На базі вищого професійного училища №11 м. Хмельницького в грудні минулого року відкрили Центр підготовки робітників із овочівництва у закритих ґрунтах. Це Навчально-виробничі лабораторії, діюча теплиця на 600 кв м із використанням сучасних технологій. Днями центр відвідав заступник міського голови Василь Новачок. Знайомлячись із діяльністю центру Василь Пилипович запропонував, щоб на його базі вирощували квіти, які будуть використовувати для зелених зон міста.

Окремо зупинилися на налагодження співпраці між освітнім закладом та комунальними підприємствами, які відповідають за ландшафтний дизайн парків і скверів Хмельницької територіальної громади.
«Така співпраця є чудовою нагодою для нашого закладу у розвитку ще одного напряму в тепличному господарстві - набутті знань на вмінь з ландшафтного квітникарства, для озеленення міста та співпраці з комунальними підприємствами», - зазначив директор ВПУ №11 м. Хмельницького Василь Селізар.
Під час навчання майбутніх фахівців тепличного господарства використовують сучасні підходи до вирощування овочів, мікрозелені, полуниці. Це дасть можливість підготувати конкурентноспроможних фахівців.
Проєкт створення Центру підготовки робітників із овочівництва у закритих ґрунтах коштував більше 5 млн грн. Понад 3,7 млн грн ВПУ №11 виграло, як грошову допомогу від Європейського союзу, ще 1,5 млн грн профінансовано з міського бюджету.