Керманичу «Джон Діра» Василю Арламчуку (на фото) ніколи сумувати. Сівба — його стихія. Він одним із перших уже встиг і на Рівненщині поорати, і сусідню Курилівку засіяти. Коли зерно  лягає  в землю, значить життя триває, значить буде хліб і до хліба, і корми для худоби, і перспектива. Тут, у селі Поляни Волочиського району, чорноземи доглянуті, як мовиться, «за наукою». Землю орендує чи не найміцніше  в області господарство — Група агрокомпаній «Вітагро».  Яким би не був складним рік, але і добрива, і пальне в господарстві закупили ще восени. Тож темпів збавляти не будуть.

На жаль, окремих  фермерів та дрібні господарства  Хмельниччини фінансова криза, спричинена війною, вивела з рівноваги. Чимало з них так і не змогли залучити кредитні ресурси під посівну, бо банківські ставки сьогодні сягають тридцять і навіть більше відсотків! А пальне та мінеральні добрива за рік подорожчали втричі.
Днями на селекторі з районами новий очільник області Михайло Загородний закликав аграріїв до патріотизму на рідній землі:
— Ми не повинні сьогодні залишити незасіяним жоден гектар ланів Хмельниччини. Земля повинна давати високі врожаї, а господарства впроваджувати ефективні технології.
Ризики скоротити площі є, зокрема, беручи до уваги критичну ситуацію з агрохолдингом «Мрія», який не виконав свої зобов’язання перед громадами багатьох сіл. Загалом фермерам, які не зможуть дати орендованим площам цього року раду, влада рекомендує давати землю в суборенду більш успішним господарям.
В області вже засіяно  більше 15 тисяч гектарів сортами ранньої зернової групи. Розпочато посів майже всіх сільськогосподарських культур. У тому числі  цукрових буряків, понад 100 гектарів у Волочиському районі, 202 — в Красилівському. У п’яти районах Хмельниччини: Волочиському, Дунаєвецькому, Красилівському, Старокостянтинівському і Хмельницькому — посаджено понад            160 гектарів картоплі. Більше двох тисяч гектарів площ область засіяла однорічними та багаторічними травами.