Судячи з того, що ввечері, вночі, весь наступний день нардепка Мар’яна Безугла написала з десяток постів із критикою на Головнокомандувача Залужного, працювала вона без сну, згадуючи всі «гріхи» генерала.

Про переваги індустріальних парків і можливість створення їх на Хмельниччині йшлося ще кілька років тому. І ось цікаві ідеї перетворюються в реальність. Поблизу Городка, на місці фільтраційного поля колишньої цукроварні, розпочато роботи з будівництва «Вуглецево нейтрального екоагрохабу «Поділля-Городок».

Найвищою відзнакою своєї роботи вони вважають не ордени та грамоти, не вшанування на різних заходах, а прості, здавалося б, повідомлення: вантаж доставлений. І щоб почути ці бажані слова, десятки, сотні людей день у день печуть, варять, закатують, заготовляють, плетуть, шиють, організовують… Лише за цей рік з Теофіпольщини на Херсонський, Запорізький, Донецький, Харківський напрямки відправлено майже сто тонн вантажів. Із перших днів війни представники місцевого бізнесу, громадських організацій — ветеранів, Червоного Хреста, інших об’єдналися, щоб допомагати. Бо ж під час війни не маємо права вичікувати, не маємо права на бездіяльність і аморфність.

Дорогу до цвинтаря в мікрорайоні Ракове вона знає, як завчений вірш. Знає усі повороти, що чергуються на тому шляху, знає кожну вибоїну і кожен горбик. Дерево, квітка, камінь обабіч нього «тримаються» в свідомості, як постійні очевидці її «зустрічей» із найдорожчим чоловіком, якого забрала в неї війна.
— Приходжу до Юри, бо тільки йому і можу про все розповісти. Говорю, говорю, говорю… Знаю, що чує, вірю, що то його любов і тепер держить мене, коли сили вичерпуються. Він же був не лише чоловіком, якого полюбила всім серцем, він був найкращим другом — вірним, надійним, які трапляються тільки раз…

В українській культурі ляльки-мотанки завжди символізували родючість, достаток і виступали оберегом для родини. Майже п’ять тисяч років створюються ці сакральні обереги, передаються технології виготовлення з покоління в покоління, зв’язуючи на віки минуле й сьогодення.

Особи, які постраждали від домашнього насильства, мають право отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката. Для цього варто звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Які послуги надає система БПД, як ними скористатися та куди звертатись — пояснюємо далі.

Жахлива аварія сталася поблизу Хмельницького. Неподалік села Малиничі Розсошанської громади зіштовхнулися одразу чотири легкових автомобілі — Daewoo Lanos, Dacia Logan, Opel Vivaro та Jeep, повідомляють у Головному управлінні ДСНС у Хмельницькій області.

Протягом 28-29 листопада на території Хмельницької області сталося шість пожеж. Під час однієї з них, а саме у місті Деражня, травмувався 73-річний чоловік. Його врятували. Про це повідомили у ДСНС Хмельниччини.

«Передали сьогодні військовим 40 FPV-дронів, виготовлених одним із наших комунальних підприємств за допомогою активних волонтерів. Всі вони протестовані бійцями і готові до роботи. Дрони поїхали в один із підрозділів ГУР МО.
Собівартість таких FPV- дронів нижча, ніж коли ми купуємо їх у постачальника. Плануємо наступного року робити їх в значно більших кількостях. Це дозволить швидше постачати їх військовим.
Нагадаю, за 2 місяці ми вже передали 450 FPV-дронів, придбаних за кошт бюджету, або КП.
Маємо переможців тендерів і чекаємо найближчим часом поставки ще 1100 штук. До кінця року плануємо вийти на кількість до 1700 штук. Готуємо плани вже на наступний рік.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

У середмісті розмістили плакати з QR-кодами. Відсканувавши їх, містяни мали змогу дізнатись більше про те, як допомогти постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Захід відбувся у рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

На базі Комунального підприємства «Хмельницька міська дитяча лікарня» Хмельницької міської ради працює «Клініка, дружня до молоді». Це команда фахівців, які проводять інформаційну роботу з молоддю, надають їм консультації, адже підлітковий вік – критичний період біологічної та психологічної перебудови, формування поведінки і звичок.

Комунальні служби міста борються із сніговими заметами на дорогах і пішохідних зонах. До роботи залучена комунальна техніка та двірники.

День святого Миколая перенесли цьогоріч на 6 грудня. У Хмельницькому до свята знову запрацює резиденція святого Миколая. Дві минулі зими її розгортали в обласному театрі ляльок. Цей рік - не виняток.

Рік Зеленого Дерев'яного Дракона: що нам принесе 2024 рік і кому особливо пощастить у цей час

До настання нового року лишається місяць, а, отже, саме час дізнатися, що він нам несе. Насамперед, під знаком якого тотему він мине, яка з чотирьох космічних стихій пануватиме над нами, чого нам очікувати від нових 366 днів нашого життя, адже рік буде високосним. Про те, яка тварина опікуватиметься нами 2024 року і кому з нас пощастить у цей час, розповідає астрологиня Людмила Булгакова.

Сили протиповітряної оборони України під час ворожої атаки 29 листопада збили усі безпілотники. Про це розповів речник Повітрняних сил Юрій Ігнат. 

Щоб повернути помилкову оплату за газ потрібно написати заяву, зробити фото чеку та передати документи до «Нафтогазу». Крім того, до пакету документів потрібно додати копії паспорту та ідентифікаційного коду, повідомляє прес-служба газової компанії.

У дружини глави Головного управління розвідки Кирила Буданова, Маріанни діагностували отруєння важкими металами. Крім того, отруєння підтвердилося ще у кількох працівників ГУР.

Суд постановив відправити під посилений нагляд батьків школяра із Летичева , який зняв на відео, як його одноліток ґвалтує собаку. У суді хлопець визнав провину та пообіцяв, що таке більше не повториться.

«Ще плюс 7 квадрокоптерів Dji Mavic 3 Pro та Dji Mavic 3 Fly Combo, а також термобілизна та побутові товари для наших Сил Оборони.
Придбали не за бюджетні кошти. Зокрема, 2 квадрокоптери - подарунки на день народження.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

Говорили про співпрацю в різних галузях: культурній, спортивній, освітній тощо. Окремо зупинилися на темі підтримки угорським народом українців в боротьбі проти окупанта та домовилися про співпрацю у відкритті Почесного консульства Угорщини в місті Хмельницькому.

Ведмедів в хмельницькому парку імені Михайла Чекмана більше не буде. 27 листопада за ведмедем Балу, який народився в зоокуточку парку, приїхали працівники національного природного парку та забрали його в «Синевир» на Закарпатті.

Проти ночі 28 листопада на Хмельниччині лунала повітряна тривога. Область вкотре атакували російські «шахеди». Жителі Хмельниччини могли чути вибухи. Працювали сили протиповітряної оборони.

Представником Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксаною Кізаєвою спільно з фахівцем із надання психіатричної допомоги Андрієм Гулем та представником громадськості Галиною Хруленко у межах національного превентивного механізму здійснено відвідування КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради.

37-річний житель Миколаївщини “гастролював” різними областями та підселявся до самотніх жінок похилого віку. Під приводом оренди житла зловмисник входив у довіру потерпілих, обкрадав їх, після чого зникав. Про грабіжника-квартиранта розповіли у поліції Хмельницької області.

Як повідомляють у поліції Рівненської області, 26 листопада, о 17:43 до поліції надійшло повідомлення 34-річної жительки Хмельницької області, що на автовокзалі на вулиці Київській зник її 14-річний син, що має характерну етнічну ознаку.
Зріст хлопця 168 сантиметрів. Одягнений в чорну куртку, чорні джинси, сіру шапку з прапором України.
Якщо ви володієте інформацією щодо місця перебування неповнолітнього, негайно повідомте за номером телефону 096 160 98 77, або на спецлінію 102.

Станом на 27 листопада в Україні продовжують вирувати сильні снігопади. Найбільший удар негоди приймає на себе Одещина, Полтавщина, Київщина та Миколаївщина.

До Служби порятунку надійшло повідомлення, що в одній із квартир Дунаєвець заклинило замок у дверях, а в помешканні залишилося шестимісячне немовля. Рятувальники одразу зреагували на повідомлення схвильованої матері та вже за кілька хвилин прибули до місця події. За допомогою аварійно-рятувального обладнання вони відчинили двері. Життю дитини нічого не загрожувало.

«Батьки, ставтесь належним чином до своїх батьківських обов'язків, не наражайте дітей на небезпеку, залишаючи їх самих вдома!» —  наголосили в  Головному управлінні ДСНС у Хмельницькій області.

Філії Подільського лісового офісу ДП «Ліси України» підготувалися і цього року готові реалізувати 21300 хвойних деревець, з них 11600 на Хмельниччині.

В освітньо-культурному просторі Гончаренко центр Нетішин запускають проєкт підтримки жінок із родин військовослужбовців «Плюс-Плюс». У межах програми учасниці отримуватимуть юридичні та психологічні консультації, братимуть участь у майстер-класах та реалізовуватимуть власні ідеї.
Як розповіла адміністраторка простору в Нетішині Іванна Плисківська, головна ціль проєкту — сформувати спільноту жінок із родин військовослужбовців, у якій кожна учасниця програми зможе отримати фахову допомогу та підтримку.

Житель села Кам’янка на Сумщині Віталій Куколь налагодив на території свого домоволодіння виробництво бензину з пластику. Для цього змайстрував спеціальний апарат. Як чоловікові прийшла така ідея — розповів Суспільному.

На підконтрольну уряду України територію повернули тіла останків ще 94 українських військових. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Це жителька села Малий Карабчіїв, що у Дунаєвецькій громаді.
У Кам’янець-Подільському районі розшукують 55-річну Галину Кирильченко. Відомо, що вона родом із села Малий Карабіїв. Вранці 22 листопада жінка вийшла з дому і досі не повернулась. Про це повідомляють у поліції Кам’янеччини.
Особливі прикмети: середнього зросту, худорлява, волосся коротке, темно-русяве. Жінка була одягнена в чорну куртку, сірий светр, чорні штани, взута в резинові чоботи темно-синього кольору.
У разі наявності інформації про місцеперебування розшукуваної просять повідомити за номерами: 102; +380981250800; 380982284367.

25 листопада до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу приватної господарчої споруди в селищі Війтівці Хмельницького району.

«Розглянули 105 питань порядку денного.
141 дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, отримає так звані кишенькові кошти (щомісячну матеріальну допомогу).

Медичний пункт 87 окремого батальйону тероборони наразі отримав в якості волонтерської допомоги реанімобіль, облаштований медичним обладнанням та медикаменти, а також продукти харчування. Авто прибуло у район виконання завдань батальйону з Кам’янця-Подільського, де раніше його зустріли представники місцевої громади.

ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом» 7 листопада уклав угоду з компанією «Westinghouse Electric Sweden AB» (Швеція) про аналіз варіантів добудови Хмельницької АЕС за 700 тис євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Хмельницькі рятувальники днями повернулися із міста-партнера Штутгарт. Там з 13 по 17 листопада відбувався обмін досвідом між експертами пожежних служб Штутгарта та Хмельницького. Традиційно німецькі партнери не лише ділилися вміннями та корисною інформацією, а й передали допомогу для нашого міста.

«Сьогодні знову допомагаємо Воїнам!
Передали нашим військовим шість безпілотників Autel EVO MAX 4T. Вартість – понад 1,5 млн грн. Дякую усім платникам податків!
Ми мали хорошу економію на цій закупівлі, заощаджені кошти витратимо на інше необхідне військовим обладнання. Звідки ми знаємо, що купувати? Військові командири самі формують нам запити, а ми купуємо те, що потрібно саме їм. Це і безпілотники різних моделей, і спецодяг, і взуття. Також допомагаємо коштами на ремонти приміщень, автомобілів тощо. І багато речей, про які писати не можна. Хіба тільки після Перемоги.
Ми зараз майже щодня передаємо щось воїнам, і це наше з вами спільне досягнення.
Працюємо на Перемогу далі!
Завтра передаємо знову!
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

За ініціативи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради 22 листопада у приміщенні мистецького простору «Кут» відбувся розширений збір ради міського учнівського самоврядування «Нова генерація міста» «Вільні творять майбутнє!», приурочений до Дня Гідності та Свободи.

«Понад 1100 пар якісного військового взуття передали одному із підрозділів Сил спеціальних операцій.
Це чергова бюджетна закупівля, її вартість майже 8 млн грн. Дякую платникам податків за можливість допомагати воїнам!
Уже зараз можу анонсувати, що наступного тижня знову будемо передавати важливі і корисні речі для військових.
Працюємо на фронт і Перемогу разом!
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Відбулося спільне засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб та Координаційно ради з питань розвитку та підтримки волонтерства. Мета зібрання – презентація діяльності громадських організацій та подальша співпраця волонтерів та ВПО.

У Львівській області викрили схему ухилення від сплати податків на заводі з виробництва біоетанолу у Хмельницькій області. Попередньо сума завданих збитків перевищує 100 млн грн. Про це повідомляється на сайті Бюро економічної безпеки України (БЕБ).

У Ше­пе­тів­ці пра­во­охо­рон­ці до­по­мог­ли вря­ту­ва­ли трав­мо­ва­но­го ле­бе­дя.

За сумлінну багаторічну працю та зразкове виконання професійних обов’язків тракториста КП «Благоустрій» Миколу Ковбу нагороджено відзнакою Президента України - медаллю «За працю і звитягу».

22 лис­то­па­да від­бу­лась ро­бо­ча зус­тріч з фа­хів­ця­ми ре­гі­ональ­но­го пред­став­ниц­тва Упов­но­ва­же­но­го Вер­ховної Ра­ди Ук­ра­їни з прав лю­ди­ни у Хмель­ницькій об­ласті.

У Нетішині правоохоронці затримали 44-річну жінку з Рівненщини, яка у жовтні цього року впродовж двох годин обікрала п’ять магазинів з побутовими товарами. Про це розповіли в пресслужбі Шепетівського райуправління поліції.

Попередньо рятувальники повідомляють про двох постраждалих внаслідок ДТП.

У ДП "Ліси України" анонсували звільнення посадовців за результатами перевірок.

Загарбницька війна росії проти України з кожним днем оголює усі виразки нашого суспільства. Варто сходити на наші цвинтарі, які, даруйте, зі швидкістю світла заселяються могилами із державними прапорами, і стає зрозумілим, що українську націю докорінно винищують. І це душогубство спрямоване насамперед проте українського цвіту й генофонду.

Ухилянти з вищою освітою

«Пишу до газети вперше, бо не можу мовчати. У мене на війні воюють син і зять. І найбільше вражає те, що мої діти хоч із вищою освітою, але не ухиляються боронити країну. Бо багато чоловіків, закінчивши вищі навчальні заклади, мають офіцерські звання, а ухиляються від служби. Прописалися в селі, а самі працюють у містах. Районні військкомати до них діла не мають. То чого ж вони не «ухилянти»? Хлопців по селах призивають, а цих ніхто не чіпає, бо вони не в селі. Чи вони відносяться до якоїсь категорії «не чіпай мене». Пишу без підпису, бо не хочу, щоб мої діти мали неприємності. Я думаю, таких як я, є багато».

Нещодавно ми розповідали на сторінках нашої газети, як шахраї виманюють гроші, повідомляючи про соцвиплати для українців під час війни. Наша читачка Іванна Білоус, продовжуючи цю тему, розповідає в листі до редакції, як зіткнулася з таким видом шахрайства.

Можна лише уявити, яким надпотужним магнітом притягує кожного воїна рідний дім. Про дні, коли десь далеко залишаються вибухи, обстріли, коли можеш нарешті випростатися на теплому ліжку, повечеряти в колі сім’ї, мріють, як про найсолодші миті. А солдат Олександр Шенькарук свою двотижневу відпустку цілком використав для творчості.

Жахливий за своїми масштабами геноцид 1932-33 років — це та болюча сторінка нашої історії, яка не залишається в минулому, не стирається з пам’яті, а була, є і буде частиною нашого життя, частиною нас.

Імена Анатолія Велєва та Петра Слободянюка добре відомі в нашому краї. Анатолій Велєв — хірург-онколог Хмельницького обласного протипухлинного центру, який провів понад 10 тисяч операцій. Його п’ятдесятирічний шлях у медицині можна порівняти з професійним подвигом, адже десяти тисячам пацієнтів, завдяки високій майстерності лікаря, був подарований шанс на життя.

Діяльність громадської організації «Сильна Жінка» викликає справжнє захоплення. З перших днів повномасштабної війни команда жінок-волонтерів чи не щодня плете маскувальні сітки для військових. Навіть не сотні метрів, а кілометри тканини, основи використали вони для виробів захисту бійців. Лише за тиждень сплели 1,5 кілометра сітки шириною 8,5 метра. Пункти «Сильної Жінки» працюють, окрім Хмельницького, ще й у селах Гатна, Копачівка на Деражнянщині, Зіньків на Віньковеччині. «Разом плетемо нашу Перемогу», — каже представниця громадської організації «Сильна Жінка» Алла Учик.

Жахлива аварія сталася 18 листопада близько 21.30 години на автодорозі Житомир — Чернівці, неподалік села Солобківці.

  

Здавалося б, вони звичайна родина, звичайні селяни, які за наукою дідів-прадідів мало відпочивають, але багато працюють. Скромність, простота, без сумніву, теж одна з рис їхнього родоводу. Та за цим непоказним криється дуже глибока сутність, яка сім’ю Людмили й Миколи Доли з Ріпної на Волочищині відносить до людей, які варті найвищої подяки, найтепліших слів. Бо ж із чотирьох їхніх дітей — троє — у військовому строю. А наймолодший, 15-річний Віталій, вже попередив батьків, що після школи обов’язково служитиме в армії, буде, як його старші брати і сестра.

...Дай, Боже, нам віру, братськую згоду
На довгі роки усьому народу!
Саме такими словами з вірша звернулася до всіх присутніх знана на Хмельниччині поетеса Ольга Ковпак на урочистому засіданні, приуроченому 30-річчю літературно-мистецького клубу «Палітра», що відбулося в Деражнянському міському будинку культури.

Уже доброю традицією стало відвідування рідної альма-матер випускниками, які нині боронять нашу державу від російських ворогів-окупантів. Так, нещодавно у Голосківське відділення ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» завітав випускник 2021 року — Дмитро Ляшок. Наче небагато часу спливло, кажуть у навчальному закладі, а Дмитро, тодішній учень центру, переступив поріг вже мужнім захисником, який не ховався від служби, а, отримавши повістку, пішов захищати Україну.

 

Якщо ви любите пшоняну кашу з гарбузом на молоці, але більше ніяких страв з гарбуза не готуєте, то цей рецепт саме для вас. Час спробувати новинку. Страва має пікантний смак, поєднуючи в собі, на перший погляд, несподівані інгредієнти.

Молодий атомник Павло Фальковський взяв участь у семінарі-практикумі з питань фізичного захисту атомних станціях. 

Протягом 21-22 листопада на Хмельниччині зареєстровано п’ять пожеж. З різних причин горіли приватні допоміжні споруди житлового сектору в с. Івашківці Кам’янець-Подільського району, селах Лісові Гринівці та Баламутівка Хмельницького району та в м. Старокостянтинів.

Львівська митниця зібрала представників Львівського історичного музею, «Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу» та Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», щоби передати їм монети 18-19 ст., старовинні поштові марки та бони (короткочасні боргові зобов'язання у вигляді цінних паперів). Всі ці предмети були вилучені працівниками служби при спробі незаконного переміщення через кордон. Вартість переданих цінностей оцінюється у півтора мільйона гривень

У Хмельницькій області можливі перепади напруги в електромережах 22 – 23 листопада. Людей просять поставитися до цього з розумінням. Відповідну заяву оприлюднили в Хмельницькобленерго.

Станом на ранок на території Словаччини перед пунктом пропуску "Вишнє-Нємецьке" в напрямку України перебуває близько 350 вантажних транспортних засобів. За словами речниці Закарпатської митниці Вікторії Сенгетовської, пропуск легкового автомобільного транспорту та автобусів на в’їзд і виїзд в пункті пропуску продовжує здійснюватися в штатному режимі.

Після опівночі у Хмельницькій області під час повітряної тривоги працювали сили ППО. Сталося падіння уламків на території регіону.  Про це повідомив перший заступник очільника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, заборона триватиме до 30 червня 2024 року включно.
З метою збереження та охорони популяції раків в період їх спарювання та виношування ікри Хмельницьким рибоохоронним патрулем видано наказ «Про встановлення заборони на лов річкових раків».

Як на вебпорталі ПФУ подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам?

Після оплати листків непрацездатності за рахунок страхових коштів роботодавець має зобов’язання відзвітувати про проведені виплати та надіслати до Пенсійного фонду України відповідне повідомлення. Строк для надсилання такого повідомлення – протягом місяця з дня проведення виплати. Подати повідомлення про виплату коштів можна в електронному вигляді на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Алгоритм дій для подання повідомлення наступний.

на ліквідацію наслідків обстрілів окупантами населених пунктів та об’єктів інфраструктури, ліквідовано 3 пожежі, надано психологічну допомогу 88 особам.

Сьогодні виповнюється 10 років від початку подій, які стали фундаментом новітньої історії країни «Революція Гідності» була важливою віхою нашого державотворення. Вона супроводжувалась трагічними подіями, адже тодішня керівна верхівка намагалась щосили утримати владу і не гребувала вбивствами, розстрілами, катуваннями учасників акцій протесту. За ці роки було порушено 82 кримінальні провадження. На цей момент винесено 40 вироків, відносно 49 осіб.

У ніч з 19 на 20 листопада із Заходу до нашої області прийшов активний циклон із снігом. На ранок дороги вкрилися кіркою. Ожеледиця на дорогах заважає рухові транспорту, погіршується зчеплення коліс з поверхнею доріг, що різко збільшує кількість аварій та змушує їздити з меншою швидкістю. Для боротьби із зимовою слизотою Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Хмельницькій області залучила 5 одиниць спецтехніки та використала 45 тонн піщано-сольових сумішей.

Повітряними Силами ЗСУ було знищено дев'ять ударних дронів та крилату ракету.

19 листопада 2023, у Хмельницькому провели акцію на підтримку полонених українських воїнів, які півтора року тому вийшли з «Азовсталі». У ній взяли участь більше десятка родин військовополонених.

У Хмельницькій технічній школі пілотування дронів безкоштовно навчають військових збирати із комплектуючих, ремонтувати і налаштовувати FPV-дрони.

Від початку 2023 року в межах реалізації програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» загалом Державним центром зайнятості ухвалено позитивні рішення 174 заявникам Хмельниччини. Вони отримають від держави фінансову підтримку на започаткування або розширення свого бізнесу на загальну суму понад 38 млн гривень. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення 343 нових робочих місця.

Тривають перевірки робочою групою «Прозорість і Підзвітність» при Хмельницькій обласній військовій адміністрації.  Про результати поділився перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

Одного з них госпіталізували до міської дитячої лікарні, іншому надали медичну допомога без госпіталізації.

Український інженер Сергій Якимов став керівником Марсіанської пустельної дослідницької станції в американському штаті Юта. Тут проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Червоної планети. Про це повідомляє видання “Голос Америки”.

«Сьогодні це студенти, а через рік цілком можливо вже стажисти і наші працівники. Привітав активну молодь з Міжнародним Днем студента. Побажав не втрачати ні дня, рухатися, розвиватися, вчитися. До успіху немає легких шляхів. Особливо зараз, коли навколо війна. Але впевнений, що у них все вдасться! Gaudeamus igitur, Juvenes dum sumus!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Нещодавно в обласному центрі співробітники управління превентивної діяльності ГУНП та інших підрозділів поліції здали кров для людей, які постраждали в результаті дорожньо-транспортних пригод. Акція відбулася в рамках Тижня безпеки дорожнього руху, який проходить в Україні з 13 по 19 листопада.

"Плюс 700 комплектів термобілизни для наших військових.
300 комплектів для одного із стрілецьких батальйонів, придбані за кошти платників податків.
400 комплектів для новоствореного підрозділу для захисту неба отримано завдяки міжнародній співпраці. Для цього ж підрозділу передали обладнання, необхідне для виконання завдань (прожектори, лазерні вказівники, тепловізори, планшети), а також господарські та побутові товари (спальники, карімати, термоси, генератор).
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!", - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

Угорською стороною відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та Міністерством закордонних справ і торгівлі Угорщини про співробітництво за стипендіальною програмою Угорщини «Stipendium Hungaricum» на 2023-2025 роки оголошено про приймання заявок на навчання громадян України за бакалаврськимимагістерськими та аспірантськими програмами в Угорщині на 2024/2025 навчальний рік.

В мережі вона натрапила на оголошення легкого заробітку і вирішила спробувати власні сили у виконанні простих завдань.

17 лис­то­па­да до ря­ту­валь­ни­ків на­дій­шло по­ві­дом­лення про за­го­рян­ня жит­ло­во­го бу­дин­ку в с. Ша­тер­ни­ки Ше­пе­тівсь­ко­го району.

Єдиний в Україні навчальний центр поводження з відходами «Гуфі-центр» ось уже 2 роки працює в нашому місті.

«Рятувальники Хмельницького перебувають у нашому місті-партнері Штутгарті. Там вони обмінюються досвідом з колегами. Мають насичену триденну програму.

17 листопада з робочим візитом Хмельниччину відвідала команда Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні на чолі з керівником Бюро Др. Ярно Хабіхтом. Представники ознайомились із роботою регіональної лабораторії Держпродспоживслужби. На базі закладу реалізовують Всесвітній проєкт «Здорові міста». Подібних досліджень в Україні ще не проводили. Його мета – перевірка зразків їжі на транс-жири.

«Сьогодні знову передали Силам оборони ще 90 FPV-дронів, придбаних за кошти міського бюджету. Допомога війську була, є і буде нашим головним пріоритетом. Не втомлююся дякувати платникам податків за вчасне наповнення бюджету. Це ви допомагаєте нам наближати перемогу!

Колекція арт-зброї Ізмаїльського військово-історичного музейного комплексу поповнилася витворами мистецтва майстрині Анастасії Пономарьової із Хмельницького.

Нещодавно в межах Днів освіти Донеччини «Єднаймося для перемоги!», що проходять у м. Києві на базі Національної академії педагогічних наук України, під час діалогової панелі «Міжрегіональний досвід підвищення якості освіти: управлінський аспект» відбулося підписання тристороннього меморандуму про співпрацю між регіонами-партнерами – Донецькою, Львівською та Хмельницькою областями.

Сьогодні ворог здійснював атаку Хмельниччини ударними безпілотниками. Як вже повідомляв сайт «Є ye.ua», цієї ночі сигнал повітряної тривоги пролунав в області двічі: працювала ППО. Щоб відбити ворожу атаку, використовували винищувачі, залучали зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи.

На Хмельниччині 55-річний місцевий тренер з легкої атлетики збирав розвіддані про дислокацію та переміщення військ ЗСУ та передавав дані ворогу. Завдяки доказовій базі Служби безпеки України, він оримав реальний термін ув’язнення.

На Вінниччині на дослідній ділянці ТОВ «ФруТек» зібрали перший сигнальний врожай шипшини. У розсаднику не вирощують ягоди у промислових масштабах, а спеціалізуються лише на саджанцях. Про це пише SuperAgronom.com.

На період дії воєнного стану повертається можливість пацієнтам з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ відкривати лікарняний дистанційно, як це було під час пандемії.

По­дія ста­лась в міс­ті Кам’ян­ці-По­діль­сько­му. До по­лі­ції звер­ну­лась 57-річ­на міс­це­ва жи­тель­ка, яка по­ві­до­ми­ла, що з її кар­тки зник­ло май­же 35 ти­сяч гри­вень. Пра­во­охо­рон­ці з’ясу­ва­ли, що до кра­діж­ки при­чет­ний син по­тер­пі­лої.

До гуманітарного штабу обласної ради надійшов черговий вантаж у вигляді інвалідних візків від Всеукраїнської благодійної організації «Українська Федерація Продовольчих Банків” (керівник – Дмитро Стегнієнко). Благодійна організація забезпечила надання вантажу у співпраці з посольством України в Японії та Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії Сергієм Корсунським.

Днями уряд ухвалив відповідну постанову. Інформація в реєстрі: дозволить створити централізовану систему ветеринарних даних домашніх тварин для зручності власників та ветеринарів; стане основою для ветеринарного паспорта тварини у Дії; спростить пошук загублених тварин, контроль їх вакцинації та стерилізації.

Це фільм-портрет, присвячений колишньому міністру внутрішніх справ нашому земляку Денису Монастирському, який загинув в авіакатастрофі у Броварах 18 січня 2023 року. Близькі та колеги розкажуть, яким був Денис Монастирський, які рішення він приймав і як вони вплинули на перебіг подій. 
 

Петро Васильович Рогачевський з особливим щемом згадує про своїх батьків — простих людей, які знали ціну праці й навчали дітей головному — бути чесними й поважати людей. Вони обоє малими пережили Голодомор 32-33-х років, війну та голод 47-го... Їх об’єднували труднощі та любов одночасно. Все пройшли, все подолали, бо були разом.

Те, що нас чекає дуже непроста зима, здається, вже не піддає сумнівам ніхто. І справа навіть не в тому, що українська енергетика й інфраструктура минулого року зазнали таких руйнувань, які неможливо повністю відбудувати за короткий часовий проміжок, і навіть не в тому, що країна-агресор «підготувалася» до зими, накопичивши за останній час чимало різноманітних ракет, а бункерний дід лише чекає різкого похолодання, аби віддати наказ про завдання масованих ударів по Україні (він сам на одному із зібрань хвалився-натякав, що зі ста ракет неможливо збити всі). А біда в тому, що в українському суспільстві все частіше й частіше утворюються тріщини, які можуть призвести до справді катастрофічних наслідків.

«Хмельницька обласна дитяча лікарня — це медичний заклад, де займаються здоров’ям дітей від народження до 18 років різні фахівці. Проте саме педіатри — лікарі, які першими знайомляться з малечею, від народження спілкуються з нею, слідкують за її ростом і розвитком, — наголошує директор медзакладу Лілія Брухнова. — Отож їхні основні завдання — не лише проводити обстеження і визначати можливі наявні патології та направляти (за потреби) до вузькопрофільних спеціалістів, а й здійснювати профілактичну роботу.

Вони першими вдихають аромат свіжих ранків і стиглого колосу. Першими зустрічають із далеких країв лелек і першими відчувають ту неймовірну насолоду від золотого струменю зерна, що стікає у бункер. Зрештою, багато в чому можемо назвати аграріїв першими, підібравши для цього найяскравіші епітети. Насправді ж романтики в їхніх трудових буднях обмаль. Зате дуже багато важкої праці, ризику, неспокою, виробничих проблем. А за цифрами, що підносять на п’єдестал першості, такі зусилля, клопоти, переживання, що в рази перевершують результати успіху.

«Повідомлення про спалах гепатиту на Вінниччині сіє тривогу, адже наша Хмельниччина — по сусідству. Розкажіть, як розпізнати гепатит і як убезпечити себе від хвороби? Тетяна Бойко, м. Хмельницький».

Допомогти сільському населенню розвивати свій бізнес в умовах повномасштабної війни — така мета проєкту «Сміливі», що вже другий рік реалізовується на Хмельниччині та в інших областях за підтримки агропромхолдингу «Астарта-Київ», Райффайзен Банку, Благодійного фонду «Повір у себе», Благодійної організації «Світло надії».

Так справедливо поціновують хмельничани діяльність самодіяльного хору «Чебреці» Чемеровецької територіальної громади.

Тетяна Сайпель  і Микола Черкаський.

9 листопада в Деражнянській громаді відзначили своє професійне свято працівники культури та майстри народного мистецтва.

Із цієї нагоди вони зібралися в приміщенні міського Будинку культури, де приймали щирі й теплі вітання, грамоти та подарунки. Саме в цей надскладний час, коли Україна виборює свою свободу і незалежність, вони дружно працюють, об’єднані Перемогою, для якої щодня роблять усе можливе, допомагаючи і військовим, і вимушеним переселенцям, і дбаючи, ясна річ, про збереження й розвиток культури краю. А також справою честі для них є берегти пам’ять і вшановувати подвиги своїх земляків — мужніх Захисників, які віддали життя за Україну.

Як хочеться Наталії Костюковій повернути мирний час, коли найрідніші жили дружно, весело та щасливо. І найголовніше — чоловік Олександр був поряд — завжди з ним разом і вдома, і на роботі. А нині вона із коханим лише подумки, бо він — військовий лікар за тисячу кілометрів рятує життя поранених захисників.

В Хмельницькому активно працюють над зменшенням кількості небезпечних відходів. Зібрані в мешканців громади відходи відправляють на переробку та утилізацію.

У Волочиській гімназії відбулося урочисте відкриття меморіальної Дошки Сергію Дацу, випускнику цієї гімназії, який загинув 21 липня 2022 року, захищаючи територіальну цілісність України.

Доцент харківського університету корегував удари по Харкову.

Служба безпеки України затримала 49-річного доцента одного з харківських університетів. За даними слідства, його дистанційно завербувала російська розвідка після початку повномасштабного вторгнення. Чоловіка підозрюють у державній зраді. Про це повідомив речник СБУ Харківщини Владислав Абдула.

В області готуються будувати вуглецево-нейтральний індустріальний парк, де планується завод з глибокої переробки кукурудзи та ОЕЗ. Про це розповів перший заступник Городоцького міського голови Артур Косінський, повідомляє «Суспільне».

Кошти на допомогу для військових, Хмельницька громада – з новим статутом та схемою теплопостачання. Такі рішення підтримали депутати на сесії міської ради. Більше про них і не лише розповів міський голова Олександр Симчишин в ефірі програми «Час мера».

На Хмельниччині майже удвічі зросла популяція червоної лисиці. Жителі області все частіше зустрічають рудохвосту на приватних подвір’ях і навіть у громадських місцях.

Депутати під час чергової 35-ї сесії міської ради підтримали рішення про приєднання до європейської ініціативи «Угода мерів – Схід».

Відповідне рішення підтримали депутати під час чергової 35-ї сесії Хмельницької міської ради. Так, документом передбачено створення об’єкту благоустрою – парку вздовж річки Південний Буг (по обидва боки) від вулиці Свободи до Старокостянтинівського шосе. Площа парку становитиме понад 23 га.

Цукровий діабет — це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.

У Хмельницькому судили 36-річного місцевого мешканця, який публічно висловлювався на підтримку росіян та називав україців “бидлом, яке бог зітре з лиця землі”. 

13 листопада до рятувальників Хмельницького надійшло повідомлення від працівників поліції про те, що потрібна допомога у відкриванні дверей квартири на одній із вулиць обласного центру, бо у помешканні знаходиться літня жінка, яка тривалий час не виходить на зв’язок.

Від компанії «УКР ТРАК» регіон вже отримав пʼять автомобілів  на базі оновленого JAC N120, обладнаного двигуном Common Rail+SCR (Євро-5) з потужністю 206 к.с. (152 кВт) та 6-ступеневою механічною коробкою передач.

Фото ілюстративне.

До суду звернулося АТ «Хмельницькобленерго» з позовом до власниці будинку – просило стягнути з неї 29319 гривень збитків, завданих самовільним позаобліковим використанням електроенергії.

Про це повідомив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін під час передачі автомобілів для підсилення наших мобільних вогневих груп, які захищатимуть населення та інфраструктуру області від ворожих ракет та дронів.

Лікарі Центру дитячої медицини лікарні «Охматдит» сформували нову барабанну перетинку дев’ятирічному Артемові з Хмельниччини. Його власна перетинка атрофувалася. Про це повідомиал пресслужба лікарні «Охматдит» у вівторок, 14 листопада.

За публічного обвинувачення Шепетівської окружної прокуратури судом визнано винним 23-річного мешканця м. Шепетівка у зґвалтуванні та розбої (ч.ч. 1, 3 ст. 152, ч. 4 ст. 187 КК України). Його засуджено до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У власність Міністерства оборони України повернуто 46 земельних ділянок, незаконно відчужених за участі посадовиців Старокостянтинівської міської ради. 

Удар по херсонській лікарні / Фото: Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Уночі 14 листопада в Хмельницькій області під час повітряної тривоги працювали сили ППО. Про це вже після відбою повідомив перший заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

 Дорожньо-транспортна пригода сталася у вечірню пору 28 серпня в обласному центрі.  25-річний хмельничанин перебував за кермом автомобіля «Opel» в стані алкогольного сп’яніння і допустив наїзд на 5-річного хлопчика, який переходив дорогу.  Внаслідок аварії дитина отримала тяжкі тілесні ушкодження і була госпіталізована до реанімаційного відділення Хмельницької міської дитячої лікарні. Через 10 днів від отриманих травм малюк помер.

"Провів засідання сесії міської ради. Розглянули 107 питань порядку денного.
Ключове питання – внесення змін до Програми шефської допомоги нашим силам оборони, а далі – внесення відповідних змін до бюджету міста. Додали на підтримку Сил оборони майже 230 млн грн.

Мешканці Хмельницького, принаймні ті, які живуть у центрі міста, останніми днями помітили певні зміни в системі оповіщення про початок та відбій повітряної тривоги. Зокрема, сирена, що раніше сповіщала про початок небезпеки з повітря та час від часу вмикалася раз на пів години у випадку, якщо повітряна тривога затягувалася, тепер чують сирену вже після того, як офіційно повідомляється про відбій.

Депутати Хмельницької міськради проголосували за переведення ведмедя Балу, який мешкає у зоокутку в парку Чекмана, до реабілітаційного центру «Синевир». Нагадаємо, кілька місяців тому поліція відкрила кримінальне провадження через незадовільні умови утримання тварини. 

Горе відлякує, і ми не завжди знаємо, як поводитися з тими, хто переживає втрату, хочемо допомогти, але боїмося зашкодити. Раніше МОЗ вже писало про те, як дорослим говорити з дитиною про смерть близького та як допомогти їй впоратися з горем. У цьому процесі також дуже важливою є підтримка однолітків.
Тож зібрали поради, як діти можуть підтримати друга чи подругу, в яких померла рідна людина.

Нещодавно Уряд запровадив пілотну програму безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Ця програма сприятиме підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці і подальшому працевлаштуванню цієї категорії громадян. 

Вперше в Україні Укрпошта впроваджує електронну марку – новий сервіс для рекомендованих листів, за допомогою якого тепер можна замовити, завантажити та роздрукувати електронну марку на звичайному принтері вдома чи в офісі всього за кілька хвилин. Використання нового знака поштової оплати має низку переваг, адже тепер відправнику не потрібно зайвий раз приходити у відділення Укрпошти, щоб купити марки, та витрачати час на оформлення відправлень. Окрім цього, покращиться контроль доставки таких листів.

За грошову винагороду 66-річний медик однієї із лікарень Хмельниччини зобов’язувався оформити довідку про обмежену придатність до військової служби на пів року та повпливати на інших членів військово-лікарської комісії. 

Влада Старокостянтинова відзвітувала про допомогу одному із військових підрозділів на суму понад 600 тисяч гривень. Інформація про придбання необхідного обладнання з`явилась на офіційному сайті муніципалітету після акції місцевих мешканців “Гроші на ЗСУ”.

Щомісяця на розгляді в Хмельницькому міськрайонному суді перебуває більше сотні справ про керування водіями транспортними засобами в стані алкогольного, або наркотичного сп’яніння, тобто за ст. 130 КУпАП.

Розв’язана країною-агресором війна створила нові виклики: в Україні зросла потреба у постійному стратегічному запасі донорської крові. Її потребують щодня як для порятунку українських воїнів, так і тих, хто став жертвою безжальних дій російських загарбників.

Для виконання функцій національного превентивного механізму працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксана Шейгец разом з представниками громадськості Ольгою Осередчук, Оксаною Банковою та фахівцем із надання психіатричної допомоги Андрієм Гулем здійснили моніторинговий візит до комунального закладу Хмельницької обласної ради «Дунаєвецький психоневрологічний  інтернат». Під час візиту вони виявили низку порушень прав підопічних Оскільського ПНІ, евакуйованого з Харківщини на Хмельниччину, повідомили у пресцентрі відомства.

«Місто-побратим Шяуляй вже неодноразово надавало допомогу нашому місту медикаментами, генераторами, медичним обладнанням, іншими речами.
Цього разу - 2,5 тисячі комплектів термобілизни. Вся вона вже найближчим часом буде передана за призначенням.
Щиро дякую Artūras Visockas, Justinas Švėgžda та усім жителям міста Шяуляй за те, що стоїте поруч з нами!», - розповів заступник міського голови Микола Ваврищук на власній сторінці у мережі фейсбук.

Подільський автор Микола Лук’янюк в читальній залі Центральної публічної бібліотеки читачам, друзям та колегам по перу представив своє перше власне літературне видання.

Виховання дітей – це відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків, за невиконання якого можуть настати негативні наслідки.
Працівником сектору ювенальної превенції Хмельницького районного управління поліції Світланою Мельник спільно з представником Служби у справах дітей Лісогринівецької ТГ відвідано сім'ї, які перебувають на обліку.

Чергова ротація постійної місії Міжнародного агентства з атомної енергії на ХАЕС відбулася 9 листопада ц. р. Під час підсумкової наради обговорили попередні висновки експертів 14-ої ротації місії та рекомендації щодо роботи наступної групи експертів.
Представники МАГАТЕ впродовж наступних трьох тижнів виконуватимуть завдання з питань ядерної безпеки та захищеності на АЕС України.

«Під час засідання виконкому внесли зміни до Програми шефської підтримки наших військових частин. Зараз у пріоритеті придбання FPV-дронів, квадрокоптерів типу «Лелека», DJI Mavic, DJI Mavic 3Т, Matrix.

«4 родини ДСНС-ників отримали нові квартири, а вся рятувальна служба громади та області – 10 нових автомобілів та спецобладнання.

8 листопада до поліції надійшло звернення від мешканців одного з будинків Кам’янця-Подільського про те, що вже декілька днів не бачили свою 61-річну сусідку. Жінка проживала зі своїм сином та ніколи не зникала на такий довгий час.

«Чуємо новини про те, як поширюється областями небезпечна хвороба — гепатит А, і проймає страх. Спеціалісти кажуть, що причиною інфекції стала забруднена вода. І розуміємо, що ця проблема може стати реальною загрозою в нас, у Ружичанці, — вже втретє пишуть до редакції нашої газети жителі села. — Ми повідомляли про порушення будівництва реабілітаційного центру для наркозалежних осіб у селі Ружичанка, поряд з будівлею дитячого садочка.

Недаремно кажуть, що хороші майстри нині на вагу золота. Невиправдана гонитва за вищою освітою, зниження уваги до професійних ліцеїв, заманливі пропозиції для наших спеціалістів за кордоном — і ось результат: удень з каганцем шукаємо вмілого токаря, слюсаря, тракториста, кранівника і т. д. Дефіцит на професії, скажемо так, ручної праці, став особливо гострим.

Хмельничанку Галину Бучківську визнано світовим майстром 2023 року. Галина Вікентіївна — професорка кафедри образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та трудового навчання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, докторка педагогічних наук, заслужена діячка мистецтв України.

Він належить до тих людей, які люблять працювати на землі, для яких справи важать більше ніж слова і які цінують простоту, щирість і чесність. Бо й сам Віктор Фандира — відвертий, щирий, працьовитий. Про таких кажуть: ніколи не підведе.

Хіба маємо право скаржитися на втому? Ми, хто живе в тилу, спить у теплому ліжку, спокійно п’є вранці каву, навчається чи працює. Більше того, займається спортом, навіть їде кудись відпочивати у відпустку, аби, мовляв, морально не вигоріти, не відчувати дискомфорт. Одне слово, наче війна не в Україні, а за її межами.

Наприкінці січня цього року ми інформували своїх читачів про унікальну операцію з трансплантації серця, проведену в Хмельницькому. Тоді 47-річному хмельничанину пересадили донорський орган від 50-річного чоловіка з Івано-Франківщини. Нині пацієнт почуває себе добре.

Треба визнати, що попри важкі бої на фронті, попри атаки по мирних містах, Україна отримала один із найбільших і разючих ударів з боку клятої москальні. Хоч і не прямий, але дуже відчутний. Цей удар — вимушений від’їзд за кордон мільйонів українців. Здебільшого — молодих, активних, які могли б працювати на економічну спроможність своєї країни, позитивно впливати на демографічну ситуацію в рідній державі. І сьогодні, майже на дворічному відтинку повномасштабної війни, з’являється запитання: чи планують українці повернутися? Коли? За яких умов? 

Ще зі шкільних років Владислав Казмірук із Шепетівки серйозно захопився важкою атлетикою. Вважав, що справжнього чоловіка завжди вирізняє сила, упевненість, вольовий дух. Напористість, виснажливі тренування допомогли йому здобути звання кандидата в майстри спорту.

 

6 листопада у Кам’янці-Подільському провели в останню путь справжнього патріота, військового за покликанням, полковника Володимира Миколайовича ВОЗНОГО. Саме таким він залишився у пам’яті тих, хто його знав, про нього згадують як про порядну, чуйну та небайдужу людину. Попрощатися з ним прийшли сотні людей… Він загинув 3 листопада в Запорізькій області внаслідок влучання російської ракети по особовому складу 128 бригади.

 

У Нетішині колеги та бойові побратими разом із рідними та друзями загиблого Героя Юрія Самковського зустріли з пологового його новонародженого сина.

Потужний генератор, пральні машини, холодильник, мікрохвильові печі та електричні обігрівачі — це посильна допомога від Товариства Червоного Хреста України Дунаєвецькій багатопрофільній лікарні.

Суд визнав 34-річного хмельничанина винним у зберіганні синтетичних наркотиків PVP і призначив йому покарання – 5 років позбавлення волі. Про вирок повідомили у поліції Хмельниччини. 

Днями до Служби порятунку надійшло повідомлення, що на території приватного домогосподарства в с. Припутні Ізяславської громади в погріб провалилася корова. 

У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» вже ліквідували всі пошкодження, яких він зазнав внаслідок ворожого обстрілу Хмельниччини. Про це кореспондентові Укрінформу розповів директор заповідника Олег Погорілець.

Сільгосппідпрємства Хмельниччини повністю завершили обмолот ранніх зернових культур і ріпаку. І знову, як і в попередні роки, середня урожайність – найвища по Україні. Про це на своїй Фесбук-сторінці повідомив перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

За постановою судді, директорка КНП «Старосинявський ЦПМСД», депутатка Старосинявської селищної ради, 10 березня 2023 року звернулася до голови ради з депутатським зверненням, у якому вимагала надати їй належним чином завірені копії кількох рішень чергової сесії Старосинявської селищної ради, що стосувалися розірвання контракту з нею як керівником ПМСД та перевірки діяльності цього медзакладу. Відтак вчинила адмінправопорушення, передбачене частиною 2 статті 172-7 КУпАП, інформує пресслужба апеляційного суду.

На Хмельниччині до Православної церкви України перейшли ще вісім релігійних громад, які раніше підпорядковувалися УПЦ  (московського патріархату). Як передає Укрінформ, про це у фейсбуці повідомила Красилівська міська рада.

Днями в соцмережах поширили світлину тарілки зі супом, де “плаває” личинка харчової молі. Авторка каже, що фото зробили в навчальному закладі Смотрицької громади, що на Кам’янеччині. Журналістка Інтернет-видання «ХМ-ІНСАЙД» дізналася подробиці інциденту.

"Від наших німецьких партнерів угоду підписали Лорд Мер столиці землі - міста Штутгарт доктор Франк Ноппер та Лорд Мер столиці землі - міста Дрезден Дірк Гілберт.

Дуже часто в центри привозять речі в хорошому стані або ж ті, які можна полагодити чи відреставрувати. Є співпраця з різними благодійними організаціями, які передають речі тим, кому вони необхідні. Тож якщо маєте справну побутову техніку, речі, посуд меблі, якими не користуєтесь, можете сміливо привозити їх у Центри управління відходами. 

«Плюс 4 квадрокоптери Dji Mavic 3 та Dji Mavic Fly Combo для наших бойових підрозділів.
Закупівля не бюджетна. Дякую усім, хто долучився, зокрема, директору «Хмельницька маслосирбаза» Сергію Сакіну та іншим «добрим людям» за постійну допомогу!
Додам, що на листопад чекаємо постачання 55 квадрокоптерів Autel, Matrice 30T та Dji Mavic 3T Termal та 1190 FPV-дронів.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Тривале дистанційне навчання, спричинене спочатку пандемією, а згодом повномасштабним вторгненням російських окупантів на нашу землю, наочно продемонструвало переваги очного навчання в закладах освіти. В цьому питанні і педагоги, і батьки одностайні. Але головною умовою очного навчання за умов воєнного стану є наявність укриття в закладі освіти.

Днями на вулиці Кам'янецькій поліцейські зупинили транспортний засіб Hyundai Santa Fe за порушення правил дорожнього руху. Під час спілкування з водійкою патрульні виявили у 30-річної громадянки явні ознаки алкогольного сп'яніння.

Стартує ремонт аварійного мосту через річку Збруч у місті Гусятин. У зв’язку з цим буде повністю закрито проїзд ділянкою автошляху Т-23-12 від кільцевої розв’язки у Гусятині до перехрестя доріг Т-23-12 і Р-48 біля Івахнівців (Хмельницька область) з 7 листопада 2023 року.

Поліцейські вибухотехніки отримали від волонтерів протимінне взуття. Завдання протимінних черевиків — згладити вибухову хвилю, розсіяти її в боки, і таким чином вберегти стопу, пальці від травматичної ампутації. 

За інформацією “Хмельницькобленерго” в період з 8.00 до 16.00 світла може не бути у будинках за такими адресами:

Як повідомили в громадській спілці «Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання «Бойове братство України», 5 листопада у Волочиську відбулося вручення срібного оберегу «Батьківське серце» у Свято-Покровському храмі. Капелани отець Ігор та отець Миколай у спільній молитві вшанували пам‘ять загиблих Героїв України та освятили обереги.

Сотня мешканців села Буцні на Хмельниччині живуть без роботи, доріг, води, магазину, інтернету й транспортного сполучення. Так люди мешкають тут уже 30 років.

3 листопада відбулася зустріч з іноземними представниками дипломатичних установ в Україні в рамках Другого Дипломатичного форуму, який відбувся в Хмельницькій обласній військовій адміністрації. Участь в заході взяли представники Хмельницької обласної військової адміністрації, голова обласної ради Віолета Лабазюк та заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук, почесні гості. 

Протягом десяти днів дві мисткині та дітлахи працювали над масштабною експозицією розміром 30 на 4 метри. Мурал символізує прийняття внутрішньо переміщених осіб громадами, у яких вони зараз живуть.

7-річний Микита, що втонув у відстійнику поблизу свинокомплексу в Хмельницькому районі, пішов туди гуляти напередодні з 12-річним другом Артемом. За словами старости села Раїси Белак, діти пішли гратися до садка, навпроти якого і збудували відстійник.

Понад тисячу дитячих мрій планують цього року здійснити у благодійному фонді «Карітас-Хмельницький УГКЦ» завдяки листам, які пишуть діти до Святого Миколая.  Цьогоріч вперше свято відзначатимуть за новим церковним календарем - 6 грудня замість 19-го. Тому й підготовка для свята розпочалася раніше звичного періоду. 

По 15 тисяч гривень допомоги із бюджету зможуть отримати військовослужбовці громади на власні професійні потреби – амуніція, дрони, транспорт та інше. Про таке нововведення відзвітували у муніципалітеті. 

 
У рамках спільної спецоперації слідчих Нацполіції та Служба безпеки України проведено 74 обшуки та заблоковано 20 осередків злочинного угруповання «АЛЛАТРА», яке діяло в проросійських інтересах.

Керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій провела особистий прийом громадян у селі Іванківці Олешинського старостинського округу.

з реконструкції діючого полігону (ТПВ) та будівництва двох нових карт.

«Ще плюс 3 потужних квадрокоптери Dji Matrice 30T передали для бойових підрозділів Сил Оборони.

До правоохоронців надійшло повідомлення від жительки с. Глибочок про те, що на кладовищі невідомий чоловік вчиняє акти вандалізму на могилах. Про це повідомляє Поліцейські офіцери громад в Хмельницькій області.

Відкритий діалог й активна участь громадськості – ключ до створення збалансованих та ефективних рішень. Для кращої комунікації влади та громади у селі Копистин, старостинського округу з центром у селі Копистин відбувся «круглий стіл» із представниками структурних підрозділів Хмельницької міської ради. Це вже шоста зустріч з жителями Хмельницької громади.

У ніч на п’ятницю російські окупанти атакували Україну чотирма десятками Shahed-136/131 з Курської області та з району російського Приморсько-Ахтарська. 

43-річний підозрюваний висунув військовослужбовцю Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки пропозицію на системній основі надавати «грошову винагороду» за прийняття ним на склад товарів гіршої якості, ніж того вимагає Каталог продуктів харчування для підрозділів Збройних сил України. 

Українці, які потребують розв’язання питань щодо володіння чи користування землею, можуть безоплатно отримати консультацію юриста від системи безоплатної правничої допомоги. Так, кожна людина може отримати безоплатно консультацію та допомогу в складенні різних документів, крім документів до суду. 

«Дуже люблю такі емоції, які бачив сьогодні. Ключі від квартири передав хорошій, патріотичній родині. Чоловік - військовий з бойового підрозділу, дружина працює в одному із наших комунальних закладів.
Нехай їм добре живеться в новій оселі, у переможній, мирній Україні!
А ми працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Дорожньо-транспортна пригода сталася 2 листопада серед білого дня в селищі Летичів.

Іще змалечку, мабуть, кожен із нас чув від старших про прикмети й суворі заборони, пов’язані з кладовищем, яких за життя назбиралося чимало. Люди століттями змішували між собою язичницькі і християнські традиції, які, до речі, відрізняються між собою. Та й кожна місцевість (від містечка до невеличкого села) теж зберігає свої звичаї перебування у цих енергетично сильних і особливих місцях.

Історія волонтерства Руслани Ребекевші-Дем’яненко розпочалася з перших днів повномасштабного вторгнення російських загарбників. Зуміла вона організувати команду однодумців, а згодом стала засновницею благодійного фонду «Неймовірні люди». І не дивно, адже її щире та добре серце випромінює стільки любові й енергії, що вистачить кожному, хто з нею спілкується.

Знаємо, що нині Україна суттєво залежить від міжнародних донорів. Загалом із початком повномасштабної війни нашій державі надали 63,7 мільярда доларів міжнародної фінансової допомоги. Та, схоже, вже наступного року нам доведеться розраховувати на менші суми підтримки. Відомо, що новообраний спікер Конгресу США Майк Джонсон ще раніше виступав проти додаткової допомоги Україні. Крім того, у списку головних військових пріоритетів з’явився Ізраїль. Наступного року відбудуться вибори президента США, і акценти точно будуть зміщені на їхні злободенні внутрішні питання.

Моя мама не любили зиму. А, може, й ненавиділи. Просто згадуючи цю пору року, сердилися, і ставали сумні й замислені. Та й було чого зажуритися. Адже зима додавала тяжких клопотів для їхніх з батьком натруджених рук. Вони обоє з різницею в один рік і померли пізньої осені…

До редакції нашої газети звернувся житель Хмельницького Олексій Савчук. Він запитує, чи справді українці можуть отримати одноразові виплати у розмірі 6600 гривень? Саме таке повідомлення надійшло йому на телефон.

Коли я бачу на вітрині літровий пакет молока за ціною 30 чи навіть 35 гривень, мені буквально відбирає мову. Бо з літра молока хіба приготуєш багато? Можна один раз, приміром, зварити манну кашу чи какао. Але чи ж вистачить цього на сім’ю з чотирьох  осіб? Добре, я одна, можу ту кашу чотири дні їсти. Та чому,  все-таки, така ціна за молоко, якщо в людей приймають його лишень по 8 гривень? А це ж труд який важкий — корову тримати. Цілий рік родина мусить працювати не покладаючи рук. І що, який заробіток має? Ось тому, мабуть, усе менше корівок залишається у селах, бо невдячна це робота.

Їх можна назвати родиною, яка міцно пустила коріння в селі, яка по-справжньому любить його і навіть у труднощах та випробуваннях сільського життя бачить свої переваги.

Він повернувся з фронту і знову занурився у творчість, якою сповнений кожен день. Гончарний круг, за словами Миколи Величка, має свою магію, яка тримає, захоплює, надихає, позбавляє важких думок. Але попри те саме завдяки гончарній справі Микола планує створити артрезиденцію для митців, творчих особистостей, яка стала б ще й місцем реабілітації для наших бійців.

«Підкажіть, які рослини вбивають віруси?». вітлана, смт Антоніни.
Ягоди аронії чорноплідної, цибуля і часник, квітки фіалки триколірної, черемша, смородина чорна: ягоди, листя, гілки.

У селі Мазники на Деражнянщині провели в останню путь молодого військовослужбовця Богдана Нашілова, який віддав своє юне життя за Україну, за її свободу.

Із початку року на Хмельниччині Служба безпеки України повідомила про підозру понад пів сотні прихильників «русского міра», обвинувальні акти стосовно понад 40 інтернет-агітаторів уже скеровано до суду.

Pin on Anime.

У Головному управлінні Національної поліції у Хмельницькій області опублікували зміни до Правил дорожнього руху, які 20 жовтня вніс уряд України. Отже, що зміниться?

Хмельничанин здобув золото на чемпіонаті України з легкоатлетичного кросу. 

На сполох забила мама хлопця. 

АТ "Укрпошта" запрошуємо ЛИСТОНОШ, ОПЕРАТОРІВ ПОШТОВИХ ВІДДІЛЕНЬ І ВОДІЇВ на нові вакансії у регіоні.
Долучайтеся! Чекаємо на ваш дзвінок:
(050) 950-85-79, (050) 650-80-14.

або  скануйте QR-код і заповніть Анкету кандидата

 

Нагадаємо, у червні цього року слідчі слідчого управління за оперативного супроводу управління боротьби з наркозлочинністю і управління кримінального аналізу ГУНП в Хмельницькій області та за процесуального керівництва прокуратури затримали п’ятеро членів організованої злочинної групи, які займались виготовленням й збутом наркотиків (амфетамін, канабіс) в особливо великих розмірах.

«Останнім часом мали багато запитів щодо придбання міською лікарнею колишнього табору під Центр психічного здоров’я та фізичної реабілітації.

Сталося це вчора, 30 жовтня, близько 20-ї години. Поліцейські отримали повідомлення про те, що в один із магазинів на вулиці Трудовій в обласному центрі увірвався чоловік із предметом, схожим на рушницю, та погрожує працівнику розправою. 

Станом на 23.34 Повітряні Сили ЗСУ заявили про загрозу «Шахедів» та балістичного озброєння у більшості областей України. Зокрема з Бєлгородської області країни-агресора та з південного напрямку повідомляли про пуски ударних БпЛА.
Після опівночі стало відомо про рух ворожих безпілотників у різних напрямах. 

Що робити, якщо заява на витяг подавалась до 30 вересня, але відповіді не отримано? 

генераторів, трансформаторів, обігрівачів та інших товарів важливих для проходження опалювального сезону. 
Через посилення обстрілів об’єктів критичної інфраструктури та утруднення електропостачання громадяни України дедалі більше завозять генератори та системи резервного живлення.

Пенсійний фонд України у жовтні та листопаді виплатив українцям субсидії за вересень та жовтень, які були призначені органами соціального захисту населення.

До уваги хмельничан! Для звернення за екстреною медичною допомогою при відсутності електроенергії можна використати один із варіантів зв’язку.

«Маємо обов’язок перед нашими Героями-захисниками - опікуватися їхніми дітьми.

У виставковій залі Хмельницької художньої школи (вул. Проскурівська, 65) розгорнули виставку-продаж робіт учнів закладу. Долучитися до благодійності може кожен - придбавши вироби або запропонувавши власні роботи для продажу. Виставку розгорнули спільними зусиллями мистецького закладу та волонтерської групи фонду «Армія SOS Хмельницький». Працюватиме виставка орієнтовно до середини грудня.

Цієї суботи усі охочі жителі міста долучилися до події «Зима 2022/23: енергоефективність». У стінах «Гуфі-центру» представники ГО «Хмельницький енергетичний кластер» розповіли, як бути максимально енергоефективними в умовах російсько-української війни, тепло і безпечно пережити зиму.

Загинуло двоє людей, ще двоє – травмовані, серед яких – дитина.

У Славутській громаді активно наближають перемогу на різних фронтах.
На території Славутської міської територіальної громади, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області, проживає 35 075 осіб. Станом на жовтень тимчасовий прихисток у населених пунктах громади знайшли 3 229 внутрішньо переміщених осіб. Усього за лютий-березень Славута прийняла більше 4 000 людей. Про волонтерство громади, безпеку її жителів, гуманітарні ініціативи та розвиток громади у складний воєнний час розповів міський голова Славути Василь СИДОР.

Про це йдеться в роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я, передає Укрінформ: «Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку».

З початку року понад 4 тисячі роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу в кваліфікованих працівниках. Популярними залишаються професії у сферах торгівлі і послуг, транспорту, сільського господарства та переробної промисловості.

На Хмельниччині зареєстровано 489 фізичних осіб-підприємців, які мають статус учасника бойових дій, або є близькими родичами ветеранів.

За матеріалами ДБР до суду направлено обвинувальний акт стосовно працівника Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, який видавав іноземцям українські ID-картки на паспортні дані померлих громадян України. Серед охочих «стати» українцями були й росіяни.

Передплачуйте газети й журнали у відділенні Укрпошти або через листоношу та беріть участь у розіграші одного з 24-х електрочайників!* Передплата на громадсько-політичну газету захисту подолян «Подільські вісті» (паперове видання) на 2023 рік (індекс 30634):
— на 12 місяців ціна — 480 гривень.
— на 6 місяців ціна — 240 гривень. 

Передплачуйте газети й журнали онлайн та вигравайте*:
1 місце — мультиварка Philips;
2–4 місця — електричний конвектор;
5 місце — ручний блендер HausMark;
6–10 місця — повербанк (зовнішній акумулятор);
11–15 місця — праска Water House.
Учасник, який передплатить найбільшу кількість видань з найбільшою сумою їх вартості, отримає суперподарунок — телевізор

Швидка та зручна онлайн-переплата газети «Подільські вісті» за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000022&product_id=93693

Ви також можете переплатити електронну версію нашої газети (на 12 місяців ціна — 360 гривень) . Щочетверга вранці передплатнику на електронну пошту надсилатиметься газета у форматі PDF.

*Акція «Я люблю передплату» триває до 25 грудня 2022 року (включно) на всій території України, крім АР Крим і тимчасово окупованих територій, а також територій, де ведуться активні бойові дії.

Розпочали цикл підвищення кваліфікації керівники закладів дошкільної освіти громади. Протягом двох днів понад 40 освітян отримували нові знання та досвід. Проєкт «Академія освітнього лідерства» започаткували минулоріч Хмельницька міська рада та Департамент освіти на науки.

«Metallica», «Deep Purple», «Led Zeppelin» - легендарні рок-гурти, які на піку своєї популярності записали альбоми у супроводі симфонічного оркестру і поєднали, здавалось би непоєднувані поняття, РОК та Симфонічний оркестр.

Радіаційний стан за період з 28 листопада по 5 грудня 2022 року на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 

Маріупольська організація “Заходи”, що наразі проводить свою діяльність у Хмельницькому та допомагає переселенцям інтегруватись в нову громаду розпочала проєкт “Антикризового хабу активістів ВПО” для громадських організацій, що так само змушені були переїхати до Хмельниччини через війну. Одним з етапів цього проєкту став конкурс мінігрантів для організацій, які працюють з ВПО і бажають провести для них заходи.

На Хмельниччині поліцейські повідомили про підозру трьом членам злочинної групи.
Серед підозрюваних - засновники підрядної та керівник субпідрядної організацій, які керували усіма процесами та посадовець державного підприємства, який здійснював технічний нагляд за будівництвом.

Незважаючи на те, що електрики прикладають усіх зусиль, у Климентовичах, що на Шепетівщині, вже четвертий день немає світла. У результаті налипання снігу та обвалу дерев значно пошкоджені електролінії. Однак, жителі села не скаржаться на ситуацію, а намагаються боротися з знеструмленням самотужки.

24 листопада вдалося повернути з російського полону 50 українських воїнів. Серед них 20 нацгвардійців, 12 хлопців з ВМС, 10 бійців ЗСУ, 6 – ДПСУ, 2 з ТРо.

Майстрині-волонтерки зі Старокостянтинова створююють маскувальні костюми для українських снайперів і розвідників.

Співачка ONUKA спільно з митцями Чернігівщини створили спільний музичний твір "Душа народу" про злочини росії проти українців - Голодомор і повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року.

Мешканцям Ізяславщини випала нагода не лише допомогти Збройним Силам України, а й послухати наживо українську музику. Концерт зібрав шанувальників і прихильників талантів місцевих творчих колективів та виконавців, а вони, у свою чергу, подарували глядачам цікаву подорож у казковий світ музичного мистецтва.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України від 17 листопада 2022 року майора Андрія Шутяка  відзначено орденом «За мужність» III ступеня.

На території Миролюбненської територіальної громади відтепер діють дві місцеві пожежні команди – Миролюбненська та Ілляшівська, які забезпечують надійний захист громадян, населених пунктів, виробничих об’єктів та сільськогосподарських угідь від пожеж.

26 листопада Україна вшановуватиме пам’ять заморених страшним голодом мільйонів простих людей, які без жодної краплини надії на крихту хліба в пекельних муках відходили у вічність… Туди, де немає болю і страху, де немає заплаканих голодних і опухлих дітей, де немає спустошених поглядів тих, чия свідомість була затьмарена голодом…

Трагедія сталась з вини водія транспортного засобу – автомобіля Lexus RX 300, яким керував 35-річний місцевий мешканець в стані алкогольного сп’яніння.

У нього була мрія... Точніше мовити, аж три заповітні мрії: обвінчатися з коханою дружиною Іринкою, придбати хатинку в тихому затишному куточку ближнього до Красилова села та виростити, вивести в люди, зігрівши своїм теплом, двох донечок — Сашуню і Дашуню. Власне, усі три мрії, в яких зізнався дружині в останньому короткому дводенному приїзді додому, єдналися в одній великій меті — Перемогти! І повернутися… Не судилося вернутися живим… Та повернеться... Перемогою. Неодмінно! Такі Герої не помирають…

Хмельницькі борці з нагородами
У Збаражі Тернопільської області на чемпіонаті України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2007-2008 років народження виступили майже 600 спортсменів з 22 областей та міста Києва.

Нещодавно освітяни мали можливість поділитись досвідом роботи на науково-практичному семінарі «Компетентнісний вимір шкільної освіти в умовах Нової української школи».

По всьому світу розлетілися наші українці — і в кожного на те свої причини. Але більшість із них не поривають зв’язку з рідними, друзями, земляками, цікавлячись усім, що відбувається в Україні, та розповідаючи про свої враження, життя за кордоном. Наша постійна читачка, хмельничанка Лариса Третяк нещодавно мала можливість відвідати сім’ю своєї доньки, яка нині проживає в Англії. Одним із яскравих вражень цієї поїздки стала... бібліотека.

Призерів першого етапу конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ» визначено на Хмельницькій АЕС. До участі у конкурсі представлені роботи старшокласників Хмельниччини.

Деражнянський центр професійної освіти, окрім надання якісних знань учням, щоразу ініціює цікавий проєкт, який згодом переростає у велику справу. Постійно тримаючи руку на пульсі життя не лише нашої країни, а й Хмельниччини, бо після повномасштабного вторгнення росії допомага від ліцею нашим військовим стала вже традиційною, тут встигають ще й займатися впорядкуванням і оздобленням прилеглої території. Так, нещодавно за ініціативи директора навчального закладу Віталія Дащенка на пустирі, біля одного з корпусів закладу, висадили плодові дерева в ім’я Любові, Вічності і Життя тих, хто нам це життя зберіг. Якраз встигли реалізувати задум до приходу ранньої зими, яка щедро обдаровує цьогоріч снігом.

Той, кому здавалося, що Революція Гідності пішла з порядку денного, залишивши по собі лише щорічне державне свято
21 листопада — День Гідності та Свободи, помиляється. Сьогодні, під ракетними обстрілами, в думках багатьох з’являлося питання: а що було б, якби у 2013-ому не відбувся Майдан? Поза всяким сумнівом, тоді б росія без єдиного пострілу захопила не частину, а всю Україну, проковтнула б її разом з тодішнім кишеньковим президентом-запроданцем.

«Війна не звільняє підприємства від обов’язку виплати заробітної плати», — наголосив перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін під час засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

   

«Відбулася позачергова сесія міської ради. Розглянули 40 питань порядку денного.

Далекоглядний і мудрий аграрій завжди думає про те, кому передати свій цінний досвід, як зростити зміну, яка завтра дбатиме про те, щоб на столі кожної родини був запашний хліб. Виховати покоління відповідальних і сумлінних сільгоспвиробників — це одне з головних завдань для Групи компаній VITAGRO.

Вся магістральна високовольтна інфраструктура працює, але проблеми зберігаються в розподільчих мережах обленерго на території всієї держави. 

Угруповання з одинадцятьох мешканців Тернопільської та Волинської областей налагодили канал незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон під виглядом водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення. Вони вносили дані про своїх псевдопрацівників до автоматичної системи видачі дозволів «ШЛЯХ», за що брали від кількох сотень до кількох тисяч доларів США. Таким чином чоловіки призовного віку отримували можливість обійти заборону на виїзд з України. 

Національні відбіркові змагання, на основі яких буде сформовано склад національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях “Ігри Нескорених” (Invictus Games) у німецькому місті Дюссельдорф, заплановано провести у Львівській області.

Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, під час засідання 25 листопада Уряд ухвалив рішення про заборону експорту паливної деревини: «Це сприятиме накопиченню її в Україні. Адже в багатьох громадах, особливо прифронтових, деревина наразі — основний  ресурс для опалення. Атаки росії на енергосистему лише посилюють його стратегічне значення». 

у міському сквері імені Тараса Шевченка, що в обласному центрі, а також на локаціях у Кам’янці-Подільському,  Славуті та Красилові. 

Уже 9 місяців Україна протистоїть повномасштабній агресії з боку орків-терористів. Незважаючи на воєнні дії, складні обставини українці створюють родини, народжують дітей і таким чином творять українське майбутнє.  Від 24 лютого 2022 року в Хмельницькому одружилося 2286 пар.

Усі атомні електростанції, які знаходяться на неокупованій території України, уже підключені до енергосистеми, і через 1-2 доби можливе повернення до планових графіків відключень електроенергії замість аварійних. Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі єдиного марафону увечері у четвер, передає Укрінформ. 

Під час війни все більш очевидною стає важлива роль, яку виконують громадські активісти. Не зважаючи на те, чим громадські організації займались раніше, зараз вони допомагають військовим на фронті та переселенцям та вносять свою долю в перемогу над агресором. 

Під час віялових відключень електрики залишається підключеним до світла та продовжує працювати Хмельницький хлібзавод. Про це у матеріалі Суспільного.

Прокурорами Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено винуватість 57-річного іноземця за крадіжку, поєднану з проникненням у житло (ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України). 

Вже майже дев’ять місяців українці протистоять повномасштабному російському вторгненню. Свій фронт тримають і освітяни, які попри складну безпекову ситуацію, продовжують навчати дітей. У школах обладнали бомбосховища, уроки проводять в очному та змішаному форматах, підлаштовують під графіки відключення електропостачання.

21 листопада, у велике православне свято архістратига Михаїла, у День Гідності та Свободи в Летичівському ліцеї №2 відбувся захід з увічнення пам’яті випускника, захисника України Віталія Шрубковського. 7 жовтня 2022 року передчасно й навіки зупинився його земний шлях. Свій останній бій старший сержант  Віталій Сергійович Шрубковський прийняв на Херсонщині, звільняючи край від російських загарбників. 

23 листопада 2022 р. відбулося нагородження переможців у літературному конкурсі "Я та мій домашній улюбленець", що проводився Національним природним парком "Подільські Товтри" до Всесвітнього дня захисту тварин з 1 до 27 жовтня 2022 р. 

Перший виступ на сцені, дебют – це перші кроки до професійного зростання любого музиканта, тим більше вокаліста. Він є дуже важливим, адже це дуже відповідальний момент, до якого потрібно ретельно готуватися. З нетерпінням чекали на свій перший виступ на сцені наймолодші учні вокального відділу Дунаєвецької дитячої школи мистецтв.

Росія продовжує енергетичний терор. 23 листопада  знову під прицілом опинилися інфраструктурні об’єкти столиці та інших областей, зокрема і нашої. За повідомленням «Укренерго», аварійні відключення введено в усіх регіонах, це необхідний крок для захисту електромереж від додаткових аварій. На кону – електропостачання країни. Нема напруги в багатьох громадах області, повністю знеструмлено Хмельницький. Енергоблоки ХАЕС відключені від енергосистеми. Графіки наразі не діють.

У цивілізованого світу нема жодних сумнівів щодо того, хто винен у розв’язанні війни в Україні. Проте, щоб притягти винних до відповідальності, мають діяти юридичні важелі. Різні установи вже почали збирати докази воєнних злочинів росії в Україні, щоб у подальшому використати їх у суді. Згідно зі звітами організації Presute Russian War Crimes, на звільнених територіях, що були раніше окуповані російськими військами, було виявлено не менше 39 000 порушень Женевської конвенції. Як саме відбувається збір доказів військових злочинів росіян і хто допомагає в цьому Україні – дізнавався Центр громадського моніторингу і контролю.

Україна провела черговий обмін полоненими. Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

Університет третього віку має великий попит серед пенсіонерів, вже понад 1500 осіб відвідало заняття. Одним із найпопулярніших факультетів – є факультет польської мови. Цьогоріч вивчати польську виявили бажання 60 осіб - створено 3 групи. Викладачем є талановитий та відомий соліст-організатор українського рок-гурту з Хмельницького «Мотор'ролла» Олександр Буднецький. 

Міністерство розвитку громад та територій України оновило показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами. Відповідний наказ підписано 17 листопада 2022 року. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська. 

Долучіться до муніципального опитування та висловіть власну думку щодо розвитку Хмельницької громади. 

2022 рік став для усіх нас великим викликом. Наша громада повинна розуміти як долати ці виклики і куди рухатися далі. Ваша думка допоможе визначити пріоритетні напрямки і зрозуміти як хмельничани самі бачать і оцінюють нашу громаду. Опитування за посиланням. Опитування проводиться у співпраці з Офіс Ради Європи в Україні - Київ

Управляючі муніципальні компанії готуються до непростої зими. Так, закуплено півтори сотні генераторів для мешканців багатоповерхівок. Генератори розраховані на підзарядку телефонів і повербанків. В усіх УМК розробили алгоритм, коли і на які локації їх розвозитимуть у разі відсутності світла більше доби. Детальніше у сюжеті МТРК «Місто».

Стартував V Марафон педагогічних ідей: «Освітні тренди в умовах змішаного навчання». Освітній захід відбувається у форматі відеоконференцій, тож взяти участь можна з будь-якої локації. Організатор марафону – комунальна установа Центр професійного розвитку педагогічних працівників. Триватиме навчання з 21 по 30 листопада.

Відтепер Кам’янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою знайшов нову домівку та зможе розпочати підготовку до повноцінного навчального процесу. За рішенням Міністерства освіти і науки України та обласної адміністрації заклад функціонуватиме у приміщеннях навчального закладу «Подільського центру професійно-технічної освіти». Відтак, днями заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв вручив акт передачі майна керівництву ліцею.

Війна росії в Україні нещадно впливає на енергетичний сектор в нашій країні. Щодня ми стикаємося з проблемами відсутності електроенергії та тепла в домівках. Україна продовжує тримати свій енергетичний фронт, який складається також з локальних кроків, які кожен з нас має робити.

   

«Дерев’яні автомати та алюмінієві муляжі гранат мають назавжди зникнути із наших шкіл.
    Урок «Захисту України» є для нас одним з ключових на багато і багато років.

Працівники Рівненського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, викрили заступника начальника одного з райвідділів поліції ГУНП в Рівненській області на корупційних оборудках. За 4 тис. доларів США він обіцяв не притягати до кримінальної відповідальності громадянина, який вирощував коноплі.

Як не впасти у відчай, якщо у 21 сторіччі вимушений відчувати себе печерною людиною: нема світла, води, тепла, а десь поруч вештаються шаблезубі потвори. Підтримаємо, розрадимо, розвеселимо!
Андрій Козінчук - відомий в Україні військовий психолог. Має багаторічну практику, працював із військовими в зоні АТО. Спеціалізується на проблемах, пов’язаних з впливом війскових дій на психічний стан людини.

Адміністрація та трудовий колектив Хмельницької АЕС зубрали продуктові набори для внутрішньо переміщених осіб. Видача допомоги здійснювалась на базі КУ “Славутський ТЦСО”.

Продовження відстрочки для заброньованих
Уряд продовжив на місяць відстрочку всім заброньованим.

Завжди варто покопирсатися у словниках та правописних довідниках, шукаючи ліки від різноманітних мовних паразитів. Звісно, з повного переліку можна скласти чималу книгу, тому ми відібрали 12 поширених помилок, яких варто уникати.

Міністерству аграрної політики та продовольства України стало відомо про нову схему, через яку шахраї під приводом «грантової програми» намагаються виманити в аграріїв їхні кошти.

Спробуємо продемонструвати ситуацію в українській енергосистемі після масованих атак на простому прикладі.

Оголошення про додатковий заробіток он-лайн побачила в інтернеті 21-річна мешканка Красилівщини. Перейшла за посиланням. А там – перелік кроків, які слід зробити, щоб отримати прибуток. Суть схеми проста: вкладаєш більше коштів – отримуєш більший прибуток. Дівчина чітко виконала кожен і сама не зрозуміла, як «вклала» 50 тисяч гривень.

Поліцейські Кам’янець-Подільського райуправління поліції, які відряджені у складі зведеного загону поліції на деокуповану Харківщину, під час перевірки автомобіля на блокпосту виявили сховані три осколкові гранати.

Сьогодні військові ЗСУ крок за кроком звільняють наші території від російської нечисті, яка залишила після себе тільки розруху і біль. Тому жителі цих регіонів як ніколи потребують допомоги та підтримки. Від початку повномасштабної війни Хмельниччина була визначена як область-донор для Херсонщини.

У червні 33 - річний хмельничанин посеред вулиці в обласному центрі «знайшов» психотропну речовину – амфетамін та зберігав її при собі з метою власного вживання.

«Мистецтво в країні війни» — це короткі історії 25 українських митців: художників, композиторів, письменників, які не виїхали за кордон та продовжують свій творчий шлях в Україні.

У Міжнародний день студента міський голова Олександр Симчишин відзначив молодих та активних.

Організатори Національного відбору на Євробачення-2023 оголосили десять фіналістів Національного відбору. Як передає Укрінформ, про це повідомляє «Суспільне». 

«Продовжую працювати на міжнародному фронті. Мав розмову про ситуацію в Україні та місті із керівництвом мерії англійського Манчестера.

Більше півсотні представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків зібралися на Загальноміський форум ОСББ. Такий захід є логічним продовженням активної та постійної співпраці Департаменту інфраструктури міста та ОСББ громади.

17 листопада 2022 року суд присяжних Святошинського районного суду міста Києва завершив судовий розгляд справи «Вбивства людей 20 лютого 2014 року під час Євромайдану», який тривав з травня 2016 року.

Нещодавно у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбулося грандіозне відкриття І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). На масштабному дійстві, крім в. о. ректора навчального закладу Юрія Телячого, викладачів і студентів, були присутні й директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької  обласної  державної  адміністрації  Дарія Басюк і головний спеціаліст Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Едуард Погоржельський.

Хоча й молоді, але завзяті Юлія та Василь Сапєлкіни, знають ціну часу та поспішають творити добро. І, підкоривши найсміливіші плани та проєкти, огорнули турботою ближніх.

Скрізь, де є життя, є і небезпека. Ця цитата буде актуальною в усі часи, бо відчуття захищеності, власної безпеки – це пріоритетні базові потреби кожної людини. 

Путівку здобули достроково
Команди першої ліги наближаються до завершення сезону в чемпіонаті України з футболу.

— стверджують волонтери та волонтерки пункту допомоги Збройним силам України, який сформувався в селі Пирогівці Хмельницької об’єднаної територіальної громади в перші дні повномасштабного вторгнення.

Відрадно, що на сторінках «Подільських вістей» ми маємо можливість спілкуватися з нашими найвідданішими читачами, які, незважаючи на нинішнє складне сьогодення, продовжують читати улюблену газету. Їхня незрадлива любов і повага до найдавнішого часопису вимірюється десятками років, за які в домашніх архівах назбиралося чимало матеріалів і підшивок.

У серпні цього року 26– річний хмельничанин з метою уникнення  відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, запропонував неправомірну вигоду в сумі 100 доларів США правоохоронцям Хмельниччини.

Тремти, «велика» расєя, бо вже не за горами твоя неминуча поразка в повномасштабній війні в Україні й занепад економіки. А відтак варварський оркостан  чекає перетворення в другорядного  гравця на міжнародній арені. Звідки така впевненість і віра в крах  ненависного нам ворога?  Підстав – багато.

Із настанням холодів, аби наші мужні воїни й надалі вправно виганяли путінську орду з України, необхідно подбати про засоби додаткового обігріву, аби вони мали змогу погрітися у бліндажах та окопах.

Сьогодні  в умовах війни через руйнування інфраструктури, виникли проблеми із забезпеченням питною водою населення.

Уже з першого погляду на Волицю приходить відчуття, що село має неабияку перспективу, якої, на жаль, позбавлені чимало інших українських «колисок», що тут вирує повноцінне життя. І все, що бачиш довкола — затишний скверик у центрі з розкішною ялинкою, квітниками, готель, магазини, більярдна — місце відпочинку молоді, прибрані вулиці, доглянутий ставок, інше, — все створене з думкою про людей.
— Як не прикро, але багато наших сіл зникають разом із останніми їхніми жителями. А я дуже хочу, щоб моя Волиця мала довге-довге життя. Щоб тут народжувалися нові покоління, щоб сюди приїздили сім’ї, які мріють про комфортне і заможне життя. Щоб люди не шукали кращого по світах, бо все необхідне — тут, поряд з ними, — каже директор СТОВ «Волиця» на Теофіпольщині Василь Кравчук.

"Кілька ракет прилетіло по об’єктах критичної інфраструктури Хмельницької громади, кілька ракет було збито нашими силами ППО. Прошу не знімати та виставляти наслідки обстрілів. Завдано серйозних руйнувань об’єктам критичної інфраструктури. 

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо: роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію; отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території; встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон; заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни; інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.

Відбулася чергова телефонна лінія «Міська влада відповідає». Із жителями Хмельницької громади спілкувалася керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сергіївна Сабій, яка курує організаційне забезпечення виконавчого комітету, роботу із зверненнями громадян, надання адміністративних послуг. Традиційно мешканці були активними і за годину пролунало 11 дзвінків. 

Рівень рентабельності усієї діяльності підприємств сільського, лісового та рибного господарства за підсумками 2021 року склав 36,4 % проти 13,6 % у 2020 року і став найвищим з 2011 року показником. При цьому рівень рентабельності по операційній діяльності склав 40,3 % проти 18,6 % у 2020 році і є другим після показника 2015 року у 41,7 %, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державної служби статистики України щодо підсумків діяльності підприємств за видами економічної діяльності за 2021 рік. 

...і тому не слід поширювати інформацію щодо просування ЗСУ на Півдні країни.

Військова агресія з боку росії внесла корективи в роботу комунальних підприємств. Так, на МКП «Хмельницькводоканал» було прийнято рішення, що власні кошти, які отримує підприємство від споживачів, необхідно спрямувати насамперед на забезпечення стабільного надання послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості (оплата за спожиту електричну енергію, закупівля реагентів, паливно-мастильних матеріалів, усунення аварійних ситуацій, заробітна плата працівникам, сплата податків).

Протягом тижня хмельницькі дошкільнята та школярі згадували найважливіші правила, а саме повторювали правила безпеки життєдіяльності. З 7 по 11 листопада проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Вчителі та вихователі в доступній та цікавій формі розповідали дітям як правильно себе поводити в побуті, освітніх закладах, лісі, на водоймі, під час грози тощо. Говорили про правила, які допоможуть зберегти здоров’я та життя.

«Кілька днів тому всі ми раділи звільненню Херсона. Емоції вщухли, беремося за роботу. В місті чимало гуманітарних проблем після перебування російських ординців.

На гарячу лінію Мінреінтеграції почастішали звернення громадян-переселенців, які на новому місці проживання стали батьками. Наші оператори часто чують питання: чи можна оформити допомогу на проживання ВПО на своїх новонароджених дітей?

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ініціатива з покращення культури харчування Cult Food шеф-кухаря Євгена Клопотенка за підтримки Міністерства освіти України розпочали спільний проєкт “Спільно | твоя підтримка поруч”, в рамках якого діти зможуть психологічно відновлюватися під час кулінарних майстер-класів.

Команда ГО "Заходи" з Маріуполя поставила перед собою амбітну мету - провести інтеграційні заходи для переселенців у Хмельницькому. Розпочинаючи цей проєкт організація прагнула зібрати разом переселенців, познайомити їх між собою та з місцевими жителями Хмельницького, надати їм можливість відвідувати цікаві та практичні заходи, що допомагали б соціалізуватись та зменшити внутрішню напругу через війну та втрату домівки. Організовуючи їх команда ГО використовувала власний досвід, оскільки з початку війни була змушена покинути рідне місто і також стикалась з відчуттям розгубленості та втрати орієнтирів у перший час, тому нам так важливо було підтримати людей, що потрапили в схожі умови.

Наші воїни щодня звільняють території України від ворога. Коли дізнаєшся, що твоє місто чи селище нарешті деокуповане, то, звісно, хочеться якомога скоріше повернутися додому. Та слід пам’ятати, що це може бути небезпечно!

Благодійну фотовиставку військової Оксани Анодіної з позивним «Мама» відкрили в Хмельницькому кінотеатрі "Multiplex". Авторка світлин розповіла Суспільному – на фото зобразила портрети дітей, які зараз проживають в містах, що знаходяться на лінії фронту. На виставці відкрили збір коштів на подарунки до Дня Святого Миколая цим дітям.

Дитинство для кожного з нас асоціюється із безтурботністю, щастям, радістю. На жаль, дитинство для наших дітей не таке безхмарне – це ще й війна, повітряні тривоги, сховища, невизначеність та розгубленість. Що найстрашніше – для декого з них це ще й втрата найрідніших людей, бо вони віддали своє життя, захищаючи нас від смертоносних росіян. Розрадити цей біль неможливо, і всі ми у великому боргу перед Героями та їхніми родинами, тому хочеться зробити усе можливе, аби їх діти хоч на якусь мить відволіклися від сумних думок та відчули себе щасливими.

Ізяславський та Шепетівський лісгоспи запустили в дію фінські машини PM160 для висаджування сіянців із закритою кореневою системою. Такі технології перші в Україні. До прикладу, в Латвії працює лише один такий механізм, а в нашій області уже два. 

Прокурорами Окружної прокуратури міста Хмельницького скеровано до суду обвинувальний акт відносно 51-річного хмельничанина за незаконний посів та вирощування заборонених рослин (ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України). 

Уперше держава ухвалює кошторис на наступний рік в умовах війни. Це внесло суттєві корективи до головного фінансового документу країни. Консультант із бюджетних питань Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Гриневич проаналізував бюджет на 2023 рік та повідомив, що чекатиме на обласний та місцеві бюджети.

Війна – наша загальнонаціональна трагедія, що безжально збирає страшний ужинок безповоротних втрат. Ще в одну родину Летичівщини увірвалося непоправне горе.17 липня, у розквіті життєвих сил, поліг смертю хоробрих уродженець с. Голенищеве Сергій Анатолійович ІЛЮСЬ.

В Іванковецькому старостинському окрузі відбувся благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України.

Тролейбуси та автобуси ХКП «Електротранс» позначили наліпками-подяками водіям, які надають перевагу громадському транспорту під час виїзду із зупинок.

   

«Спільно з Послом України у Польщі Василем Зваричем відвідали наше місто-побратим Чеханов. Місто, яке з першого дня постійно допомагає нам на всіх фронтах: передає потужну допомогу, надає прихисток для українців, забезпечує політичну підтримку тощо.

Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта – рішення виконавчого комітету «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 26.03.2020 №267 «Про затвердження комплексних схем розміщення тимчасових споруд, архітипів тимчасових споруд та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території парків і скверів міста Хмельницького».

Сьогодні під головуванням заступника міського голови Михайла Кривака відбулося засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Під час засідання розглянули 48 питань порядку денного.

Як можна розпізнати, що комп’ютер або смартфон зламали хакери або на ньому встановлено шкідливе програмне забезпечення?
Будь-який пристрій може бути уражений шкідливим програмним забезпеченням. Проте, дійсно, не завжди це може бути очевидним для користувача. Що має насторожити? Будь-яка нетипова поведінка гаджета.

10 листопада на лінію «102» надійшло повідомлення про те, що в будинку у селі Цвітоха, що на Славутчині, виявлено тіло власниці домогосподарства. Розтин показав, що жінка померла від механічної асфіксії.

Слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Хмельницькій області з’ясовують причини та обставини дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої загинуло дві людини і ще дві отримали травми.

Сергій Кролевець: «Незважаючи на війну, ми продовжуємо будувати підприємство з глибокої переробки кукурудзи»

Компанія «Ерідон» є одним із найпотужніших гравців на вітчизняному ринку насіння, добрив та агрохімії. Але це не все. Останні роки компанія втілює в життя проєкти, які взагалі не пов’язані з вже ключовою галуззю роботи. Уявіть, у компанії є молочно-товарні ферми з роботами, сучасні тваринницькі ферми, а найближчим часом з’явиться ще і завод для переробки кукурудзи. Про те як компанії вдається реалізовувати всі свої плани, попри воєнний стан, розповів засновник групи компаній «Ерідон» Сергій Кролевець в інтерв’ю Latifundist.com. Редакція Kurkul.com публікує найцікавіші тези з цієї розмови.

Цьогорічний диктант національної єдності, яким українці в усьому світі відзначили День нашої писемності і мови, особливий не лише тому, що мотивує до вивчення рідної мови. Він - виклик рашиській ненависті до всього українського, виклик люті, заздрості до нашої єдності, нашої стійкості, до нашої впертої, несамовитої, попри всі імперські заборони, любові до української мови. Особливо тепер, коли за українське слово потрапиш до катівні, отримаєш кулю. Справді, слова набули нових значень.

У Красилові ювенальна поліцейська роздавала дітям світловідбиваючі наліпки.

Днями до поліції звернувся громадянин, який намагався придбати бензиновий генератор, натомість натрапив на зловмисників.

Громадський транспорт працює за оновленим графіком. Зокрема, рух міжміських автобусів за такими маршрутами:
    Рівне-Хмельницький (щоденно, виїзд з автостанції Рівне о 14:05, з автостанції Ізяслав – о 16:50. Автобус курсуватиме за маршрутом Рівне – Острог – Ізяслав – Нове Село – Антоніни – Красилів – Хмельницький (автовокзал). Відправлення у зворотному напрямку: Хмельницький – Рівне – о 05:50 з автостанції м. Хмельницький, а з автостанції м. Ізяслав – о 08:45);

Так само, як ворог відходив з Києва та Харківщини, залишав острів Зміїний, ймовірний вихід із Херсону - це результат наших активних дій.

У вересні цього року поліцейські отримали заяву про крадіжку від приватної підприємиці. За словами заявниці, у селі Підлісний Мукарів Новодунаєвецької тергромади невідомий проник через вікно до магазину і виніс гроші та продукти на загальну суму понад 5 тис грн.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко: «Уперше з часу відновлення незалежності України відбувається відкриття новозбудованого пункту пропуску (ПП) через державний кордон: на українсько-румунському державному кордоні в межах ділянки Чернівецької області відсьогодні починає роботу автомобільний пункт пропуску «Красноїльськ».

Фахівці Міського центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання реалізовують проект «KIDS`ATHLETICS». В рамках проекту відвідують дитячі садочки громади та проводять спортивні естафети. Стартував проект наприкінці жовтня.

Управління молоді та спорту повідомляє, що у 2022 році в бюджеті Хмельницької міської територіальної громади на надання пільгового молодіжного довготермінового кредиту на придбання житла передбачено 650 тис. грн, що вдвічі більше, ніж у попередньому році. Кошти надані в межах кошторисних призначень. Решту суми позичальник доплачує, виходячи із своїх можливостей і вибору об’єкта (одно- чи двокімнатної квартири).

Сухе, просте повідомлення з фронту... Такого числа, у важкому бою в районі населеного пункту X, загинув боєць Збройних сил України Ковбасюк Андрій. Маленький гвинтик великої війни.

Так приємно споглядати, як в обласному центрі стає щоразу більше прикрашених фасадів будівель у стилі стріт-арт, коли зображення буквально оживають на них, додаючи особливого настрою і краси. А коли мова йде про медичний заклад для дітей, то тут, як кажуть, сам Бог велів.

Безперечно, самобутність українців особливо визначається нашою культурою. Увесь світ вражають українська пісня, танець, творчість умільців. Невпинно бережуть, удосконалюють, примножують духовне надбання народу працівники культури та майстри народного мистецтва, які 9 листопада відзначають своє професійне свято.

Напевно, кожен житель Хмельниччини пам’ятає, як із завмиранням серця під брязкання ланцюжків безпеки, тримаючись за поручні потроху відривався від землі на велетенському (як тоді здавалося) колесі огляду. Особливо емоції зашкалювали на найвищій точці підйому, коли місто можна було угледіти з висоти верхівок дерев. А далі була солодка вата, морозиво та… відчуття безмежного щастя, яким діти заряджали й своїх батьків.

Кабінет Міністрів України змінив порядок і процедуру надання статусу учасника бойових дій громадянам України, які стали на захист держави від початку повномасштабного російського вторгнення, тобто з 24 лютого 2022 року.

Наш земляк — найкращий
В Італії зараз триває новий волейбольний сезон. Наприкінці жовтня — на початку листопада команди розіграли між собою перший трофей кампанії 2022/23 — суперкубок Італії.

Майже як дорослі, діти, облаштувавши своєрідний пункт пропуску,  збирали гроші для наших захисників на самохідну артилерійську установку «Гвоздика». Всі зібрані кошти юні волонтери передали для 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна.

Коли мова йде про інсульт, то майже кожен може пригадати історію свого знайомого, сусіда чи родича, в якого його діагностували. Найважче, коли стикаєшся з цією бідою, усвідомити й прийняти абсолютно інше життя, яке чекає не лише на хворого, а й на його сім’ю чи доглядальників.
Випадок із п’ятдесятип’ятирічною жінкою, яку інсульт прикував до ліжка на довгих п’ятнадцять років, врізався в пам’ять найбільше. В той день нічого не віщувало біди – члени великої сім’ї вранці збиралися хто на роботу, а хто – до школи. Перед обідом господиня, яка залишилася вдома сама, вийшла в сад, що біля будинку й несподівано втратила свідомість. Прийшовши до тями, не змогла ні підвестися, ні покликати на допомогу. Рідні шукали до ночі її по всьому селу, не здогадавшись, що вона в садку.
Час було втрачено. Жінка більше не могла ходити, а мова була майже нерозбірливою. Рідні доглядали її, дбали, проте до нормального життя вона не повернулася. Її не стало на шістнадцятому році важкого й виснажливого життя, життя після інсульту…

Небезпечний інцидент стався минулої неділі обідньої пори в місті Хмельницькому, коли в одній багатоповерхівці на вулиці Лікарняній, жінка втрапила в ліфтову пастку.

 Шановні колеги!
 Нинішньої пори в боротьбі з російськими окупантами поряд із високоточною зброєю на інформаційному полі бою виступають вітчизняні ЗМІ і серед них органи друкованого слова. Крім місцевих газет, правдиву інформацію для громадськості краю доносять славні часописи «Подільські вісті» та «Ветеран України». Вони з розумінням висвітлюють справи ветеранської спільноти та діяльність формувань, їхні здобутки у волонтерських поступах і благодійності, вшануванню людей поважного віку, проблемах у соціальному захисті ветеранів і вихованні молодого покоління. А також посильної допомоги ЗСУ, переселенцям, нужденним людям.

 Минулої п’ятниці, 4 листопада, до України з неоголошеним візитом прибув радник Президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Як повідомили ЗМІ, він вкотре запевнив, що Вашингтон підтримуватиме нашу державу у війні з росією і надалі. Зокрема, й після проміжних виборів у США (вони відбулися 8 листопада). 

«Я повернулась. Я щаслива і хочу подякувати всім, хто весь цей час не втрачав надії. Моя родина — це весь народ України. Мій дім — це Україна…». Ці слова з уст Тетяни Васильченко, хмельничанки, яка нещодавно була звільнена з російського полону, звучать особливо проникливо. Переживши жахіття полону, вона не втратила віри, не занепала духом. Приклад цієї жінки вселяє багатьом іншим віру в те, що ми зможемо подолати найбільше зло.

Через зростання безробіття і велику кількість вимушено переміщених осіб із жовтня в Україні змінилася система призначення субсидій. Раніше цим питанням опікувалося Міністерство соціальної політики, тепер — Пенсійний фонд України.

Рушник-рекордсмен виготовлений не у класичній, а у старовинній техніці  фелтингу – валяння вовни за допомогою голок. Його довжина – майже 12 метрів, ширина – більше метра. Побачити його можна протягом двох тижнів у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка, далі він помандрує Україною.

Крім стаціонарного відділення 74100 у Великій Олександрівці, на звільнених територіях також працюють 3 пересувні відділення поштового зв’язку, останнє з яких виїхало на маршрут 8 листопада.

Від початку повномасштабної війни в Україні запрацював державний портал розшуку дітей «Діти війни» https://childrenofwar.gov.ua/ Його мета – сприяти пошуку дітей, визволити їх з місць примусового переміщення.  На порталі можна повідомити про дитину, яка загубилася, про злочин, скоєний проти неї. А також про факт депортації дитини, примусову зміну громадянства та документів дитини.

З 1 січня 2023 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан та доходи. Зміни стосуватимуться підприємців — їм доведеться вносити більше даних. Також для декларантів додадуть інструкцію щодо заповнення.

В обласній адміністрації під керівництвом заступника начальника ОВА Володимира Білика відбулися засідання комісій із присудження персональних стипендій для обдарованих дітей і творчої молоді та персональних стипендій провідним митцям області. Обидві премії засновані розпорядженнями голови облдержадміністрації ще у 2005 році та передбачають по 10 персональних стипендій.

Український читач першим на пострадянському просторі отримав повний переклад катехиз, присвячених богослов’ю тіла, які святий Папа Іван Павло ІІ виголосив упродовж 1978-83 рр. під час загальних аудієнцій у Ватикані. Книга під назвою «Чоловіком та жінкою сотворив їх. Богослов’я тіла» побачила світ у львівському видавництві «Свічадо».

Про це повідомила ректорка ВНЗ “Київська академія прикладних мистецтв” Світлана Лубянська під час пресконференції в пресцентрі Укрінформу. “Наш навчальний заклад реалізує проєкт “Краса на шляху до перемоги!”, що складається з трьох напрямків. Він передбачає сприяння соціальній реабілітації за допомогою краси, а також освітні програми для ветеранів та постраждалих внаслідок повномасштабної збройної агресії рф”, - сказала вона.

Працівники комунального підприємства «Хмельницькводоканал» спільно із рятувальниками Головного управління ДСНС у Хмельницькій області проводять перевірку стану пожежних гідрантів.

Сьогодні на телефонні звернення мешканців Хмельницької громади відповідав заступник міського голови – директор Департаменту інфраструктури міста Василь Новачок. Василь Пилипович курує питання галузі житлово-комунального господарства (ремонти доріг, житлового фонду, благоустрій прибудинкових територій тощо). Протягом години пролунало 20 телефонних дзвінків. Зверталися з питань благоустрою прилеглої території, влаштування пішохідних доріжок, ремонту доріг, під’їздів, вуличного освітлення, надання матеріальної допомоги на лікування тощо.

6  листопада о 20.15 годині на лінію 102 надійшло повідомлення про те, що в Кам’янці-Подільському по вулиці Соборній ходить чоловік з підозрілим предметом у руках, схожим на гранату Ф-1.  На місце події негайно прибув патруль Нацгвардії, патрульний екіпаж поліції та слідчо-оперативна група. Спільними зусиллями чоловіка затримали.

Сьогодні повне місячне затемнення. На наступне можна очікувати 2025 року  14 березня та 7 вересня, хоча ми й надалі спостерігатимемо часткові та напівтіньові місячні затемнення протягом цього часу.

Сільгосптоваровиробники всіх областей України завершують сівбу озимих зернових культур. Станом на перший тиждень листопада їх посіяно 4,3 млн га, або 90% до прогнозу.

У Центральній публічній бібліотеці активно продовжують діяти майстерки. Місцеві дітки та ті, хто приїхав до нашого міста через війну, приходять до книгозбірні, аби створювати тут власноруч цікаві поробки, спілкуватися, читати та з користю проводити час.

Сьогодні, 8.11.2022 року, згідно із вказівкою НЕК «Укренерго», в Хмельницькій області застосовується графік погодинних відключень електроенергії. Оскільки обсяг обмеження, отриманий від НЕК «Укренерго», помірний, графік погодинних відключень застосовується не повністю, а з 08-00 до 11-00 та з 14-00 до 20-00 та охоплюватиме не всю область.

Зима – найвідповідальніший період у житті риб. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція водних біоресурсів до місця зимівлі (зимувальні ями). Отже, як перезимує риба, як ми її збережемо взимку, залежать і майбутні улови.

Захист української держави — це основна робота військовослужбовця на час воєнного стану. Однак, виконуючи її,  військовий іноді не може вчасно сплачувати за кредитними зобов’язаннями. А банки та інші фінустанови продовжують нараховувати відсотки за користування позиченими коштами.  Сьогодні ми розкажемо про те, що потрібно зробити, аби ваші борги не росли, поки ви захищаєте країну.

Через війну в країні очікується високий рівень безробіття – приблизно 30% за підсумками року. За інформацією Державної служби зайнятості, зараз на одну вакансію претендують до 8 людей. Ті, хто з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитись до так званої «Армії відновлення» країни, а держава оплатить їхню роботу. 

Закон України  № 2622-IX від 21.09.2022 року містить нові підходи до стимулювання зайнятості населення. Розглянемо декілька з них. 

У коворкінгу “Заходи Хаб” зібралися мешканці Хмельницького та переселенці з інших областей, які обговорили можливості інтеграції молоді ВПО в регіоні. Захід організували для налагодження співпраці та координації між молоддю і місцевою та державною владою. Присутніми були відділи молоді всіх рівнів, організації громадянського суспільства, представники студради університетів, молодіжної ради міста та області, молодіжні центри, активісти. 

Через російські атаки АТ "Укрзалізниця" змушене змінити розклад руху деяких поїздів, які прямують через Сумську область. 

Шкода довкіллю вже перевищила 1 373 млрд. гривень, або понад 37,4 млрд. євро. З них найбільше страждає повітря від горіння нафтопродуктів та лісових пожеж. 927 млрд. гривень – такою є матеріальна шкода від забруднення повітря. Усі розрахунки зроблені за 5 новими методиками Міндовкілля: водним ресурсам, ґрунтам, атмосферному повітрю, лісовому фонду, Азовському та Чорному морям. Ще допрацьовуються 2 нові методики – для обрахунку збитків надрам, територіям та об’єктам природно-заповідного фонду.

Оновлений порядок отримання статусу УБД
21 жовтня 2022 року на засіданні уряду прийняті зміни до постанови КМУ № 413, що регулюють питання присвоєння статусу УБД для військовослужбовців. Так, урегульовано питання оформлення статусу ветерана військовослужбовцями, які стали на захист нашої держави під час воєнного стану з 24 лютого цього року.

Цього року це вже п’ята локація на Хмельниччині, що приймає такий захід. До цього аналогічний дитячий фестиваль проходив у Дунаївцях, Хмельницькому, Білогір’ї та Теофіполі.  На території Старосинявської громади захід тривав протягом двох днів, організований за сприянням Хмельницької обласної асоціації футболу, селищного голови Віталія Здебського, начальника відділу освіти, депутата селищної ради Олександра Пузирука, Старосинявської ДЮСШ та педагогічних колективів навчальних закладів громади.

Ніхто не чекав війни… Від початку повномасштабного вторгнення країни-агресора на мирні землі України надійним помічником нашим збройним силам став тил. Активно підтримують захисників жителі Пилявківського старостинського округу - сіл Пилявка і Карпівці.

Верховний суд підтримав рішення Летичівського районного суду та Хмельницького апеляційного суду щодо засудження жителя міста Кривий Ріг у розбої на Летичівщині, поєднаного з проникненням у приміщення кафе “Козацький Хутір”

 Мистецтво ніколи не звертається до натовпу,
до маси, воно говорить окремій людині,
у глибоких і потаємних схованках її душі.
                                          Максиміліан Волошин

У серпні поточного року двоє малознайомих чоловіків, хильнувши зайвого, почали словесну суперечку. Один із них, 31-річний уродженець Запоріжжя, вирішив довести правоту «кулаками». Чоловік наніс своєму опоненту, 43-річному хмельничанину, більше семи ударів руками та ногам в різні частини тіла, чим спричинив тяжкі тілесні ушкодження.

Управління адміністративних послуг Хмельницької міської ради інформує, що із початком повномасштабного вторгнення в ЦНАП Хмельницької міської ради відсутня можливість попереднього запису на конкретну годину прийому.

   

Інформація станом на 3 листопада 2022 року.

    «Сьогодні офіційно розпочинаємо опалювальний сезон для всіх категорій споживачів. Це найпізніша дата, яку пам’ятають наші теплоенергетики. Це дало можливість і заощадити суттєві кошти для населення, і газ для держави. Дитячі садки та лікарні отримували тепло з середини жовтня.

Патронат над дитиною – професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини,яка опинилася у складних життєвих обставинах. Потребує захисту у сім’ї патронатного вихователя,та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

З полону звільнили ще 107 українців — це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

У березні 2020 року чоловік та жінка, домовившись між собою, хитрощами заманили 47-річну місцеву жительку до свого будинку, де незаконно утримували, погрожували знищити її житло та, застосовуючи фізичний та психологічний тиск, вимагали у потерпілої гроші.

Міністерство охорони здоров’я розподілило та почало доставляти в регіони вакцину КПК, яка захищає від кору, паротиту та краснухи. Йдеться про 196 тисяч доз вакцини отриманих у рамках гуманітарної допомоги від MSD. До 4 листопада 23 українські регіони отримають вказану вакцину відповідно до потреби.

Першого листопада у Городку стартувала виставка картини із серії робіт городоцького художника Руслана Мальця «Війна моїми очима» — «Путін капут!».

В Україні буде зупинено дію спеціального митного збору стосовно ПВХ-сировини, з якої виробляється профіль для вікон, на час воєнного стану. Таке рішення було прийняте на засіданні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

1 та 2 листопада у Хмельницькій ЗОШ №8 провідний психолог міського центру соціальних служб Антоніна Джал провела для учнів відеолекторій з елементами тренінгу на тему: «Причини виникнення конфліктних ситуацій та профілактика цькування в учнівському середовищі». Такі тематичні заходи фахівці центру проводять в навчальних закладах громади, щоб пояснювати учням наскільки недопустимим є насильство та як діяти під час його проявів.

Інформація для тих, хто вболіває за реалізацію проекту сміттєпереробки у місті. Ще у січні було оголошено тендер на влаштування системи збору та очистки фільтрату на полігоні твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фактично, він мав завершитися у березні поточного року. І вже в 2022 році мали початися роботи по облаштуванню об’єкта.

«Багато років маю серцево-судинні хвороби. П’ю таблетки, але здоров’я від мене втікає. Може, мені використовувати ліки рослинні? Але мій лікар не визнає траволікування. Як бути?» Антоніна, м. Хмельницький.

Здолали знову
У футзальному чемпіонаті України в екстра-лізі хмельницький «Сокіл» уже розпочав друге коло.

Час не стоїть на місці. Здається, зовсім недавно Марія Назарова із чоловіком Валерієм приїхала у Білогір’я, хоча відтоді збігло тридцять п’ять років. Незчулася, як ті літа минули у домашніх клопотах та праці за покликом душі. І продовжує Марія Яківна заряджати сільчан оптимізмом, якого так нині не вистачає.
 І ще з любов’ю знана майстриня випікає хліб на черені для мешканців громади. Смакують духмяними буханцями й наші захисники.

Блискучу військову операцію, якій немає аналогів у світі, провели минулого тижня наші армійці. На світанку, коли орки-моряки ще бачили солодкі сни, було атаковано базу Чорноморського флоту росії в Севастополі. Повітряні та морські надводні безпілотники налетіли, наче рій бджіл, і почали трощити кораблі ворога. Супутникові знімки показують, що  пошкоджень зазнало кілька суден, у тому числі й фрегат «адмірал макаров», який виконував роль флагмана флоту після потоплення українцями пріснопам’ятного крейсера «москва».

Під час першої телефонної розмови Ганна Іванівна Сімченко з села Хребтіїв на Новоушиччині мало не зі слізьми розповідала, як відвернулися поштовики від стареньких людей їхнього села. Мовляв, до запровадження пересувного відділення листоноша приносила їм у дім і пенсію, і газети, і необхідний товар. А потім, коли вже машиною мали би розвозити по селу пошту, це благо скінчилося.

Працівники ДБР, не зважаючи на повномасштабну російську агресію, продовжує системну роботу щодо викриття тих, хто чинить шкоду довкіллю. Наразі Бюро викрило злочинні дії посадовців лісових господарств в Закарпатській, Житомирській та Чернівецькій областях, які завдали збитків державі на 1,5 млн гривень. 

Асоціація міст України допомогла містам-членам АМУ в області отримати гумдопомогу у вигляді борошна. Його роздаватимуть вимушеним переселенцям або ж спрямують у місця, де централізовано харчують ВПО у громадах.

На перехресті вулиць Свободи та Прибузької сталася ДТП за участю трьох автівок. В аварії травмувалось п’ятеро людей, вони госпіталізовані.

2 листопада 1708 року російське військо під орудою Олександра Меншикова знищило гетьманську столицю Батурин (нині Чернігівщина).

Тіло 46-річного чоловіка із численними ножовими пораненнями виявили на автостоянці в місті Дунаївці 15 лютого 2019 року близько 00.20 години, і того ж дня поліцейські встановили та затримали підозрювану у вчиненні злочину.

Чому під час відвідин аптек у людей очі на лоба лізуть.

Діти та онуки ледь вмовили свого вісімдесятирічного батька і дідуся погодитися на операцію, яку йому рекомендували зробити місцеві кам’янецькі лікарі та гарантували поставити його за два-три тижні на ноги. Своє небажання у прийнятті непростого рішення «лягати під ніж», той мотивував просто, мовляв, я свій ряст майже відтоптав, уже прожив, а на запропоноване лікування потрібні чималі кошти, які не зумів заощадити зі своєї мізерної пенсії, тож не хочу і вас матеріально обтяжувати. Та попри все, як кажуть, з миру по нитці, і місцеві ескулапи слова дотримали, виконали свою справу досить професійно. Хоча дійсно, старенький мав рацію —  аби позбутися йому задавненої недуги, рідні довелося спорожнити кишені майже на 20 тисяч гривень. Як розповів син вилікуваного, в основному гроші витрачалися на придбання різних розхідних матеріалів, медпрепаратів в аптеках. Скажімо,  препарат для однієї крапельниці вартував пів тисячі гривень, а таких потрібно було аж 12.

Роз’яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Відбулася позачергова 20-та сесія Хмельницької міської ради. Депутати розглянули 10 питань порядку денного.

9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. З нагоди свята Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва запрошує колег долучитися до Всеукраїнського майстер-класу із самчиківського розпису.

Відбулася традиційна пряма телефонна лінія «Міська влада відповідає». Сьогодні на звернення хмельничан відповідала керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій, яка курує організаційне забезпечення виконавчого комітету, роботу із зверненнями громадян, надання адміністративних послуг громадянам. Протягом години пролунало 15 телефонних дзвінків.

У січні цього року чоловік прослідкував за 92–річною бабусею до її квартири та представився працівником соціальної служби. Сказав, що приніс соціальну допомогу в розмірі 700 грн.

Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів відшкодовує кошти за придбані генератори, акумулятори та інше обладнання для ведення ветеранського бізнесу.

«Запустили на повний режим роботи комп’ютерну томографію вартістю 11,7 млн. грн. в нашій міській лікарні.  Фактично, з цього моменту нове відділення невідкладних станів міської лікарні працюватиме на повну.

Другого грудня відбудеться презентація та бюджетні слухання проєкту бюджету Хмельницької міської територіальної громади на 2022 рік.

Сон – одна з найважливіших щоденних потреб людини для здорового функціонування організму. Від нестачі сну люди помічають за собою як фізичні, так і психічні порушення.