицької церкви змагалися у Всеукраїнському турнірі з міні-футболу на честь блаженного священномученика Омеляна Ковча.

На передовій, чи не у кожному з підрозділів є свої улюбленці. У когось можуть бути гуси, кролики, коти, собаки та навіть лисенята. Однак, в одному з підрозділів на Луганщині хлопці виховують собі у поміч диких вепрів. Разом з хлопцями вони патрулюють і стали справжніми бойовими вепрами.

 

Ці слова — кредо волонтерів Хмельницької громадської організації захисту тварин «Врятуй життя», бо вони всі свої сили та час віддають братам нашим меншим. І завдяки їхній наполегливості та активності  проблему захисту безпритульних тварин вже починає розуміти й громадськість, долучаючись до різноманітних акцій. Не став винятком і цьогорічний благодійний ярмарок, який відбувся минулої неділі біля кінотеатру ім. Т. Шевченка, що в обласному центрі. Серед гостей  і  батьки з маленькими дітьми, і молодь, і господарі зі своїми домашніми улюбленцями. 

У Старокостянтинові відбувся турнір з футболу на пошанування пам'яті полеглих 29 серпня 2014 року під Іловайськом подолян у війні з російським агресором.

Відстала, ой, відстала від життя баба Югенька. Як каже сучасна молодь, фішку не січе. Не осягнула, видать, баба глибини суспільних процесів та інтеграційних перетворень. Не дотяглася до осмислення важливості глобалізації. Не бачить переваг науково-технічного прогресу. А звідси і збої у її методиці розв’язання нагальних проблем, які ставить перед нами життя. А страждає хто? Клієнти. Ось і я постраждав…

Так-так, я про старість. І нагода є — Міжнародний день людей похилого віку, який відзначаємо 1 жовтня. Щоб ви знали, що, як повноправний член ООН, Україна підтримала цю ініціативу ще у 1991 році. А в 1997-му уряд прийняв постанову про щорічне відзначення цього дня і — увага! — про створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян (про цей "захист" пізніше).

Спостережливі хмельничани, мабуть, помітили, що біля зупинки громадського транспорту «Торговельно-розважальний центр «Оазис» почали будувати ще одну зупинку: уже є каркас.

Важкі часи переживає  ненька-Україна та її народ. П’ять років поспіль сини та дочки нашої держави змушені захищати рідну землю від нашестя російських вояків на сході України. Ми, віряни релігійної громади Свято-Успенського Храму Православної Церкви України, с. Гвардійське Хмельницького району разом із настоятелем нашої церкви архімандритом  Іовом (Возборським І. П.) молимося за мир в Україні, за владу та військо, вшановуємо тих, хто віддав своє життя за Батьківщину, забезпечуючи спокій  в наших оселях. 

Союзом промисловців і підприємців Хмельницької області, працюючи протягом останніх двох років на залучення інвестицій, станом на 15.09.2019 р. досягнута домовленість про надання інвестиції у 109 мільйонів доларів на термін 10-12 років під 4 відсотки річних. Пропозиція стосується інвестування коштів на розробку, комплектацію, монтаж, будівництво об’єктів, комплексів, обладнання та іншого “під ключ”. У кожному випадку умови щодо інвестиційного договору, термінів та інше погоджуються окремо.

Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» відзначив 20-річний ювілей. Пріоритетами фонду були і залишаються два основних напрямки: соціальна і культурно-просвітницька діяльність.

У ці дні Україна мимоволі опинилася в центрі гучного політичного скандалу. В США демократи звинуватили президента держави Дональда Трампа в тиску на очільника України Володимира Зеленського.

Для Володимира Блажеєва батьківство — найвище щастя. А ще пишається своєю дружиною Оксаною, бо відважилася народити аж чотирнадцятеро синів та доньок. Велика родина для подружжя — неабияка радість і втіха та сенс усього життя.

«Доброго здоров’я, шановні працівники улюбленої газети «Подільські вісті»! Сьогодні неможливо триматися осторонь найболючішого питання пересічних українців — ринку землі. Скільки вже наведено на цю тему різних аргументів... Проте наші чорноземи мають перейти у спадок лише нашим дітям та онукам, а не чужинцям. І от нещодавно натрапив на інформацію про тіньовий ринок землі. То скільки недоотримує державний бюджет щороку через це?
З повагою В. КОСЕНКО, Хмельницький район».

Життя іде, і все без коректур.
І час летить, не стишує галопу...
Ліна КОСТЕНКО.
Ці слова великої жінки — знаної особистості, досить влучно характеризують портрет мого співрозмовника — Григорія Миколайовича Шевчука — старости села Радівці на Деражнянщині. Бо направду в його житті мало було подій, обставин, які можна було переграти чи підкорегувати, — що й казати, лише факт служби в Афганістані говорить сам за себе. Цей досвід допоміг багато речей зрозуміти, розставити все по місцях. Тож пан Григорій знає, що, працюючи з людьми, треба максимально ретельно підбирати ключика, підхід до вирішення справи, з якою звертаються. Та й двері в старости завжди відчинені, люди йдуть і за порадою, і за допомогою. Навіть коли журналісти газети гостювали в його кабінеті, він не відмовляв односельцям у консультації, не змушував їх чекати в коридорі. Вочевидь, так і має бути — спершу інтереси громади села.

За принципової позиції військової прокуратури Хмельницького гарнізону в ході слідства Хмельницький міськрайонний суд наклав арешт на понад 400  земельних ділянок Міноборони, що незаконно відчужені Старокостянтинівською міською радою на користь приватних осіб. Загальна їх площа на території Старокостянтинова становить 90 га, інформують у прес-службі військової прокуратури Західного регіону України.

Посеред ночі до Шепетівської районної лікарні швидка привезла тридцятивосьмирічну місцеву жительку з черепно-мозковою травмою. Лікарі, зрозуміло, сповістили правоохоронців.

Згідно з рішенням виконавчого комітету міську премію імені Михайла Орловського за вагомий особистий внесок у вивчення та дослідження історії Поділля та міста Хмельницького присуджено Володимиру БАЙДИЧУ.

На кінець літа припав один із найбільших за масштабами спалах африканської чуми свиней. Осередком зараження став великий свинокомплекс ТОВ «Галичина-Захід» на Львівщині, де через хворобу ліквідували понад 90 тисяч голів. Захворювання на АЧС в Україні є регулярними, починаючи з 2012 року. А минулого року країна встановила рекорд за кількістю імпорту національного делікатесу (+ 30,1% в 2018 року в порівнянні з 2017 р). Не оминуло це лихо і Хмельницьку область, завдавши серйозних збитків місцевим виробничникам. Поки Україна збирає найбільші врожаї зернових і входить до списку світових експортерів, найважливіша тваринницька галузь перебуває у глибокій кризі, внутрішній продовольчий ринок залишається незахищеним і наповненим імпортною продукцією, а ринок свинини заполонений зараженим вірусом м’ясом. І введення ринку землі може значно прискорити ці процеси.

Цього дня Андрій Цибізов із Шепетівки чекав довгі дев’ять місяців, відколи його син Сергій потрапив у полон. Вони були справді нестерпно довгими. Кожен день, як рік. Куди б не йшов, що б не робив, а в голові лише одна думка – про сина. Як він там, у російських тюрмах: чи здоровий, чи не голодний, чи не б’ють, чи не катують?..
Часто бачив уві сні, але дотягнутися, щоб обійняти, не міг… І ось сталося!

Якби Верховна Рада мала свою книгу рекордів, то нинішнє скликання з перших днів роботи цілком могло потрапити до числа рекордсменів. 176 рішень за дві доби – небачена раніше працездатність.

У Хмельницькому відбулися змагання з велоспорту на шосе «Тур братів Стародубів».

Велелюддя, море квітів, подарунки, нагороди, гучні оплески, сльози гордості й  радості, а подекуди – щему, щирі слова вітань від знаменитостей, колег, друзів, найрідніших… Та найголовніше – пісня, вірніше – пісні, що так полюбилися людям. Їхній доробок сягнув двох сотень, і кожна з них – написана серцем, проймає душу, творчість полонить і зачаровує, талант дивує і  закохує. А вони з року в рік, з десятиліття у десятиліття, не втомлюючись, дарують свою творчість чималій армії прихильників, прищеплюють любов до музики своїм дітям, учням, бо власне музика і пісня, переконують, –  то сутність їхнього життя.

Так назвала свою дев’яту персональну виставку хмельницька художниця, графік, член Національної спілки художників України Неллі Павлова, яка відкрилася в обласному художньому музеї. До уваги відвідувачів автор запропонувала графічні твори й живописні полотна із зображенням маленьких маєтків, соборів, вілл, старовинних будинків Хмельницького, Антонін, Львова, Києва, Фастова та Одеси. Особливістю виставки є те, що більшість із будівель, зображених художницею, вже давно «загубилася» на вулицях сучасних міст між новобудовами, тож вона їх виокремила та показала дійсно унікальну архітектурну самобутність.

З 1 жовтня в магазинах перестануть приймати 1, 2, 5 копійок, а Нацбанк почне вилучати з обігу 25 копійок. Водночас на монети почнуть замінювати банкноти номіналом 5 та 10 гривень, а також з’явиться нова купюра – 1000 гривень. Навіщо замінювати банкноти монетами?

Незабаром у Хмельницькому встановлять сто відеокамер на додаток до сотні вже працюючих.

На Хмельниччині поховали 26-річного героя-спецпризначенця.
17 вересня, бойові побратими 8 Окремого полку спецпризначення Сил спецоперацій попрощалися і провели в останню дорогу 26-річного старшого сержанта Максима Кондратюка. Жителі Красилова зустріли свого земляка кілька кілометровим живим коридором через усе місто до храму та центральної площі райцентру.

Лісове господарство на теренах Хмельниччини розвивається динамічно, поступально. Від дідівських методів, де домінувала ручна праця на посадці, догляді за лісом, вартові зелених шат переходять на сучасні інтенсивні технології вирощування лісу.
Напередодні професійного свята лісівників ми зустрілися із знаним новатором галузі, начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Петром Пешком і попросили його розповісти про діяльність підвідомчих підприємств, поділитися думками й планами на перспективу.

Сьогодні, 12 вересня о 11 год. 00 хв., Хмельницькою АЕС з початку експлуатації вироблено 300 млрд. кВт-год електроенергії. Враховуючи, що в Україні щороку генерується понад 146 мільярдів кВт .год електроенергії, ХАЕС забезпечила більш ніж дворічну потребу держави в електроенергії.

Щорічно у вересні міжнародна спільнота відзначає День благодійності і подяки та вшановує людей з благородним серцем, уважним до чужих проблем, чуйним і щедрим.

Минулої суботи на плацу Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького присягу на вірність народу України урочисто склали 401 вчорашній абітурієнт, які відтепер гордо звуться курсантами.

Про підсумки минулого опалювального сезону і підготовку до майбутнього розповів начальник управління ЖКГ області Юрій Нагорічний. З його слів, люди платять за комунальні послуги значно сумлінніше, ніж минулого року. По Хмельниччині цей показник за перше півріччя становить 103 відсотки. І це при нових тарифах. Але борги залишаються, а подекуди і ростуть.

Такої резонансної події, якою стало повернення наших військовополонених моряків і політв’язнів Кремля, давно не було в Україні. Однак радість від усвідомлення, що наші багатостраждальні співвітчизники нарешті на волі, затьмарилася справжнісіньким вибухом звинувачень на адресу Президента Володимира Зеленського і нинішньої влади заледве не в усіх смертних гріхах, серед яких зрада інтересів держави займає чільне місце.

Ще три дні в Хмельницькій торгово-промисловій палаті діятиме унікальна виставка робіт з металу, аналогів якої в Україні не було. Її автори — запоріжці Дмитро Мицик і Сергій Єременко — представили хмельничанам і гостям міста унікальних роботів-кіногероїв — Валлі і Єву з однойменного мультфільму, R2-D2 із «Зоряних війн», «Термінатора», металеві скелети динозаврів та декілька героїв із серії «Трансформери»: Оптимус Прайм, Бамблбі та інші. Загалом колекція нараховує 21 експонат.
Відрадно, що виставка потрапила до Книги рекордів України як найбільша серед робіт з металу.

Апофеоз достатку
Не секрет, що найкращим місяцем на Поділлі є вересень. О цій порі сяє лагідне сонце, вітерець веде себе сумирно, а природа тішить око щедрими дарами. Апофеоз її священнодійства – традиційна виставка «Поділля-Агро», на яку приходять тисячі хмельничан.

Тільки починається вересень, село геть порожніє. Роз’їжджаються по різних містах онуки, які влітку оздоровлювалися у бабусь та дідусів. А своїх, сільських, дітей, із кожним роком все менше. Школу закрили вже п’ять років тому, то спочатку всі дивувалися тій тиші, яка ніби впала на село. Тепер, звісно ж, звикли. Як і до того, що кожного ранку шкільний автобус забирає невеличку зграйку дітлахів і везе на уроки до Струги.

Подружжя Ганна та Михайло Проказюки часто зустрічають своїх дітей із близьких та далеких доріг. Щоліта приїжджає найстарший з онуків Анатолій. Тут, у домі бабусі й дідуся зростав, бігав до школи. Від дитинства, веселого й безтурботного, залишилися гарні й щемливі спогади. Хіба можна забути бабусин запашний борщ чи духмяний хліб із печі, або пампушки з часником?

10 вересня звільнені з російської колонії українські політв’язні Олег Сенцов і Олександр Кольченко провели спільну пресконференцію. Подія викликала велику увагу працівників масмедіа: на захід зареєструвалося 360 журналістів. Запитання були абсолютно різного характеру – серйозні і не дуже. В один момент Сенцов не витримав і сказав, що він не хоче відповідати на «пусті запитання» на кшталт – що ви вперше скуштували на українській землі?

Щорічний гастрономічний фестиваль-ярмарок провели нещодавно у Рахові, на території природного амфітеатру «Буркут».

У Києві уперше на регульованому пішохідному переході встановили LED-бруківку, яка виконує функцію додаткової світлової індикації.

У суботу, 7 вересня, Російська Федерація звільнила 35 українців, серед яких усі 24 військовополонені моряки. Стільки ж осіб віддала в Москву Україна.

День знань в Олешинській гімназії Олешинської сільської ради Хмельницького району цього року був особливим. Бо окрім вітань і напутніх слів школярам, нагородження учнів і вчителів, які здобули перемоги або ж посіли призові місця в районних та обласних конкурсах і змаганнях, відкрився ще й новий харчоблок. В урочистостях з цієї нагоди взяв участь один з головних спонсорів – директор ТОВ «Хмельницькінбуд» Андрій Шкодяк.

Літо проминуло... Для школярів – це була пора канікул і відпочинку. Тому й батьки старалися, аби діти провели час цікаво і з користю для здоров’я. Проте наші бажання не завжди співпа- дають із можливостями. Йдеться про багатодітні та малозабезпечені родини, про сиріт… Саме про такі категорії, а ще про дітей, батьки яких є учасниками АТО, та тих, хто на «відмінно» навчається, подбав народний депутат України восьмого скликання Андрій Шинькович. Тож завдяки йому тридцять школярів мали можливість відпочити в прекрасному літньому спортивно-оздоровчому таборі «Подолянчик», що знаходиться у мальовничих Антонінах Красилівського району.

Про типові помилки в кадастровому номері, причини виникнення та способи їх усунення розповість читачам заступник редактора з організаційно-правових питань адвокат Володимир РОМАНІШИН.

Більше двох мільйонів тонн склав валовий збір ранніх зернових культур, з обмолотом яких аграрії області впоралися уже повністю. Їх цьогорічна урожайність вища, ніж торік, і сягнула 55 центнерів із гектара.

Минулий тиждень був щедрий на політичні події. Cеред них найважливіші: перше засідання Верховної Ради нового скликання й обрання Кабміну.

В Україні запроваджено нову модель звернення громадян за призначенням пенсії через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду.

На фото В’ячеслав Семенюк — заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області вручає подяку директору фермерського господарства «Євроінвест» В’ячеславу Анатолійовичу Боднару.

На теренах Хмельниччини чимало успішних підприємців, і підтвердженням цього була повна сесійна зала  Хмельницької обласної ради, в якій зібралися кращі з кращих представників  бізнес-спільноти.  Без перебільшення, це справжні лідери, які ведуть за собою, завжди готові брати на себе відповідальність та вперто йти вперед.

Все краще в світовому лісівництві має бути запроваджено на Хмельниччині — таке кредо Петра Пешка — начальника обласного управління лісового та мисливського господарства.

Якщо розгляди освіту як інвестицію, то потрібно врахувати 3 моменти: гарантії, що вкладені гроші повернуться;  час, за який вони повернуться; порівняти з можливими альтернативами.

Наприкінці серпня 2014 року резерви ЗСУ були вичерпані, а південний напрямок (сектор «М») виявився практично не прикритим боєздатними підрозділами. Щоб зберегти контроль над районом, підрозділам 79-ої і 95-ої аеромобільних бригад було віддано розпорядження на вчинення маршу з районів Краматорська і Слов’янська у бік Маріуполя.

У національному парку De Hoge Veluwe, Нідерланди, вперше відбулися Дні України.

Газ дешевше та із запасом. Від вересня клієнтам «Нафтогазу» вперше дозволять заздалегідь купити газ на зиму за нижчими цінами. Щоб скористатися новою послугою, потрібно звернутися до клієнтського центру своєї газопостачальної компанії, підписати додатковий договір і внести передоплату.

БО «МБФ «РЦ «Шпиталь Майдану» організовує набір дітей у щорічну благодійну програму «Діти героїв України. Польща-2019».

Віряни невеличкого села Березове, що у Деражнянському районі, уже 12 років поспіль будують свій храм. На жаль, для завершення робіт бракує коштів. Громада самотужки в короткий термін не в змозі  зібрати необхідної суми, тому звертається до всіх небайдужих із проханням надати посильну допомогу. Пожертва, навіть у 10 чи 20 гривень, стане вагомим внеском у цю богоугодну справу.
Реквізити для допомоги: рахунок настоятеля парафії у ПриватБанку 5168 7573 9701 4210 Андрій Беринда.

Тривалий час не могла викласти свої довоєнні і теперішні враження на папері. Минув рік, як мене вигнали з рідного міста, тож треба згадати все пережите, бо з часом забудеться. Роз'їхались по світах мої земляки, і можливо, колись будемо збирати по крихтах те, чим жили цей страшний рік...

...

Активістка і радниця мера Херсона Катерина Гандзюк, яку облили сірчаною кислотою, опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців.

Бажання допомогти ближньому цілком залежить від нашої з вами сутності, духовного наповнення, ціннісних життєвих орієнтирів. Але, на жаль, останнім часом люди стали менш співчутливими, збайдужілими до чужих проблем. Та коли зараз знецінюється навіть життя людини, то про тварин годі й говорити. Так воно, але не зовсім... Бо на жорстокість людську варто дивитися крізь призму любові до тварин, і це істина. Хто б і що особисто мені не доводив — вміння любити зароджується ще в дитинстві — тобі або його прищепляють, або ні.

Три відсотки зростання ВВП, закладені до бюджету України на 2019 рік, це нормальний показник? Абсолютно нормальний… для розвиненої держави. З такими темпами (в середньому) прогресує щороку світ. Для країни, що безнадійно відстала від усіх сусідів, цей темп недостатній, катастрофічно низький. Він не забезпечить належного розвитку та нормального життя для українців у перспективі. Бо ми товчемося на місці: фактично валовий внутрішній продукт держави — 109 мільярдів доларів за підсумками минулого року — перебував на рівні 2006-го: за дванадцять років поступу — нуль. Так, війна з Росією підкосила нашу економіку: за 2014-15 роки ми впали вдвічі за обсягами виробництва. Але тепер, щоб надолужувати, потрібно розвиватися прискореними темпами. Погляньмо на сусідів, передусім Польщу, яка нині заманює українців «довгим злотим». Рівень  сто мільярдів вони подолали ще в 1994 році. Й за ці чверть століття знаєте на скільки зросли? Вп’ятеро! Саме так: поляки, що за населенням менші за нас, мають уже в п’ять разів потужнішу економіку — 510 мільярдів доларів за підсумками минулого року. А це досягалося насамперед швидкими темпами зростання, яке в окремі роки становило сім відсотків. Про китайські цифри навіть «лячно» говорити: сім відсотків — це пересічний показник для всіх останніх років. А в 2010-му було десять, у 2007-му — 14 відсотків росту ВВП за рік. Тільки уявіть: на початку тисячоліття валовий продукт Піднебесної був майже  трильйон доларів, нині… удесятеро більший.

У туристичному комплексі «Буковель», що на Івано-Франківщині, відбувся  перший в Україні медіа-фестиваль «Буковель Натхнення». Масштабний форум журналістів, на який з’їхалися понад двісті медійників зі всієї України, організувала громадська організація «Український журналістський фонд».

Ночами холоднішає — осінь  поступово набирає силу. Вже й холоди незабаром розпочнуться. Або, згадуючи гасло дому Старків з «Гри престолів», — «зима близько». Й мимоволі хочеться утеплитися. Не тільки ззовні — квартиру, а й всередині — жировий прошарок нагуляти, як у ведмедя. Перша думка — сала треба накупити. А телевізор розповідає «сальні жахіття» — страшенно дорожчає український продукт № 1: 100-140 гривень правлять за кіло в різних регіонах України. У Львові канапка, як кажуть галицькі новинарі, із салом коштуватиме вам
25 гривень. Не знаю, звісно, скільки на заході на бутерброд кладуть сала (може, й півкіля, як вони й говорять), але питання цін зацікавило.

Згадуючи пережите, Катерина Горбачова усміхається. А ще не так давно їй було не до сміху. Вона довго опиралася підступній недузі, але все ж операції  уникнути не вдалося. Коли, знепритомнівши, отямилася, то просила лікаря, аби її врятував. Вона ж не лише бабуся, а ще й мама для  двох онучок-школярок. Є чоловік, та чи справиться він зі щоденними клопотами? Здоров’ям теж не може похвалитися, з допомогою милиці пересувається.
— Дарма себе накручувала. Ми собі раду дали. Як-не-як кухарем був у армії, та й онучки вже не маленькі, в усьому мені допомагали, — запевняв сімдесятирічний  Валентин Петрович.

Вони — однолітки, їм виповнилося 79 років. Хоча й у поважних роках, проте Лідія та Анатолій Двойненки такі енергійні і невтомні, як у молодості. Завзято трудяться біля землі, а на обійсті насаджують квіти. Їх незліченно і на клумбах, і в горшечках на сходах будинку. І цей квітковий різнобарвний вогонь ще не згас, хоча й подих осені уже відчувається.

У рамках святкування 809  річниці  Старокостянтинова  відкрито пам’ятну дошку голові  Директорії Української Народної Республіки та головному отаману військ УНР Симону Петлюрі.

Юрій Дем’янович Гжимайло народився далеко від України, у Північному Казахстані, в селі Обухівка, Келерівського району Кокчетавської області.
Матір Юрія (тоді їй було 12 років), її сестер і братів, разом з батьками після розкуркулення у 1936 році під конвоєм загнали у вагон-товарняк і відправили зі станції Війтівці у Північний Казахстан. На чужині їх чекали важкі випробування. Жили в землянках, у холоді й голоді...

...

Цікавою, помітною подією літературного життя нашого краю (і не тільки) стала нещодавно перевидана одна з найновіших поем Анатолія Ненцінського «Голоси з Останніх Меж» *.

В Ізяславі провели в останню путь Олександра СЛОБОДЯНА. Було йому лиш двадцять сім. Капітан 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади (в/ч 1556) помер 14 вересня 2018 року в госпіталі, внаслідок важкого поранення, отриманого 13 вересня під час виконання бойового завдання.

У сьомому турі чоловічої суперліги України з регбі-15 хмельницьке «Поділля» вдруге поспіль обіграло столичний «Антарес».

Подейкують, що одного чудового дня Володимира Захар’єва одночасно бачили у п’яти районах області. І ця байка дуже схожа на правду. Бо він встигає буквально усюди. Очолювати Хмельницький обласний осередок Конгресу літераторів України, проводити археологічні розкопки, засідання, виступати з лекціями, керувати музеєм у селі Миньківці, видавати наукові записки Центру мархоцькознавства, працювати на офіційній роботі, редагувати альманах «Медобори», збирати матеріали для дисертації, проводити презентації літературних творів, знаходити здібних авторів, пити з приятелями каву в «Еклері», ну і само собою, регулярно писати книжки, яких він опублікував під своїм іменем аж 23, а ще майже стільки ж підготував як редактор-упорядник. Треба мати неабиякий міцний хребет та силу в руках, щоб підняти їх кіпу поперед себе і не згорбитися.

Москалівський будинок культури, що на Ярмолинеччині, давно не бачив такого велелюддя. А минулої суботи розквітнув вишиванками, ожив дитячим щебетом, щасливим гомоном, щирими посмішками, піснями, що їх, торкаючись кожнісінької душі, так професійно й неперевершено виконували місцевий колектив художньої самодіяльності, учні місцевої школи та молодь. А ще смішив сценками, полонив танцями і приємно дивував гарними подарунками. Свято хліба і села вдалося, ще раз довівши неспростовну істину: хто вміє добре працювати, той і відпочивати гарно вміє.

Виставка-ярмарок «Поділля-Агро» вже давно переросла рамки свого анонсу. Для абсолютної більшості її відвідувачів вона є святом здобутків наших господарів і достатку простих подолян. Хтось приїздить на неї, щоб продемонструвати результати своєї праці, прорекламувати свою продукцію чи засвідчити можливості, а хтось — придбати якісні продукти за розумною ціною. Нинішня подія була тридцять першою за рахунком. Учасниками стали сотні аграріїв, а відвідали — десятки тисяч подолян.
Традиційно її відкривали перші особи області — голова облдержадміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний. А також директор профільного департаменту Олег Омелянюк і голова асоціації агровиробників Василь Мастій.
Як на мене, на виставці-ярмарку ще й відбулася презентація талантів. Вони таке ж наше багатство, як і родюча земля.

В Україні немає жодного ЗМІ, який залишився б осторонь просто кричущого питання стосовно цього факту, який ошелешив не тільки поштовиків Волині і Чернігівщини, а й їхніх багаторічних клієнтів. Поки що цю «поштову реформу» називають експериментальною. За новим підходом замість звичних стаціонарних відділень поштові послуги населенню надаватимуть мобільні бригади на автомобілях.
 Ясна річ, що в селі функція поштового відділення надважлива, адже завдяки широкому спектру послуг, який, до речі, ПАТ «Укрпошта» постійно розширює для своїх клієнтів, для сільського населення — це зв’язок із світом. І це аж ніяк не перебільшення, бо можна отримати посилки від рідних, придбати періодику, за доступними цінами продукти харчування та предмети першої необхідності, оформити різноманітні платежі тощо. А вже про листонош годі й говорити! Бо немічні пенсіонери виглядають їх як рідних.

До редакції газети «Подільські вісті» звернулися інвестори будівництва будинку на вулиці Інститутській, 6-б, що в обласному центрі, з колективною заявою-листом такого змісту:

Я ніколи не любила перше вересня. Хоча б тому, що починалася осінь і доводилося прощатися з теплим і безтурботним літом. І тому, що треба було йти до школи, носити важкі ранці, робити безкінечні уроки, писати контрольні. Не дуже люблю його й нині, бо літо  так само в цю пору закінчується, й, окрім того, тепер до школи ідуть мої діти. Але саме цього року я незлюбила перше вересня ще більше. Бо саме з цього числа у нашому Хмельницькому подорожчав проїзд у міському транспорті.

Хмельничанин Юхим Кирилович Нетяга нині лише один живий член Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації. Під час війни був підлітком, але брав активну участь в антифашистському підпіллі і партизанському рухові.

Саме з такою швидкістю виїжджає український люд за кордон. Про це розповів голова ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, який взяв участь у розширеному засіданні правління об’єднання організацій роботодавців Хмельницької області, що відбулося в Торгово-промисловій палаті. Ще більш промовисто ця цифра виглядає, якщо поглянути на неї «концентровано»: Хмельницький би весь «витік» за кордон лише за три місяці! Тікають українці! Тікають! Бо несила терпіти наш недолугий економічний лад, немає бажання жити в злиднях, що забезпечує економіка країни. Низька зарплатня примушує людей шукати кращої долі.

Ми так уже  звикли обурюватися, завжди висловлювати невдоволення усім і всіма, нарікати постійно на владу:  і ціни, мовляв, захмарні, і всеможливі реформи вперто вкорочують віку українцям, й лікуватися вже стало нереально, й читати дорого, й театри – задоволення не кожному по кишені, і, найголовніше, війна затягується, забираючи цвіт нації… І це все правда. Але є фактори, і їх дуже багато, які ніяким чином не залежать від влади. Лише від кожного, кожнісінького з нас. Проте і тут ми лише обурюємося.

Редакційна пошта щоднини повниться десятками листів. І нам, журналістам, приємно, що довіряєте, ділитеся радощами та наболілим. Найбільше листів  стосується війни, розповідей про тих, хто, виборюючи нам мирне небо, втратив здоров’я, а нині стикається з жорстокою несправедливістю, добиваючись так щедро обіцяних владою земельної ділянки чи пільг.

Підлітки,  ба навіть діти,  напідпитку нині нікого вже не дивують. Маємо безліч прикладів, коли швидкі привозять їх  до лікарень з алкогольним отруєнням, нерідко справа доходить до реанімації і, на жаль, до летальних випадків. Статистика свідчить, що маса страшних дитячих злочинів, серед яких жорстокі побиття і вбивства, скоюється в стані алкогольного сп’яніння. А скільки новонароджених потребують серйозного лікування уже з перших днів життя, бо мама й батько випивали.

Плацом Національної академії Держприкордонслужби гордо лине у небо Славень України, стройовим кроком вже доволі впевнено крокують вчорашні абітурієнти. Минулої суботи 317 курсантів закладу урочисто склали присягу на вірність українському народові. Інші з 370 тих, хто цьогоріч поповнив курсантську родину, військовослужбовці за контрактом Держ- прикордонслужби.

Нещодавно в музеї історії міста Хмельницького відкрилася персональна виставка Юлії Степанюк під назвою «У нашім раї на землі». Зі своїми експонатами — гобеленами — вона побувала на багатьох міжнародних конкурсах: у Польщі, Словенії, Туреччині, Великобританії тощо. Тематика робіт найрізноманітніша — від зображень рідного, Кам’янець-Подільського, краю зокрема та Поділля загалом. До того ж, авторка гобеленів звертається і до народних мотивів, філософських, зображує пори року тощо.

Сергій Товкало з Віньковець ще у 2012 отримав виробничу травму. Оскільки та вперто не піддавалася лікуванню, рік тому чоловікові  присвоїли  групу інвалідності. Втім, коли звернувся  до управління Пенсійного фонду, у виплаті відмовили… І справа за звичним почасти для нашого суспільства буденним – помилкою у трудовій книжці: багато літ тому в ній  просто забули поставити печатку. 

У рамках проекту «ПУЛЬС», що реалізується Асоціацією міст України, Хмельницьке регіональне відділення АМУ організувало прес-тур до Городоцької ОТГ, аби ознайомитися із тим, як живе одна із нещодавно створених громад. Супроводжували журналістів консультанти проекту «ПУЛЬС» при Хмельницькому РВ АМУ: з бюджетних питань — Олена Бохонська, з питань комунікацій — Анна Сіра.
Майже рік минув відтоді, як утворилася Городоцька ОТГ, яку очолив Василь Підлісний (на фото). До ОТГ увійшло 17 сільських рад, 40 населених пунктів — 39 сіл та місто, що утворили 17 старостинських округів. Населення складає майже 32 тисячі осіб, та практично навпіл складається із сільських та міських жителів. Бюджет ОТГ — близько 180 мільйонів гривень, найбільша стаття витрат — забезпечення освітньої галузі.

Здається, не так давно, хоча відтоді минуло дев’ять років, Олексій Гусак тримав згорточок з немовлям і був вдячний коханій, що подарувала йому сина. У ті щасливі миті й не здогадувався, що в його дім зненацька увірветься біда і лише він турбуватиметься про Валеру. Через кілька днів, як повернулася Галина з пологового відділення районної лікарні з немовлям, її життя  раптово згасло. Недбалість лікарів укоротила віку породіллі.

Коли ми завітали у ТОВ «Агрофірма імені В. Д. Слободяна», там панував ентузіазм. Попри пізню годину кипіла робота в полі, на фермі, двох токах, машинно-тракторному стані і в конторі.  Відчувалося, що люди наполегливо працюють на результат. Самого директора господарства Віктора Пелехацького довелося зачекати.  А потім під час розмови він  раз по раз відривався від неї, вирішуючи термінові питання і даючи розпорядження підлеглим. По всьому було видно, що цей енергійний, кремезної статури чоловік має неабиякий управлінський досвід.  А ще характер природженого лідера, який уміє долати перешкоди і боротися з труднощами.

І знову крик душі — черговий лист від селян Кривовільки Тефіпольського району. Знову люди розповідають про свою біду, якій ніхто не може зарадити. Чотири місяці вони кидаються в усі усюди, аби добитися справедливості й повернути важкою працею зароблені гроші. Та річ у тім, що «Перший Національний кооператив» пошив селян у дурні, не розрахувавшись за молоко. Борг за два місяці і 17 днів для кожної людини різний: для когось — це десять тисяч гривень, для декого — сягає навіть за тридцять тисяч.

Згідно з розпорядженням Президента України Петра Порошенка Ярмолинецький район очолив Андрій Шутяк, депутат Хмельницької обласної ради від політичної партії «За конкретні справи», який, до слова, у 2014-2015 уже виконував обов’язки голови Ярмолинецької районної державної адміністрації. Новопризначеного керівника представив голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.

Він такий позитивний, цей хлопчик! Наче все життя я його знала, а він — мене.  Живе в дуже гарному селі — Слобідці-Глушковецькій Ярмолинецького району. Спілкувалися з ним хвилин двадцять, а спогади донині гріють душу.

Вона вийшла з приватної клініки, розташованої в одній з міських багатоповерхівок. На лавочці у затінку, що їх тут добрий десяток (виручають у літню спеку перехожих),  чекав чоловік. «Все супер, — промовила, сміючись і обіймаючи коханого, — плід  розвивається  добре, результати аналізів — хоч  у космос, тож —все в повному ажурі, за тиждень полетимо  на  заробітки. А зараз — нумо в супермаркет: хочу фруктів, ікри і солодощів. Та й дітворі нашій  смаколиків прикупимо, а ще Михась, пам’ятаєш, машинку  велику на радіоуправлінні просив, Мар’яна – ляльку з візочком  справжнім, щоб у дворі у дочки-матері  гратися.

На Всеукраїнський фестиваль «Остання столиця»,  що відбувся   у  древньому  Кам’янці-Подільському,  з’їхалися учасники з різних куточків країни.  Всього  120  пошуковців історичного минулого разом зі своїми місцевими колегами  повернули місто над Смотричем майже на сто років назад — у часи універсалів буремного 1919 року, коли воно було столицею Української Народної Республіки.

5 вересня в Українському Католицькому Університеті завершилася міжнародна конференція “Жінки у час конфліктів: Екуменічна діяльність задля миру і справедливості”, яку організував Лекторій СУА з жіночих студій у співпраці з Філософсько-богословським факультетом та Європейським товариством жінок-дослідниць богослов’я (European Society of Women in Theological Research). Це була одинадцята центрально-східноєвропейська конференція у межах діяльності товариства, перша відбулася 20 років тому у Празі.

Підлогу шкільного кабінету в Кривому Розі вкрили монетами номіналом п’ять копійок. У грошовому еквіваленті нове покриття дешевше за лінолеум у п’ять разів!

Сто днів на посаді, багато це чи мало? Як на мене, то за такий короткий проміжок часу можна тільки увійти в курс справ, познайомитися з підлеглими і визначити пріоритети.
Але громадськість вимагає результатів і багатообіцяючих заяв. Від цього нікуди не подінешся. Звіт голови Хмельницької обласної держадміністрації
В. М. Лозового відбувся під досить оригінальним гаслом «Ніч найтемніша перед світанком».
Його підсилювала цитата із вуст підзвітного:
«Здаватись не можна, ніколи, нізащо.
І одним звичайнісіньким ранком
Згадайте, що все стається на краще,
А ніч найтемніша перед світанком…»

в суботу, 1 вересня, для школярів, батьків та вчителів Старосинявщини. На свято до навчально-виховного комплексу ЗОШ І-ІІІ ст., гімназії імені Олександра Романенка зібралася громада селища та району. Велике подвір’я ледь помістило гостей. Та це й не дивно, бо організатори заходу попрацювали на славу й на високому рівні провели його: програма була насиченою, але лаконічною. Так і має бути, щоб найменші — першокласники, не встигли втомитися. Але своїй вчительці вони, звичайно ж, розповіли перші вірші про школу.
Нині ж можна впевнено називати такі школи — гордістю, адже учні розпочинають свій навчальний рік у нових, відремонтованих і повністю укомплектованих класах. І, ясна річ, із гарним настроєм та квітами привітали своїх вчителів із святом і поспішили до класних кімнат.

У позаминулому столітті жінка щопонеділка вивільнялася від домашніх робіт.

500 років тому в другій половині вересня 1618 року татари напали на Поділля і Волинь.

Жінки-пасічниці і тепер рідкість. А в минулому й поготів.

Взимку на вулиці, зазвичай, холодно. А буває й удома не тепло. Коли не опалюють. Тобто, коли ти живеш у Шепетівці. Торік чвари між місцевою владою та оператором мереж – ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» – призвели фактично до зриву опалювального сезону. Люди замерзали. За рік ситуація практично не змінилася: справа про повернення до комунальної власності труб та котелень продовжує грузнути в судах. Шепетівчани знову опинилися перед реальною загрозою мерзнути й цьогоріч. Саме тому ця тема була однією з головних на черговому засіданні колегії обласної державної адміністрації.

Рішення про поступову відмову від аналогового телебачення та перехід на цифрове прийняте ще в 2006 році в Женеві. «Регіональну угоду, яка стосується планування цифрової наземної радіомовної служби…» підписали десь сотня країн, починаючи (якщо йти за переліком, вказаним у документі) з Республіки Албанії, закінчуючи Республікою Зімбабве. У тому ж році на «цифру» перейшли Люксембург і Нідерланди. Для них все просто: Люксембургу, мабуть вистачило поставити один передавач — вся держава покрита сигналом. Та й Голландії не так складно: території становить лише дві Хмельниччини, причому одна п’ята — це вода. Десяток-другий станції — «цифра» є в кожному домі. Більшим країнам — це більш клопітне завдання. Але за десять років всі держави на захід від України відмовилися від аналогового телебачення. А ще, до прикладу, США — 2009 рік, Австралія та Японія — 2011, Китай — 2016-й. Навіть Білорусь вже три роки живе в сучасному телесвіті. Україна, як то часто буває, десь заблукала на периферії процесу.
«Регіональна угода…», яку ми затвердили в серпні 2010 року, передбачала перехідний період до 17 червня 2015. Який нині рік? А ми все переходили та готувалися весь цей час. Причому готовність видається сумнівною. Аналізу можливостей веж покрити всю територію України не здійснено. Наявність «білих плям» на карті — територій без сигналу — не вивчена. Зараз, вже після запуску цифрового мовлення, все це «з коліс» виправлятиметься. Бо ще чекати та відтягувати запровадження цифри було навіть не солідно. Й так спізнилися й відстали. Отже, наразі ми зажили з новим телебаченням, а докладніше розповісти про нього погодилася представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Хмельницькій області Олена ГАВІНСЬКА.

Три дні на березі Південного Бугу в обласному центрі проходив запальний фестиваль RespublicaFEST — один із найбільших музичних та street-art фестивалів, котрий щорічно  відбувався у Кам’янці-Подільському, запрошуючи  близько десяти тисяч  відвідувачів.  Фестиваль Respublica — учасник рейтингу «100 кращих подій для українського туризму» (Traveling Marketing 3D). Єдиний представник України у міжнародному проекті Google Street Art Project. Фестиваль дебютував у 2011 році та досі лишається чи не єдиним некомерційним проектом в Україні.

У перші дні липня 67-річну Зіновію Іллівну Пастернак з власної хати, що у Слобідці-Глушковецькій, заледве живу, з великими пролежнями, з украй низьким (що й лікарі боялися транспортувати) тиском, винесли й таки повезли до районної лікарні — на цьому наполягли люди. Так, це громада піднялася на захист своєї односельчанки. І це громада достукалася до влади, яка, власне,  сама повинна була все це робити, бити в усі дзвони, аби врятувати людське життя.
 Тоді багато газет і телеканалів розповіли про цю історію, у яку, здається, важко повірити. Тоді ще Зіновія Іллівна була живою. На жаль, 21 липня, після лікування в реанімаційному та терапевтичному відділеннях райлікарні, жінка померла. Цими днями якраз сорок днів минуло, вічна їй пам’ять. Але чому ж сталася така трагічна подія? Адже за самотньою жінкою наглядала соціальний робітник. Так-от якраз соціального робітника люди й звинувачують. Зокрема, в тому, що вона споювала Зіновію Іллівну горілкою.
 Втім усе, як кажуть, по порядку.

Агроформування Хмельниччини уже остаточно впоралися зі збором ранніх зернових культур.

Найбільша кількість першачків — понад чотири тисячі — цьогоріч пішла до шкіл Хмельницького. Це рекорд за останні п’ятнадцять років. І, як відомо, вони розпочнуть навчання із 12-річним терміном за програмою «Нової української школи».

Нині ми все частіше бачимо на дорогах автомобілі з іноземними номерами, які в народі охрестили євробляхами. Таке засилля автівок без реєстрації викликає роздратування насамперед у законослухняних водіїв. Адже євробляхарі посміли голосно заявити про свої права,  протестують, вимагають пільги  на розмитнення тощо.

Хмельницький військовий шпиталь завжди користувався особливою повагою: кращі лікарі, коректні та по-військовому точні медичні сестри, окремі палати для важкохворих. А довкола будинку — буйноцвіття та пишність саду. І хоча в пострадянський час  госпіталю дошкуляв тотальний дефіцит медикаментів та обладнання, все ж персонал примудрявся забезпечити своїх пацієнтів найнеобхіднішим.
Але поступовий занепад брав своє, і в перспективі цей лікувальний заклад міг перетворитися у поліклініку з денним стаціонаром. Та свої корективи внесла війна.

У Хмельницькому університеті управління та права відбулася урочиста академія з нагоди чвертьвікової річниці від створення закладу.

Як відомо, людину цінять не за прожиті роки, а за те, скільки добрих справ зробила. Це стосується й установ, служб, організацій, закладів тощо. Не виняток тут і об’єднані територіальні громади. Мова насамперед про новоутворену Чемеровецьку селищну.

Нині й тільки мови, що про осучаснення пенсій. Однак проект пенсійної реформи Верховна Рада минулого тижня не розглядала. Чого ж чекати пенсіонерам? Про це ми запитали начальника головного управління Пенсійного фонду України  у Хмельницькій області Ольгу Заярнюк.

Доктор історичних наук, професор Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка Стефанія Едуардівна Баженова відсвяткувала свій 70-річний ювілей.

Пам’яті журналіста і письменника Дмитра Прилюка.

22 вересня у Божиківцях, що на Деражнянщині, Хмельницька обласна організація Національної спілки журналістів України за підтримки Хмельницької обласної ради провела пам’ятний захід, присвячений відомому журналістові і письменникові, колишньому декану факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка Дмитру Михайловичу Прилюку, котрий цього дня 30 років тому відійшов у засвіти.

кажуть, що кожна людина — коваль свого щастя. Кожна людина шукає свою долю і свій світ широкий. А хмельничанка Ніна Філіпова ще з юних літ марила далеким заморським раєм. У ті роки туди непросто було потрапити. Був єдиний вихід — вийти заміж за іноземця. Ніна після закінчення школи поїхала до столиці, куди приїздили науковці з-за кордону. От Ніна й намагалася будь-що познайомитися з іноземцем. Одного разу доля подарувала їй незабутню зустріч. До інституту приїхав японський науковець професор Рамо. Студенти з цікавістю слухали його лекції. Багато чого нового вони почерпнули для себе. Розповідав він про свої наукові дослідження, про культуру та етнографію, звичаї та обряди свого народу.

Світлина від Сергія Місюри.

На складах Збройних сил України, що розташовані в районі Калинівки на Вінниччині, виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів.

У День міста біля пам’ятника Великому Кобзареві у сквері імені Т. Г. Шевченка відбувся гала-концерт міського літературного фестивалю “Слово єднає-2017”, заснованого обласними організаціями НСПУ, НСЖУ та міською ЦБС. У свою третю річницю фестиваль досяг розквіту та всеукраїнського масштабу.

Вже третій рік поспіль до Дня міста Хмельницького міський літературний фестиваль ”Слово єднає” згуртував письменників, журналістів та цікавих до літературних новинок краян.

Чи думав колись, у далеких 90-х, маленький сором’язливий хлопчик, що його захоплення музикою переросте в справу життя, а пісні гурту, котрий він створить разом з молодшим братом та друзями-однодумцями — зриватимуть шквал аплодисментів у глядацьких залах? Ні, мова не про якогось маститого фронтмена, кліпи якого практично цілодобово транслюють на музичних телеканалах, але хто знає, можливо і ця зірка, що не так давно запалала на подільській сцені, скоро збиратиме стадіони фанатів.

Уже втретє громадська організація «Критична маса» за підтримки спонсорів провела велоперегони на дистанції  100 кілометрів. У них взяли участь всі бажаючі віком від 18 років. Маршрут змагань цього року проходив від Хмельницького через Немичинці – Городок – Смотрич. Фінішували учасники у Кам’янці-Подільському.

Відбулися ігри третього попереднього етапу Кубка України з футболу.

Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» спільно з Хмельницьким університетом управління та права провели спортивно-масовий захід  «Здорова молодь — здорова нація».

Упродовж двох днів у Колибаївці Кам’янець-Подільського району на новоствореній трасі довжиною 1,8 кілометра  проходили змагання на Кубок України з мотокросу серед аматорів та ветеранів.

Відбувся другий тур чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі.

На кортах Кам’янець-Подільського міського стадіону ім. Г. Тонкочеєва відбувся ІІ відкритий регіональний турнір з тенісу серед дівчат та юнаків віком до 10 років пам’яті тренера-викладача Б. Г. Фельгіна.

Уже третій тиждень поспіль з кожним днем нарощує потужності ТОВ «Наркевицький цукровий завод» агрохолдингу «Астарта-Київ» — один з найкращих у своїй галузі не лише на Хмельниччині, але й в Україні. Зауважте, минулого року він посів п’яте місце серед 32 цукрових підприємств держави. Є всі підстави сподіватися, що цьогоріч наш виробничий флагман суттєво зміцнить свої позиції. Про це далі ведемо мову з директором підприємства Романом ДОМБРОВСЬКИМ.              

Коли ми приходимо до когось на день народження, весілля чи іншу світлу дату, то бачимо навколо порядок, чистоту і блиск. Усе прибрано, винуватці свята одягнуті з голочки. І мало хто задумується над тим, що такій красі передувала копітка, чорнова, буденна праця: кухонна епопея, миття, прикрашання, чепуріння тощо.
Іменини міста, як і кожної людини, бувають один раз на рік. Їм передує 365 днів праці. Уся вона спрямована на те, щоб забезпечити ритмічну, безперебійну роботу велетенського живого організму, яким є наш обласний центр. Про це бесідуємо з Хмельницьким міським головою Олександром СИМЧИШИНИМ.

Знакова подія для подільських поштовиків і філателістів відбулася 15 вересня цього року в Кам’янці-Подільському. У  залі Магдебурзького права Ратуші  в оригінальний спосіб відзначили 230-річчя від дня народження Устима Кармелюка  провели урочисте  спецпогашення художнього конверта з зображенням народного месника спеціально виготовленим одноденним  поштовим штемпелем.

Натруджені за день, теплі сонячні промені повільно згасали в залізній решітці міцного тюремного вікна. Широкі кам’яні стіни епохи середньовіччя не давали жодної надії на порятунок. У камері міської в’язниці панувала зловісна тиша. Тихо було і в Кам’янці-Подільському, на який у липні 1941 року опустився морок ворожої окупації. Проте ця тиша іноді раптово переривалася довгими кулеметними та автоматними чергами. Вони завжди супроводжувалися передсмертними криками жінок, дітей, людей похилого віку, яких нацисти та їхні прислужники поліцаї масово розстрілювали і часто ще живими закопували у великі могили. Саме тут, у цьому історичному місті,  загарбники створили міжнародний концентраційний табір, куди звозили євреїв із Угорщини, Чехословаччини, Румунії, Польщі та інших країн поневоленої Європи для знищення. Більше 85 тисяч ні в чому не винних людей знайшли тут свій останній притулок.

Найкраща мотивація для працівника — не лише створення комфортних умов на робочому місці, але й увага, повага від керівництва, щирі людські взаємини в колективі. У цьому переконаний очільник Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта» Олег Хавронюк. «Мій багаторічний досвід військового і керівника, — зауважує Олег Володимирович, — підказує, що саме з упровадження таких засад виробничих відносин та ще із самоорганізації, наведення елементарного порядку і починається шлях будь-якого підприємства до успіху. Адже його, успіх, створюють люди, команда».

Детальніше читайте в номері №№ 106-107 від 21 вересня.

У Хмельницькому відбувся фестиваль українського глядацького кіно «OBRIJ KINO FEST». Протягом кількох днів хмельничани могли переглянути в кінотеатрі імені Тараса Шевченка фільми вітчизняного виробництва.

Лише по кілька матчів залишилося провести  командам першої ліги на першому етапі  чемпіонату області з футболу.

Уявляєте масштаби події, в якій одночасно задіяні до півтисячі учасників? До того ж, серед них — не лише наші краяни, але й гості з інших куточків України, а також офіційні візитери з Білорусі та Польщі. З усіма ними можна було поспілкуватися, перейняти або ж  поділитися досвідом землеробства, просто прикупити краму на будь-який смак на ювілейній 30-й обласній виставці-ярмарку «Агро-Поділля-2017». Відбулася вона минулої суботи  на території ТСЦ «Поділля», що на виїзді з Хмельницького.

Урочисте відзначення свого професійного свята лісівники області розпочали в Хмельницькому з патріотичного заходу «Захисники лісу — захисникам Вітчизни». Біля дитячої школи мистецтв зібралися посланці лісогосподарських підприємств краю, керівники області та міста, представники громадськості.

18 вересня особовому складу ГУНП у Хмельницькій області представили нового начальника. Ним став полковник поліції Василь Віконський, який до цього обіймав посаду заступника начальника ГУНП в Івано-Франківській області. Голова Національної поліції Сергій Князєв зазначив, що важливим напрямком роботи нового керівника має стати продовження реформування правоохоронної системи області.

Передбачаю відповідь на це запитання, яка одразу ж спаде на думку читачу: а в Україні все можливе! І то таки правда. Бо хіба хтось у 1991-му міг подумати, що так раптово розпадеться Радянський Союз? Чи прийшло б комусь у здорову голову, що гроші знеціняться, і всі бідняки стануть раптом мільйонерами, але так і не розбагатіють? Чи приверзлося б у страшному сні, що купка спритників прихопить усі працюючі підприємства, поріже майже всі з них на металобрухт, а їхніх робітників викине на вулицю? Що демократія 90-х перетвориться на олігархат 2000-х? Що мільйони українців у пошуках кращої долі знову поневірятимуться світами?  Що колишня відносно безкоштовна медицина стане справжнім випробуванням для кожної родини, коли хтось із членів її занедужає? Що «старші  брати» за потурання київських можновладців прикримнашать Крим, викинувши на смітник всі міждержавні угоди? І що ті ж закляті брати розв’яжуть криваву бійню на сході? Все це здавалося неможливим.

10 вересня цього року Красилів відзначив 573-ю річницю з часу першої писемної згадки про місто. Святкування Дня міста розпочалося з ярмарку-виставки сільськогосподарської продукції, де всі бажаючі мали змогу придбати продукти харчування за цінами виробників. Жвава торгівля проходила під звуки оркестру Красилівського районного будинку культури.

Вже третій рік поспіль відвідувачів аптек Хмельницького та області зустрічають привітні, компетентні та знаючі фахівці-випускники відділення «Фармація» Хмельницького базового медичного коледжу.

Як повідомляє головне управління ДСНС України у Хмельницькій області, буревій, який розбушувався у вихідні, знеструмив 223 населених пункти,  пообривав тролейбусні лінії, повикорчовував дерева, затопив вулиці та позривав дахи на будинках.

У Кам’янці-Подільському відкрита меморіальна дошка на честь Героя України Ігоря Брановицького.

Кривавою хвилею, як колір їхнього прапора, прокотився комуністичний режим багатостраждальною Україною. Мільйони українців стали жертвами сфабрикованих справ, безпідставних арештів, репресій та голодоморів. Скільки слів сказано, скільки матеріалів написано про криваві роки червоного терору, а скільки ще залишилося у невідомості, у спалених архівах та в теках з написом «Секретно». Та рано чи пізно частина цих таємниць все ж має змогу випливти на поверхню, щоб ще раз нагадати нам про злочини комуністичного режиму, про ті сторінки історії, які ми не маємо права забувати. Таким «нагадуванням» і стала книга «Соловецький мартиролог Поділля», автором і упорядником якого є Богдан Петрович Теленько – редактор газети «Проскурів», письменник, публіцист та громадський діяч.

21 серпня цього року селу Дубище Красилівського району виповнилося 520 років з часу найдавнішої писемної згадки.

Ці слова належать українцеві Юрію Покосу, більш відомому під прізвищем Будяк. І сказані вони були про англо-бурську війну 1899-1902 років, добровільним активним учасником якої він був.

На Красилівщині триває конкурс на кращий творчий проект по роботі з громадами під назвою «Фестиваль одного села».

Начальник головного управління ДФС у Хмельницькій області Сергій Ковальчук та його перший заступник Віталій Малий з робочою поїздкою побували у зоні бойових дійї, де зустрілися зі співробітниками спецпідрозділу податкової міліції «Фантом».

У чемпіонаті України з футболу в другій лізі відбулося чергове подільське дербі.

Триває боротьба за чемпіонство в прем’єр-лізі чемпіонату області з футболу.

Стартував чемпіонат України з футзалу в найвищому дивізіоні – екстра-лізі.

У ніч з 17 на 18 вересня в області вирувала негода.

 Найбільші російські навчання за останні чотири роки «Запад-2017» триватимуть до 20 вересня.

Правду кажучи, усі ми скучили за добрими новинами. Переважно життя нині більше заповнене негативом, що «пресує» українців зі всіх боків. Тому кожна подія, яка викликає радість, піднесення, з якою пов’язані світлі надії, обов’язково належатиме до особливих. Безперечно, досить вагомою подією на Хмельниччині вважатимемо і відкриття елеватора у селищі Закупне Чемеровецького району.

У такі складні для України роки, у час збройного конфлікту в східних регіонах нашої держави, доброта та порядність стає рідкістю. Та, попри все, відрадно те, що на нашій землі живуть та працюють люди, які думають не про своє особисте матеріальне збагачення, а про добробут своєї громади. Саме про таку людину піде мова далі.

Маю вже 84 роки. Працював у двох сільських школах. Отож трудилися разом із молодшими учнями і на пришкільних ділянках, а зі старшокласниками учнівської виробничої бригади вирощували картоплю, цукрові та кормові буряки.

У селі Корчик Шепетівського району 26 років (!) будують школу, а учні та вчителі тісняться в аварійному приміщенні, яке кожної миті може обвалитися!
Читаю щойно прийнятий закон про освіту і плачу. В Україні кожен має право на якісну та доступну освіту, незалежно від місця проживання... Освіта є державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально- економічний і культурний розвиток суспільства... Фінансування освіти є інвестицією в людський потенціал. Засадами державної політики є людиноцентризм... А перед очима — халупи Корчицької школи І-ІІІ ступенів, обвислі стелі на підпорах, перекошені стіни, потріскані груби, туалет на вулиці. Декорації 17 століття. Привезіть сюди, у глибинку, педантичного європейця, на догоду якому виписували новий закон, хай отримає враження... А українські діти і вчителі — терплять. Доки, панове чиновники?

Кажуть, життя насправді рухається не по колу, а по спіралі. У 40-х роках минулого століття визвольний рух зазнав поразки в Україні, тому її предки були вимушені виїхати до Америки. Зараз вона веде свою війну за впровадження в Україні світових стандартів медицини. Онука політичних емігрантів стала міністром у тій самій, але тепер вже вільній країні. Рік тому Президент призначив Уляну Супрун на посаду міністра охорони здоров’я України.

Споглядаючи нинішню політичну ситуацію в Україні, пригадується блискучий вислів одного з популярних українських політконсультантів: «Якщо державу порівняти з організмом людини, то будь-який орган з більшим чи меншим успіхом може справлятися з його управлінням. Це може бути мозок, може бути серце, легені чи навіть шлунок. У нашому організмі, складається враження, що владу захопили глисти».

У мікрорайоні Ружична, що в обласному центрі, запрацювала сімейна амбулаторія.
З бюджету на ремонтні роботи витрачено 500 тисяч гривень. Мешканці задоволені, адже медична допомога максимально наблизилася до них. У найближчій перспективі — відкриття амбулаторії денного стаціонару.

Аж не віриться, що цій хатині, яку я побачила у Великому Олександрові, вже понад сто років. Та й давно її господині бабці Марії нема. Проте хата, білостінна й чепурна, цвіте розмаїттям дивовижних квітів, листочків, ягід, що вражають яскравими фарбами. І не так важко здогадатися — це ж петриківський розпис, знаний в усьому світі, милує око перехожих.

Ні про що,  окрім своєї подруги,  моя добра знайома Валентина Денисенко не хотіла і не могла розповідати. Обурювалася, як  повелися з нею, матір’ю, її діти. «Oh mio Dio! Oh mio Dio!» (О,  мій Боже, о мій Боже — авт.), повторювала  Валентина не раз, вкраплюючи у  свою розповідь  італійські слова. Її  подруга Галина заради дітей гарувала в Італії, але,  приїхавши  із заробітків, померла у гаражі.

Сирота з Хмельниччини, що не має жодного родича, втратив ногу біля Торецька і може лишитися незрячим. Осколки настільки пошматували тіло бійця, що після кількох операцій його стан і досі лишається вкрай важким. Лише в животі юнака тридцять шматків заліза!

Ще нечеканний, проте впевнений крок, але вже дзвінкоголосе в унісон «Героям слава», Гімн України, щирі хвилюючі слова найсвятішої в їхньому житті клятви… Курсанти-першокурсники Національної академії Держприкордонслужби України урочисто присягли на вірність українському народові.

Набравшись сил після відпочинку на дорогих курортах, поніжившись у найдивовижніших місцях подалі від України, наші народні обранці знову повернулися на робочі місця, щоб вершити подальшу долю держави. Перед канікулами, якщо пригадуєте, у більшості з них вже не було наснаги розглядати і голосувати за головні реформи, які мають змінити наше життя — освітню, медичну, пенсійну. Нічого, це почекає, вирішила дружно парламентська когорта, й давай пакувати валізи, щоб розвіятися та позбутися трудової «напруги». «Ол інклюзив», шопінги, азарт казино, розкіш оточення — ось де по-справжньому душа нардепа відпочиває. А щодо реформ, то вони ж в один день не творяться....

...

Фахівці департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з Хмельницького як члени суддівської колегії взяли участь у змаганнях кінологічних команд правоохоронних органів та організацій України за програмою підготовки спеціальних собак «Патрульно-розшуковий собака-1» (ПРС-1).

Під такою назвою в Ленковецькій сільській бібліотеці Шепетівського району проведений квест, приурочений до 80-річчя утворення Хмельницької області.

Шановна редакціє! Я вже 70 літ передплачую улюблену тисячами краян нашу обласну газету, багато років є її дописувачем. Але нині хочу висловити своє бачення великої брехливої агітації населення стосовно ринку землі.

Ще до 1 вересня у Волочиському районі встигли обмолотити всі ранні ярі зернові. Традиційно тут роблять свій вагомий внесок у забезпечення регіону продовольчим зерном. Цьогорічний валовий збір продукції рослинництва волочиських хліборобів у трійці кращих по Хмельниччині — понад 7,4 відсотка загальнообласного показника.

Збірник «Будівничі та нескорені» підготувала обласна організація НСПУ, а видрукувала його кам’янець-подільська «Друкарня «Рута». Це вже друга книжечка за чотири місяці, яку видано за фінансової підтримки управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації.

Серед соціальних і медичних проблем суспільства туберкульоз посідає особливе місце. У боротьбі з цією хворобою значне місце займає своєчасне лікування, але й не другорядною залишається профілактика. Аби запобігти захворюванню на туберкульоз дітей, працює колектив медичних та педагогічних працівників Плужнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Хмельницької обласної ради. Заклад розташований у сприятливому природному середовищі. Ефірні масла хвойних дерев мають дезинфікуючі, відхаркувальні, протизапальні, заспокійливі та кровоочисні властивості.

95-річна Ганна Михайлівна Степанюк чого тільки не пережила за свій вік: і голод, і репресії, і важку фізичну працю… Але найбільше запам’яталась примусова рабська праця в неволі, у фашистській Німеччині. Весною 1942 року, на Зелені свята, озброєні поліцаї та німці гнали її на станцію Ярмолинці до товарняка…

Дитинство кожної людини назавжди зріднюється із школою, першим вчителем. У пам’яті стирається багато подій, зустрічей, знайомств, а знайомство з вчителем залишається незабутнім.
Любов до професії педагога у Світлани Борисівни Карвацької зародилася зі шкільної парти. Свій вчительський шлях вона розпочала в рідному селі Пижівка після закінчення Хмельницького педагогічного училища.

Рідну Віньковеччину та село Майдан-Олександрівський хмельничанин Василь Олексійович Воронін часто бачить у снах.

Частину тиражу другого видання науково-популярої книги «Хмельниччина» вже передано в заклади освіти шести міст обласного значення. Загалом же її отримають усі загальноосвітні, професійні і позашкільні навчальні заклади області.

Напередодні чергового туру чемпіонату України з футболу в групі «А» другої ліги  назрівав скандал.   

Відбулося два матчі чемпіонату області з футболу в прем’єр-лізі.

Відбувся черговий тур чемпіонату області з футболу в першій лізі.

У  Затоці  Одеської області в рамках фестивалю Z-Games проведено Кубок України з пляжного волейболу.

«У Хмельницькому є компанії, які займаються налаштуванням каналів. За їхні послуги, ви маєте заплатити визначену суму грошей. Ці компанії купують код у власників і легально транслують телеканали. Зловмисники не купували код, а за допомогою комп'ютера підбирали дані та зламували його. Потім, пропонували налаштування тих самих каналів за дешевшою ціною, але нелегально», – розповідають у поліції. 

Вчителям Хмельницького обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки вручив ключі від квартир голова обласної ради Михайло Загородний у присутності колективу закладу.

Понад чверть століття в Україні панує дикий капіталізм. Чи майже панує. А може, не для всіх чи не всюди. Бо капіталізм — це клієнт понад усе. А ще: є попит — буде пропозиція. Здається, прості та очевидні для абсолютної більшості світу правила. Очевидні, але не для вітчизняної залізниці. Бо влітку Укрзалізниця знехтувала ними (заразом і своїми прибутками), не забезпечивши громадянам належної кількості поїздів на найпопулярніші напрямки. Ніби ж банально: в теплу пору року українці прагнуть відпочити, то запустіть достатню кількість поїздів або дочепіть відповідну кількість вагонів на «південні» та «карпатські» потяги. Ні, для цього чи розуму не вистачило, чи руки не дійшли, чи менеджерського вміння не вистачило. А що, керував же залізницею польський рокер — то в нього все й виходило в стилі рок-н-рол: весело, гамірно та недолуго.

Із курсом на євроінтеграцію розпочато ґрунтовні реформи не лише в економіці, а й в освітній галузі, котра є значущою складовою господарського потенціалу держави в майбутньому. Як це позначилося на розвитку освіти в області, в громадах, ведемо мову з головою обласної державної адміністрації Олександром КОРНІЙЧУКОМ.

ОСББ «Злагода», що у Хмельницькому на вулиці Заводській 42, хоч і має характерну назву, проте саме злагоди тут не вистачає. У невеличкому двоповерховому будинку, збудованому ще в далекому 1927, вже котрий рік тривають сутички та конфлікти.

За програмою ленд-лізу під час Другої світової війни Радянський Союз отримав від американців 250 тисяч тонн тушонки (2,7 мільярда банок). Цю тушонку називали «другим фронтом». Ні на одну з партій не було нарікань, жодного разу далекий заокеанський союзник не відправив халтуру. Чого, на жаль, не скажеш про якість продукції, якою нині забезпечують бійців Української армії в зоні бойових дій свої рідненькі виробники. 

Приповідка «Хоч не почесний, але чесний» стосується рідкісних людей. Щодо сатириків, таких як Федір Маківчук, Євген Дудар, Микола Білкун, яким довелося працювати в тоталітарні роки, можна однозначно твердити: вони і чесні, і почесні. Яскравий доказ тому — славнозвісний «Перець». Цей гостро-дошкульно-веселий часопис читали мільйони українців. А очільником його дуже тривалий час був Федір Маківчук. Хмельничани шанують цю унікальну особистість, бо саме Федір Юрійович утверджувався як газетяр і письменник у Старокостянтинові та Кам’янці-Подільському.

Хорошим подарунком для любителів футболу став автобусний тур до Харкова на матч збірних України й Туреччини.  Його організувало  громадське об’єднання «Інститут солідарності громад Романа Мацоли».

Основною причиною розвитку інфаркту міокарда є атеросклероз коронарних артерій. Провокують напругу нервове перенапруження, тяжка фізична робота, активне куріння, перевантаження шлунка їжею, алкоголь. Лікування рослинами може бути тільки допоміжним засобом. Роль лікарських рослин значно підвищується саме у відновлювальний період лікування, який починається вже з 3-4 тижня хвороби.

Татарник колючий — це відомий багатьом чортополох. Надзвичайно цілюща вся рослина татарника. В народі знали, що листя та квіти його допомагають тонізувати серцеву діяльність. Однак пити ліки слід дуже обережно, оскільки у людей, схильних до гіпертонії, підвищується тиск.

У Хмельницькому за підтримки регіонального відділення Національного олімпійського комітету України проведено відкритий обласний турнір з легкої атлетики серед ветеранів.

Ще кілька турів і   завершиться перший етап чемпіонату області з футболу в першій лізі.

Після тривалої паузи відновилися ігри чемпіонату області з футболу в прем’єр-лізі.

Дехто каже, що у лікаря душа не повинна бути вразливою. Інакше в професії надовго не затримаєшся, адже співпереживанням «з’їдаєш» себе. Проте у Миколи Таболи, начмеда Хмельницького онкодиспансеру, котрий у медицині вже понад чотири десятки років, свій погляд на це,  свої правила, без яких, переконаний, у медицині аж ніяк не можна. За чаєм, у неспішній розмові, лікар, про якого кажуть, що наділений Божим даром, ділиться думками про свою професію, стосунки між людьми, розповідає про тривожне і радісне.

Подейкують, що наступного року шкільні урочисті лінійки до Першовересня замінять на інші форми святкування. Проте ще цьогоріч традиційні урочистості відбулися у 741 загальноосвітньому навчальному закладі області (торік було 756) для майже 131000 учнів (торік було 129245).

У невеличкому затишному селі Варварівка напередодні Дня незалежності відбулася урочиста подія, учасником якої був і я.

Це, певно, було апогеєм накопичення (чи як там у психологів правильно називається?). Накопичення негативних емоцій, постійних стресів. А ще, правильніше сказати, — нагромадження. Бо настає такий момент, коли все це громаддя починає обвалюватися і засипати лавиною тебе цілком. От тоді, як кажуть, практично на рівному місці починається мало не істерика.

Доброго дня, шановний пане міністре! Виступаючи якось по телевізору, ви казали, що дуже часто антирейдерська комісія Міністерства юстиції не може ніяким чином вплинути на проблемну ситуацію, оскільки фактично жодних порушень з боку орендаря нема, адже власники земельних паїв підписують договори оренди, не читаючи їх і лише потім виявляють якісь проблемні моменти. Скажіть, будь ласка, як правильно оформити такий договір, щоб не потрапити у неприємну ситуацію? І як за наявності договору можна його змінити чи розірвати?
Олег Макогон.

У наш час господарям земельних ділянок (паїв) необхідно постійно бути насторожі, щоб не стати жертвами спритних шахраїв, які, користуючись людською необізнаністю в юридичних нюансах законодавства, можуть на власний розсуд розпоряджатися орендованою землею, ба навіть незаконно заволодіти паєм, підробивши документи.

Злидні та хвороби супроводжують людство з незапам’ятних часів і можуть бути обумовлені різними причинами та обставинами, залежними і абсолютно незалежними від людей. Ефективною зброєю проти них є благодійність. Творити благі, добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шанованим заняттям.
Тож обласне правління УТОС має за честь привітати тих, хто несе потребуючим світло і тепло, з Міжнародним днем благодійності.

Інтернет відкритий для всіх, відповідно кожен з нас і має доступ до нього. Проте сьогодні — це не просто віртуальна енциклопедія, а й своєрідний ринок: хочеш купити квитки чи кросівки, забронювати місце в готелі, замовити піцу додому — все, що бажаєш, можна отримати, увійшовши на відповідний сайт. Спочатку це було просто зручно, але тепер — небезпечно. Обманщики добрались і до Інтернет-простору. Ми вирішили знайти спритників, які нібито здають житло в довгострокову оренду в Хмельницькому. Варто сказати, що є певні ознаки, за якими можна визначити шахраїв-власників квартир. Заходимо на популярний сайт ОLX.

У Славуті попрощались із тридцятиоднорічним захисником Вітчизни Андрієм Левчуком. Кулі його минули. Смерть чатувала вдома. Чоловік помер у рідному місті.

Не вірте. Не вірте тим, хто каже, що жінки не вміють тримати язика за зубами. Чоловіки від них не дуже то й відстають, якщо не випереджають. Думаєте, перебільшую? Аніскілечки… Сам переконався. І зарікся щось комусь по секрету розповідати. Але про все по порядку.

Крадькома, наче злодій, озираючись, підходжу до зупинки. Тут справді, лиш би нікого не було. Бо кричатимуть, лаятимуться. Зацькують мене разом із моїми безпритульними псами, яким хочу дати шматок ковбаси. Вони справді мої, бо, крім мене, здається, до них нікому діла нема. Винувато-лагідно заглядають в очі, несміливо підходять: чи не кину в них каменем, бува. Їх четверо. Їхню маму шість років тому хтось просто викинув на нашій зупинці. Потім вона народила цуценят. І так вони четверо живуть там, біля лісу, вже кілька років. Життя у бездомних тварин, зрозуміло яке, рідко яка добра душа поділиться з ними їжею. Часто грудкою чи й камінцем запустить, аби не заважали. Чи ще більшої шкоди завдасть: одна із собачок уже другий рік без ока...

...

У Хмельницькому за підтримки відділення НОК України, міського управління молоді та спорту і МАФіС проведено третій відкритий обласний турнір з тенісу пам’яті заслуженого будівельника України Івана Беца.

У розпалі чемпіонат України з футболу в другій лізі.

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15».З військової служби будуть демобілізовані військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації в особливий період, які були мобілізовані у 2015 році під час 6-ї хвилі (третя черга осіб, мобілізованих відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15). Це остання черга звільнення у запас громадян, які були мобілізовані на військову службу у 2014 – 2015 роках під час дії особливого періоду. У рамках демобілізації шостої хвилі звільнять близько 20 тис. українських військовослужбовців.

Ще одна новина для військовослужбовців. Запущено сайт demobilization.info, який надає інформацію про пільги, лікування, протезування, психологічну допомогу тощо. 

У середу, 28 вересня, в Сімферополі близько Куйбишевського ринку невідомі люди насильно посадили в свою машину і відвезли в невідомому напрямку завідуючу відділенням лікарні ім. Семашко Діляру Мисиратову. Сини Діляри Рефатовни – Марлен і Аслан – воюють в АТО.

Нагадаємо, в червні цього року голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров повідомив, що 18 кримських татар в анексованому Росією Криму пропали безвісти, і 4 знайдені вбитими. Ще 18 кримських татар перебувають у в'язниці. При цьому він додав, що з моменту анексії понад 40 тисяч осіб, серед яких близько половини кримських татар, залишили Крим.

Ганна Іванівна сміється беззубим ротом, примовляючи, що все у неї добре, всього вистачає, бо, мовляв, чи багато їй одній треба?  Он щомісяця приносить поштарка 1400 гривень пенсії: і на хліб вона  має, і на олію, і на крупу, і на масло зі сметаною. То й не голодує —  майже розкошує. Напече млинців чи дерунів, борщу наварить, яйце від своєї, домашньої, курочки засмажить, та й сита. На ліки, дякувати Богу, багато не витрачає, бо, хоч їй і 80 уже, але здоров’я ще не підводить. Тому, окрім анальгіну та корвалменту, практично нічим не користується. Одяг носить охайно, береже його, тому пальта чи куртки вистачає на років десять. Усілякі панчохи, кімнатні капці, вибачайте, труси та нічні сорочки дарують діти на день народження і Різдво. Тож вона ще й гривень триста, а то й усі п’ятсот вхитряється відкладати для тих самих дітей та онуків, яким дуже важко нині живеться. А вона, повторює, переживе, переб’ється. Правда, ціни на газ її приголомшили, тому й відмовилася відразу від того газу, хоч стільки грошей заплатила десять років тому, аби його провести! Повернулася до грубки, надійної супутниці, біля якої найтепліше і в найбільший мороз. Влітку заплатила за машину дров дві тисячі. Син, дякувати йому, порубав, поскладав у повітці, тож зими вона не боїться — не замерзне. Ні, таки старість у неї не найгірша, знову каже мені. На ногах — старі шиті валянки, полатана спідниця, на плечах — синова  куртка, яку уже третій рік доношує. У руках  — відро з водою, яке несе  від криниці, що через кілька хат від неї. Ні, в неї старість хороша — аби не гірше...
 Саме напередодні Дня людей похилого віку я провела своєрідне опитування: як, власне, оцінюють люди рівень життя стариків у нашій державі? Чи має хтось спокійну старість і впевнений хоча б у сьогоднішньому дні? Бо, що й казати, старість ще нікому радості не додала. Вона, швидше, обеззброює людину, робить її безпомічною перед вимогами життя. Сил уже немає, а куца пенсія не дозволяє навіть жити по-людськи... 

...

Чергова спроба виїзної технічної бригади ПАТ «Хмельницькгаз» встановити лічильник у будинку на Львівському шосе, 55 виявилася марною — мешканці багатоквартирки завадили ремонтникам. Недовіру людей до нововведень зрозуміти можна, бо експерименти уряду часто вилазять їм боком. То чим страшний лічильник?
Передусім, кожен мусить знати, що існує Закон України «Про забезпечення комерційного обліку газу». Не будемо заглиблюватись в нього, лише коротко зазначимо – лічильники мають бути скрізь. Подобається це комусь чи ні – Закон треба виконувати.

Результат пошуку зображень за запитом "Білогіря молокозавод"

Під стінами підприємства ТОВ «Білогір’я-молокопродукт» (материнською компанією є ТОВ «Гадячсир», що на Полтавщині) у селищі проходить мирна акція. Протестувальники вимагають сплатити борги за молоко, яке постачалося на підприємство. Молокозавод винен сільським жителям, фермерам, сільськогосподарським підприємствам та аграрному кооперативу. Загальна сума заборгованості становить десятки мільйонів гривень.
Безстрокову акцію протесту селяни оголосили ще 9 вересня, триває вона й досі. Люди палять шини, б’ють у металеві бочки, вигукують різні гасла. У Білогір’я приїхали й постраждалі з сусідніх районів: Шепетівського, Ізяславського, Красилівського та Полонського. Загалом, щодень стоїть майже 200 осіб.
Учасники акції розповідають, що спочатку завод вчасно виплачував гроші. Проте з квітня ніяких розрахунків не проводили. Селяни хвилюються, що заборгованість їм не віддадуть. Адже, як стало відомо, молокозавод винен і своїм працівникам.

Саме такі висновки озвучив днями з трибуни Верховної Ради нардеп Олег Ляшко.
— Опустіться на землю, — звернувся він до колег. — Внаслідок політики уряду  і НКРЕКП у нас абсолютно непідйомні тарифи. Сьогодні  всім вам весело, бо люди ще не отримали платіжки. Це нонсенс, це ганьба, коли людина всю зарплату витрачає на тарифи.

На ремонт доріг Хмельниччини до завершення року мають додатково використати ще понад 31 мільйон гривень.
Як повідомляють зі служби автомобільних доріг в області, три тендери на таку суму розподілили між собою тернопільське ТзОВ «Техно-Буд-Центр» і ПАТ «Хмельницьке ШБУ-56». Ці компанії мають провести поточний дрібний ремонт на автомобільних дорогах державного значення Житомир— Чернівці та Чернелівка — Городок — Смотрич, а також на дорозі місцевого значення в напрямку Кузьмина.

Учасники АТО із Хмельницького, Нетішина та Полонщини, які стали інвалідами та втратили нормальне функціонування ніг, незабаром матимуть власні квартири. Зокрема вчора в ОДА обговорювали купівлю для них житла і, до речі, тепер гроші на придбання житла надходитимуть безпосередньо на рахунки атеошників.

Під Кам'янцем - жахлива аварія - фото 3
Аварія сталася на автодорозі “Чернівці-Київ” поблизу с. Гуменці. Жінка, яка була за кермом Тойоти рухалася в сторону Хмельницького, проте втратила керування автівкою та виїхала на зустрічну смугу, де лоб у лоб зіткнулася із вантажівкою. Жінка та її донька, що перебувала в салоні, отримали важкі травми та були негайно госпіталізовані в реанімаційне відділення міської лікарні. Через кілька годин дівчинка померла. За життя жінки боряться медики. Наразі правоохоронці встановлюють причини аварії.

На хмельничан та гостей міста очікує грандіозний захід, організований нашою телерадіокомпанією «Поділля-центр». 14 та 15 жовтня у парку імені Тараса Шевченка відбудеться перший у місті фестиваль вуличної їжі «Проскурівські смаколики». Організатори запевняють – буде смачно, весело та цікаво. 

Про амбулаторію загальної практики сімейної медицини у Куражині  Наталя Миколаївна Фінагеєва, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги, розповіла з особливою радістю. Саме на початку цього року закінчили капітальний ремонт будівлі амбулаторії в рамках проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Загальна вартість робіт становила  майже 283 тисячі гривень. Із них 212 тисяч надав Євросоюз, 56 тисяч — районна рада та Куражинська сільська рада, 14 тисяч гривень — громадська організація  “Прогрес-Куражин”.

Безкомпромісним був черговий тур чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги. У вісьмох матчах зафіксовано лише одну нічию.

В обласному центрі проведено шаховий турнір, присвячений  585-й річниці міста.  
Серед учасників змагань з Київської, Львівської та Хмельницької областей були представники всіх поколінь – від вісімдесятирічної екс-чемпіонки області з шахів серед жінок Надії Іванівни Берегової  й до дев’ятирічних учнів колегіуму № 16 міста Хмельницького Івана Кульгука та Василіси Явдосюк. Турнір проводився за швейцарською системою в 21 тур у форматі швидких шахів.

У Бердичеві відбувся міжнародний боксерський турнір класу «А» на призи братів Кличків.
На ринг вийшли  127 майстрів рукавички  з чотирнадцяти країн, серед яких були три вихованці Хмельницької ДЮСШ-2 «Авангард» та спортклубу «Епіцентр». Наші земляки  продемонстрували справжні бійцівські якості. Аркадій Карцан у ваговій категорії 91 кілограм завоював золоту медаль. У В’ячеслава Гаврилюка, який через травму не вийшов на фінальний поєдинок, срібна нагорода у вазі понад 91 кілограм. Павло Гула (69 кг )  зупинився за крок до медального заліку й посів п’яте місце.

Початок жовтня – то золотий падолист, завершення майже всіх сільськогосподарських робіт і свято, що стосується кожного, – День учителя. Цього дня линуть вітання на адресу стареньких учителів, які перебувають на заслуженому відпочинку і зовсім юних, які вперше переступили поріг закладів освіти на правах учителя.
Сьогодні, у переддень вчительського свята,   хочу розповісти про династію… вчителів-математиків, яку започаткували дві сестри – Євгена і Галина Сосновські. Ніхто в їхній родині раніше не обирав саме цю професію.

Хмельничани урочисто і досить незвично відзначили 585-ту річницю першої писемної   згадки про рідне місто та 450-річчя надання Плоскирову Магдебурзького права.

«З романтичним настроєм» — таке оригінальне гасло обрали цьогоріч для святкування організатори. І постаралися влаштувати все так, аби містяни та гості обласного центру почувалися комфортно, задоволено, і кожен в насиченій заходами ювілейній програмі знайшов для себе цікаве і корисне.
«Ми відмовилися від кавалькад, парадів, надмірного офіціозу, бо, на мою думку, все оте — насамперед, для чиновників, — розповів «ПВ» Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. — Вирішили зробити свято цікавим саме для людей: переважають мистецькі, культорологічні проекти для духовного, інтелектуального, фізичного розвитку і — ніякої попси. Зате максимум якісної патріотичної музики і драматургії, словом, це європейський підхід до святкування. Багато локацій: у парках і скверах, закладах культури, а ще — симфонічні оркестри — на залізничному вокзалі, у тролейбусах, танці під відкритим небом. Ми  демонструємо гостям і кожному: все місто святкує!».
 Справді, у кількаденних урочинах було стільки розмаїтя, що при всім бажанні одна людина на всі оті локації точно не втрапить: обирай те, що серцю миліше.

Хмельниччину з робочою поїздкою відвідав міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Нещодавно в редакції нашої газети побував спостерігач спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Деян Георгієвські. В Україні сьогодні працює понад 700 спостерігачів — представників 45 країн світу. Із них 580 — на сході.

Знайома бідкається: минулої зими намагалася вкластися у пільгову норму споживання газу — 200 кубометрів на місць. Вкладалася, але й у квартирі було ледь тепло, й 720 гривень щомісяця довелося віддавати за цією «пільговою» ціною за паливо. «А що ж буде цього року? — із розпачем міркує вона. — Знову мерзнути та постійно хворіти? Чи спалювати більше газу? Але ж нині він коштує майже сім гривень за куб — чи не вдвічі більше, ніж минулого року. Півтори-дві тисячі лише на опалення! Є глузд у наших можновладців?» У тарифному питанні глузду, здається, у влади справді не вистачає. За нашого рівня життя «намалювати» такі тарифи на газ, опалення, гарячу воду, електрику — це зовсім не знати реалій життя пересічного громадянина. Чи будуть соціальні проте- сти? Побачимо, а поки глянемо на прикладі одного будинку, як згаданий звичайний українець намагається зменшити теплоспоживання, зекономити на оплаті за опалення.

Неуважність і безпечність окремих громадян часто стають вдалою нагодою для зловмисників поживитися. Приватний підприємець з Понінки Полонського району став жертвою зухвалої крадіжки серед білого дня.

 Ми живемо в надскладний час. Ця епоха ще неодмінно буде позначена в історії України якоюсь спеціальною, характерною тільки для неї, назвою. Надзвичайно важко нам вдається будувати нашу державність та відстоювати її в цю постмодерну добу, якій притаманні гібридні війни, терористичні акти та «нове переселення народів». Нещодавно ми всі на сторінках соціальних мереж обговорювали хресний хід віруючих Української Православної Церкви Московського патріархату від обох кінців України, від лавр: Святогірської на Слобожанщині та Почаївської на Волині. Здавалося б, ну що тут такого. Люди на заклик речників УПЦ МП вирішили пройтися хресним ходом з молитвою за мир в Україні і зійтися 27 липня у золотоверхому Києві. Нагадую, це так було заявлено.

Кілька останніх місяців точилися жорсткі дискусії стосовно пропозиції Міністерства фінансів щодо відміни загальних стипендій. Проект бюджету на 2017 рік розставив усі крапки над «і» – студенти залишаться без стипендій.

Знакова подія сталася у вітчизняному футболі –  минулого тижня розпочався перший в історії чемпіонат України серед юніорів U-19 у першій лізі.

На базі відпочинку «Затока» в Одеській області завершився ХХVII міжнародний фестиваль любителів настільного тенісу «Стара фортеця» за участю 150 спортсменів з України, Молдови, Білорусії та прибалтійських країн.

Протягом трьох днів у Кам’янці-Подільському тривав чемпіонат  області з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 1999 року народження і молодших.

Цьогорічне відзначення 585-ої річниці з часу першої писемної згадки про Хмельницький  відбулося з наголосом на 450-річчя отримання містом Магдебурзького права. Себто засвідчено: здавна європейське місто сповідує європейські цінності.

За сприяння аграрної компанії 2004 в Групі компаній «VITAGRO» для жителів сіл Верхівці, Коритна, Москалівка, що на Ярмолинеччині, щороку влаштовують традиційне свято хліба. Вересневого погожого дня вже вп’яте поспіль  Москалівський  будинок культури  сповнюється  піснями та пахне свіжовипеченим короваєм.  Поспішають люди, щоб у великій родині відзначити  свято хліба та села.

Нещодавно депутати Львівської облради на сесії розглянули та прийняли рішення «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України».

Як вирішальний аргумент у суперечці з сусідами за воду зі спільної криниці сільська жінка використала той факт, що вона — мати воїна АТО.

Два роки тому мені порадили задля профілактики почистити криницю у селі. Мовляв, їй вже стільки років, пора б до неї подивитися. Незабаром два хлопці опустили потужну мотопомпу, щоб, відкачавши воду, дістатися дна. Від’їхавши у справах, повернувся до робітників через три години. Та застав їх не в доброму настрої. «А хоч би на трохи опустився рівень води — так потужно б’є джерело, — пояснили мені причину свого розчарування. — Та тут води на все село вистачить!».

—    Спека на вулиці нестерпна. Але ми з чоловіком насолоджуємося цими останніми теплими днинами. І з жахом чекаємо прийдешніх холодів. Бо минулої зими намерзлися добряче. А ця, кажуть, буде набагато суворіша. Не знаю, як виживемо з тим газом, що тепер золотим для нас буде.

Кажуть, що навіть одна цеглина покладена в стіну храму, що будується, — це як сходинка, якою наближається людина до Бога. А якщо таких цеглинок за життя вона кладе не одну, а сотні чи й тисячі? Або жертвує на спорудження храму кошти, які здаються нам астрономічними? Споконвіку таких людей називають в Україні ПОДВИЖНИКАМИ, може тому, що в його корені лежить слово подвиг, адже спорудження храму — це справді подвиг. Духовний і фізичний.

Народну пісню Іван Франко любив з раннього дитинства. «Пісні ті стали красою єдиною бідного мого, тяжкого життя», – зізнавався поет в одному з віршів. Нагадаємо ще такий факт: Іван Якович записав понад 400 пісень і 1300 коломийок, з-під його пера вийшло 47 досліджень про окремі народні пісні, розкриваючи світові біль і радість української душі. Письменник дружив і співпрацював із композиторами Коллесою, Січинським, Нижанківським, Людкевичем, дуже цінував Лисенка і Ніщинського. Вони ще за його життя писали музичні твори на слова поета.

Завершився перший етап чемпіонату області з футболу серед команд товариства «Колос», який проходив  у трьох  підгрупах за територіальним принципом.
Далі боротьбу продовжать шість команд:  підгрупа А – «Полонь» Полонне, «Евеліна» Ярмолинці, «Оболонь» Чемерівці; підгрупа Б – «Олімп» Деражня, «Квітневе» Білогір’я, «Кам’янець» Нігин.
Через кілька днів вони проведуть одноколові турніри. Потім відбудуться півфінали, а 22 жовтня в Хмельницькому – фінал та гра за «бронзу».

У Марселі завершилися командні міжнародні змагання «Деканейшн» за участю шести легкоатлетичних збірних – Японії, Китаю, України, Франції, Америки та інтернаціонального колективу.

Збірна України завоювала срібні медалі юніорського  чемпіонату Європи в болгарському Пловдиві.

Курсанти-четвертокурсники Національної академії Держприкордонслужби України вирушили на охорону державних кордонів. Мета подвійна: посилити надійність охорони кордонів й отримати неабияке практичне професійне загартовування майбутніх офіцерів. Служитимуть молоді  прикордонники на західному державному кордоні. Очолив курсантів ректор закладу Олег Шинкарук.

Минулої суботи — 17 вересня — під егідою Міністерства молоді і спорту в селі Головчинці Меджибізької територіальної громади відбувся перший в Україні «Яків Гальчевський-фест».

У липні ц.р. у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Полонський відділ поліції порушив кримінальну справу за фактом «освоєння» державних коштів на реконструкцію міських очисних споруд. «Подільські вісті» вирішили розібратися у цій темі, і результати наших пошуків, м’яко кажучи, інтригують. 

Ціни на споживчому ринку області в серпні порівняно з попереднім місяцем знизилися на 0,3 відсотка, з початку року – зросли на 5,4 відсотка.

Ситуацію із щепленням дітей упродовж останніх років можна було вважати мало не катастрофічною, адже багатьох вакцинацій немовлята просто не отримували. Як заявила теперішній керівник Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун (тільки-но зайнявши крісло міністра),  закупівлею необхідних вакцин у відомстві... ніхто не займався.

І предки шанували, і сучасники захоплюються князем Святославом. Цей славний полководець-воїн став для українців символом мужності й нескореності. Невипадково після Революції гідності чоловіки та школярі масово голять голови «під Святослава». За визначенням Михайла Грушевського, «Святослав належить до найбільш виразних і характеристичних фігур між давніми руськими князями… Се чистий запорожець на київськім столі». Свідок зустрічі імператора Цимісхія і Святослава візантійський історик Лев Диякон (Діакон) залишив нам опис зовнішності руського князя: «На вигляд він був таким: середній на зріст, ні надто високий, ні надто малий, з густими бровами, з голубими очима, з рівним носом, голеною головою… Голова в нього була зовсім гола, і лише на одному його боці висіло пасмо волосся, що означало знатність роду; шия товста, плечі широкі і весь стан досить стрункий. В одному вусі висіла в нього золота сережка, прикрашена двома перлинами з рубіном… Одіж на ньому була біла, яка нічим, окрім чистоти, не відрізнялася від одягу інших» (Літопис Руський»). Попри талант войовника, князь відзначався лицарською вдачою, попереджаючи ворога: «Іду на ви», тобто на вас.

Треба багато і чесно працювати, і коли-небудь це помітять люди, а, може, навіть і Бог.
Цю формулу успіху, виведену давнім мудрецем, достеменно підтверджують власним прикладом і досягненнями керівник поки що єдиного в Україні зразкового Пліщинського лісництва Микола Зведенюк та його вихованці.

У першій групі аматорського чкмпіонату України з футболу відбувся черговий тур.

У першому матчі кубка України з футболу серед аматорів, як ми вже повідомляли в газеті, старокостянтинівський «Случ»  зазнав нищівної поразки в Миколаєві Львівської області від місцевого клубу – 0:3.

На всеукраїнській міжгалузевій спартакіаді працівників промислової сфери та транспорту, яка проходила в  Коблевому, спортсмени Хмельницької атомної електростанції здобули  три  нагороди.

Представницький турнір з футзалу «Кубок Львівщини-2016» зібрав вісім вітчизняних команд різних дивізіонів.

 У Маріуполі відбувся кубок України з боксу серед чоловіків.
Степан Грекул, який представляє Хмельницьку й Чернівецьку області, у ваговій категорії 81 кілограм здобув бронзову медаль. На жаль, троє наших боксерів не змогли пробитися до медального заліку кубка України, програвши свої чвертьфінальні двобої. Таким чином Сергій Чайка (75 кг),  Дмитро Смагула (91 кг), Максим Боруца (+91 кг) посіли п’яті місця.

Бачили б ви, яка краса! Подих перехоплює і не дає можливості відвести погляд. І перше бажання, що виникає, доторкнутися, аби збагнути, з чого ж воно зроблене. На диво-картинах  буяють квіти, колоситься жито, оживають птахи, а фрукти-овочі – аж з’їсти хочеться… Все відтворено до найменших деталей, відтінків. Вірите, спочатку подумала, що то справжні грона калини й винограду, чимось оброблені й приклеєні. А птахи тоді з чого?   Виявляється, ці шедеври – з пластиліну, виконані в техніці – скульптура. А творить їх чарівна подолянка Людмила Ткачук із Василівки Теофіпольського району.

У Вінниці запрацював перший і єдиний в Україні Музей української марки. В переважній більшості у ньому представлена колекція американця українського походження Олександра Балабана.

У Запоріжжі відбувся другий всеукраїнський фестиваль домашньої консервації. Всі збори від продажу та продукція будуть відправлені нашим бійцям на війну.

http://www.lesovod.org.ua/sites/default/files/images/SCAN0009.JPG

Ліс – один з найбільших скарбів на планеті. Він  регулює клімат, захищає землю від ерозії, поповнює водність річок, є домівкою для тисяч видів рослин і тварин  та чудовим місцем відпочинку людей. Звичайно, цінується й за деревину.
На Хмельниччині  зелені шати займають   майже 282 тисячі гектарів. Левова їх частка (192, 5 тисячі гектарів)  - у віданні обласного управління лісового та мисливського господарства. Напередодні Дня працівника лісу ми зустрілися з начальником цього управління Віталієм Лісовим і взяли в нього інтерв’ю.  

Звернення працівників трудових колективів, керівників та власників підприємств ТОВ «Україна 2001», ТОВ «Лан» та ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» до громадськості, очільників державних та правоохоронних органів.

За минулих сім днів українцям найчастіше доводилося чути й читати «старі слова» наших високопосадовців «про головне» — черговий транш кредиту МВФ. І яких тільки благ із цим траншем вони не пов’язують: і гривня ніби зміцниться так, як ніколи раніше, й іноземні інвестори, виявляється, вже стоять на низькому старті, важко навантажені доларами і єврами, та тільки й чекають відмашки того МВФ, аби наввипередки кинутися вкладати свої кревні в нашу діряву економіку. Ото хіба що всезагального благоденствія простому українцеві не обіцяють (приберігають, напевно, цього козиря до виборів). І «шо характєрно», як любить висловлюватися мій сусід дядько Михайло, ніхто нічичирк про долю попередніх траншів: скільки й куди валюти вкладено, які вигоди наш бідний народ з того отримав та наскільки заможнішим став? Про багатих можна не згадувати, бо вони добре знають про свої вигоди з тих кредитів. То чому ж скромненько так мовчать наші очільники про гроші МВФ? Чи не тому, що на зміцнення держави вони не використані, а просто таємничим чином розчинилися на печерських пагорбах, щоб потім вигулькнути не знати й у яких офшорах. А наші нині ще «ненарожденні», як писав Тарас Шевченко, внуки і правнуки навіть не підозрюють, що, ще не з’явившись на цей білий світ, вони вже винні кредиторам таки чималенькі суми в закордонній валюті.

У № 102 від 13 вересня «ПВ» ми писали про судовий процес над Дариною Доскач, яку звинувачують у вчиненні ДТП на Озерній у 2014 році. Нагадаємо, що тоді внаслідок аварії дві дівчини отримали травми різного ступеня, а вісімнадцятирічна Тетяна Радіонова загинула на місці пригоди. Як і обіцяли у попередній публікації, ми розкажемо усю передісторію з моменту ДТП до сьогоднішнього судового процесу.

Результат пошуку зображень за запитом "білогіря молокозавод"

Селяни Хмельниччини та Тернопільщини блокують в'їзд на переробне підприємство в селищі Білогір'я, тому що їм уже кілька місяців не платять за здане молоко. Йдеться загалом про щонайменше 70 мільйонів гривень боргу, адже завод також не розрахувався із фермерами, підприємствами-виробниками молока та кооперативами.

Відтепер вулиця Жукова носитиме ім’я загиблого в зоні АТО кам’янчанина Миколи Гордійчука, провулок Будьонного перейменовано на Миколи Флерка (загинув у зоні АТО), провулок Калініна назвали на честь Романа Наглюка (загинув у зоні АТО), пров. Фабриціуса – Віталія Васільцова (Герой Небесної Сотні), пров. Чапаєва – Сергія Бондарчука (Герой Небесної Сотні).

Гідно представляє Хмельниччину в аматорському чемпіонаті України з футболу волочиський «Агробізнес». У попередньому чемпіонаті  молода команда дійшла до фіналу й завоювала срібні медалі.

Часто приїжджає з дітьми Тетяна Олексюк із Тарасівки у Кам’янець-Подільський, бо там є де дітворі розважатися. Та і їй це місто над Смотричем подобається, бо трішки схоже на Львів, де зростала й навчалася, — такі ж вузькі вулички з бруківкою й чимало історичних пам’яток.

У час, коли наша держава протистоїть збройній агресії Росії, обрати професію прикордонника, погодьтеся, — таки  вчинок, гідний справжніх  патріотів. Минулої суботи 242 курсанти-першокурсники Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького урочисто присягнули на вірність народу України, поклялися захищати й берегти рідну землю.

Не мав чоловік на старості літ клопоту (хоч за 76 років пережив не одне лихо – згадати, то в очах темніє) і надумав життя собі полегшити. Земелька праці хоче, а сили вже не ті. Тож вирішив Іван Сидорович у помічники залучити техніку. І вийшло, як у бувальщині. Пам’ятаєте, пішов на ярмарок бідний селянин купувати коня. Приглядався, прицінювався і… злакомився на циганського.

5 жовтня 2014 року в Хмельницькому, у мікрорайоні Озерна, сталася жахлива ДТП. Червона «Хонда Акорд» вилетіла з дороги і врізалася в електроопору. В салоні авто перебували чотири дівчини. Сімнадцятирічна Валерія Радіонова, котра мала відзначити того дня свій день народження, загинула на місці. Інші дівчата – Євгенія Ланова, Євгенія Будківська і Дарина Доскач отримали важкі травми різного характеру. З того часу минуло майже два роки, але до суду справа дійшла лише зараз.

У підвалі власного будинку житель села Цвітоха Славутського району облаштував міні-теплицю, де вирощував розсаду конопель із допомогою сучасного аграрного методу — гідропоніки.

П’ятий тур Всеукраїнських змагань «Дитяча ліга 10-13» з фехтування на шпагах «Південна Пальміра» приймала Одеса.

П’ятий відкритий чемпіонат Білоцерківської меблевої  фабрики з легкоатлетичного кросу, який став найбільш популярним комерційним турніром у нашій країні, зібрав не лише найсильніших вітчизняних стаєрів, але й відомих спортсменів з ближнього зарубіжжя різних вікових груп.

Надзвичайно щедрим був другий Спас (або свято Преображення Господнього) цьогоріч у Свято-Миколаївській парафії с. Нестерівці. Щедрим не лише на природні дари, які  принесли віряни в кошиках для освячення, а й на світло в очах людей, на  тепло, яке було скрізь.  Здавалося, з небес линула Божа благодать у цей храм, на його подвір’я і неодмінно – у душу кожного. Адже Преображення відчули і вони, нестерівчани, бо пройшли свій шлях «перевтілення», водночас засвідчивши єдність бажань та помислів у вірі та служінні Богу. Кажучи прозаїчно,  на Хмельниччині дві парафії — Свято-Миколаївська с. Нестерівці та Свято-Пантелеймонівська с. Харитонівка Дунаєвецького району — разом з настоятелем, протоієреєм Петром Бабієм, перейшли з Московського патріархату до Хмельницької єпархії УПЦ КП. Таке рішення віряни прийняли на своїх зборах: «за» перехід до КП виступили 236 осіб, «проти» – 4.

Автор оповідає про життя селян Славутського та Ізяславського районів у 30-40-і роки ХХ століття на основі спогадів своєї матері Галини Аксаверівни Серединської, яка зазнала комуно-сталінських репресій, пережила фашистську окупацію, голодне повоєння комуністичного режиму. Один із розділів присвячений Станіславові Полькевичу, брату матері автора.

Кабінет міністрів України затвердив надання статусу учасника бойових дій після перебування в зоні проведення антитерористичної операції не менше 30 діб або участі в бойовому зіткненні.

Оперативно та мобільно бригада АДС прибуде на виклик

Після поломки обладнання, що належить «Укртрансгазу», фахівці «Хмельницькгазу» вже поновили газопостачання промисловим споживачам. Для прискорення подачі газу іншим споживачам необхідно спростити для газовиків доступ до газового обладнання в помешканнях.

В області за 8 місяців 2016 року відмічається стабілізація, а за деякими нозологічними  формами і зменшення захворюваності населення на інфекційні хвороби. Завдяки профілактичним заходам не реєструвалась захворюваність черевним тифом, дифтерією, кором, туляремією. Своєчасно проведені протиепідемічні заходи в осередках захворювань дали можливість не допустити  розповсюдження та втримати на поодиноких випадках такі захворювання, як: епідемічний паротит, краснуха, лептоспіроз.

Показується ban_27-27mm.jpg
Привіт! Ми – равлик та павучок! Ми ще не ходимо до школи, як і ти, і нас цікавить все на світі! А цей журнальчик розповідає про наші пригоди! Ось що можна зустріти на його сторінках: наліпки для розвивальних завдань та розваг; англійська сторінка з нашим другом містером Снейком; наліпки з літерами абетки; шнурівки, щоб твої пальчики були вправними; математичні ігри для тебе і твоїх братиків та сестричок; кумедні пальчикові іграшки; творча майстерня, де ти зможеш створити справжні картини із ниток, крупів, тканини та іншого незвичного матеріалу; пізнавальні сторінки, які розкажуть тобі про все на світі; розмальовки; безліч розвивальних ігор та завдань навчать тебе думати, писати, вирізати, бути уважним і творчим!
Передплатний індекс: 86655.
 
 

6 вересня військовослужбовці безпосереднього підпорядкування 48 окремій інженерній бригаді від’їхали на схід України. “Я впевнений, що особовий склад, який відправляється сьогодні на війну, з честю та гідністю виконає усі поставлені на нього обов’язки. Кожен військовослужбовець – відданий своїй справі та готовий до останнього боронити кордони нашої держави”, - зазначає командир 48 бригади Віктор Коршок. За його словами, у зв’язку зі збільшенням кількості військовослужбовців бригади, ротації  стануть частішими.  Провести захисників українських кордонів завітали рідні, які не приховували сліз, представники міської влади, духовенство, друзі, колеги. “Швидше за все, цього разу ми їдемо на три місяці, а це довше ніж зазвичай. Тому, мабуть, буде важче”, - зізнається військовослужбовець Володимир. Рідні ж молять Бога, аби військові дії на сході якнайшвидше завершилися.

У Масівцях Хмельницького району 4 вересня відбувся схід села з пристрастями, скандалом. Озлоблені жителі звинуватили сільського голову і місцевого депутата у дерибані землі. Люди обурені привласненням колишнього колгоспного яблуневого саду (близько 30 гектарів) і розбазарюванням пасовища.

Останнім часом селян Хмельниччини та й усієї України турбує серйозна проблема – зникнення води в колодязях. Схоже, що на зміну всесвітньому потопу, яким звикли нас лякати, приходить реальна засуха?

Казнокрадів і хабарників, вимагачів у мундирах і мантіях нарешті приструнять: з першого вересня хоч і зі скандалами, затягуванням і саботажем, але  вступив у дію закон про електронне декларування доходів  державних чиновників усіх калібрів і мастей. Тепер записати на тещу чи престаркуватого родича шикарний лімузин  або заміський маєток, чи щось коштовне, небезпечно. За приховування статків і невідображення їх у декларації про доходи  можна навіть у буцегарню потрапити.
  Зі скрипом система, на розробку якої уряд Данії виділив три мільйони євро, запрацювала. На порталі Єдиного державного реєстру електронних декларацій з’явилися перші звіти чиновників про доходи. Безперечно, цей закон боляче вдарить по корупціонерах, ласих нажитися за чийсь рахунок. А ще він важливий тому, що ліквідовує останню перепону на шляху до безвізового режиму з Євросоюзом.

Рівно два роки тому наша газета зверталася до вас, шановні читачі, з проханням допомогти маленькому Михайлику видряпатися з тенет важкої недуги, яка загрожувала обірвати його дворічне життя. Кістковий мозок хлопчика не виконував кровотворну функцію, тому з шести місяців Михайлик практично постійно був на лікуванні у гематологічному відділенні  обласної дитячої лікарні. Однак хлопчику врятувати життя могла лише трансплантація кісткового мозку. Операцію погодилися зробити в Італії, та для цього потрібно було 110 тисяч євро.

Під такою назвою в Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилась ретроспективна виставка знаного хмельницького художника Сергія Гульшані,  присвячена його 80-річчю.

Подібні заходи для Європи не рідкість, в Україні відбувалися п’ять разів, а в Хмельницькому — вперше. В дворі обласної ради відбувся Духовний сніданок. Представники утвореної Духовної ради, до якої ввійшло 18 релігійних конфесій Хмельницького, очільники області, міста, управлінь і структур у такій неформальній обстановці обговорювали шляхи співпраці задля процвітання міста, області й країни в цілому.

Футбольні команди  другої ліги  «Поділля» Хмельницький і «Кристал» Херсон після завершення матчу  за  мирного рахунку 1:1 вже залишили поле і йшли в роздягальні. Раптом  при вході в підтрибунне приміщення стадіону «Поділля» між гравцями суперників виникла далеко не мирна  перепалка,  що переросла в  бійку. Не зумівши вгамувати забіяк, наряд поліції  після попередження використав проти них спецзасіб – газовий балончик.

Більше того, знову значно подорожчає життя. Авжеж, веду мову про чергове підвищення тарифів на електроенергію. З першого вересня електроенергія, нагадаю, коштує: до 100 кіловат (у сільській місцевості — до 150) — 71,4 копійки за кіловат замість 57 копійок;
 — від 100 до 600 кіловат (у селі від 150 до 600) —  1,29 гривні замість попередніх 99 копійок;
 — понад 600 кіловат — 1,638 копійки замість 1,479 копійки.
 Цікаво, але українці сприйняли це майже спокійно. От що значить належним чином підготувати народ до чергового подорожчання! Адже інформація про це мусувалася всюди протягом півроку (якраз стільки часу й минуло після попереднього підвищення тарифів на електроенергію). Тому народ, певно, звик. Чи просто так уже затягнув паска на власному поясі, що аж дух перехопило і від цього й слово вимовити важко?

Позичати – погано, бо потрібно ж віддавати. А якщо все ж довелося позичити, то краще таки повернути борг до останньої копійчини; перевіривши-звіривши, документально засвідчивши, що розрахунок остаточний. Бо нині на боржників чекають зграї круків – колектори. А вони можуть неабияк зіпсувати життя. До нашого часопису надійшов лист:

За словами  одного досвідченого лікаря, персонал медичних сестер поділяється надвоє: сестер і сестричок – сестричок милосердя. Сестри звикають до людського болю, професія стає для них способом заробляння коштів на прожиття…
До неврологічного відділення Дунаєвецької районної лікарні, як пацієнт, я потрапив  задля проходження однієї універсальної медичної  процедури. У коридорі відділення повідомив про мету свого приходу молодій медсестрі. «Женя! Женя Василівна!» – та відразу взялася когось викликати. На ці слова з однієї палати вийшла статечна жінка в медичному  халаті.
Процес лікування у більшості випадків, як відомо, супроводжується відчуттям болю. Навряд чи подібне приносить комусь задоволення. Тож, коли до мого ліжка з голкою в руках підійшла чергова медсестра, внутрішньо я з’їжачився. Яке ж було моє приємне здивування, коли вістря голки практично безболісно потрапило у мою судину. Це й стало приводом для знайомства з тією самою Женьою – медсестрою Євгенією Василівною Івановою. «Маю п’ятдесят років досвіду», – короткою  відповіддю вона знівелювала мій подив. Та почуте викликало ще більший інтерес – про вік цієї гарної жінки.

Коли вона, тендітна дівчина, вперше прийшла до благодійного фонду «Патріоти України» з проханням взяти її з собою в поїздку на передову, волонтери заперечили. Мовляв, який там з тебе толк, хочеш допомогти — краще організуй збір допомоги хлопцям. Так і зробила. Кілька разів поспіль і у рідному селі Бережанка, що у Хмельницькому районі, і серед колег, знайомих організувала збір продуктів, найнеобхіднішого захисникам на передову. Але в поїздку проситися не переставала. Адже там брат Сашко в артилерії служив. А вона так хотіла його побачити, та й батьки дуже хвилювалися, як там син. І «Патріоти України» не встояли. Взяли Світлану Красуцьку з собою.

Ми вже повідомляли в газеті, що в Іванківцях  Старосинявського  району селяни у місцевому ставку знайшли чоловічу голову. Згодом у парку неподалік виявили і розчленоване тіло 34-річного місцевого жителя. Правоохоронці  оперативно  встановили особу підозрюваного та затримали його в Одесі.

У бразильській столиці  Ріо-де-Жанейро з 5  по 21 серпня тривали Олімпійські ігри.  Посланці Хмельниччини виступили гідно: двоє з них вибороли нагороди, ще четверо увійшли до чільної шістки.
У «Подільських вістях» вже розповідалося про успіхи подолян, а зараз подаємо лише статистичні дані всіх учасників з нашого краю.

День медового Спаса столичний художник Валерій Франчук любить зустрічати у рідному селі Зелена Красилівського  району, серед земляків, разом з великою родиною та  сім’єю брата  Петра. А напередодні великого православного свята  в обласному художньому музеї відкрилась і персональна виставка митця, яка стала ювілейною, 170-ою  у його творчій біографії, і третьою персональною – в стінах обласного художнього музею.

Коли торік у квітні закладали  капсулу та перший  камінь дев’ятиповерхівки для прикордонників та їхніх сімей, мало хто вірив, що новосілля відбудеться так швидко. Але у  післядень Незалежності України урочисто відкрили першу чергу новобудови. Ордери на квартири  цього дня  отримали 32 сім’ї, з них 12 – учасники   антитерористичної операції.

Саме так, як  у двадцятих  роках гайдамаки армії УНР, а потім — у сорокових, вояки УПА, а не прилизаною, вихолощеною цитатою із вірша Маяковського мав би відповісти Президент  воюючої України у День 25-річчя Незалежності нашим воріженькам лютим.  Але чи  то дипломатичний хист Петра Олексійовича, чи боязнь втратити покупців продукції Липецької фабрики «Рошен» не дозволили йому навіть на словах стати гідним  нащадком «прадідів великих», тож маємо, як казав незабутній Кравчук, те, що маємо. Бо які «шутки», коли навіть у той самий момент, коли Порошенко цитував Маяковського: «Москаль, на Украину шутки — не скаль!», на фронті  не припинялися обстріли рашистами  наших позицій, лилася кров  і гинули українські патріоти? Але вже й на тому спасибі, що у своєму виступі Петро Олексійович  назвав москалів — москалями, зауваживши, що «Росія не змогла і ніколи не зможе поставити Україну на коліна».

Хмельницький аеропорт останній раз прийняв пасажирський рейс ще далекого 2010-го року. З того часу летовище нагадує валізу без ручки: кинути — шкода, нести — важко. За цей час не один мільйон гривень виділила обласна рада своєму комунальному підприємству «Аеропорт Хмельницький», аби він зовсім не занепав, аби не розібрали на друзки приміщення. Так воно і стоїть, перетворюючись на пустку. Хоча нині з’явився проблиск у хмарах над аеропортом: на останній сесії депутати призначили нового директора підприємства. Віктор Гончар на початку 2000-х протягом чотирьох років уже очолював летовище. Тож після призначення він погодився розповісти, як аеропорт виходитиме зі скрути, які першочергові кроки треба зробити, щоб оживити летовище.

Традиційно в останніх числах серпня освітяни області обговорили підсумки розвитку галузі за попередній навчальний рік та окреслили завдання на наступний. Однак цьогоріч увага велелюдного засідання була найбільше спрямована на виступ заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, який відвідав нашу область. Посадовець детально ознайомив педагогів краю з новими державними ініціативами в галузі освіти, які просуваються за підтримки міжнародних фондів.

Недержавні нагороди — ордени «За розбудову України» та медалі «25 років незалежності України» вручив бійцям, волонтерам, лікарям, всім, хто долучився до захисту нашої держави від російського агресора на сході країни,  заступник голови обласної ради Валерій Лесков. Приємну місію він виконав за дорученням всеукраїнських громадських організацій.

 

Результат пошуку зображень за запитом "загинув  Роман Власюк Славута"

31 серпня, поблизу села Богданівка Волноваського району  Донецької області, в бою з російською диверсійною групою поліг смертю Героя сержант Збройних Сил України Роман Власюк.

Роман народився 30 вересня 1994 року. Навчався у ЗОШ №3. Після закінчення, продовжив здобувати освіту в Нетішинському професійно-технічному училищі. До лав Збройний Сил був призваний 23 квітня 2014 року. Військову службу проходив у селі Цвітоха, пізніше був переведений до в/ч В 2829. Роман Власюк обіймав посаду командира відділення-командира машини розвідувального взводу спостереження та технічних засобів.

Прощання з бійцем відбулося 2 вересня у Славуті. Після панахиди у храмі Покрови Пресвятої Богородиці та громадського  прощання, тіло Романа перевезли до Цвітохи і поховали на місцевому кладовищі.

Пам'ятаймо, що за мирне небо над Хмельниччиною склав голову на війні 22-річний відважний воїн, котрий понад усе цінував життя.

Про  Юлю Мужичук, журналіста, блогера й волонтера, можна розповісти чимало. Але вона здебільшого говорила про свого супутника життя Миколу — талановиту й дивовижну людину, справжнього патріота.
Якраз у серпні, вісім років тому, в Києві Юлія  познайомилася зі своїм судженим Миколою Мужичуком. Тоді й не здогадувалася вона, що розпочнеться у неї життя, сповнене не лише романтики, а й тривоги.

До мальовничого села Плужне на Ізяславщині зачастили журналісти: тут побували наші колеги з обласного телебачення, з телеканалу «1+1», ми виявилися третіми. Причина професійних відряджень: скандал навколо заснування Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). До речі, у цьому селі, як розповіли мешканці,  існує чотири церковні громади: православних прихожан Московського патріархату, католиків, християн-євангелістів і цьогоріч, у червні, на День Святого Духа,   освячено приміщення Святотроїцького храму  вірян Київського патріархату. Якось символічно, що два роки тому в селі згорів храм  діючої тут  УПЦ МП і богослужіння проходять у клубі, в пристосованому приміщенні.

Результат пошуку зображень за запитом "хмельницький військовий госпіталь"

Хмельницький військовий госпіталь, що розташований у мікрорайоні Ракове, має славну історію. У роки війни медики госпіталю врятували життя тисячам бійців. І зараз медичний заклад стоїть на охороні життя та здоров’я воїнів. Особливо напружено госпіталь працює під час проведення антитерористичної операції на Донбасі. Сотні поранених, контужених бійців пройшли курс лікування та реабілітації.
Багато робить військовий госпіталь і для цивільних. Для цього тут є окремі палати, діє денний стаціонар.
Однак медичний заклад має одну дуже велику проблему – у приміщенні відсутній ліфт для перевезення хворих. Персонал змушений носити бійців на ношах, вести сходинками під руки або  доставляти в інвалідних візках. Тому Благодійний фонд охорони здоров’я військовослужбовців звертається до подолян, бізнесменів, підприємців, депутатів усіх рівнів  допомогти коштами. Віримо, що разом зберемо потрібну кількість грошей і до кінця цього року побудуємо ліфт.


БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ
Місцезнаходження благодійного фонду: 29026, ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛ., МІСТО ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, ВУЛ. ЧОРНОВОЛА, БУД. 122
Реквізити фонду: ЄДРПОУ — 40543173 МФО — 315405 Р-Р — 26006052307204 Банк отримувача ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК». Призначення платежу — будівництво ліфта.

Театралізоване дійство «Моя Україна – єдина і вільна», яке відбулося в Білогір’ї, запам’ятається тисячами посмішок,  позитивними щирими емоціями, своїм піднесенням та патріотичністю. Адже захід, який розпочався з параду вишиванок, продовжився на районному стадіоні. Тут працювали дитячі каруселі та атракціони, була організована виставка сільськогосподарської продукції, де зокрема власні досягнення продемонстрував Білогірський  ремонтно-механічний завод. У містечку головними експонатами були гончарні вироби отця Івана Хавруся, ляльки-мотанки Ірини Родіонової,  канзаші (прикраси) Ірини Никитюк.

«Живі смарагди Шепетівщини»  — так називається книга-нарис,  видана державним підприємством «Шепетівське лісове господарство»  за сприяння Державного агентства лісових ресурсів України, Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, департаменту освіти і науки  облдержадміністрації. Вона — про мальовничу природу та здобутки  дорослих і юних господарів лісу рідного краю.

Результат пошуку зображень за запитом "загинув Володимир Вітішин"

Двадцятисемирічнний Володимир Вітішин був головою обласного благодійного фонду «Центр «Добриня» волонтерського руху «Хмельницький Армія SOS».

 Результат пошуку зображень за запитом "загинув Володимир Шевчук"

Вночі з 19 на 20 серпня загинув 49-річний шепетівчанин Володимир Шевчук. Володимир Вікторович  добровільно пішов захищати Україну. З вересня 2014 року воював у лавах добровольчого батальйону «Донбас».  Потім підписав контракт на службу в 93-й окремій механізованій бригаді. Був навідником-оператором БМП-2 у складі диверсійно-розвідувальної групи.
Без чоловіка та батька залишилася дружина, син та донька.

Результат пошуку зображень за запитом "загинув Сергій Хоптяр"

Поблизу смт Зайцеве Донецької області загинув 20-річний Сергій Хоптяр.  Родом Сергій Вікторович із села Соколівка Ярмолинецького району. Закінчив Ярмолинецький професійний ліцей. У липні 2014 року був призваний на строкову службу, але вирішив одразу підписати контракт. Після двомісячної підготовки поїхав на фронт.
Молодший сержант Хоптяр воював у складі 53-ї окремої механізованої бригади. 18 серпня загинув під час бою від осколків гранати.
Героїв провели в останню путь з почестями і шаною.

Цьогорічна хмельницька «директоріада», як встигли охрестити місцеві ЗМІ активний процес звільнення керівників шкільних і дошкільних закладів у зв’язку із закінченням дій посадових контрактів, стала головною інтригою завершення минулого навчального і року і підготовки до наступного в обласному центрі.
Про це і, власне, про підготовку до першовересня  — в інтерв’ю з начальником управління освіти Хмельницької міської ради Романом МИКОЛАЇВИМ.

Цьогорічний день народження Хмельницький відзначив яскраво, казково-красиво, велично. Хмельничанам й  гостям міста минулих вихідних вистачало, як то кажуть, і хліба, й видовищ, розваг, адже, зважаючи на передвиборчу кампанію, до організації свята, окрім традиційно міської влади, щедро долучилися й народні обранці, кандидати в депутати… Тож в усіх мікрорайонах міста-іменинника, окрім святкової каші, кави, чаю, а подекуди й морозива, відбувалися концерти, тішили дітлахів безкоштовні атракціони, проводилися різноманітні конкурси з доволі пристойними призами.

У рамках святкування 584-ї річниці  в обласному академічному театрі імені М. Старицького відбулося урочисте зібрання, під час якого відзначено учасників АТО, волонтерів, кращих за професією, переможців конкурсу на кращий благоустрій «Хмельницький — наш дім», лауреатів премій імені Б. Хмельницького та М. Орловського. В урочистостях взяли участь та виступили  виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський, голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний, перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський,   народний депутат України Сергій Мельник.

Так прокоментував причини початку транспортної блокади Криму народний депутат України Мустафа Джемілєв. І хоч про акцію кримських татар та українських громадських активістів повідомлялося заздалегідь, здається, особи, які набивали кишені на тій торгівлі, до останнього вірили, що їм вдасться «порішати» це питання, тож каравани великовагових вантажівок й надалі безперешкодно проходитимуть як на територію окупованого півострова, так і транзитом прямо в Росію.

Олександр Мандибура загинув на Луганщині

Двадцять третього вересня під селом Жолобок на Луганщині загинув двадцятиоднорічний уродженець Старокостянтинова Олександр Мандибура, військовий  8-го окремого полку спеціального призначення. Олександр підірвався на розтяжці. Поранення також отримали і два його побратими. Наразі загроз для їхнього життя немає, а от Олександр — загинув на місці. У хлопця залишилися батьки та брат. Поховали бійця у рідному місті.

В село Раціборівка Волочиського району надійшла сумна звістка: за результатами експертизи ДНК встановлено особу 23-річного Василя Шестака. Він був кулеметиком БТРа у 30-ій окремій механізованій бригаді. Ймовірно, Василь загинув при виході з оточення поблизу Іловайська у серпні 2014 року, після чого був похований на Дніпропетровщині. Рідні до цього часу сподівалися, що Василь живий. Не судилося... Перепоховання героя відбулося 23 вересня на Солом’янському кладовищі Волочиського району.

Ще один результат експертизи ДНК підтвердив смерть сорокашестирічного військового з села Малий Скнит Славутського району. Боєць 30-ої окремої механізованої бригади Юрій Ковальчук зник безвісти ще півроку тому. А насправді заступник командира БМП згорів заживо після прямого влучення снаряда у його машину. Це сталося під час запеклого бою біля Дебальцевого.

Спочивайте з миром, наші захисники!

В обласній науковій бібліотеці ім. М. Островського презентовано книжку «Друга світова війна у творчості літераторів Хмельниччини», у підготовці якої взяли  участь письменники, науковці, студентська молодь.

У Хмельницькому пройшов літературний фестиваль із промовистою назвою «Слово єднає». Його організатори — міське управління культури і туризму, обласне Всеукраїнське товариство «Просвіта», міська централізована бібліотечна система, обласні спілчанські організації — письменницька і журналістська та інші творчі колективи мали на меті згуртувати подекуди розрізнені літературні таланти Хмельницького.

Минулої п’ятниці на  Кам’янець-Подільському центральному ринку сталася масштабна пожежа.

Це гасло за останні два роки стало таким звичним, що ніхто навіть не замислюється, коли воно виникло.

Уже в середині ХІХ століття мешканці подністровських поселень розповідали легенди про те, що не всі види риб, які водилися у Дністрі та його притоках, зуміли вижити протягом минулих століть. Так зниклою вважали наші предки гігантську рибу, яку називали камбулою. В усних розповідях, надрукованих у книзі «Историко-географический и этнографический очерк Подолии» у 1875 році, ця міфічна риба наділялася навіть здатністю поглинати людей, які необачно виходили на риболовлю. Якихось подробиць і застережень щодо цієї риби легенди не містять. Окрім однієї: ота ненажерлива «камбула», плаваючи у водах Дністра, нічим від інших риб не відрізнялася. Тобто, вона мала два ока, розміщених симетрично з обох боків голови.
Чи справді у дністровських водах водилася колись така гігантська риба, чи то просто гіперболічний витвір рибальської уяви, того ми вже ніколи не дізнаємось. Але ще й досі на півдні області можна почути лайливий вислів – «сліпа камбула». Ним «пошановують» зазвичай п’яних сліпців чи просто неповоротких людей, які створюють зайві проблеми оточенню.

У цьому році селу Кунів Ізяславського району виповнюється 470 років з часу першої писемної згадки. 

Як тепер, так і в минулому фотомайстри рідко залишають нащадкам фотопортрети своїх персон. Тому портрет чоловіка, якого бачите на цій світлині, швидше виняток із правил. А зображений на фотознімку — Йосип (Юзеф) Кордиш (1824-1896) — засновник фотосправи у Кам’янці-Подільському. Принаймні, так вважають автори книг «Позабутий майстер. Про Михайла Грейма з Кам’янця» (Краків, 1972) та «Нетипові фотографи» (Краків, 1987) Юліуш Гаржтецький і Гражина Плутецька. Про самого Йосипа Кордиша збереглося не так вже й багато відомостей. Зокрема збереглися свідчення про те, що він мав свою фотосправу в Одесі, Кам’янці-Подільському, а пізніше,  1868 року, у Києві.

Проблема проросійської агітації для України не нова. Але за часів Української народної республіки вона на державному рівні розв’язувалася дуже просто, про що свідчить ось такий наказ міністра внутрішніх справ.

Історія розвивається по спіралі. Ця аксіома неодноразово знаходила підтвердження, якщо проаналізувати історію України зокрема та всесвітню історію загалом. Геополітичні інтереси Російської імперії завжди зачіпали українські землі, але про те, що між Росією та Україною точитиметься війна на початку ХХІ століття, мало хто думав...

...

Шанувальникам музичного мистецтва  ім’я молодого соліста обласної філармонії, львів’янина Степана Дробіта  запап’яталося одразу ж з перших виступів  на хмельницькій сцені на початку минулого року. Його проникливий, оксамитовий баритон, спокійна впевненість, широка репертуарна палітра: від народних, популярних пісень — до  складних класичних творів, переконали: цей 30-річний співак  наділений як  природним талантом, так і неабияким  вже здобутим  професійним вишколом, який отримав на львівських та зарубіжних сценах. Та найголовніше, що розгледіли хмельничани в молодому галичанині, — це його активна, наскрізна  любов до українського національного мистецтва. І нині це особливо актуально: нам потрібна духовна, мистецька Україна, потрібно чути і бачити своє, українське щодня, берегти, пишатись, любити.

У Соснівці, що на Ярмолинеччині, тимчасово призупинили діяльність школи. Причина — відома: школярів зовсім мало. Дітей перевели до Савинецької загальноосвітньої школи I-III ступенів, молодих вчителів працевлаштували, а ось приміщення залишилося пустувати…

Іллічівськ Одеської області вперше прийняв кубок України з легкої атлетики серед ветеранів, який традиційно проводився в Ялті до окупації Криму Росією.

140 кг. вареників... 120 кг. квашених помідорів... Усе це для наших захисників-армійців заготовили місцеві волонтери всього за один день. Сезонними овочами, вирощеними на власному городі, поділилася родина з Красилівщини – Росоловецький сільський голова Ковальчуку Василь Михайлович, його дружина Валентина Анатоліївна, вчителька місцевої ЗОШ, та син Михайло. Прихожанки храму Святої Трійці УПЦ Київського патріархату разом з головним зберігачем фондів історико-культурного центру-музею «Старий Костянтинів» Максимом Перепелицею заквасили овочі, щоб згодом передати відеречка зі смакотою нашим бійцям.
А на базі ресторану «Фієста»у кілька змін упродовж дня ліпили вареники на замовлення і за безпосередньої участі місцевого волонтера Анатолія Потерби. Подяка господиням-волонтеркам, котрі відгукнулися на заклик наліпити вареників для наших захисників. Допомагали і працівники «Фієсти». При нагоді волонтерська спільнота висловлює подяку мешканцям с. Веснянка, котрі долучилися до збору продуктів для наших захисників.

Цифра 8 стала фатальною для родини Рибачків із Понінки, адже саме триклятого восьмого числа батьки втратили двох синів-близнюків. 36-річний Сергій помер   8 вересня минулого року, перебуваючи в міжнародному підготовчому таборі на Львівщині, а 37-річний Олег загинув 8 червня у зоні АТО. Життя Зозульки і Жуленьки, так жартівливо називали Сергійка та Олежку в дитинстві батьки, мало бути щасливим і гладеньким, як два овали, що складають цифру 8. Та жорстока доля розпорядилась по-іншому.

Троє друзів доганяють потяг, який уже рушив. Двоє встигають ускочити, а один залишається на пероні. Стоїть і регоче.
— Що ж тут смішного? —  питають його.
—  Та оті два придурки мене проводжали.
—  А куди вони поїхали?
—  Хіба я знаю…
У ролі такого розумника, що навіть не второпав, куди і чому пішов його потяг, відчуваю себе (й уже не вперше) і я, чекаючи автобуса на шляху Нова Ушиця — Віньківці й кидаючи погляд на кукурудзу обабіч. Торік тут була кукурудза, позаторік — кукурудза… і так триває роками. Та й на інших полях, що поряд: кукурудза, ріпак, соя, часом гречка. Ото і все. Орендар  про сівозміну ніколи не згадує, тоннами сипле хімію в цю святу землю, піклуючись лише про свій сьогочасний зиск. А те, що навіть кукурудза може вбити родючість грунтів і саме внаслідок такого господарювання вони все менше нагадують уславлений український чорнозем, схоже, ні його, ні когось іншого не хвилює.

Жорсткі антикорупційні заходи впроваджує на поточний і весь наступний рік не лише керівництво генеральної дирекції Укрпошти, а й дирекції на місцях. Підстави для них надто серйозні: в системі Укрпошти за дев’ять місяців цього року зловживань виявили на чималеньку суму — 95 мільйонів гривень.

На виконання Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» уряд затвердив Методику формування спроможних громад, розроблену Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. У цьому підзаконному акті докладно визначено механізм та умови започаткування таких територіальних утворень. Методика також містить порядок розроблення і схвалення перспективного плану формування територій — ці завдання покладаються на обласну владу.

21 вересня Шепетівщину вперше з архіпастирським візитом відвідав Його Блаженство, Блаженнійший Онуфрій — Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви. Митрополит провів святкову службу у Городищенському Свято-Різдва Богородицькому чоловічому монастирі з нагоди престольного свята.

Хто не знає, нехай ніколи й не зазнає цього. Нехай ніколи не відчує, як болить серце (чи душа?) від того, що хвора твоя дитина. Я не знаю, з чим можна порівняти той біль, як його назвати: жодне слово, жодне визначення не в змозі передати насправді те, що відчувають батьки онкохворої дитини. Вони б віддали своє серце, свою душу, своє життя, зрештою, тільки щоб їхня донечка чи синочок були здорові й жили...
У сімнадцятирічної Аліни Мусій з Гути-Чугорської Кам’янець-Подільського району діагностували онкологічне захворювання майже два роки тому: лімфогранульоматоз (лімфома Ходжкіна). Увесь цей час дівчина проходила виснажливу хіміо- та променеву терапію. Тільки-тільки Алінка почала набирати силу після цього нестерпно важкого лікування, тільки почало відростати її волоссячко, яке до того було пишною косою, як виявилося, що хвороба не хоче відступати: ранній рецидив.
 Втім, доля дає Аліні ще один шанс на порятунок: трансплантація кісткового мозку. Цю операцію взялися зробити у Києві, в Охматдиті (інституті охорони матері й дитини). Цього тижня уже почалося лікування — перший курс хіміо-
терапії.
Ми віримо, що Бог допоможе Аліні й порятує її. Водночас мама дівчини змушена просити про допомогу нас із вами. Бо, хоча операція ця безплатна (для дітей до 18 років), все ж, на різні витрати потрібно приблизно 10 тисяч  доларів. У родини й близько таких статків немає.
Уся надія на добрих й милосердних людей. Благаємо усіх, допоможіть! Розуміємо, що життя нині дуже важке. Але ви просто уявіть собі, як почувається  їхня родина. Хоч на мить, тоді, може, вам ближчою стане їхня біда.
 Гроші можна перераховувати на картковий рахунок у Приватбанку: 5167987202596751. Отримувач: Мусій Ганна Володимирівна, мати. Телефон: 098-5945046.

З нагоди 150-річчя від дня народження  видатного державотворця,  богослова, будівничого національної української церкви, митрополита Української Греко-Католицької Церкви  Андрея Шептицького в обласній філармонії відбулась урочиста академія за участі  представників духовенства та широкої громадськості.
Урочистості відкрив вступним словом декан Хмельницького деканату УГКЦ Іван Данкевич, який зазначив: «Ще не було держави Української, але вже була Україна духовна, і її творили провідники нації, такі як Андрей Шептицький».

На міжнародних змаганнях з фристайлу (лижна акробатика) в австрійському місті Меттменштеттен виступали спортсмени семи країн.   Хмельничанка Ольга Полюк виборола третє місце.
Спочатку наша землячка кваліфікувалася до фіналу. Після другої комбінації увійшла до чільної четвірки,  а вже суперфінал став для неї  «бронзовим». Попереду були білоруська та швейцарська  акробатки. Особливість цих змагань у тому, що стрибки виконувалися на воду (це характерно для літнього сезону під час тренувальної підготовки до зимових стартів).
У 2015 році  Ольга Полюк стала лідером вітчизняної команди фристайлісток. Наразі її запросили на відкриття нового спорткомплексу лижних акробатів до Білорусії, де передбачений турнір зірок фристайлу.

Неоголошена війна, яка вже більше року незагоєною раною кровоточить на тілі України, пробудила найкращі риси нашого суспільства: милосердя, готовність допомогти та самовідданість заради миру. І всі ці якості перш за все проявляються у потужному волонтерському русі. Ризикувати своїм життям, доправляючи на передову речі першої необхідності, здатні лише ті люди, які розставили життєві пріоритети на користь духовного, а не матеріального, тобто повернулися до засад людяності та жертовності, які незаперечно є складовими української ментальності.

На базі центру розмінування головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, що розташований у Кам’янці-Подільському, військовослужбовці збройних сил Канади розпочали перший етап курсу підготовки особового складу центру за спеціальністю сапер.

14.09.2015 в с.Заслучне  Красилівського району Хмельницької області на пасовищі за 200 метрів від села було знайдено фрагменти кісток людського черепа невстановленої особи. Окрім того, 15.09.2015 в ході огляду місця події  виявлено нижні кінцівки, нижню щелепу, фрагменти кісток руки, таза та ребер. При огляді встановлено, що труп належить особі жіночої статі, вік орієнтовно 10-18 років.
Дану подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015240170000468 від 14.09.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1. ст.115 (вбивство) КК України.
Також при огляді місця події виявлено фрагменти одягу: частина спідниці синього кольору з рівномірно розкиданим орнаментом у вигляді сердечок білого кольору,  етикетка з написом «10-11 years» та футболка рожевого кольору без рукавів, з лівого боку нашито зображення у вигляді обличчя дівчинки з бантиком, яка усміхається.

Винахідливий хмельничанин знайшов спосіб легкого збагачення. Та ось  збутися  грандіозним планам завадили  співробітники СБУ.
Сорокадворічний  чоловік  замовив   у Польщі психотропи, а тут планував їх продати. Виручка обіцяла бути гарною.  Втім зловмисника затримали в одному з поштових відділень міста після того, як він одержав посилку із контрабандним вмістом. У поштовому відправленні   співробітники управління СБ України в області  знайшли  п’ять ретельно замаскованих  паперових згортків із амфетаміном.

«Кубок Дружби Народів» з регбі-7 відбувся в Хмельницькому наступного дня  після боротьби за почесний трофей нашої держави. В  міжнародному турнірі виступали кращі українські команди, а також колективи з Польщі й Білорусі.
У фінальному  поєдинку зійшлися  «Еволюшн» Хмельницький  та  «Олімп» Харків. Наші земляки після поразки в кубку від цього суперника  взяли реванш  з рахунком  — 24:19. Отож кубок — наш. Третє місце  зайняла збірна клубів   Польщі, перемігши  київськиЙ «Ребелс» з рахунком  —  32:0.
До відома любителів цієї гри:  17 жовтня в Хмельницькому, на стадіоні «Поділля» зустрінуться  збірні України та Польщі.

«Кубок президента Туреччини» — один з найпрестижніших боксерських турнірів у світі.
На нього з’їхалися найсильніші спортсмени з чотирнадцяти країн. Переважна більшість з них боролася не лише за призи цих змагань,  а й за путівки на зимовий чемпіонат, що є фактично кваліфікацією на Олімпійські ігри-2016. Українці вибороли десять нагород.  Відрадно, що серед них був і наш земляк. Хмельничанин Владислав Вєтошкін показав яскравий бокс у ваговій категорії 56 кг.
Він виграв у красивому стилі всі поєдинки й завоював золоту медаль, ставши відкриттям турніру.
До речі, на змаганнях у Туреччині серед трьох співвітчизниць виступала й Марія Боруца з нашої області. На жаль, медальна висота їй не скорилася. А от черкащанка Марина Мальована здобула «бронзу».

Тріумфом для подолян завершився чемпіонат світу з боксу серед юніорів, що проходив у Санкт-Петербурзі.
У цьому російському місті зібралися понад чотириста спортсменів з 58 держав. Тарас Бондарчук із Шепетівки у ваговій категорії 54 кг і  хмельничанин Аркадій Карцан у ваговій категорії до 80 кг дійшли до півфіналів, завоювавши бронзові медалі.

Їх прозвали “кіборгами” за надлюдські можливості, проявлені у бою за Донецький аеропорт. Мовляв, звичайні люди на таке не здатні. Там, де не витримувало бетонне перекриття, ці мужні і сильні чоловіки вистояли, і змогли дати гідну відсіч ворогу. А цими вихідними тридцять дев’ять військовослужбовців зі славетного 90-го окремого аеромобільного батальйону повернулися на рідну Хмельниччину.

Упродовж чотирьох днів тривав IХ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв із 22 областей України (крім окупованих) на базі державних лісогосподарських підприємств та закладів освіти нашого краю.
Демонстрували свої здобутки кращі вихованці загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, переможці обласних зльотів. А фахівці з обласного управління лісового та мисливського господарства та обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді підготували для гостей пізнавальну насичену програму праці та відпочинку.

На понеділок, 21 вересня, аграрії Хмельниччини намолотили 1866 тисяч тонн зерна. Залишилося зібрати врожай ще на 34 відсотках площ.  Середня урожайність становить 53 центнери з гектара.
Вже майже завершують збирати гречку, активно молотять сою. Її на круг збирають у середньому по 16 центнерів. З майже половини зібраних площ, а це — 122 тисячі гектарів — засипали у силоси більше  двохсот тисяч тонн.
Продовжують поратися із соняшником. План виконали поки що на третину. Зібрали 28,8 тисячі тонн насіння з понад десяти тисяч гектарів. У середньому намолочують по 26 центнерів на круг.
У десяти районах області взялися за кукурудзу. Поки що врожайність її складає по 59 центнерів з гектара.
В Ізяславському, Красилівському, Теофіпольському та Чемеровецькому районах почали копати цукровий буряк. Проте результат дещо гірший, ніж торік:  по 410 центнерів з гектара проти 469 минулого року.
Триває посівна. Із 221 тисячі 300 гектарів запланованих під посіви площ нині засіяли озимими лиш трохи більше 90 тисяч гектарів. Озима пшениця посіяна майже на половині площі, а  от ячмінь і жито лише почали заробляти в грунт.

Ситуація, про яку піде мова далі, нагадала мені анекдот:
Судилися два дуже хитрих, скажімо так, чоловіки.
— І що?
— Та що — дали п’ять років... судді.
У нас же за допомогою Феміди з’ясовують стосунки хмельницькі перевізники і міська влада. Каменем спотикання знову стала вона — плата за проїзд.

У день професійного свята рятівників у каплиці на честь ікони Божої Матері «Неопалима Купина», біля головного управління ДСНС у Хмельницькій області, відбулась урочиста літургія. Відслужив молебень за здоров’я усіх рятувальників краю настоятель храму протоієрей Георгій. В урочистому богослужінні взяли участь рятувальники та прихожани.

Детальніше читайте в №№ 105-106 від 22 вересня.

Раїса Серафимівна Радзіцька – одна з небагатьох чорнобильців, яка нині, слава Богу, жива і мешкає в Старокостянтинові. В 1986 році, телефоністка Радзіцька перебувала 15 днів в зоні техногенної катастрофи, працюючи  в 14-ти кілометрах від реактора ЧАЕС. Це коштувало їй здоров’я. Навзамін від держави вона отримала показну «турботу», як величезний плювок в обличчя людині, яка ризикуючи своїм життям, вчинила справжній,  непідробний подвиг.

6 вересня 2015 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України  Філарета, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній у Свято-Андріївському кафедральному соборі м. Хмельницького, нагородив медаллю «За жертовність та любов до України» учасників Революції гідності, волонтерів, громадських діячів, активістів ГО «Тепло рідних сердець».
Серед нагороджених свободівці, герої Майдану, поранені на Інститутській сотники хмельницької «Свободи» Анатолій Панчук та Юрій Кравчук.
Ще одну активістку Революції гідності, волонтера Наталію Беренду нагороджено відзнакою від Патріарха Філарета.
Медаль «За жертовність і любов до України» заснована з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета в Українській Православній Церкві Київського Патріархату 2 січня 2015 року.
Цією медаллю нагороджують людей, які виявили активну громадянську позицію, героїзм, самопожертву під час подій Революції гідності, у захисті Батьківщини на Донбасі та в Криму, а також за волонтерську діяльність та допомогу Збройним силам, Національній гвардії, добровольчим батальйонам та іншим військовим формуванням України.

http://cs408324.vk.me/v408324860/24b3/MI9ocs1YCP8.jpg

На чемпіонаті світу з вільної боротьби у Лас-Вегасі (США) хмельничанин Павло Олійник (вагова категорія 97 кг) повторив своє найвище спортивне досягнення дворічної давнини – здобув бронзову нагороду.  
У першій сутичці з господарем чемпіонату Келі Снайдером, в якій було мало активних дій з боку обох суперників, судді віддали перевагу американському спортсмену – майбутньому чемпіону, котрий перемагав на Панамериканських іграх. У втішних поєдинках Павло послідовно здолав поляка Радослава Барана і венесуельця Роберта Діаса, а в боротьбі за третє місце виявився сильнішим за іранця Абаса Тахана.
Окрім особистої медалі, наш земляк отримав ліцензію для України на Олімпійські ігри 2016 року.

За півтора року війни на сході України вже давно стало очевидним, наскільки важливою і життєво необхідною є для наших захисників підтримка земляків: моральна й матеріальна. Мешканці Новоушицького району постійно допомагають своїм синам, братам, чоловікам, які перебувають нині в зоні АТО, щиро вірячи, що настане нарешті мир, і вони живими й здоровими повернуться додому.
Про те, як і чим підтримують своїх земляків на Донбасі, розповідає заступник голови райдержадміністрації,  голова районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Петро  МАЗУР:

На базі  Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького стартував  чемпіонат Державної прикордонної служби України з легкоатлетичного кросу та службового триборства. Урочисте відкриття змагань відбулося на плацу академії, з концертом, короваєм, традиційними військовими почестями.   

Ще вранці Галина Попіль тужила за двоюрідним братом, який передчасно пішов за межу. А вже по полудні геть інші думки заполонили її — без вагань узялася приймати пологи  в сусідки Наталі Тлустої. І радість переповнювала Галину Василівну, коли на світ з’явився малюк.

До початку бойових дій на сході України, Старокостянтинівський військовий госпіталь (військова частина А 1067), працював у звичному режимі. Тут проходили лікування військові пенсіонери і відставники з міста та сусідніх районів. У 2013 р. поповзли чутки, що установу хочуть закрити, а тих, хто там лікується, перевести в обласний центр. Серед колишніх військових розгорнулася галаслива кампанія на підтримку госпіталю, і його вдалося врятувати від закриття. Більше того — військова частина отримала друге життя. З початку 2015 р. тут істотно збільшили персонал, почали приймати поранених із зони АТО, відкрили стаціонар і відновили роботу психіатричного відділення закритого типу.
За географічної локації найближче відділення такого типу, крім госпіталю в Старокостянтинові, є тільки в Києві. Психологічний стан бійців, які повернулися із зони бойових дій, — питання, яке за останній рік постало досить гостро. Про життя медичного закладу та нові виклики, що диктуються сьогоднішнім днем, ми поспілкувалися з Анатолієм Андрущаком, начальником госпіталю, полковником медичної служби В/Ч А1067.

У Кременчуці відбувся заключний етап всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Ми — діти України». Хмельницьку область представляла команда з міста над Смотричем — члени гуртка юних фотоаматорів Кам’янець-Подільської філії обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Діана Вергун та Анастасія Підлісна, під керівництвом Галини Рудик.
Конкурс відбувся в чотирьох номінаціях: портрет, пейзаж, жанрове та позажанрове фото. Подоляни отримали п’ять дипломів, з них один — першого, три — другого та один — третього ступеня, таким чином завоювавши перше командне місце. Переможці змагань нагороджені золотими медалями та цінними подарунками, команді ж вручено кубок, а Галині Рудик — подяку від директора Українського центру позашкільної освіти.

У Кам’янці-Подільському на приміщенні прядильно-ткацької фабрики (колишній будинок Подільської духовної семінарії, тепер — Картинна галерея) 16 липня 1971 р. урочисто відкрили меморіальну дошку.

Звістка про підвищення мінімальних соціальних стандартів, чого гріха таїти, викликала у більшості з нас позитивні емоції. Хай там як, але, якщо мінімальна заробітна плата збільшиться на 160 гривень, це ж таки ліпше, ніж залишатися на рівні 1218 гривень. Навіть, якщо за ці гроші ти не можеш придбати необхідне тобі взуття чи портфель до школи, чи сорочку якісну (хіба лиш в секонд-хенді), чи... Що там іще не можеш придбати? І холодильника, і телевізора, і праску електричну... Але... Але, потішмо себе позитивом, за ті 160 гривень можна купити, приміром, два кілограми хорошого м’яса чи майже три кіло масла, чи необхідні ліки в аптеці. Чи — уявіть тільки! — можна аж 45 разів проїхатися в маршрутці.
А якби зарплата мінімальна не зросла, то хіба з’їли б ви стільки м’яса і масла? Отож-бо! З точки зору оптиміста, однозначно добре, що зростають наші соціальні стандарти. Мінімальна пенсія з 1 вересня становитиме 1074 гривні. Зросли виплати вчителям (залежно від категорії) на 474-605 гривень, сімейним лікарям — на 453 гривні, медсестрам, працівниками соціальної сфери — на 304, працівникам культури (зокрема, бібліотекарям) — на 348 гривень. Збільшився також розмір стипендії: у вишах 1-2 категорії — на 112 гривень, 3-4 категорії — на 95 гривень. Особи з особливими потребами отримуватимуть з 1 вересня щомісяця на 100-200 гривень більше.
І все це збільшення, зауважте, не з 1 грудня, як обіцялося раніше, а ось вам — уже з першого вересня! Радійте, люди! Та, скажу, оптимістом нині у нашій державі легко бути тому, хто отримує хоча б тисяч п’ять гривень заробітної плати або стільки ж пенсії. Вони тоді, хоч і з труднощами, але можуть якось вовтузитися, аби не скотитися у прірву злиднів. І то це не факт, адже не за горами зима, яка принесе нам такі рахунки за житлово-комунальні послуги, що не одному з нас дух перехопить. До речі, я знаю чимало людей, які уже з літа почали відкладати гроші зі своїх мізерних пенсій на оплату світла й газу взимку. Авжеж, на чорний день. Хоча, видається, день той почався давно, просто ніяк не може закінчитися. Так от, щодо оптимістів: їх у нас дуже мало, адже доходи у більшості просто- таки жалюгідні. Тому й переважають песимісти, чи можете їх назвати реалістами, які це підвищення вважають просто смішним.

Минулоріч у березні згідно з Указом Президента відбулася перша хвиля мобілізації. Відповідно до низки законодавчих актів, роботодавці мали звільняти призовників, зберігши за ними робочі місця та середньомісячну заробітну плату. Про це, власне, і йшлося у сповіщенні керівникам. Але, коли бійців демобілізовували 2015 року, з’ясувалося, що дехто начисто забув законодавчо передбачені хлопцям гарантії. До прикладу, одне із комунальних підприємств обласного центру в такий спосіб заборгувало своєму працівникові зарплату за рік!

У Хмельницькому, в новому спорткомплексі «Епіцентру», минулого тижня проходив чемпіонат України з важкої атлетики. В його рамках відбулися урочистості з нагоди 120-річчя цього виду спорту в нашій державі. Яскраве дійство організував спортклуб «Епіцентр».

Третього вересня о 13.00 годині Хмельницька АЕС з початку  експлуатації виробила 250-мільярдну  кВт-годину електроенергії.
Вітаючи трудовий колектив станції з цим вагомим здобутком, генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко нагадав, що частка першого енергоблока склала 176,8 мільярда кВт-год електроенергії, на що було витрачено 27 років і 7 місяців роботи. Скромніший, з огляду на вік, доробок другого енергоблока — 73,2 мільярда кВт-год електроенергії за 11,1 року експлуатації.  
Багаторічна плідна робота дала свої результати. Багато це чи мало 250 мільярдів? Якщо говорити з точки зору потреб в електроенергії Хмельницької області, то її вистачило б приблизно на 100 років. У масштабах України чверть трильйона кіловат-годин — це трохи менше загального річного виробітку електроенергії.

Якщо дослухатися до соцопитувань, довіра простого населення до влади опустилась, висловлюючись його ж мовою, до рівня плінтуса. А ті, хто просто у панічному страхові очікують наближення зими, висловлюються ще крутіше, що в перекладі на цензурний варіант означатиме — нижче плінтуса. Під час таких немилозвучних характеристик навіть інтелігенти не закривають вуха. Бо й вони по шию у ціновій трясовині. І хоч українці — народ, який завжди міг над собою посміятися, але анекдотичність ситуації вже навіть дурня не розсмішить.

Головою Волочиської райдержадміністрації, згідно з розпорядженням Президента України Петра Порошенка №684/2015 рп, призначено Володимира Сергійчука.
Володимир Миколайович — депутат Волочиської районної ради від «Народної партії» (обраний за партійними списками). До призначення на посаду голови РДА був керівником сільськогосподарського виробничого кооперативу «Полянський», який розташований у селі Поляни Волочиського району.

Здохлий лис на стежині
Можливо, якби не адмінреформа, жителі Михайлівки Ярмолинецького району і далі доживали б віку, ніби в затяжному летаргійному сні. Коли відчуваєш, як все довкола з року в рік іде в якомусь зворотному напрямку: руйнується, гине, втрачає зміст, а ти не можеш навіть рукою поворухнути. А тут, виявляється, можна і потрібно все брати в свої руки, створювати міцну і дієву громаду! А що, як та громада прокинулася з важкого сну вже гола і боса?!
Всеньке літо на стежині посеред села лежав здохлий лис. Через нього байдуже переступали чоловіки, перестрибували діти, проходила, відвернувшись головиха. Який вже там розсадник сказу чи лектоспірозу, коли йдеться навіть не про це, а про хвору зневірену людську душу?! Тож і лежав той лис як символ безпросвітного колективного відчаю, поки не зотлів.

Українське законодавство знову у вирі реформи. Якщо мислити категорією, бодай, чверті століття (майже вік незалежної України), то вона, власне, не припинялася ні на мить. У кожного уряду був свій метод впливу на служителів Феміди, свої, так би мовити,  батоги  та пряники. Відтак незалежної судової влади, прозорого, європейського, в найкращому сенсі цього слова, правосуддя у спадок від попередніх «реформаторів» ми так і не отримали. Чи ж матимемо його в перспективі? Секретар Ради суддів України,  суддя Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич  переконаний  – реформа буде дієвою лише тоді, коли суди та судді звільняться від впливу політиків і первинним в оцінці якості їх роботи стане професіоналізм. Саме з досвідченим фахівцем і ведемо розмову.

Детальніше читайте в №№ 100-101 від 10 вересня.

Олега Середюка із Москалівки, що на Ярмолинеччині, мобілізували наприкінці цьогорічного квітня, а вже 26 день серпня ошелешив рідних і всеньке село страшною звісткою: «Загинув при виконанні службових обов’язків, внаслідок осколкового поранення». Першого вересня, після урочистої лінійки,  на шлях, аби зустріти свого героя, вийшла вся школа, односельці, а другого, щоб провести в останню путь, зійшлися-з’їхалися зі всіх усюд: родичі, друзі, однокласники, колеги, знайомі, керівництво краю, духовенство… Небачене велелюддя, море квітів, ріки сліз, не стримують їх  навіть мужні чоловіки. Посеред страшної спеки раптом закрапав дрібний дощик – Олег за світом плаче, підсумують старожили. Ще б пак, адже  ще жити й жити, бо ж лише  в січні мало  сповнитися 28!  Тільки так, певно, судилося: несправедливо, нестерпно боляче…

У водоймах  Хмельниччини триває  линька раків. Зараз вони дуже вразливі, а тому  потребують охорони. Для збереження популяції раків під час їхньої другої линьки ( перша була навесні) наказом Хмельницькрибоохорони заборонено  промисловий та любительський лов раків у водоймах   області  до  18 листопада 2015 року.
Нагадуємо, що за нехтування наказу про заборону вилову раків та порушення законодавства передбачена відповідальність: штраф  від 340 до 680 гривень та відшкодування завданих збитків рибному господарству України у розмірі 25,5 гривень за кожного виловленого рака. А якщо збиток  буде досить вагомим, то порушника можуть притягнути до кримінальної відповідальності», —  зазначив начальник відділу  рибоохорони  Ю.Вишинський.
Наберіться терпіння до закінчення зазначеного строку заборони, а тоді смакуйте раки з пивом.

Хмельницький став одним із центрів розвитку футзалу в Україні. За підсумками попереднього сезону наш «Спортлідер+» виборов срібні медалі в екстра-лізі. Безперечно, в цьому велика заслуга почесного президента клубу — голови обласної ради Івана Гончара.
Про те, що наша команда знову налаштувалася  боротися за найвищі нагороди, засвідчив стартовий тур чергового чемпіонату держави. Хмельничани були гостями «Урагана» в Івано-Франківську. Для господарів все розпочалося чудово. Вже невдовзі вони повели в рахунку, і могли збільшити його. Але, як мовиться, коса найшла на камінь. Подоляни спершу зрівняли рахунок, а потім вийшли вперед.
Другий тайм засвідчив, що хмельничани краще підготувалися до сезону. І хоч маятник гойдався туди-сюди, наші земляки довели, що вони зараз на голову вищі суперників. Матч завершився переконливою перемогою хмельничан — 6:3.
Для любителів статистики наводимо результати інших матчів першого туру: «Енергія» Львів — «Титан-Зоря» Покровське — 4:2, «Приват» Кривий Ріг — «Кардинал-Рівне» — 5:3, «Продексім» Херсон — «Локомотив» Харків — 1:7. Команда «ЛТК- ІнБев-НПУ» Житомир в цьому турі відпочивала.

Вранці вирушили у бік Лисичанська, щоб до обіду встигнути виступити перед військовими в Артемівську. Це вже Донеччина. За кілька тижнів, що минули з часу нашої попередньої поїздки в зону АТО, блокпост на виїзді з Лисичанська значно зміцнів. Хтозна, чи то готувалися давати відсіч сепаратистам, чи на всякий випадок приготувалися до святкування Дня визволення Лисичанська від рашистських окупантів… Адже його звільняли на другий день після Сєвєродонецька, що розташований поруч. І досі згадують місцеві, як у ту буремну ніч лисичанці тікали до сусіднього міста, рятуючись від пострілів і вибухів, хто у чому був — навіть в нічних сорочках — єдиним вцілілим містком…

Перше, про що він розповів після піврічного перебування на війні, це як почався обстріл. Біля вікна вибухнула міна. І йому в долоні випав мозок товариша.
Уже четвертий місяць ні пари з вуст про війну. Носить у собі. Ночами зривається і шукає автомат, бронежилет, берці. Кричить від жахіть, які приходять уві сні. Коли вип’є, йде в атаку. Не може їсти — страви смердять трупами. Розуміє, що треба йти до «мозкоправів» та перший крок зробити не наважується.
Подібне трапляється у багатьох бійців. Їх доганяє війна, а дружини, матері, сестри витягають їх із петель, вгамовують під час видимих лише їм боїв, втішають, коли вони оплакують полеглих. А буває, що гріха таїти, збираються самі або з дітками й покидають чоловіків напризволяще з їхніми переживаннями, спалахами гніву та агресії. Однак у всіх виникає запитання: «Що робити?».

Цікава ідея була нещодавно в інтернеті: «арештували двох прокурорів — вилучили півмільйона доларів. В Україні прокурорських двадцять тисяч… Може, не треба й гроші в МВФ позичати?»

Знакова подія, на яку чекали тридцять літ, сталася у Скаржинцях, що на Ярмолинеччині. На День знань новенька простора загальноосвітня школа урочисто відкрила свої двері для 137 учнів. Добротне приміщення нагадує казковий терем, що став окрасою села.

Начальник УМВС України в Хмельницькій області генерал-майор Микола Семенишин вручив правоохоронцям відзнаки та посвідчення учасників антитерористичної операції на сході країни.
Головний міліціонер області також вручив медаль «За вірність народові України» нашому земляку, бійцю Нацгвардії Дмитру Хойні. Нагорода довго шукала героя. Президент України Петро Порошенко нагородив Дмитра медаллю ще в 2014 році, але через тривалий курс лікування після поранень і двох контузій, двадцятитрирічний славутчанин зміг отримати нагороду тільки зараз. Хлопець провів в АТО  рік. Пройшов гарячі точки Донецької і Луганської областей. На його долю випало чимало важких випробувань. Через низку поранень Дмитро частково втратив зір і зараз завершує курс лікування.
Вручаючи бійцю нагороду, Микола Семенишин зазначив: «Дмитро одужує, і ми зобов’язані його працевлаштувати, незважаючи на стан здоров’я, бо він захищав життя кожного з нас».

Люди готові витерпіти все, або майже все, коли бачать, що важкі часи однаково важкі для всіх. Але коли для одних війна, а для інших — мати рідна, коли одні не вилазять із окопів місяцями, а інші в цей час примножують свої статки вп’ятеро, то рано чи пізно відбувається те, що сталося в останній день літа на периметрі перед Верховною Радою, який, за іронією долі, носить назву площа Конституції. Бо свята і невинна кров, що пролилася там у понеділок,  31 серпня, пролилася за і во ім’я Конституції.

Минулої суботи 282 курсанти-першокурсники Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького, не зраджуючи традиціям славного закладу, урочисто склали військову присягу й поклялися служити українському народу, захищати священні рубежі Батьківщини.

Детальніше читайте в № 99 від 8 вересня.

Ця трагічна і водночас героїчна історія сколихнула всю Італію. Й не тільки.

Мистецькі акції у дні державних свят напередодні чергових виборів завжди яскраві: кандидати наче змагаються між собою, хто привезе до Хмельницького яскравішу сценічну зірку. І недавній День Незалежності також був «зірковим» в обласному центрі.
На одному сценічному майданчику співав народний артист України Віктор Павлік, на іншому — чуттєвий, романтичний і вибуховий Арсен Мірзоян. Його полюбили сотні тисяч людей під час трансляції телевізійного талант-шоу «Голос країни» у 2011 році, і хоча «шоу-голоси» наступних років також запам’ятовувалися інтригуючим розвитком сценічних баталій, але майже всі вони мають схожий фінал: публіка забуває вчорашніх своїх улюбленців і переключається на наступних. Шоу триває…

Детальніше читайте в № 99 від 8 вересня.

У Хмельницькому за підтримки обласного відділення Національного олімпійського комітету України, управління молоді та спорту міської ради, Федерації велосипедного спорту України, Асоціації ветеранів спорту України, обласного відділення Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури та спорту проведено Кубок України серед ветеранів та відкриті міські змагання з велоспорту на шосе «Тур братів Стародубів».

Медаль чемпіонату світу та дві олімпійські ліцензії  здобули хмельницькі веслувальники.

Протягом дев’яти днів на олімпійському стадіоні «Ластівчине гніздо» в Пекіні спортсмени з-понад 200 країн розіграли 47 комплектів медалей у бігу, стрибках, метаннях, спортивній ходьбі та багатоборствах чемпіонату світу з легкої атлетики.

Сьогодні Українська армія вже далеко не така, якою була ще рік-півтора тому. Ніхто не думав, що нам доведеться шліфувати свій професіоналізм і майстерність у реальних бойових умовах, у протистоянні з реальним ворогом, де часто питання життя і смерті відходить на другий план перед метою виконати поставлене завдання.

На День Незалежності України майже сотня солдатів, сержантів і офіцерів 8 окремого полку спеціального призначення отримали бойові ордени, медалі, відзнаки міністра оборони України, начальника Генерального штабу, чергові військові звання.

Сепаратизм та участь у терористичній організації – саме в цьому звинуватив Шепетівський міськрайонний суд місцевого жителя Дмитра Єфімова і присудив йому 10 років в’язниці. Влітку минулого року  чоловік місяць зі зброєю в руках прослужив у терористичній організації ДНР.
Не задоволений таким рішенням підсудний подав  скаргу до  апеляційного суду Хмельницької області. Однак досить суворий вирок колегія суддів залишила без змін.

Починаючи із п’ятої ранку 28 серпня перед підприємством ТОВ «Білогір’я молокопродукт» вже зібралося чимало людей. Розлючені працівники товарно-молочних ферм «Україна 2001» вимагали від керівництва Білогірського молокозаводу негайно погасити заборгованість за здане ними молоко.

Перший дзвоник покликав за шкільні парти близько 127 тисяч учнів області (на 980 менше, ніж торік), з них 13,7 тисячі — першокласники.

У Хмельницькому національному університеті 1129 першокурсників денної форми навчання прийняли присягу студента, а традиційне свято початку нового навчального року розпочалося хвилиною мовчання в пам’ять про героїв-звитяжців Небесної Сотні та воїнів, що загинули на буремному сході.

Днями  на Летичівську   райлікарню (адресно!) прийшло   майже дві тонни медичної допомоги з Америки,  ще сімсот кілограмів — у дорозі. Акуратно складені в картонні ящечки медпрепарати, інструментарій, одноразова білизна, хірургічні костюми, засоби гігієни, марля, катетери, ендотрахіальні трубки для діток всіх вікових категорій, фіксуючі шини, травматологічні протези… — далеко не повний перелік отриманого. Сума  доставленого сягнула 25 тисяч доларів, що значно перевищує річні видатки на заклад.

Якщо пам’ятаєте, з початком осені нас очікує чергове підвищення тарифів на електрику. Чому чергове? Бо 1 березня 2016-го їх знову підвищать. І 1 вересня наступного — ще раз. А ще — 1 березня 2017 року. Загалом, за планами Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, через півтора року ми сплачуватимемо 90 копійок за кіловат-годину (до 100 кВт-годин) та 1,68 гривні — від 100 до 600 кВт-годин. Ого-го, хочеться сказати! Але не будемо наразі зазирати у таке далеке майбутнє: нагадаємо, що ми матимемо у платіжках за вересень. Отже, за спожиті до 100 кіловат-годин треба платити 45,8 копійки за кВт-годину, більше — 78,9 копійки. Вже час задуматися про заощадження? Чи будемо чекати 2017-го року?

Міністерство оборони України оголосило конкурс на закупівлю квартир для військових та членів їх сімей
З метою забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, Міністерство оборони України оголосило конкурс на закупівлю квартир на вторинному ринку (готове житло) в регіонах України, а саме у місті Хмельницький до 15 квартир та у Хмельницькій області – до 10.
Варто зазначити, що закупівля (придбання) житла для військовослужбовців здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 147 та за рахунок бюджетних коштів, що передбачені в Державному бюджеті на фінансування Збройних Сил України в 2015 році.
Детальна інформація стосовно проведення конкурсу розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України www.mil.gov.ua розділ «Державні закупівлі» підрозділ «Конкурсна комісія з відбору пропозицій щодо закупівлі квартир».
Розкриття конкурсних пропозицій буде здійснено 9 вересня 2015 року.
Для надання роз’яснень та інформації можна звернутися до Департаменту капітального будівництва Міністерства оборони України за тел./факс (044) 243-64-77.

Чотирнадцятирічна Лера Титаренко клопочеться на кухні. А наймолодші її сестрички Ліза, Ангеліна та Саша бавляться на подвір’ї, вмостившись, наче пташенята, на змайстрованій татусем великій гойдалці. За дітворою пильно наглядають старшенькі Аліна та Аня.
Поки подружжя Титаренків трудиться у полі, встигаю поспілкуватися з їхньою донькою Лерою, яка полюбляє куховарити — варить борщі й випікає торти, а також  доїть корову. Школярка стала помічницею й для своєї вісімдесятирічної бабусі, часто залишається у неї на ночівлю, щоб старенькій не було самотньо. Мріє стати вчителькою, як її старша сестра Ніна, яка вийшла заміж й проживає в  Росії.
Сім’я Титаренків, наче злагоджений механізм, де кожен зайнятий своєю справою. Звісно ж, найбільше завантажені батьки великої родини — Олександр і Люба. Вони не лише тягнуть сімейного воза, а й  дорожать своєю роботою. Багатодітна мати узяла на себе обов’язки соціальної робітниці, а її чоловік працює у місцевій школі.

Є в Шепетівському міськвідділі міліції своя незвичайна «фішка», тут працює аж три пари братів-близнюків.

Начальник УМВС України в Хмельницькій області Микола Семенишин отримав від Президента України Петра Порошенка спеціальне звання генерал-майора міліції.
Указом Президента України від 26 серпня 2015 року № 504 «Про присвоєння спеціальних звань» полковнику міліції Миколі Семенишину присвоєно звання генерал-майора міліції.
Микола Олександрович пройшов довгий і складний професійний шлях. Свою службу в лавах правоохоронних органів нинішній генерал-майор Семенишин починав у 1990 році в Кам’янці-Подільському міліціонером взводу патрульно-постової служби.
Редакція газети «Подільські вісті» вітає Миколу Олександровича з високим званням і бажає подальших успіхів на ниві утвердження закону і правопорядку. 

26 серпня поблизу села Прохорівка Волноваського району  загинув Олег Середюк, житель  села Москалівка, що на Ярмолинеччині. На захист держави чоловік став наприкінці цьогорічного квітня.  
Життя не пестило юнака: коли закінчував одинадцятирічку,  померла ненька. Олега й трьох його молодших братиків виховувала бабуся. Змалку звик до важкої праці у селі. Останнім часом трудився на агропідприємстві Групи компаній «VITAGRO». Привітний, щирий, працьовитий, завжди готовий прийти на допомогу – таким він був, таким залишиться назавжди у пам’яті всіх, хто його знав…
Без татуся залишилася семирічна донечка Анюта.
Спи спокійно, Олеже. Ти заслужив безсмертя.

Робітнича Понінка не так давно була в центрі уваги ЗМІ. Через мітинг і перекриття траси Київ — Кременець паління шин перед адмінприміщенням паперової фабрики, викиди труби якої і спричинили протести. Та пристрасті вщухли і вдалося досягти порозуміння. Намітилася лінія співпраці між громадою міста та адміністрацією фабрики. Підписано Договір соціального партнерства, згідно з яким громаді щомісячно надається по 30 тисяч гривень на вирішення соціальних питань, крім того створена ініціативна група з активістів громади, депутатів та спеціалістів паперової галузі для координації всіх дій, спрямованих на покращення екологічного становища. Правда, на останнє сплановане засідання з невідомих для фабричного керівництва причин місцеві активісти не з’явилися (подейкують, що втрутилися політичні сили, для яких фабрична труба відіграватиме певну роль у виборчих перегонах), у відповідь на це фабрика відмовила у подальшій діяльності ініціативної групи.

Два роки забуття та бездіяльності і лише місяць, мовби фенікс із попелу, постало і запрацювало виробництво. 27 серпня в Білогір’ї відбулося свято, адже занедбаний хлібозавод отримав друге життя завдяки відповідальному інвестору.

З часу, коли на сході України почалися бойові дії, вони так чи інакше впливають на все, що відбувається в державі. Але трагедія під Іловайськом на десятиліття, якщо не на століття, затьмарила найбільше державне свято — День Незалежності України. І в мене немає сумнівів, що кремлівські правителі саме досягнення цієї мети і вклали у свій диявольський задум, визначаючи час початку військової агресії проти нашої країни. Такий ось особливий прояв «братньої» любові.

Уже другий концерт влаштовують  митці філармонії для бійців АТО, які перебувають на лікуванні в обласному військовому госпіталі.

Вранішній автобус до обласного центру з села вирушив із запізненням, бо люди, угледівши огрядну тітку з двома клітчастими сумками, яка дуже намагалася поспішати, але насправді прошкувала, ледве переставляючи ноги, попросили водія почекати. Про що потім, коли вона всілася на сидіння, яким їй поступилася дівчина, таки мовчки пожалкували.

Кореспондент газети «ПВ» Інна Мельник вручає закуплені журналістами медикаменти

Журналісти редакції обласної газети «ПВ», незважаючи на свою скромну заробітну плату, зібрали кошти і закупили необхідні ліки для бійців у зону АТО та для поранених, котрі перебувають у військовому госпіталі.
Вже не вперше редакція газети допомагає військовослужбовцям, які своїм життям виборюють нашу з вами незалежність. Постійно й оперативно журналісти часопису висвітлюють героїчні подвиги бійців, їхню мужність і відвагу, яку вони щодня проявляють на війні з так званим «братнім» народом. І у нас болить серце та щемить душа, коли доводиться писати мартирологи за загиблими подолянами. Але війна є війна. 
Незважаючи на нестабільне фінансове становище, «ПВ» намагаються матеріально підтримувати нашу Українську армію. Ще на початку війни з агресором, в квітні, на реквізити Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького переказаний одноденний заробіток усіх членів колективу редакції. Згодом були переказані чималі кошти на рахунок благодійної організації «Подільський фонд допомоги Українській армії», яку створили за ініціативи голови обласної ради Івана Гончара. 
Дізнавшись від Олександра Завроцького, командира військового госпіталю, про збір медикаментів на лікування бійців у зоні АТО та поранених, які перебувають на лікуванні у військовому госпіталі, ми, за принципом хто скільки може, зібрали майже дві з половиною тисячі гривень. Озброївшись списком необхідних ліків, вирушили в аптеку. Сьогодні бійці потребують насамперед ліків від ГРВІ, вітамінів, перев’язувальних матеріалів та багато чого іншого. В аптечному пункті госпіталю надають необхідний перелік ліків. Тому, якщо хтось, прочитавши цю статтю, виявить бажання долучитися до благочинної справи — ми будемо раді. 

 

Кожен, хто причетний до слова, знає, що газета — це колективні душа, розум та праця. У цьому журналістський труд дуже схожий до хліборобського. Бо щедрому ужинку теж передують титанічні фізичні та розумові зусилля. Ратаї, як і журналісти, ніколи не знають спочинку, адже всякий урожай закладається у жнива. І так до безконечності.
Щось подібне і в наших літописних творах. Позаяк часопис — це не стільки віддзеркалення історії, скільки її перший чорновик. Це той символ вічного двигуна, який живиться запалом своїх творців і, звісно, вашою енергією, шановні читачі.

Якось вирішив навести порядок у гаражі. Там накопичилося усякого лахміття вдосталь. Відчинив двері і побачив ось таку картину: у кутку під стелею в густому павутинні борсалася муха. Павук обплітав її усе новими і новими тенетами. З кожною хвилиною полонянка у тих тенетах ставала сумирнішою. Сили покидали жертву. Згодом, змирившись із долею, вона раз у раз завмирала. А огидна комаха продовжувала свою справу, всмоктуючись трубочками-ніжками у жертву. За якийсь час справу було завершено: муха стала завалькованою.
Під впливом отого дикого поїдання комахи комахою подумав, що подібне трапляється і серед істот з вищим розумом. Он як у Дунаївцях. Тільки у ролі нещасної мухи була проста сіромашна жінка із Великого Жванчика, мати двох дітей. (З етичних міркувань прізвище потерпілої не вказуємо, а назвемо Катерина Н.). В образі павука лікар-уролог Дунаєвецької районної лікарні В. С. Риндик. Звісно, можна було б і не називати цього ескулапа. Мовляв, триває слідство, суду ще не було тощо. Проте на усе це є свої контраргументи. Насамперед той, що факт одержання калиму цим паном відомий у Дунаєвецькому районі навіть курці, яка заквоктала і не злазить із яєць, висиджуючи курчат у глухому, безлюдному місці. Далі, коли вже журналісти взялися за цю справу, то, повірте, доведемо її до логічного завершення, а суд спровадить Володимира Степановича до буцигарні. І не тому, що автор цих рядків такий злий і жорстокий. А насамперед через те, що його, як і всіх мешканців Хмельниччини, шокувала процедура і механізм цинічного вибивання грошей у нещасної хворої, беззахисної жінки. І останнє, найголовніше: зі свого тридцятилітнього журналістського досвіду знаю, що кримінальні справи такого штибу, як правило, обскубуються на різних рівнях нашої всесвітньо відомої правоохоронної системи. Тут, як казав мій давній приятель, як не міліція чи прокуратура відкрають свою долю, то Феміда уже точно заробить копійчину.
Іншими словами, як показує практика, перед її величністю Фемідою може постати уже не нахабний, цинічний здирник, а беззахисна овечка, що заблукала у полі, багатому на «зелень», тобто долари США та євро. А втім, залишимо наші прогнози без коментарів. Бо все, що не відбувається і не реалізується в житті, стає гіпотетичністю.

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ПОСТАНОВА
16 вересня 2014 року м. Київ № 966
Про зміни в складі окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року

Жителі Дунаєвецького району активно долучаються до надання благодійної допомоги нашим військовослужбовцям, які перебувають у зоні бойових дій на сході країни.

На Луганщині російська армія повністю знищила селище Побєда. Ворог застосував страшну зброю — реактивні системи залпового вогню «Смерч». Під обстріл потрапили майже 40 бійців восьмого окремого полку спеціального призначення з Хмельницького. Чотирнадцять розвідників поранені, один з них лежить у комі. Зброя, бронежилети і речі знищені. Допомогти постраждалим можна за номером телефону 097-69-17-985 (Віталій).

За дорученням Президента України у Службі безпеки України створено Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та пошук зниклих безвісти у період проведення АТО.
Родичі, які шукають своїх близьких, можуть звернутися із письмовою заявою в управління СБУ у Хмельницькій області за адресою: м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 19, або до його територіальних підрозділів: у місті Нетішині (0242) 3-32-32;  Шепетівці (0240) 5-12-61;  Кам’янці-Подільському (0249) 3-88-01. Заява буде негайно направлена у Міжвідомчий центр допомоги, який працює за адресою: місто Київ, вул. Ірининська, 4.
Крім того, громадяни можуть надавати Міжвідомчому центру інформацію про полонених, заручників та зниклих безвісти осіб у вигляді установчих даних таких осіб, місця та обставини зникнення за телефоном цілодобової «гарячої лінії» (0800) 501-482, (044) 235-63-67 та на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Кожного вечора більшість з нас з нетерпінням очікує чергового випуску новин: що там на сході? Чи  є втрати серед наших героїв? Чи звільнена ще частка українських теренів від терористів? І мимоволі постає питання: що ж то за терористи, якщо армійським регулярним частинам вже чотири місяці не вдається їх стерти на порох? Без сумніву,  зрозуміти реальну ситуацію на Донеччині «диванній сотні» біля екранів телевізорів і комп’ютерів украй важко. Тому, дізнавшись, що у Хмельницькому тимчасово перебуває командир військової частини № 0553 (більш відомої серед громади як 8-й полк спецпризначення) Олег Нечаєв, ми вирішили дізнатися із уст учасника бойових дій про ситуацію в зоні АТО. Зрозуміти, із ким ми воюємо? Якої підтримку потребують наші бійці?
Звісно, не на усі питання (зважаючи на загрозливий час та військову таємницю) ми отримали відповіді. Але розуміння, яка орда «встає з колін», яка це загроза для людства, прийшло. Отже, запрошуємо до слова Олега НЕЧАЄВА, який  на момент виходу газети знову  перебуває в зоні АТО.

Служба безпеки України у Хмельницькій області викрила та припинила спробу незаконного експорту 45-ти механічних прицілів до реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». Згідно із супроводжуючими документами, вантаж прямував до однієї із європейських країн. Отримувача приладів встановлює слідство.
З’ясовано, що представники одного з суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності  Києва (без дозволу Державної служби експортного контролю України) намагалися перемістити ці прилади, які є товарами військового призначення, через митний кордон України в митному режимі «експорт».  «Накрили» спритників у зоні діяльності Хмельницької митниці під час огляду вантажу за участю співробітників СБУ.
У рамках кримінального провадження тривають слідчі дії.

У Білогірському районі знайшли прихисток майже чотири десятки жителів Автономної Республіки Крим, Луганщини та Донеччини. Кожному з них забезпечили соціальний захист, медичне обслуговування, при потребі надаватимуться й освітянські послуги.
Переселенці задоволені умовами проживання та навіть щиро здивовані теплим ставленням до них місцевого люду. Насправді, очікували гіршого. Зараз біженці вже адаптувалися, відійшли від постійного страху перед загрозою обстрілів терористами і, кажуть, що мальовнича природа Білогірщини, чисті вода і повітря — найкращі ліки від стресу. Але найбільше мріють про  якнайшвидше успішне завершення АТО…

«ПВ» з’ясовували, де найкраще відпочивалося юним подолянам
Звісно, малі відпочивальники навіть і з батьками поки що масово не вирушають, скажімо,  на тропічні острови чи в інші екзотичні місцини. Хоча, приміром, понад п’ять сотень дітей з області таки оздоровлювалися цьогоріч на морі в Одеській області за путівками управління освіти і науки облдержадміністрації. Та ще приблизно стільки ж — від фонду соціального страхування. І в Карпати чимало школярів за путівками їздило. Та, безумовно, найдоступніший та наймасовіший відпочинок — власне на теренах області.

У 2012 році у Городку стався доволі гучний скандал, який, дякуючи ЗМІ, став відомим на всю Україну: тодішній голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Вербановський роздав членам сім’ї, родичам і друзям землі з резервного фонду для ведення особистого господарства. І хоч цей тарарам уже в минулому, а сам пан Вербановський вже не голова адміністрації, однак сама суть справи надзвичайно цікава і показова. В ході її вивчення виявилося, що роздача землі куму, брату, свату — просто дитячі пустощі в порівнянні з тими «золотими вербами», які корінням своїм тягнуться в «темні» часи головування Вербановського.

Ці рядки пахнуть потом і кров’ю, пилом і димом передової. Вони  написані під обстрілами ворожих «Градів», між передсмертними хрипами і стогоном поранених. Це поезія, кожна літера якої наповнена справжньою любов’ю до України, налита бажанням віддати себе до останньої краплинки своїй Вітчизні. Вірші учасника АТО Бориса Гуменюка — гімн військовому побратимству, гімн кожному справжньому Українцеві, який нині творить історію…
 Пропонуємо один із віршів поета з АТО — який, без сумніву,  можна назвати одним із найкращих у сучасній  українській поезії. 

Нарешті. Нарешті й Хмельниччина починає долучатися до акцій проти продажу російських товарів. Днями активісти завітали до кількох супермаркетів і почали маркувати товари країни-агресора. Кожен, подолянин має знати, що, купуючи продукцію войовничої сусідки, він наповнює бюджет загарбників. А ці гроші йдуть і на зброю, якою вбивають наших найкращих синів на сході України. Але не тільки активність небайдужих хмельничан привернула увагу: у мережі «Вопак» її власники самі позначили товари росіян триколорами. А й справді, навіщо купувати якусь російську горілку на кшталт «Вкус лаптєй» чи «Запах Чебурашки», якщо є кращі вітчизняні сорти напою. Але ж треба банально знати, що вироблено в нас, а що — в РФ.