У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводиться організаційно-правова робота щодо реалізації Програми житлових субсидій з урахуванням прийнятих змін.

 Наша газета вже повідомляла про те, що невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт/год електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії. Цей рахунок може знаходитися у будь-якій  банківській установі або виплачуватиметься через   відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта”.
 Як пояснюють у департаменті соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації, зазначена виплата відбувається на підставі списків осіб, які подаються підприємствами-надавачами послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.
Списки осіб подано до 1  червня. У них зазначено відповідні суми невикористаної субсидії.
Завдання органів соцлужб —  повідомити зазначених осіб про те, що до 1 вересня необхідно подати заяву, в якій вказати спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.
До речі, в нашій області чимало ощадливих людей:   117,7 тисячі осіб мають на рахунках зекономлені суми невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату з газо-  та електропостачання для індивідуального опалення.
Орієнтовна сума частини невикористаної субсидії, яка підлягає монетизації, складає близько 76 мільйонів  гривень.
Вадим Дмитрович наголошує, що отримувачі субсидій, які мали на рахунках зекономлені суми невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату з газо- та електропостачання для індивідуального опалення, повинні не гаючи часу  звернутися в структурні підрозділи з питань соціального захисту населення щодо виплати коштів.
Виплата буде проводитись (у разі використання природного газу та електроенергії для індивідуального опалення) на суму, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. метрів газу та складатиме 696 гривень, еквівалент вартості 150 кВт/год  електричної енергії складатиме 135 гривень.