Ветеран української цукрової промисловості ТОВ “Старокостянтинівцукор” успішно завершив черговий сезон цукроваріння з рекордними результатами — найвищими за всю історію підприємства з 1896 року.

“Цьогорічний виробничий сезон розпочався практично ще з осені минулого року, — розповідає директор підприємства Олександр Михайлович Співак. — Адже потрібно було у конкретно визначені терміни провести ряд профілактичних робіт, ремонт, а при потребі, заміну обладнання. Заздалегідь варто було подбати і про укладання договорів із постачальниками сировини. А при сьогоднішній нестабільності цінової політики це не просто і не легко, бо вже з цього моменту починається формування собівартості продукції. Заходи, яких було вжито в ремонтний період 2014 року, були направлені на підвищення продуктивності, зменшення витрат палива, підвищення якості продукції. Все це позитивно вплинуло на зменшення собівартості однієї тонни цукру. Але диспаритет цін, який існує, змушує орієнтувати колектив на досягнення ще нижчої собівартості. Над цим і будемо працювати в ремонтний період 2015 року”.
Слід відзначити, що Олександр Михайлович — керівник з досвідом, із династії потомствених цукроварів. Разом з батьком Михайлом Петровичем Співаком — ветераном галузі, котрий працює технічним директором підприємства, не перший рік трудяться у цукровій галузі. Тож при потребі завжди є і з ким порадитися. І в цілому колектив спеціалістів сформувався високопрофесійний, ініціативний. Тому і справи ідуть на лад.
Копання солодких коренів розпочалося у вересні. Везли їх не тільки зі Старокостянтинівського, а й із сусідніх Красилівського, Старосинявського, Хмельницького, Теофіпольського районів. Серед кращих виробників сировини відома корпорація ”Сварог” — 100 тисяч тонн сировини, ТОВ ”Нові аграрні технології“ з Хмельницького району, котре поставило майже п’ятдесят тисяч тонн буряків, кооператив “Кузьминський” із Красилівського району.
Щодоби на заводі перероблялося майже 4500 тонн буряків. А всього за сезон, котрий тривав 90 діб, його перероблено 335 тисяч тонн, що на 165 тисяч тонн більше минулого року. Вироблено понад 48 тисяч тонн цукру. Його вихід становив 14,65 відсотка, а цукристість — понад
17 відсотків. Саме це і є найвищим результатом за всю історію Старокостянтинівського заводу. Варто відмітити, що по виходу цукру, його якості підприємство займає одне з перших місць в області і входить до першої десятки заводів України.
“Цим результатам потрібно завдячувати усьому кількасотенному колективу, котрий під час сезону збільшується вдвічі — відзначив Олександр Михайлович. – Від імені дирекції щиро дякую за нелегку, сумлінну, цілодобову працю, за розуміння її важливості для людей, для країни. Багато зусиль, уміння, знань доклали, для ритмічної роботи підприємства технічний директор М. Співак, головний інженер А. Рудківський, головний технолог Г. Грицюк, начальник цеху КВПіА Б. Городов, слюсар С. Сиротюк, електрик П. Закутній, ветеран праці Л. Гапонова та інші.
Дякую за тисячі тонн виробленого “білого золота” України, якість якого високо цінять в інших країнах, що зміцнює авторитет нашої держави за кордоном.
“Можна було б дещо коригувати копання та підвезення буряків — така думка директора. — Тоді й результати були б кращі. Адже поспішне копання у перші дні вересня — це втрачені тонни сировини, цукристість, тонни продукції, заробітна плата тих, хто вирощував буряки. Впливає це і на собівартість, а значить, і на ціну в торговельній мережі. Але ми були обмежені лімітом енергоносіїв. І така ситуація не тільки на нашому заводі, а по всій галузі. Отже, потрібно рахувати по-господарськи, а проблему розв’язувати по-державному, бо “біле золото” — це валюта для держави”.
Звичайно, на заводі теж не сидять склавши руки. Будується нова ТЕЦ на вугільних котлах. І керівництво докладає всіх зусиль, щоб запустити її в дію до наступного сезону. За розрахованою потужністю вона забезпечить усі виробничі потреби заводу.
 У цьому році встановлена лінія по сушінню і гранулюванню жому, що повністю пройшла випробування. Вироблено понад п’ять тисяч тонн продукції, яка реалізовується господарствам, фермерам, населенню не тільки району, а й області. Планується розширення географії і пошук нових ринків збуту, в тому числі і зарубіжних.
Складаються плани і на наступний рік. Завод повністю виконав свої забов’язання по договорах з партнерами. А це забезпечує надійну співпрацю з ними і в наступні роки.