20 лютого  у газорозподільній компанії відбулася пресконференція для ЗМІ області. Приводом для спілкування стало нововведення на ринку газу України щодо розділення єдиного рахунку за газ, який до цього часу довгі роки отримували споживачі.  Адже, відповідно до рішення державного регулятора НКРЕКП, з початку року усі українці-споживачі газу, а також і подоляни, отримали два рахунки: один за газ, як товар, від постачальника газу ТОВ «Хмельницькгаз збут», другий – за доставку газу від АТ «Хмельницькгаз». Окремі споживачі сприйняли  це як  додатковий платіж, незрозумілу «абонплату», що спричинить більші  фінансові витрати. Тому окремі громади області та кілька місцевих рад звернулися до Уряду та НКРЕКП про відміну так званої «другої» платіжки, пропонуючи одну-єдину, як було раніше. Тож, аби розставити усі крапки над «і» та вчергове внести ясність, газовики детально розповіли про новинку та відповіли на усі запитання журналістів.
Спікер пресконференції комерційний директор АТ «Хмельницькгаз» Олександр Надольний розповів, що це -  завершальний крок реформи ринку газу, який обмежує вплив природних монополій. За європейським законодавством продавати газ і транспортувати його мають різні компанії. Відповідно, споживачі отримують різні рахунки за ці послуги – окремий від продавця газу, окремий – від оператора ГРМ (облгазу), що доставив газ.
Дане нововведення дасть можливість споживачам бачити, яку суму вони сплотять одній компанії за газ, а яку – за послугу доставки (розподілу). Тож якщо раніше все це було в єдиному рахунку, то тепер – у двох окремих.  Тож завдяки змінам, споживачі зможуть легко вибирати собі компанію-постачальника газу, дивитися, в кого вигідніше купувати. І плата за доставку від цього ніяк не зміниться. Ось тому – дві платіжки.
Дмитро Дідич, технічний директор АТ «Хмельницькгаз», розказав, що послуга доставки (розподілу) газу передбачає забезпечення усіх технологічних процесів 24 години на добу. Тобто, усі споживачі газу, завдяки даним роботам, постійно мають газ, на відміну від світла та ін. – і у віддаленому селі і на верхньому поверсі будинку.  Адже, щоб потрапити в оселю споживача з загального газопроводу, газ проходить сотні кілометрів. Та частинка газопроводу, яку люди бачать на вулиці – це дуже незначна частка газорозподільних мереж. Тож  «Хмельницькгаз» обслуговує майже 18 тис. км труб, тисячі будинкових регуляторів тиску і одиниць різного обладнання, яке забезпечує наявність потрібного об’єму газу у помешканні 24 години на добу. Крім того, це робота  майже 2 тис. людей по усій області, які  доставляють газ і дбають про безпечну доставку газу кожному.
На запитання: чому розрахунок плати за доставку залежить від минулорічних обсягів споживання, а не від поточних, Олександр Надольний відповів, що такий порядок розрахунку встановлений державним регулятором: іншого варіанту затвердити справедливий та фіксований тариф на рік наперед просто нема. А якщо споживач зменшить використання газу цього року, то в наступному році у ного буде менша плата за доставку.  
На запитання ЗМІ щодо оплати доставки газу в разі,  якщо споживач у попередній рік газ геть не використовував, газовики відповіли, що споживачі отримають  рахунок, виходячи з планових об’ємів групи споживання, до якої він належить. Це стосується і нових клієнтів, які раніше не користувалися газом узагалі. Однак, 11 лютого 2020 року, держрегулятор схвалив проєкт рішення, яке передбачає зниження оплати для цих категорій споживачів. Після того, як новий закон вступить у дію, ми побачимо зміни у платіжках.   
В ході пресконференції газовики відповіли на усі запитання щодо даного нововведення.

На фото: комерційний директор АТ "Хмельницькгаз" Олександр Надольний, технічний директор - Дмитро Дідич.