В рамках робочої поїздки на Хмельниччину Президент України Володимир Зеленський відвідав Хмельницьку атомну електростанцію, де провів нараду з керівництвом Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», зустрівся з колективом станції, провів прес-конференцію для засобів масової інформації.

На початку спілкування з пресою Президент одразу зазначив, що завжди хотів потрапити на атомну станцію, щоб на власні очі побачити, як працює таке потужне підприємство, а зараз вивчає проблемні питання, які тут є, аби знайти шляхи їх вирішення.

 – Потрібно щоб працівники станції відчули підтримку центральної та місцевої влади,  – сказав Володимир Зеленський, – Сьогодні розглядали питання щодо заборгованості, яка накопичилась на Хмельницькій АЕС впродовж 10 років. Перші кроки нам вже зрозумілі, найближчим часом в столиці проведемо розширену нараду за участю прем’єр-міністра, міністра енергетики, залучимо знаючих фахівців в енергетичній галузі, підготуємо указ щодо заходів спрямованих на підтримку атомної енергетики в Україні. В подальшому доведеться зустрітись із Володимиром Путіним на предмет розв’язання окремих технічних питань.  

– Певною мірою, ми наново сформуємо напрямок руху та розвитку енергетичної галузі,  – зазначив Глава держави, –  Наші позиції міцні не тільки серед країн колишнього Радянського союзу, наша позиція вагома і на світовому рівні. Вважаю доцільним добудовувати третій і четвертий енергоблоки, і переконаний, що держава підставить своє плече, хоч цифри, з якими ознайомився не «прості» для нашого бюджету, але вихід є. Сьогодні певні пропозиції озвучили тимчасовий виконувач обов’язків президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін  і директор ХАЕС Андрій Козюра про те, де і у який спосіб знайти кошти. Питання податкової заборгованості теж будемо вирішувати на зустрічі з Головою Державної податкової служби Олексієм Любченко, бо ми всі зацікавлені в тому, щоб підтримати станцію, бо ця енергія найдешевша для промисловиків, для населення. Переконаний, що найвище керівництво зобов’язане особисто бувати на стратегічних об’єктах не на передодні чергових виборів, а в рамках ділових робочих візитів, бо є на що звернути увагу і чим займатись. Впевнений, що незабаром тут буде й прем’єр, бо завдання для Уряду в Нетішині є, якщо заплановане вдасться здійснити, то на період будівництва буде створено 100 000 робочих місць по країні.

За обсягом виробництва електроенергії на атомних станціях Україна посідає восьме місце у світі та п’яте – у Європі, в цій галузі зайнято близько 450 тисяч працівників, до бюджетів всіх рівнів сплачено понад 17 мільярдів гривень податків. На проведеній нараді Зеленський поставив завдання розробити Стратегію розвитку атомної енергетики України з конкретними термінами виконання, також він пообіцяв що Кабінет Міністрів знайде кошти для  фінансування будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС, вирішити питання заборгованості перед «Енергоатомом», що дозволить вивести компанію на вищий рівень підпорядкування державного управління.

ХАЕС – найбільший платник податків у регіоні, загальний розмір відрахувань до бюджетів усіх рівнів та фондів страхування за вісім місяців 2020 року склав 583,7 млн. грн., що на 21,6% більше порівняно до аналогічного періоду минулого року. Станція цього року виробила 8,1 млрд. кВт•год. електроенергії, зараз працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен, перший введено в експлуатацію в 1987 році, другий – в 2004-му.

 

До того, як Володимир Зеленський прибув на ХАЕС, він ознайомився з перебігом реалізації Національної програми «Велике будівництво» в регіоні. Завдяки якій в області мають збудувати 15 об’єктів: чотири мультифункціональні спортивні майданчики, три стадіони, шість шкіл та два дитсадки.

Якість зробленого ремонту одного з об’єктів – Сатанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, він перевірив сам. Вартість повної реконструкції освітнього закладу сягне майже 41-го мільйона гривен. Школа функціонує з 1934 року, їдальня була в малопридатному стані не вистачало низки навчальних кабінетів, взимку було холодно, зараз реконструкція на завершальному етапі.

 

Президент України разом з головою облдержадміністрації Дмитром Габінетом та головою Державного агентства автомобільних доріг України Олександром Кубраковим оцінили стан реконструкції ділянки автомобільної дороги Р-48 Кам’янець-Подільський – Сатанів – Війтівці – Білогір’я, яку відновлюють в рамках цієї програми.  

Дорогу почали ремонтувати за його дорученням, яке він дав під час попередньої поїздки на Хмельниччину. Президент оглянув ділянку траси від селища Сатанів до  Війтівець протяжністю  28,9 км. На початку липня Уряд виділив 210 млн. грн. на проведення поточного середнього ремонту, в області планується відремонтувати 217,6 км. доріг державного значення та 137 км. – місцевого.

Також Главі держави доповіли про перебіг реконструкції автошляху міжнародного значення М-12 Стрий – Рогатин – Бережани – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Кропивницький – Знам’янка,  96 кілометрів  із 750-ти  пролягають Хмельниччиною.

Разом з в.о. міністра освіти і науки Сергієм Шкарлетом Президент відвідав Хмельницький політехнічний коледж Національного університету "Львівська політехніка" – державний заклад фахової передвищої освіти, де взяв участь у телемості "Студентство єднає Україну", під час якого на зв’язок з Хмельницьким вийшли студенти Маріупольського будівельного коледжу.