Тема субсидій нині чи не найголовніша. Практично в кожної людини, яка хоче оформити субсидію, виникають питання, на які вона відповіді не знає.
Сьогодні на запитання  наших читачів відповідає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська.

«Наша сім’я (три чоловіки) проживає у дачному будиночку в масиві Лезневе-2. Усі документи на нерухоме майно у нас оформлені належним чином. Користуємося електроенергією. Але ми у своєму будинку не прописані. Раніше це, власне, не дуже когось цікавило. А тепер, коли тарифи різко зросли, це питання набрало для нас особливої гостроти. Чи маємо право на оформлення субсидії?
Валентина НАЗАРЕНКО.
м. Хмельницький».
— Згідно з пунктом 2 Положення про  порядок  призначення  та  надання  населенню субсидій  для  відшкодування   витрат  на   оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 із змінами і доповненнями, право  на  отримання  адресної  безготівкової субсидії для відшкодування   витрат   на   оплату  житлово-комунальних  послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на  громадян,  які  проживають  у  житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського  житлового  фонду,  в  тому  числі  у гуртожитках, — на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду  житлово-будівельних (житлових) кооперативів — на оплату утримання  житла;  житлового  фонду  незалежно  від форм власності — на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Як випливає із пунктів 6-7 Положення, субсидія  призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, і розраховується, залежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
Дачні масиви не належать до жодного з житлових фондів, при цьому громадяни, які проживають у будинках на дачних масивах, не зареєстровані за цим місцем проживання. Тому, на жаль, на членів таких домогосподарств не поширюється право на призначення житлової субсидії.   
«Ми орендуємо квартиру і, відповідно, оплачуємо усі житлово-комунальні послуги. Чи може розраховувати  наша сім’я  на отримання субсидії?
Михайло ЛОЗОВИЙ.
м. Кам’янець-Подільський».
— Відповідно до пункту 6 Положення про  порядок  призначення  та  надання  населенню субсидій, субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла і на яку відкрито особові рахунки зі сплати житлово-комунальних послуг (однак питання оформлення договорів найму, відкриття та переоформлення особових рахунків не належить до компетенції органів соціального захисту населення). Але, якщо дотримані усі вказані умови, управління соціального захисту населення розглядатиме можливість призначення субсидії сім’ям, які орендують житлові приміщення та не зареєстровані у них.