Що думають наші громадяни, потенційні отримувачі субсидій, про теперішній, спрощений, механізм надання цієї державної допомоги і, взагалі, який у них настрій нині, в час тотальної дорожнечі, драконівського, воістину антинародного, підвищення тарифів?

 В. ЦІДИЛКО, пенсіонер (м. Городок):
  — Треба негайно змінити ціну природного газу і норми його споживання. Я підраховував, яка мені належить субсидія, і вжахнувся! Адже ціну підняли у 6 разів, а норми споживання, навпаки, зменшили. Словом, за моїми підрахунками, навіть при субсидії треба буде платити за житлово-комунальні послуги у рази більше! Спасибі за турботу про народ, і, дай вам (найвищим чинам), Боже, всім жити у тих умовах, в яких живемо ми, одинокі пенсіонери.
 Марія Кіндратівна, пенсіонерка (Чемеровецький район):
 — Я щозими напалюю мало не 600 кубометрів газу. Хату з покійним чоловіком будували для своїх дітей: одружаться, мріяли, будемо жити великою родиною. А вони роз’їхалися по світах. Я ж залишилася в хаті сама. І мушу палити, не замерзати ж. Котел у мене старий і труби чавунні, але де, скажіть, взяти мені гроші, щоб усе на нове, економне змінити? Ми за підведення газу з чоловіком роками розраховувалися. А тепер нова біда. Хоч замерзай у хаті, бо ніяка субсидія тобі не допоможе: як у 200 кубометрів вкластися?
Софія ЯКИМЕЦЬ, бухгалтер (м. Хмельницький):
  — Поки вивела пуття, думала, не витримаю. Дочка моя із сім’єю вже кілька років живе у найманій квартирі. Але всі вони прописані в мене. Ось тепер і треба доказати, що вона не тут, щоб її зарплату не зараховували до мого доходу. Довелося походити й надзвонитися, але вияснила нарешті, що треба просто записати її прізвище, а замість доходу поставити прочерк. Побачимо, скільки нам тієї субсидії нарахують.
 Василь БЕРЕЗАНСЬКИЙ, пенсіонер (с. Стуфчинці Хмельницького району):
 — Мені 75 років. Останні кілька років проживаю з дружиною у будиночку на дачній ділянці (невеличку квартиру в Хмельницькому залишили дочці). У нас гарні умови, опалюємо газом. Раніше питання не стояло так гостро. А тепер, коли тарифи зросли до небес, виявилося, що на субсидію розраховувати нам нічого, бо ми не прописані до свого будиночка, і зареєструвати нас тут ніхто не зможе. Хоча ще у жовтні 2014 року було прийнято закон про садово-городні кооперативи, який дозволяє місцевій владі реєструвати мешканців садових будинків. На жаль, цей закон донині не діє. І що нам робити? Як жити? Ми підрахували, що нам без субсидій щомісяця в опалювальний період за газ, електроенергію і воду треба платити буде 1580 гривень (це пенсія дружини і третина моєї). А я вже 18 років хворію на артрит тазостегнових суглобів. Весь цей час збираю гроші на штучні суглоби. Тепер те, що назбирав, мушу віддати за комунальні послуги.
 Володимир КУРЧАК, водій (м. Хмельницький):
  — Нас спочатку роблять злидарями, а потім великодушно пропонують допомогу, себто державну підтримку. Нам обіцяють, що субсидія нас порятує. Не вірю, бо на всіх не вистачить, та й ті копійки, які даватимуть, виходячи з норми споживання, мало кому допоможуть. І, власне, навіщо тарифи піднімати, щоб потім 25 мільярдів доларів з бюджету віддавати на субсидії?
 Сергій КУШНИРУК, програміст (м. Волочиськ):
 — А я думаю, що вся програма державної підтримки затіяна в основному для того, аби вивідати доходи кожного з нас. Хто, може, таємно здає квартиру в оренду. А хто має депозит у банку (дарма, що відсоток з нього отримує гривень 50 чи трошки більше). А хто ще щось... Тому, думаю, взагалі не варто заповнювати ці документи, бо і субсидія вам вийде, у кращому випадку, мізерна, і все про вас, дорогенькі, будуть тепер знати.
 Валентина ТАРНАВСЬКА, медсестра (м. Хмельницький):
 — Ми субсидією користувалися колись. І тепер, звісно, подамо документи. Адже у нас дохід лише 4 тисячі гривень на 4 чоловік. Мені приховувати нічого, я не маю ніяких «лівих» доходів. Хай бояться ті, що брешуть державі. Приміром, приватні підприємці, які чомусь вважаються безробітними.  
Ганна ПРОКОПЕЦЬ, продавець (м. Дунаївці):
 — Боюся, аби помилок не наробити у тій декларації. Бо кажуть, якщо забудеш вписати дохід від паю (1000 гривень на рік) чи якийсь жалюгідний відсоток від депозиту, то змусять віддати субсидію у подвійному розмірі...
 Олександр ІЛЬНИЦЬКИЙ, пенсіонер (м. Хмельницький):
 —  Урядовці декларують,  що субсидія захистить бідних, а багаті нехай самі платять. Тому хочу уточнити: кого ми вважаємо багатими? Олігархів, міністрів, народних депутатів? Чи таких, приміром, як я? У мене пенсія, за нашими мірками, непогана — 3200 гривень. Підробляю, тож маю ще 1000 гривень. Субсидії, так розумію, мені не бачити. Значить, я багатий? Звичайно, тому мушу віддавати за комунальні послуги скільки там, більше тисячі? Щось тут неправильно, вам не здається?
 Тетяна СЛОБОДЕНКО, філолог (м. Хмельницький):
 — Як на мене, субсидія — це зневага влади до народу. Бажання переключити увагу людей суто на соціум, на такий собі соціальний зашморг, у якому людина борсається з усіх сил, аби вхопити хоч ковток повітря. А повітрям цим, виявляється,  якраз і є субсидії. Виходить, що у мене спочатку гроші забрали, а потім нібито хочуть повернути. Так от, до субсидій я ставлюся так само зневажливо, як влада до мене...
Іван ТУРКОТ, пенсіонер (м. Хмельницький):
— Ніяк не можу зрозуміти, чому тарифи на газ такі високі?! Та ми навіть за кордоном купуємо тисячу кубометрів за 270 доларів. А ще ж є свій газ, українського виробництва. Чому про це ні слова? Кому це вигідно?
Валентина САВЧУК, бібліотекар (Старокостянтинівський район):
— Будемо економити. Жити у напівтемній, холодній хаті (добре, що хоч своя криниця, тож воду питимемо вволю). Рахуватимемо кожен кіловат, кожен кубометр, кожну копієчку. Знаємо, що економить весь світ. Ось лише різниця між нами в тому, що німці, приміром, заощаджують, аби у відпустку кудись у мандри гайнути, на світ подивитися. А ми — щоб шматок хліба купити чи ліки необхідні.