Як уникнути отруєння чадним газом, чому робота газових  приладів  та димо-вентиляційних каналів має бути на особливому контролі споживачів,  хто відповідає за обслуговування газових мереж , - розповів головний  інженер «Хмельницькгазу» Олександр Лоб  у передачі «Влада та громада».

З настанням опалювального періоду масово включаються в роботу газові прилади, тому кожен має неухильно дотримуватися правил безпеки, забезпечити  технічне обслуговування газової системи та перевірку димо-вентиляційних каналів.  
Адже, як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в роботу газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі.
Тому  важливо - задля безпеки  обрати обслуговуючу компанію та укласти з нею договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Адже, в зв’язку із вступом в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ін.  – лише систематичне технічне обслуговування є запорукою безаварійної роботи системи газопостачання , забезпечити проведення якого є   обов’язком власника (балансоутримувача), управителя. Тому власник помешкання (балансоутримувач та /або орендар) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.
В свою чергу, до технічного обслуговування і ремонту систем газопостачання допускаються суб’єкти господарювання (спеціалізовані організації), що мають відповідні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки. Наразі,  з
2018 року,  послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж стали ринковими і проводяться лише на підставі укладених договорів. А в тарифі АТ «Хмельницькгаз» не передбачені кошти на проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем.  
Тож не користуйтеся газовими приладами при несправних димових та вентиляційних каналах. Вимагайте від житлово-експлуатаційних дільниць, власників житлового фонду систематичної перевірки та очищення димових та вентиляційних каналів, що затверджується відповідним актом.
При виявленні запаху газу в квартирі, підвалі, під’їзді, у дворі, на вулиці  - повідомте  негайно  аварійну газову службу за телефоном: «104»