Це унікальна дерев’яна церква в Кам’янці-Подільському під стінами Старої фортеці. Давній храм кілька століть тому розмістився на прибережній смузі річки Смотрич в урочищі Карвасари.

Скульптура з мармуру Лаури Пшездецької з ангелом у Кам’янці-Подільському.

На Хмельниччині про сім’ю пана Карла Пшездецького, маєток якого донині зберігся у Чорному Острові, напевно, чув кожен. А легенди про причину загибелі його 21-річної доньки Лаури, яка начебто впала з коня і зламала хребет, і донині цікавлять багатьох. Адже насправді версій її смерті є кілька, серед них і утоплення в Адріатичному морі, туберкульоз кісток, а також суїцид через нещасливе кохання до прийомного сина своєї тітки.

Цікавий проєкт із дослідження давніх цвинтарів стартував восени минулого року на Городоччині і завдяки йому ми змогли дізнатися про неймовірні історії, які варті того, щоб про них згадували наступні покоління.

Унікальна архітектурна пам’ятка – розкішний палац у стилі англійської неоготики, розташований на Старокостянтинівщині в селі Новоселиця. Його фасад прикрашений аркадним під’їздом для карет, а над ним споруджена тераса для відпочинку. Побудовано палац близько 1820 року за кошти Людовіка Гіжицького.