Надрукувати
Категорія: Економіка
Перегляди: 1568

Соціального хліба у крамницях Хмельниччини тепер фактично не буде. Його найбільший виробник, ТОВ «Хмельницький хлібокомбінат» підняв відпускну ціну на цей вид продукції на 20 відсотків.

Нагадаємо, в кінці лютого хлібобулочні вироби в області різко подорожчали, в середньому на 17 відсотків. Однак, згідно з домовленостями із керівництвом облдержадміністрації, ціну на хліб так званих дешевих сортів упродовж останніх тижнів утримували на попередньому рівні.
Тепер же відпускна ціна хліба житнього і подільського білого зросла з 5,54 до 6,5 гривні. У магазинах кінцева вартість становить 7,8-7,9 гривні. Більше того, найближчими днями Хмельницький комбінат планує підвищити ціну на соціальний хліб ще на 5 відсотків.
  «Економічна ситуація є настільки нестабільною, що коливання цін на головні продукти, зокрема, на хліб, відбуваються мало не щодня. Змусити виробника працювати нині собі на шкоду неможливо», — зазначив заступник голови Хмельницької ОДА з питань АПК Володимир Кальніченко.
Головним чином на подорожчання хліба вплинуло небачене досі зростання ціни на борошно. Лише за останніх півтора місяця цього року вона збільшувалася чотири рази! Таким чином питома вага борошна у собівартості хліба сягнула вже майже 50 відсотків, чого ніколи не було раніше. Ризик чергового подорожчання головного продукту зростає і з приходом нових тарифів на енергоносії, а також через дороге пальне.

Як повідомила «Подільським вістям» директор Хмельницького хлібозаводу Олена Романенко, вони були змушені підвищити ціни на хліб на чверть. Нині відпускна заводська ціна становить 6,9 гривні за буханці житнього та пшеничного (раніше 5,54 гривні), батона — 6,5 (5,25 гривні). На її думку, враховуючи обмеження торговельної надбавки на соціальні продукти, встановлену розпорядженням голови облдержадміністрації, в магазинах хліб не повинен коштувати дорожче 7,6 гривні, батон — 7,15 гривні.
Причиною подорожчання головного продукту українців стало зростання цін на всі складові. Скажімо, бензин коштує на чверть дорожче, газ — на третину. Але найдивніше — здорожчання борошна. Мабуть, за зиму в коморах Аграрного фонду воно встигло «прив’язатися» до долара. Бо з якого ще дива фонд підняв ціну на пшеничне борошно вищого та першого гатунку на три чверті, на житнє борошно — на третину? Зрозуміти зростання вартості імпортного пального — ще можна: гривню обвалили. Але чому українське борошно стрімко здорожчало?..
Водночас, поінформувала Олена Романенко, хлібозавод не змінив цін на хліб, який купують дитячі садочки та школи: житній «Дарницький» так і коштує 4,65 гривні, пшеничний «Орільський» — 4,55 гривні, батон — 4,28. Окрім того, щомісяця підприємство відвантажує понад сімдесят тонн хліба для наших військових за ціною 3,89-3,99 гривні.
Як поінформували в департаменті економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації, наша область за ціною на хліб наразі перебуває в середині рейтингу регіонів. Скажімо, на Вінничині та Житомирщині він коштує трохи дешевше, ніж на Хмельниччині; натомість у Тернопільській та Чернівецькій областях — дорожче. Також варто зазначити, що деякі торговці не дотримуються обмеження торговельної надбавки на соціальний хліб розміром десять відсотків. Але, зважаючи на мораторій на усілякі перевірки, покарати порушників немає змоги.