31 березня в Києві відбулося урочисте засідання з нагоди 25-річчя створення Українського союзу промисловців і підприємців. УСПП міцний через свої обласні організації, які є його фундаментом. Саме вони об’єднують підприємства в регіоні, розробляють пропозиції до обласних програм промислового розвитку та захищають інтереси промисловців і підприємців, перебуваючи в постійному діалозі з органами влади. Союз промисловців і підприємців Хмельницької області — регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців — заснований у серпні 1993 року. До нього входять провідні машинобудівні, промислові, харчові, сільськогосподарські підприємства, підприємства транспорту, торгівлі, заклади освіти, банківські установи та інші трудові колективи нашого краю. Незмінним головою ХСПП є Іван Іванович Дунець. І це, власне, завдячуючи передусім такому лідерові вдалося вибудувати досить активну, завжди конструктивну та помітну роботу Хмельницького регіонального відділення УСПП. Недаремно ж Союз промисловців і підприємців Хмельниччини вважається чи не найкращим серед обласних відділень, його діяльність справді ефективна та важлива. Про плани ХСПП на найближчий період, оцінки року, що минув, перспективи бізнесу в області та країні — в інтерв’ю з головою ХСПП Іваном ДУНЦЕМ.                 

— Ваша думка щодо ролі УСПП в українській економіці — чи впливовий цей інструмент, які зусилля, ініціативи, досягнення Союзу вважаєте найбільш значимими?
— УСПП — це основна громадська організація, що об’єднує промисловців і підприємців України та є у всіх регіонах нашої держави. Її багаторічний досвід та імідж, безперечно, приносять свої результати. Зрозуміло, що у нинішній час стрімких та динамічних змін ми маємо орієнтуватися на успішні країни. Подивімося, до прикладу, на програмні засади економічної політики найпотужнішої держави світу США. Новобраний Президент Дональд Трамп переконаний, що лише розвиток власної економіки, внутрішнього виробництва, відродження промислових регіонів та створення нових робочих місць дозволять зміцнити та далі утримувати лідируючі позиції цієї країни. Але ж це загальновідомі істини. Тому очевидно, що таку ж політику слід сповідувати й нам. Це має бути головним у роботі УСПП, це найперше і найважливіше завдання роботодавців, влади, керівників регіонів та міст України.
— Що вважаєте  економічними перемогами, а що поразками минулого року?
— Прикро, але, як на мене, жодних економічних перемог у 2016-му не було. На всіх рівнях чули лише декларації, «фанфари» щодо чергових траншів МВФ, зрідка — обмовки про якісь наміри...
— На чому зараз необхідно зосередитися діловій спільноті у лобіюванні інтересів вітчизняної економіки, у діалозі з владою?
— Керівники реального бізнесу, виробництва просять владу лише одного: «не душити» незрозумілими рішеннями вітчизняне виробництво, покласти край постійному зростанню цін на енергоносії, дослухатися до пропозицій, що скеровуються в різні органи влади (передусім — до Верховної Ради) щодо створення умов для підприємницької діяльності, нових робочих місць, запровадження передового закордонного досвіду. До того ж, багато що не потребує жодних фінансових затрат.
— Чи впливають на розвиток інвестиційного клімату бізнесу і такі громадські організації, як Союз промисловців і підприємців чи Федерація роботодавців України?
— Буде чи ні наша країна інвестиційно привабливою — на 90 відсотків залежить від центральних органів влади. Тому саме вони повинні цим перейматися і робити все для того, щоб в Україну хотіли вкладати кошти.
— Які ж головні завдання обласних підрозділів УСПП на рівні регіонів?
— Потрібно працювати за напрямами, які визначені статутом нашої організації. Не створювати видимість роботи, а щоденно, системно працювати.
 — Відомо, що одним з базових передумов розвитку економіки є енерго- ефективність. Чи побачимо нарешті хоч якісь зрушення щодо цього на національному та локальному рівнях?
— Бізнес, перш за все промисловці, добре знають, що найбільше від вартості енергоносіїв залежить оптимізація витрат на виробництві, конкурентноздатність підприємства. Але у нашій державі, схоже, дбають не про їх здешевлення, а навпаки — про перманентне здорожчання. Яскравий приклад — торішня постанова регулятора енергоринку, після чого вартість вугілля, з якого виробляється електрична енергія, формується з урахуванням ціни в порту Роттердам (Голландія) плюс транспорті витрати звідти аж до України!? Тому це питання не до УСПП. Скоріше навпаки — Союз промисловців та підприємців запитує у владоможців: чому зокрема й ось таким рішеннями продовжується знищення української економіки?!
— Ваші побажання УСПП з нагоди ювілею.
— Роль УСПП і сьогодні, і в майбутньому повинна значно зрости. УСПП — це організація прагматиків, реалістів, тому на всіх рівнях слід наполегливо і невідступно стояти на своєму: Україні потрібно найбільше уваги приділити відродженню і розвитку власного виробництва та національної економіки. Цього чекає все суспільство. Насамперед молодь, яка сповнена сил для праці, але, на жаль, змушена у пошуках роботи масово виїжджати за кордон.
Саме на розв’язанні економічних проблем мають зосередитися влада та політики. І ця тематика повинна стати провідною у засобах масової інформації — на шпальтах друкованих видань та в телеефірах.
Відкритість, діалог, обмін думками, конструктивні пропозиції дозволяють донести позицію бізнесу до органів влади, сприяють захисту інтересів тих, хто працює в реальному секторі економіки України і нашого регіону зокрема — переконані в Союзі промисловців і підприємців Хмельницької області.