Як відомо, людину цінять не за прожиті роки, а за те, скільки добрих справ зробила. Це стосується й установ, служб, організацій, закладів тощо. Не виняток тут і об’єднані територіальні громади. Мова насамперед про новоутворену Чемеровецьку селищну.

Функціонує вона, даруйте, рік з маленьким хвостиком, проте на своєму рахунку має чимало конкретних справ. Звісно, роль керівника —  перша запорука  у розв’язанні будь-яких проблем. Як у симфонічному оркестрі є перша скрипка, яка задає тон у виконанні тієї чи іншої композиції, така ж має бути й у вирішенні господарських проблем. Чемеровецьку ОТГ очолює О. В. Собань (на фото), за плечима якого чималий досвід керівної і господарської роботи. Олександр Володимирович одразу ж створив команду однодумців і визначив найголовніші пріоритети та напрямки  діяльності. Однак головне кредо очільника: вірою і правдою служити громаді, яка виявила довіру. Поміж ініціатив Олександра Собаня та, що кожне село матиме громадські пасовища. Саме так заявив він на дев’ятій сесії Чемеровецької селищної ради. Його пропозиція щодо оформлення правоустановчих документів на земельні ділянки у кожному населеному пункті громади відведені під пасовища, одностайно підтримали  депутати. Визначено процедуру щодо передачі земельних ділянок із державної власності у комунальну для створення громадських пасовищ. Погодьтеся, нині, коли земельні питання загострилися як ніколи, коли є вже населені пункти, в яких  людям ніде ступити, бо кожен клаптик землі — це вже чиясь власність, приклад Чемеровецької ОТГ заслуговує  наслідування.
У селі Черче зустрілися із старостою Анатолієм Марцинишеним. Він якраз перевіряв якість встановленої опалубки для заливки бетоної відмостки навколо школи.
— Ось за два тижні провели капітальний ремонт даху, старий шифер замінили на профільний лист. Оновили дерев’яний каркас конструкції, змонтували водозливну систему, снігозатримувачі.
Анатолій Людвигович пригадує, що учнем дев’ятого класу переходив у це тоді нове приміщення. З тих пір минув 41 рік. Такої школи на 600 учнів не в кожному райцентрі побачиш. Спортзал, сучасні спеціалізовані класи, їдальня, туалети тощо. Цього року  в перший клас пішло 16 учнів, у минулому 2016-му — 8. Для «першачків», дітей учасників АТО, малозабезпечених — дворазове  безкоштовне харчування, як кажуть, за рахунок місцевої влади. А ще староста  і люди села Черче дякують депутату Чемеровецької ОТГ, фермеру Віталію Пелехацькому. Завдяки йому відремонтовано міст, який з’єднує дві половини села, поміняно вікна у згаданій  школі. Певна річ, у цьому вбачають співпрацю підприємців краю із головою ОТГ Олександром Собанем.   
Вітри якісних перемін сягнули глибинок. Ось конкретика:
*   *   *
Ремонт Чемеровецького центру культури. Демонтаж старого покриття порогу та облицювання фронтальної стіни. Тут підклав своє плече народний депутат Олександр Герега, який обирався в цьому окрузі до парламенту.
*   *   *
Приємна доля судилася й дитячому садочку в Кугаївцях. Після поїздки сюди Олександра Собаня та його першого заступника Юрія Войтова закипіли ремонтні роботи: утеплено фундамент, проведено зовнішні оздоблювальні операції та покладено бетонні відмостки навколо приміщення.
*   *   *
Стали вагомими плоди співпраці Чемеровецької ОТГ із ТОВ «Волочиськ-Агро» у селі Жердя. Зокрема, завершено перекриття даху дитячого садочка «Сонечко».
*   *   *
На фінішній прямій ремонт харчоблока в Кочубіївській ЗОШ: перекрито дах, утеплено стіни, замінено старі дерев’яні вікна й двері на металопластикові.
*   *   *
Навіть маленьке село Залісся відчуло турботу про себе з боку центру. Зокрема, тут встановили уже десять ліхтарів на вулиці Широкій...
Перспективи
Нещодавно  Мінрегіон погодив ще чотири життєдайних проекти Чемеровецької селищної ОТГ. Це — капітальний ремонт вулиці Пушкіна у смт Чемерівці; вуличне освітлення в селах: Хропотова, Біла та Слобідка- Смотрицька.
Нагадаємо, що саме ця ОТГ є однією з найбільших на Хмельниччині. Вона об’єднала 34 населених пункти, що становить 75 відсотків усього району із населенням понад 28  тисяч мешканців. На глибоке переконання очільника громади Олександра Собаня в їх житті обов’язково  настануть якісні зміни. Що ж оптимізм плюс ділова жилка Олександра Володимировича та його команди — гарантія реалізації в життя задумів і планів.