«Що для вас означає бути лідером?» — цікавиться арт-терапевт Валентина Бас. Охочих поділитися думками багато: «Бути собою», «Завжди мислити оптимістично», «Вести за собою людей, вмотивовану команду», «Не керувати, а скеровувати», «У якомусь сенсі випереджати свій час». Саме з такого діалогу розпочалися навчання у рамках українсько-польського проекту обміну молоддю «Лідери в дії», ініційованого Фондом «Зміцнення громад». Двадцять молодих людей з України та Польщі — представники організації Fundacja Bonum et Sapientia і активні шепетівчани — протягом п’яти днів навчалися, обмінювалися досвідом, обговорювали аспекти українсько-польських відносин та закладали фундамент плідної міжнародної співпраці.

Проект стартував 9 серпня й тривав п’ять днів. Ініціатива реалізувалася в життя завдяки Міністерству молоді та спорту України і Українсько-польській раді по обміну молоддю. У 2017 році на реалізацію проектів у рамках здійснення українсько-польських обмінів молоддю із бюджету України виділено мільйон гривень. У цьому році до Мінмолодьспорту було подано 37 проектів з 14 регіонів України, а вже в червні визначено 8 проектів-переможців з української сторони. Серед них — Фонд «Зміцнення громад».
— Ключова мета альтернативної освіти такого роду — налагодження діалогу між молодими людьми з України та Польщі, подолання упереджень та спростування стереотипів у сприйнятті спільної історії та в сучасних відносинах між країнами. Адже у перспективі для учасників — розбудова партнерських стосунків, написання та реалізація спільних міжнародних проектів, — розповідає директор Фонду «Зміцнення громад» Тетяна Василик.
Арт-терапія, лідерство, фандрейзинг, знайомство з представниками владних структур Шепетівщини та місцевого осередку Спілки поляків України з одного боку, спільний перегляд фільму, відеопроби на телерадіокомпанії Like TV, активне дозвілля, екскурсії та прогулянки — з іншого.  
— Ці п’ять днів були дуже насиченими. У нас дуже багато спільного із польськими учасниками. Ми — молоді та активні, ми хочемо і можемо працювати разом і змінювати сучасність, — переконаний Андрій Орищич, учасник проекту від української сторони.
Не залишили поза увагою організатори й спільну українсько-польську історичну спадщину, що знаходиться на Хмельниччині. З цією метою учасники відвідали місто Остріг та смт Антоніни, де розташовані замок князів Острозьких та палац Потоцьких-Сангушків. Побували з екскурсією у Національному університеті «Острозька академія» та долучились до сучасної освітньої платформи — школи соціальної апітерапії.
— Ми перебуваємо під враженнями від поїздки. Те, з якою гостинністю нас прийняли в Шепетівці, підтверджує щиру й відкриту душу українського народу. Приємно бачити, що молодь тут — активна, це нам дуже імпонує. Повернувшись додому, ми хочемо написати аналогічний проект, щоб запросити до себе учасників із України. Адже ми знайшли не лише спільну мову, а й віднайшли спільні орієнтири, тому будемо всіляко розвивати подальшу співпрацю, — ділиться думками Даміан Вятрак, учасник проекту «Лідери в дії» від польської сторони.
Проект завершився, та враження залишилися. Вже сьогодні 20 громадських лідерів зможуть передати свої знання однодумцям та колегам. Кожен — у себе в країні, проте об’єднані спільними пріоритетами.